Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617407 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5925 Dátum: 2010.09.30 17:21:14 »
OK fine, ha egyszer pesten jársz és van időd vagy kedved, lecsekkolnék egy NB t :)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5926 Dátum: 2010.09.30 17:23:29 »
Idézet
-Mennyi nafta van még kb. a tankban, mikor a Range lemegy nullára?
A japánban még nincs range funkció, úgyhogy erre nem tudok válaszolni, viszont az tuti, hogy amikor elkezd villogni az utolsó csík az üzemanyag jelzőnél, akkor kb. 35-37 liter megy bele a 45 literes tankba!
Idézet
-Lehet állítani a hátsó ülés háttámlájának a dőlésszögét? Még nem jöttem rá, hogyan. Ahogy arra sem jöttem rá, hogy az ülőlapot hogy lehet előre hajtani. Eddig "csak" az egész üléssor előre-hátra tologatását, és a háttámla előrehajtását sikerült megfejtenem.
A hátsó üléslap alatt elől van egy kar (mint az első üléseknél), ill. a csomagtartó felül egy U alakú kambó kicsit jobbra, azokkal lehet tologatni a komplett üléssort. A csomagtartó felöl nézve pedig pont középen a hosszúkás kar pedig a komplett üléssor felhajtására szolgál. Természetesen ehhez először le kell döntani a támlákat, majd úgy lehet a komplett hóbelebancot előrabuktatni!
Idézet
A hátsó ülésből jobboldalt alul, kb. a háttámla és a lap találkozásánál, kijön egy vastag piros zsinór, piros műanyag véggel... Az mi lehet
Mikor felhajtottad az egész üléssort, ezzel tudod kirögzítani. Bele kell akasztani az első ülés fejtámlájának rudjába!
Idézet
Fura az a lépcső jobboldalt elöl a lábtérben
A japánban nincs  :tt2: :D
Idézet
A CD-tárban lévő lemezek között hogyan lehet lépegetni? Kipróbáltam a fejegységen az összes gombot, de nem jöttem rá... Csak a tárban lévő első CD-n lévő számok között hajlandó léptetni.
A hangerőtekerő körül négy gomb van. Fel-le és jobbra-balra. Elöbbivel váltod a CD-t, utóbbival a CD-n lévő számokat!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #5927 Dátum: 2010.09.30 17:44:20 »
Idézet
Fura az a lépcső jobboldalt elöl a lábtérben
A japánban nincs  :tt2: :D
Zavarónak nem zavaró, sőt, jól ki tudja ott támasztani magát az ember  :yes: ... Szvsz nekem direkt jól jön majd, elvégre mögötte lesz a pedálsor, és így lesz hova támasztanom a lábamat.

Amúgy szvsz ez minden bizonnyal valami plusz biztonsági megerősítés, "újragondolt" gyűrődő zóna, padlólemez-merevítés vagy ilyesmi része lehet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris általában
« Válasz #5928 Dátum: 2010.09.30 18:17:38 »
Idézet
A hátsó ülésből jobboldalt alul, kb. a háttámla és a lap találkozásánál, kijön egy vastag piros zsinór, piros műanyag véggel... Az mi lehet
Mikor felhajtottad az egész üléssort, ezzel tudod kirögzítani. Bele kell akasztani az első ülés fejtámlájának rudjába!
Ja, tényleg!! Ezt a fícsört már el is felejtettem.  :sorcerer:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5929 Dátum: 2010.09.30 18:41:29 »
Idézet
Fura az a lépcső jobboldalt elöl a lábtérben
A japánban nincs  :tt2: :D
Zavarónak nem zavaró, sőt, jól ki tudja ott támasztani magát az ember  :yes: ... Szvsz nekem direkt jól jön majd, elvégre mögötte lesz a pedálsor, és így lesz hova támasztanom a lábamat.

Amúgy szvsz ez minden bizonnyal valami plusz biztonsági megerősítés, "újragondolt" gyűrődő zóna, padlólemez-merevítés vagy ilyesmi része lehet.

Az a hungaroceldarab a szőnyeg alatt???  :D
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #5930 Dátum: 2010.09.30 18:42:37 »
Az a hungaroceldarab a szőnyeg alatt???  :D
Ja, hogy hungarocel  :sorcerer: ? De akkor minek van ott? Mi a funkciója?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Yaris általában
« Válasz #5931 Dátum: 2010.09.30 20:07:44 »
Idézet
A hátsó ülésből jobboldalt alul, kb. a háttámla és a lap találkozásánál, kijön egy vastag piros zsinór, piros műanyag véggel... Az mi lehet
Mikor felhajtottad az egész üléssort, ezzel tudod kirögzítani. Bele kell akasztani az első ülés fejtámlájának rudjába!
Ja, tényleg!! Ezt a fícsört már el is felejtettem.  :sorcerer:
Érdekes, nekem nincs ilyen zsinórom, úgy marad az ülés magától is, nem kell kikötni.  Vagy ez is francia yaris specialitás ? 
Vagy 3 ajtósban nincs  :hmmmm:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris általában
« Válasz #5932 Dátum: 2010.09.30 20:15:26 »
Az enyém japán volt (TS) 3 ajtós és abban volt madzag :)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5933 Dátum: 2010.09.30 20:18:06 »
Az enyém 5 ajtós, japán, és nekem sincs zsinór, hanem ott reteszelődik. A kar ismételt meghúzásával old!

Idézet
De akkor minek van ott? Mi a funkciója?
Jót kérdeztél, de asszem van valami alatta, talán kábelek?  :hmmmm: Nem emléxem pontosan, de ha érdekel majd megkukkolom ha épp ilyesmit szedek szét, aztán majd megírom!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #5934 Dátum: 2010.09.30 20:25:38 »
OK, köszi  :yes: !

Nézegetve az autó kezelésijét (közben megkaptam), abban kétféle hátsó ülés-típusról ír, és csak az egyiknél említi a piros madzagot.

Mondjuk ezt, hogy az ülőlap+háttámla komplett előre billentéséhez előbb előre kell húzni az első üléseket is, igazán megoldhatták volna okosabban  ::) ... De na... Nem akarok panaszkodni, tényleg pazar a praktikuma a kis jószágnak  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pzs

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5935 Dátum: 2010.09.30 21:34:20 »
Az enyém japán volt (TS) 3 ajtós és abban volt madzag :)

Ez erdekes, mert enyem szinten 3 ajtos faceliftes TS es abban sincs, de ahogy Xanyi is irta irta megall magatol...

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Yaris általában
« Válasz #5936 Dátum: 2010.10.01 07:03:26 »
OK fine, ha egyszer pesten jársz és van időd vagy kedved, lecsekkolnék egy NB t :)

Benne vagyok, de a sracok a miatan rengetegen vannak odafent es nagyon keszsegesek. Igy hamarabb is lecsekkolhatnad, mint en felmegyek egyszer.  :)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Yaris általában
« Válasz #5937 Dátum: 2010.10.01 13:27:54 »
Aha. :yes:

Nekem erős a gyanum, hogy a VersoS lesz az új Toyota hibrid. Amiről mondjuk nem csoda ha a Yaris Verso jut eszébe sokaknak. Ettől még nagyban különbözik a Yaristól egy új kocsi. Ha nézem nekem folyamat a Honda Jazz jut eszembe, no meg a nincs 4m de 400literes csomagtér sokat mond.
http://kepek.origo.hu/galleriesdisplay/gdisplay?xml=/1010/Toyot2010101122916/gallery.xml&rovat=auto


Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9394
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Yaris általában
« Válasz #5938 Dátum: 2010.10.01 14:16:55 »
Nekem erős a gyanum, hogy a VersoS lesz az új Toyota hibrid. Amiről mondjuk nem csoda ha a Yaris Verso jut eszébe sokaknak. Ettől még nagyban különbözik a Yaristól egy új kocsi. Ha nézem nekem folyamat a Honda Jazz jut eszembe, no meg a nincs 4m de 400literes csomagtér sokat mond.
http://kepek.origo.hu/galleriesdisplay/gdisplay?xml=/1010/Toyot2010101122916/gallery.xml&rovat=auto
Másnak is  ;)
Itt a Honda Jazz gyilkosa

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Yaris általában
« Válasz #5939 Dátum: 2010.10.01 15:25:33 »
Nekem erős a gyanum, hogy a VersoS lesz az új Toyota hibrid. Amiről mondjuk nem csoda ha a Yaris Verso jut eszébe sokaknak. Ettől még nagyban különbözik a Yaristól egy új kocsi. Ha nézem nekem folyamat a Honda Jazz jut eszembe, no meg a nincs 4m de 400literes csomagtér sokat mond.
http://kepek.origo.hu/galleriesdisplay/gdisplay?xml=/1010/Toyot2010101122916/gallery.xml&rovat=auto
Másnak is  ;)
Itt a Honda Jazz gyilkosa

azért a gyilkossal még várjuk meg a részleteket és az árakat. pl mint Jazznél, itt is be lehet rakni két sporttáskát a hátsó ülések alá? 4misiben itt is bele fér majd egy "Elegance" felszereltség amiben kb benne van automata légkonditól, börkormány/váltón keresztül, hátsó elektromos ablakemelőtől..... kezdve kb minden?

Amúgy nagyon érdekel, Yarisba nyaralásnál csak úgy férni el gyerekkel amíg azok nem többek 5-6évnél: Teljesen előre tolható a hátsó sor mert addig nincs szükség emberi lábtérre.  :lol: