Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617103 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5850 Dátum: 2010.08.12 17:37:27 »
Vennék én, ha akadna olyan, ami normális  ::)

Mi az ár határ és mik a paraméterek aminek mindenképpen teljesűlnie kell?
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #5851 Dátum: 2010.08.12 21:18:09 »
Ha egy mód van rá, 1.0 kéne legyen - de ha minden kötél szakad, 1.3 is okés. Ötajtós (lévén oktatóautó lesz). Klímának és szervókormánynak mindenképpen kell benne lennie. Az ár-határ egymillió. Férfiember számára vállalható színű legyen (van pár Yaris I-szín, amibe semmiképp nem ülnék bele, bár ezekből nem sokat látni az utcán).

Emellett persze legyen korrekt állapotú, nem szanaszéjjel törött, nem 250 ezret futott darab - de ez úgyis magától értetődő.

Igazából ennyi. Ha tudsz ilyet és szólsz, nagyon megköszönöm  :yes: ... Pl. pont Szombathelyen hirdetnek egy ideje egy fekete Sol-t, ami adott esetben érdekes lehetne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5852 Dátum: 2010.08.13 19:02:06 »
Ha egy mód van rá, 1.0 kéne legyen - de ha minden kötél szakad, 1.3 is okés. Ötajtós (lévén oktatóautó lesz). Klímának és szervókormánynak mindenképpen kell benne lennie. Az ár-határ egymillió. Férfiember számára vállalható színű legyen (van pár Yaris I-szín, amibe semmiképp nem ülnék bele, bár ezekből nem sokat látni az utcán).

Emellett persze legyen korrekt állapotú, nem szanaszéjjel törött, nem 250 ezret futott darab - de ez úgyis magától értetődő.

Igazából ennyi. Ha tudsz ilyet és szólsz, nagyon megköszönöm  :yes: ... Pl. pont Szombathelyen hirdetnek egy ideje egy fekete Sol-t, ami adott esetben érdekes lehetne.

Aham. Értem... Tehát akkor pisztácia zöldet vagy a rozsakvarc metált kell keresni  :D [rohog]
Ha tudok vmit szólok! Amúgy a szombathelyit belinkelhetnéd, ráérős időmben ránéznék esetleg!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #5853 Dátum: 2010.08.13 23:52:23 »
Amúgy a szombathelyit belinkelhetnéd, ráérős időmben ránéznék esetleg!
Igazából kettő is van... Ez a Sol (nemtom miért Terrának írják, dehát mindegy is); és van még egy ilyen fura szerzet is - gondolok itt "fura" alatt pl. a műszerblokkra  :hmmmm: ... Nem is tudtam, hogy létezett ilyen kivitel. Nyilván import darab, de ez végül is nem kizáró ok; klíma, szervó benne van, ez a lényeg. (Bár mondjuk az a hiányzó burkolat a lábtérben nem vmi bizalomgerjesztő.)
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.13 23:54:17 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

pzs

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5854 Dátum: 2010.08.13 23:55:42 »
....és van még egy ilyen fura szerzet is - gondolok itt "fura" alatt pl. a műszerblokkra  :hmmmm: ... Nem is tudtam, hogy létezett ilyen kivitel. Nyilván import darab, de ez végül is nem kizáró ok; klíma, szervó benne van, ez a lényeg. (Bár mondjuk az a hiányzó burkolat a lábtérben nem vmi bizalomgerjesztő.)

Azert fordulatszammero lehet, hogy nem artana egy tanuloautoba...  :wacko:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #5855 Dátum: 2010.08.14 00:40:50 »
Azert fordulatszammero lehet, hogy nem artana egy tanuloautoba...  :wacko:
Hát szvsz meg lehet lenni nélküle. Tanuljon csak meg fül alapján elindulni és váltani. Épp most tanítottam/tanítok valakit vezetni. Az első néhány alkalommal a Starlettel voltunk - no fsz-mérő. Semmi gond nem volt belőle. Aztán átnyergeltünk az Avensisre - és mi lett? Tanítványom elkezdte a fsz-mérőt guvadni, próbálta az alapján egyenletesen tartani indulásnál a fordulatot, menet közben nézegette stb, és közben más dolgokra kevésbé figyelt... Legszívesebben letakartam volna a műszert  :nonono:

Régen szinte semmilyen autóban nem volt fsz-mérő, mégis megtanultunk vezetni. És nem, ez most nem a "régen minden jobb volt" típusú nyavalygás, amit én is utálok  ;) ... Épp ellenkezőleg: szerintem pont hogy jobb, ha megtanul az ember hang, érzés alapján indulni és váltani.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5856 Dátum: 2010.08.14 13:27:08 »
Amúgy a szombathelyit belinkelhetnéd, ráérős időmben ránéznék esetleg!
Igazából kettő is van... Ez a Sol (nemtom miért Terrának írják, dehát mindegy is); és van még egy ilyen fura szerzet is - gondolok itt "fura" alatt pl. a műszerblokkra  :hmmmm: ... Nem is tudtam, hogy létezett ilyen kivitel. Nyilván import darab, de ez végül is nem kizáró ok; klíma, szervó benne van, ez a lényeg. (Bár mondjuk az a hiányzó burkolat a lábtérben nem vmi bizalomgerjesztő.)

A második nekem már kép alapján se teccik. Hiányzik a küszöbburkolat, kicsit öszvér, és a hátuljára sérülés után igénytelenül ragasztották rá az eblémát és a feliratot (nem ott a helye).

Viszont a fekete a márkakereskedéstől csak párszáz méterre van, azt egyik nap megnézem!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #5857 Dátum: 2010.08.14 17:47:50 »
Viszont a fekete a márkakereskedéstől csak párszáz méterre van, azt egyik nap megnézem!
Megköszönöm előre is  :yes: ! A dolog konkrét, szóval ha jónak találod a kocsit, adott esetben simán elmegyek érte Szombathelyre.

Beállítottam amúgy a ha.hu "Autóvadász" keresőjét is a megfelelő paraméterekre - ma ki is dobott egy újonnan föltett, szép 1.3-as Solt; de ez meg Hódmezővásárhelyen van  ::)

Tegnap néztem Kaposváron azt a klíma nélküli 2000-es Solt, amit korábban említettem - hát, nem csúnya élőben sem, de körben törött, komplett javított, újrafújt. Kezdődő apró rozsdásodások valamennyi sárvédőív belső peremén; TYC fényszórók; stb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5858 Dátum: 2010.08.14 18:00:14 »
Viszont a fekete a márkakereskedéstől csak párszáz méterre van, azt egyik nap megnézem!
Megköszönöm előre is  :yes: ! A dolog konkrét, szóval ha jónak találod a kocsit, adott esetben simán elmegyek érte Szombathelyre.

Beállítottam amúgy a ha.hu "Autóvadász" keresőjét is a megfelelő paraméterekre - ma ki is dobott egy újonnan föltett, szép 1.3-as Solt; de ez meg Hódmezővásárhelyen van  ::)

Tegnap néztem Kaposváron azt a klíma nélküli 2000-es Solt, amit korábban említettem - hát, nem csúnya élőben sem, de körben törött, komplett javított, újrafújt. Kezdődő apró rozsdásodások valamennyi sárvédőív belső peremén; TYC fényszórók; stb.

Na ilyet nem szabad megvenni. Ha 1-2 elem fújva volt az nem katasztrófa, de egy Yaris ne rohadjon még csak kezdődően sem. A gyári karosszériájuk ezeknek nagyon bírja!
Xanyi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #5859 Dátum: 2010.08.14 20:27:10 »
Na ilyet nem szabad megvenni. Ha 1-2 elem fújva volt az nem katasztrófa, de egy Yaris ne rohadjon még csak kezdődően sem. A gyári karosszériájuk ezeknek nagyon bírja!
Tudom  :yes: ... Hagytam is ott. Pedig amúgy nem végeztek rajta csúnya munkát, hibátlan volt a fényezés, stimmeltek az illesztések. De a rozsdavédelmet látnivalóan elhanyagolták.

Gondolkodtam is előtte, hogy mi nem stimmelhet a kocsival, mert a fotókon (XL-es, baromi nagyra kinagyítható képek) látszólag príma kocsira "normál" állapotot adtak meg  :?: ... Hát ez a gond vele.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Yaris általában
« Válasz #5860 Dátum: 2010.08.14 23:49:31 »
Viszont a fekete a márkakereskedéstől csak párszáz méterre van, azt egyik nap megnézem!
Megköszönöm előre is  :yes: ! A dolog konkrét, szóval ha jónak találod a kocsit, adott esetben simán elmegyek érte Szombathelyre.

Beállítottam amúgy a ha.hu "Autóvadász" keresőjét is a megfelelő paraméterekre - ma ki is dobott egy újonnan föltett, szép 1.3-as Solt; de ez meg Hódmezővásárhelyen van  ::)

Tegnap néztem Kaposváron azt a klíma nélküli 2000-es Solt, amit korábban említettem - hát, nem csúnya élőben sem, de körben törött, komplett javított, újrafújt. Kezdődő apró rozsdásodások valamennyi sárvédőív belső peremén; TYC fényszórók; stb.
T-maxnál vagy valahol magánszemélynél?
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #5861 Dátum: 2010.08.15 11:33:20 »
T-maxnál vagy valahol magánszemélynél?
Egy független kereskedés árulja. De közben megnéztem alaposabban a képeket, és ki is húztam a listáról. Törött, kókányolt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #5862 Dátum: 2010.08.20 21:01:52 »
Faceliftes Yaris I-re (nem TS) fel lehet tenni a facelift előtti Harmony változat 13 collos acélfelnijét?

Érdemes lehet télen 155/80x13-al, nyáron 165/70x14-el járni a gyári 175/65x14 helyett?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Yaris általában
« Válasz #5863 Dátum: 2010.08.20 21:38:44 »
Faceliftes Yaris I-re (nem TS) fel lehet tenni a facelift előtti Harmony változat 13 collos acélfelnijét?

Érdemes lehet télen 155/80x13-al, nyáron 165/70x14-el járni a gyári 175/65x14 helyett?
Feltehető nekem még van is ilyen kerekem :)
Én azzal használnám :)


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #5864 Dátum: 2010.08.20 21:44:28 »
A facelift mikor is volt pontosan  :hmmmm: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )