Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617115 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

balu232

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
  • Yaris Verso 1.3 vvt-i 2001
Re: Yaris általában
« Válasz #5820 Dátum: 2010.07.11 05:50:37 »
Valahol már kérdeztem , de úgy emlékszem nem kaptam rá választ: A Japanparts alkatrészek milyen minőségűek? Most ilyen szűrőket vettem a kocsiba , de pollenszűrő nagyon-nagyon gyenge. Átlátni rajta! A légszűrő jól néz ki és vastag is.
Volt szerencsém Renaultnál a Vasco termékekhez. Annak pollenszűrője még csak a helyén sem maradt Megane II-ben. Úgy kellett ragasztószalaggal megerősítenem.
Yarisban ez a Japanparts sem a legjobb, ami benne volt az oldalt szivacstömítést kapott , ennek meg csak egy vékony műanyag kerete van , ami mellett simán elmegy a por.   :wacko:

ykzeendo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 182
Re: Yaris általában
« Válasz #5821 Dátum: 2010.07.11 09:20:17 »
kösz a válaszokat   :clap:
DE megoldódott a problémám
és a RUVILLE mellet döntöttem  sokan ezt ajánlották más oldalakon is
és az ára sem olyan eget verő  újonnan 51.251 eFt
bontottat is 42 ért találtam és kitudja mennyi kilométer van benne .....
we smoke, you smoke, ... everybody smoke; háhá: 1284km/tank (D4D) 90-117km/h átlag

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5822 Dátum: 2010.07.11 12:36:29 »
Üzemanyag szintjelzés.
Ha már csak 2 egység látszik a kijelzőn, akkor a következő a villogó 1 egység. Ekkor mennyi lötyi lehet a tankban. Ijesztően hat az a folyamatos villogás.
Az enyémen az utolsó villogó kocka esetén 34 litert lehet beletankolni, vagyis cirka 8 liter van még olyankor benne, simán elmegy még vagy 100km-t is.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5823 Dátum: 2010.07.11 12:37:18 »
Az előző autómba (Laguna I) is sajnos kellett hátsó csapágyat cserélni. Ott is aggyal, abs jeladóval volt együtt a csapágy. Első nekifutásra 60-90 ezerig kaptam árat csak az anyagra. Végül addig nyomoztam míg 36eft. lett az anyag. A munkadíjat meg sikerült haverral okosban megoldani.
Érdemes volt utánajárni. :)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re: Yaris általában
« Válasz #5824 Dátum: 2010.07.11 14:55:48 »
Az enyémen az utolsó villogó kocka esetén 34 litert lehet beletankolni, vagyis cirka 8 liter van még olyankor benne, simán elmegy még vagy 100km-t is.

Erről jutott eszembe, hogy a minap meg akartam nézni, hány literes a tankja a Yarisnak (II-es). A vastag könyvben azt írják a 402. oldalon, hogy 42l, és ez egybevág azzal, amit írsz. Viszont van egy kis vékony füzet is a kocsihoz, "Rövid ismertető" címmel. Ebben az 5. oldalon 45l van. Ez utóbbit akkor igencsak elírták a Toyotánál.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5825 Dátum: 2010.07.11 20:28:47 »
Valahol már kérdeztem , de úgy emlékszem nem kaptam rá választ: A Japanparts alkatrészek milyen minőségűek? Most ilyen szűrőket vettem a kocsiba , de pollenszűrő nagyon-nagyon gyenge. Átlátni rajta! A légszűrő jól néz ki és vastag is.
Volt szerencsém Renaultnál a Vasco termékekhez. Annak pollenszűrője még csak a helyén sem maradt Megane II-ben. Úgy kellett ragasztószalaggal megerősítenem.
Yarisban ez a Japanparts sem a legjobb, ami benne volt az oldalt szivacstömítést kapott , ennek meg csak egy vékony műanyag kerete van , ami mellett simán elmegy a por.   :wacko:

A Japanparts vagy Jakoparts (ugyanaz) jó minőség. Átalában majdnem teljesen megegyezik a gyárival. Pollenszűrőből a gyári is elég vékony...
Viszont a Yaris I-esnél egy kis tálcába kell beletenni, aminek vannak kis fülei. Azok alá be kell akasztani a pollenszűrőt. Úgyhogy elvileg elég jó megoldás, por nem nagyon kerüli el. Pl. a II-es Yarisba csak be kell tolni a helyére, és a szűrő kb 1 centivel kisebb mint a hely. Na amellett tényleg elmegy a por...
Xanyi

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Yaris általában
« Válasz #5826 Dátum: 2010.07.11 23:01:39 »
Az enyémen az utolsó villogó kocka esetén 34 litert lehet beletankolni, vagyis cirka 8 liter van még olyankor benne, simán elmegy még vagy 100km-t is.

Erről jutott eszembe, hogy a minap meg akartam nézni, hány literes a tankja a Yarisnak (II-es). A vastag könyvben azt írják a 402. oldalon, hogy 42l, és ez egybevág azzal, amit írsz. Viszont van egy kis vékony füzet is a kocsihoz, "Rövid ismertető" címmel. Ebben az 5. oldalon 45l van. Ez utóbbit akkor igencsak elírták a Toyotánál.

2003as Yarisnál én itt abszolute hitelest tudok mondani: 39.9litert tankoltam bele kattanásig miután egy 2.5literes colas üvegnyi benzinnel elment a kútig. 42l kattanásig.

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re: Yaris általában
« Válasz #5827 Dátum: 2010.07.12 12:33:46 »
2003as Yarisnál én itt abszolute hitelest tudok mondani: 39.9litert tankoltam bele kattanásig miután egy 2.5literes colas üvegnyi benzinnel elment a kútig. 42l kattanásig.

Na pont azért nézegettem a könyvet, hogy ne így kelljen megtudnom :)

balu232

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
  • Yaris Verso 1.3 vvt-i 2001
Re: Yaris általában
« Válasz #5828 Dátum: 2010.07.14 06:56:28 »
Saját kárán tanul az ember.  :cry:
Tegnap fel kellett mennem Budapestre. Kb. Martonvásár magasságában kezdett villogni az utolsó egység az üzemanyagszint kijelzőn. Gondoltam a Tesconál ráröltök, elmaradt. Csak a Váci útig kell mennem ,majd visszafele tankolok................   Visszafele az Árpád-hídon megállt a kocsi.  :cry: Lecsorogtam a szigetre. Éppen ott volt egy taxis, elvitettem magam a legközelebbi benzibkútig, ami a híd pesti oldalán van , ha tudom , megyek gyalog. Útközben a taxis megkérdezte, hogy mibe tankolok, mondom : veszek egy kannát. Erre: Ő 5 literes desztvizet szokott ajánlani , az csak 400 forint.
Na így is tettem, nekem eszembe sem jutott volna. Visszavitt , megtankoltam 5 literrel, hazafele Budaörsön 39 liter ment bele. Hát röviden ennyi, legközelebb nem húzom eddig a tankolást.  :hmmmm: :hmmmm: :hmmmm: 

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Yaris általában
« Válasz #5829 Dátum: 2010.07.14 13:25:25 »
Saját kárán tanul az ember.  :cry:
Tegnap fel kellett mennem Budapestre. Kb. Martonvásár magasságában kezdett villogni az utolsó egység az üzemanyagszint kijelzőn. Gondoltam a Tesconál ráröltök, elmaradt. Csak a Váci útig kell mennem ,majd visszafele tankolok................   Visszafele az Árpád-hídon megállt a kocsi.  :cry: Lecsorogtam a szigetre. Éppen ott volt egy taxis, elvitettem magam a legközelebbi benzibkútig, ami a híd pesti oldalán van , ha tudom , megyek gyalog. Útközben a taxis megkérdezte, hogy mibe tankolok, mondom : veszek egy kannát. Erre: Ő 5 literes desztvizet szokott ajánlani , az csak 400 forint.
Na így is tettem, nekem eszembe sem jutott volna. Visszavitt , megtankoltam 5 literrel, hazafele Budaörsön 39 liter ment bele. Hát röviden ennyi, legközelebb nem húzom eddig a tankolást.  :hmmmm: :hmmmm: :hmmmm: 

Egyszer én is így jártam,az első Yarisommal:túl pontosan számítottam a fed-comp-ra. :wub:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Yaris általában
« Válasz #5830 Dátum: 2010.07.20 19:20:43 »
Holnap egesz nap egy ezres Yaris I-el fogok mozogni Bp-n, majd este haza Hodmezore... Kivancsian varom, ilyen hosszu tesztvezetesen nem voltam meg azzal :)
kisa
born to ride

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Yaris általában
« Válasz #5831 Dátum: 2010.07.20 20:59:08 »
Ha már Pöstön vagy, nem futunk össze és megyünk együtt egy érdeklődőnek Corollát nézni?
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Yaris általában
« Válasz #5832 Dátum: 2010.07.20 21:02:15 »
Kb. 10-14ig raerek. Elmehetunk.
kisa
born to ride

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Yaris általában
« Válasz #5833 Dátum: 2010.07.20 21:04:07 »
Mmmm, én kb 14kor indulok Szegedről. Esetleg félúton Kméten összefuthatnánk...
Gabe 254.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Yaris általában
« Válasz #5834 Dátum: 2010.07.20 21:05:38 »
irok privatot, ne offoljunk
kisa
born to ride