Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617219 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

szaboe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Yaris 4D4 kérdések
« Válasz #5715 Dátum: 2010.03.26 09:09:09 »
Sziasztok !

Nem olyan régóta (pontosan 2 hete :-) ) vagyok tulajdonosa egy toyota D4D-nek . Lassan vinnem kell majd 30 ezres szervizre (többen ajánlották Veszprémet), de úgy néz ki ,hogy az olaj addig nem fogja kibirni. a megvételnél volt a minimum felett 2mm-rel. most járok 28500km-nél. Milyen tegyek bele ? és mennyit, ha szervizben úgy is ujratesznek bele ?
Másik kérdésem már kicsit szőkébb, de nem találtam a kézikönyvben azt a pitogrammot ami kb a muszerfal közepén van a felső soron. olyan mint egy lobogótüzön egy fazék...:-))))

Tudja vki ?

Köszönöm.
E.

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Yaris 4D4 kérdések
« Válasz #5716 Dátum: 2010.03.26 10:06:58 »
Sziasztok !

Nem olyan régóta (pontosan 2 hete :-) ) vagyok tulajdonosa egy toyota D4D-nek . Lassan vinnem kell majd 30 ezres szervizre (többen ajánlották Veszprémet), de úgy néz ki ,hogy az olaj addig nem fogja kibirni. a megvételnél volt a minimum felett 2mm-rel. most járok 28500km-nél. Milyen tegyek bele ? és mennyit, ha szervizben úgy is ujratesznek bele ?
Másik kérdésem már kicsit szőkébb, de nem találtam a kézikönyvben azt a pitogrammot ami kb a muszerfal közepén van a felső soron. olyan mint egy lobogótüzön egy fazék...:-))))

Tudja vki ?

Köszönöm.
E.

Bár nekem nem dieselem van,de utánanéztem:a jelzés jelentése"eressze le a vizet".Ez a"vízcsapdára" vonatkozik az üzemanyagszűrőnél.Megtalálható,ha szemben állsz a kocsival,az akkumulátor mögött,majdnem középtájon,hátul.Tennivaló:1.Az alul lévő leeresztőcsapot megnyitni.
                                                                                   2.A felül lévő pumpálható gombot addig nyomkodni,amíg üzemanyag nem lép ki.
                                                                                   3.Leeresztőcsap bezár. :clap:

Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

szaboe

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re: Yaris 4D4 kérdések
« Válasz #5717 Dátum: 2010.03.26 13:26:54 »
Köszönöm az infot és a részletes útmutatót :-)

E.
« Utoljára szerkesztve: 2010.03.26 13:29:25 írta kleingy »

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Yaris általában
« Válasz #5718 Dátum: 2010.03.27 19:08:26 »
Vili:
Fagydugóra 2 megoldás van. Garázsban van a polcon, ha gondolod holnap este lemérem mekkora. (nem vagyok otthon)
Hétfőn megyek győr felé (tatára), odaadom nézd össze, majd egyszer visszaadod.
Szemre amúgy egyforma :)


Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5719 Dátum: 2010.03.27 19:34:09 »
Vili:
Fagydugóra 2 megoldás van. Garázsban van a polcon, ha gondolod holnap este lemérem mekkora. (nem vagyok otthon)
Hétfőn megyek győr felé (tatára), odaadom nézd össze, majd egyszer visszaadod.
Szemre amúgy egyforma :)
Hú de jó hogy most írtál, már épp arra gondoltam hogy hétfőn felhívom a veszprémieket hogy mi újság, mivel 2.-án lesz az éves szerviz, jó lenne ha kiderülne ez addig és meg tudják rendelni időre és egy füst meglenne mindkettő, nem kellene külön mennem.
A műszaki logika velem is azt mondatja, hogy egyforma. Meg tudnád mérni a nálad lévő fagydugót? Holnap délelőtt megpróbálom megmérni hogy az enyémben lévő mekkora. Ha azonos a mért érték akkor egyértelmű a dolog, ha nem akkor beszéljük meg utána a hétfőt, így ok lenne?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Yaris általában
« Válasz #5720 Dátum: 2010.04.03 16:44:01 »
olajat cseréltünk 2003as 1.0as yarisba. minimálisan 3l fölött öntöttem bele(nagyon max 3.1lert de inkább 3.05l környékén) mert a katalogus aszondta, hogy 3.2l megy bele. Ezután megnéztem a pálcát és a kockás rész végig + F jel is olajos sött még afölött is kb 2mm.

hazahoztam + megvártam az 5percet és továbbra is uennyi benne az olaj.

ergo akkor 3l is bőven elég olajcseréhez?

ha eddig van töltve engedjek le belölle vagy az, hogy az F +2mm olajos az még nem baj?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5721 Dátum: 2010.04.03 17:56:56 »
olajat cseréltünk 2003as 1.0as yarisba. minimálisan 3l fölött öntöttem bele(nagyon max 3.1lert de inkább 3.05l környékén) mert a katalogus aszondta, hogy 3.2l megy bele. Ezután megnéztem a pálcát és a kockás rész végig + F jel is olajos sött még afölött is kb 2mm.

hazahoztam + megvártam az 5percet és továbbra is uennyi benne az olaj.

ergo akkor 3l is bőven elég olajcseréhez?

ha eddig van töltve engedjek le belölle vagy az, hogy az F +2mm olajos az még nem baj?

Ne engedj le belőle, ennyi + még semmi bajt sem okoz. A szervízek is jellemzően 3 L-t töltenek az ezekbe a motorokba. Nekem is ezres Yarisom van, kb. 2,8 L-től van pontosan a maximum jelzésen!
Xanyi

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Yaris általában
« Válasz #5722 Dátum: 2010.04.03 21:07:36 »
Ne engedj le belőle, ennyi + még semmi bajt sem okoz. A szervízek is jellemzően 3 L-t töltenek az ezekbe a motorokba. Nekem is ezres Yarisom van, kb. 2,8 L-től van pontosan a maximum jelzésen!

köszönöm a választ.   :clap:

galland

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 718
Re: Yaris általában
« Válasz #5723 Dátum: 2010.04.03 21:31:14 »
Ne engedj le belőle, ennyi + még semmi bajt sem okoz. A szervízek is jellemzően 3 L-t töltenek az ezekbe a motorokba. Nekem is ezres Yarisom van, kb. 2,8 L-től van pontosan a maximum jelzésen!

köszönöm a választ.   :clap:
Én kereken 3l szoktam beleönteni és max jelzésig van.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Yaris általában
« Válasz #5724 Dátum: 2010.04.03 22:50:43 »
Nálam is 2,8 a max jelzés, 3 at szoktam tölteni, ez +2mm-t jelent.

Vili: nem haragudj ünnepek előtti teljes káosz volt, most az előbb értem le balcsira kapásból be is ugrott, hogy nem mértem le a fagydugót. Holnap megyek haza kutyért, holnap ilyenkor már írom is :)
 


Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5725 Dátum: 2010.04.04 09:17:55 »
Vili: nem haragudj ünnepek előtti teljes káosz volt, most az előbb értem le balcsira kapásból be is ugrott, hogy nem mértem le a fagydugót. Holnap megyek haza kutyért, holnap ilyenkor már írom is :)
Zénóka, semmi gond, pénteken voltam a szervizben, de ez ügyben nem tudtak előrehaladni, nagy valószínűséggel nem lesz.
Viszont nézegettem a neten, ráakadtam erre az oldalra.
Ők forgalmazzák a svéd Calix motor előmelegítőket, és van a 2SZ-FE motorhoz is.
Megtaláltam a honlapjukon a beszerelési utasítást.
Jövő héten beszélek a forgalmazóval, hogy be tudják-e szerezni és ha igen akkor mennyiért. No meg utána a szervizt, hogy akkor beszerelik-e.
Nem lehetséges, hogy a Calix-tól származik a gyári készlet is????
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Yaris általában
« Válasz #5726 Dátum: 2010.04.04 22:13:58 »
Voltam otthon a kutyámért :szemez:, megmértem a kivett fagydugómat 30 mm kereken.
Ez alapján 99%-ban ugyanaz kell a tiédhez mint az enyémhez. Töltöm fel éppen picasára a képeket róla, itt elég lassú a net, éjfélre kb fent lesznek... :  http://picasaweb.google.com/toyotaotti

Itt látszik az első 2 képen a gyári cikkszám, ez alapján kérdezd meg veszprémbe mennyi most a gyári. Látszik a fotókon, hogy nincs márka feltűntetve csak a made in sweden. Amit linkeltél oldal, az ottani fotók alapján ez ugyannak tűnik. Kiváncsi leszek mennyi az ára a "gyárihoz" képest :) Kedden én is megcsörögöm őket éppen a motoromba találtam ki, hogy kell bele az a kérdés csak, hogy lesz-e nekik 100-200w közötti teljesítménnyel. (400ccm, ősszesen 1,5 liter víz)  :D


Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Yaris általában
« Válasz #5727 Dátum: 2010.04.04 22:18:33 »
Nézem közben a szerelési utasítást, a yaris fagydugóját nem kell kifúrni, az alsó részét egy nagy csavarhúzó+kalapács segítségével meg kell ütni és kifordul a helyéről. Ez azért jó, mert ha egyszer nem kell (vagy átrakja az ember a köv autójába ) akkor vissza lehet ütni a helyére :)
Nincs már meg pdf-ben a gyári szerelési utasítás, sztem Xanyinak még megvan anno küldött nekem, ha szépen megkérjük sztem elküldi neked :)


Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5728 Dátum: 2010.04.04 22:30:17 »
Köszi az infókat, a fényképeket is meg tudtam már nézni! :flowers:
Akkor a fagydugók egyformák, ezek szerint a Toyota gondolta úgy, hogy gyárilag már nem ad ilyet.
Merthogy a Calix honlapja szerint a 2SZ-FE motorhoz a 2003-tól gyártottakhoz írja ugyanazt a típust.
És ahogy az ottani fotókat nézem, tök ugyanannak tűnik, de majd pontosan kiderül ha beszélek velük.
Igen, a Toyota papírján, nem fúrás van, a pdf-je megvan, letöltöttem a tech-toyota oldalról.
Valahol épp 40e alatt van a Toyotás ár tudomásom szerint, kíváncsi vagyok a Calix-é mennyi lesz.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Yaris általában
« Válasz #5729 Dátum: 2010.04.04 23:55:38 »
Most ért fel az utsó fotó, esetleg nézz vissza, hátha nem volt még kész :)

harminc néhány ezerre rémlik a gyári.
Én úgy értettem, hogy csak a yaris2-höz nincs, vagy legalábbis nem rendelhető. Kedden megkérdem arra a part.N-re ami nekem is van, hogy az még van-e. :)