Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617425 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Yaris általában
« Válasz #5670 Dátum: 2010.01.23 12:57:40 »
Arra is kell figyelni, hogy az egyik lábon állandó pozitív van, a test kapcsolt. Tehát ha rossz helyre támasztasz be, akkor a biztosíték is kimehet.
Köszönöm, ez  nagyon fontos figyelmeztetés. Volt ilyen irányú megérzésem, többek között ezért sem estem neki. Gondolkodtam az akkumulátor testkábelének a lekötésén is, de nem tudom, hogy egy ilyen túlelektronizált járműben mi minden fog nullázódni (fedélzeti számítógép, rádió, riasztó stb.), és mennyi vesződséggel jár amíg mindent újra beállítok.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5671 Dátum: 2010.01.26 13:54:55 »
Ma kaptam választ a motorelőmelegítő beszereléséről a TMH-tól:

Köszönjük, hogy levelével ügyfélszolgálatunkhoz fordult.
Társaságunk műszaki szakértőinek álláspontja alapján válaszolunk Önnek.

A motor ugyanaz a korábbi és az új Yaris esetében, tehát a fűtőegyég
beépítése a motorba valószínűleg nem okozhat gondot.

Mivel azonban a  Toyota európai központja nem kifejezetten az új Yaris-hoz
fejlesztette ki ezt a tartozékot, így nem javasoljuk annak beszerelését.
Természetesen az Ön saját felelősségére be lehet azt építeni, de ezt
társaságunk nem támogatja.

Üdvözlettel
Toyota Motor Hungary Kft.
Ügyfélszolgálat

Vagyis az én olvasatomban a szerkezet önmgaában jó a II-höz is, csak felelősséget, garanciát nem vállalnak érte.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.26 14:08:17 írta Villi »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5672 Dátum: 2010.01.26 17:17:55 »
Ma kaptam választ a motorelőmelegítő beszereléséről a TMH-tól:

Köszönjük, hogy levelével ügyfélszolgálatunkhoz fordult.
Társaságunk műszaki szakértőinek álláspontja alapján válaszolunk Önnek.

A motor ugyanaz a korábbi és az új Yaris esetében, tehát a fűtőegyég
beépítése a motorba valószínűleg nem okozhat gondot.

Mivel azonban a  Toyota európai központja nem kifejezetten az új Yaris-hoz
fejlesztette ki ezt a tartozékot, így nem javasoljuk annak beszerelését.
Természetesen az Ön saját felelősségére be lehet azt építeni, de ezt
társaságunk nem támogatja.

Üdvözlettel
Toyota Motor Hungary Kft.
Ügyfélszolgálat

Vagyis az én olvasatomban a szerkezet önmgaában jó a II-höz is, csak felelősséget, garanciát nem vállalnak érte.

Eszem ágában sincs vitakozni a TMH-val, de az I-es Yaris 1,3-as benzines 2SZ-FE motorjblokkjának a cikkszáma 11400-21040, a II-es Yaris ugyanilyen motorkódú 1,3-as motorblokkjának cikkszáma pedig 11400-0J040. Tehát egész biztos van különbség a kettő között, pedig ez csak a fűzött blokk, tehát maga a hengertömb, főtengely, dugattyúk, hajtókarok. Hengerfej és egyéb cullangok nélkül!
Úgyhogy én a következőt tenném:
Tolómérővel megmérném mindkettő fagydugóját, ha ugyanaz, akkor be lehet szerelni, sőt akár egy VW-be is be lehet szerelni, ha ugyanakkora a fagydugója!
Xanyi

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5673 Dátum: 2010.01.26 17:26:01 »
Eszem ágában sincs vitakozni a TMH-val, de az I-es Yaris 1,3-as benzines 2SZ-FE motorjblokkjának a cikkszáma 11400-21040, a II-es Yaris ugyanilyen motorkódú 1,3-as motorblokkjának cikkszáma pedig 11400-0J040. Tehát egész biztos van különbség a kettő között, pedig ez csak a fűzött blokk, tehát maga a hengertömb, főtengely, dugattyúk, hajtókarok. Hengerfej és egyéb cullangok nélkül!
Úgyhogy én a következőt tenném:
Tolómérővel megmérném mindkettő fagydugóját, ha ugyanaz, akkor be lehet szerelni, sőt akár egy VW-be is be lehet szerelni, ha ugyanakkora a fagydugója!
Azt én is sejtettem, hogy a két motor között van némi különbség, de ez nem olyan alapvető. Amit szemre talán láttam, hogy a szíjoldali motortartó más, meg gondolom apró faceliftet belevittek. Ahogy korábban is írtam, egy új öntvény nem két fillérbe kerül, ha valamit mégis újítanak, akkor az előd minimális módosításával megoldják. Meg fogom valamelyik nap férni a fagydugót, kérek valakit, hogy a Yaris I-nél is mérje meg. Ha passzol, akkor jónak kell lennie, hisz csak vizet melegít, elektronikába vagy másba nem kell bekötni. A lökhárító más kicsit amibe az aljzat kerül, de ez nem lehet akadálya.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5674 Dátum: 2010.01.26 19:45:09 »
Így van, ha a fagydugó passzol akkor jó. Valószínüleg passzolni fog, én csak óvatosságra intettelek...
Xanyi

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5675 Dátum: 2010.01.26 20:01:32 »
Így van, ha a fagydugó passzol akkor jó. Valószínüleg passzolni fog, én csak óvatosságra intettelek...
Igen ám, de ahogy a levélből kiveszem, felelősséget nem vállalnak érte, vagyis akár ők, akár én szerelem be, ugorhat a motorgarancia?

A veszprémieknek is feldobtam a témát, de ők még nem válaszoltak.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.26 20:11:42 írta Villi »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5676 Dátum: 2010.01.26 21:18:43 »
Így van, ha a fagydugó passzol akkor jó. Valószínüleg passzolni fog, én csak óvatosságra intettelek...
Igen ám, de ahogy a levélből kiveszem, felelősséget nem vállalnak érte, vagyis akár ők, akár én szerelem be, ugorhat a motorgarancia?

A veszprémieknek is feldobtam a témát, de ők még nem válaszoltak.

Ha a márkaszervíz szereli be, akkor nem ugorhat a garancia. Ha egy Nokia kihangosítót beszerel a márkaszervíz, akkor sem ugrik a garancia az elektromos hálózatra!
Xanyi

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5677 Dátum: 2010.01.26 21:52:48 »
Ha a márkaszervíz szereli be, akkor nem ugorhat a garancia. Ha egy Nokia kihangosítót beszerel a márkaszervíz, akkor sem ugrik a garancia az elektromos hálózatra!
Igen, márkaszervizzel szereltetném be, gyári tartozék, nem típusidegen és nem tudnának semmiféle műszaki okot mondani, ami szerint bármi károsodást vagy zavart okozhatna.
Igen, maradna a garancia is.
Ha jól rémlik a skandináv országokban vannak parkolók amelyeknél ott a tápfeszültség, rá lehet csatlakozni és gondolom a Toyota nem adta fel ezen országokat az értékesítési piacán.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re: Yaris általában
« Válasz #5678 Dátum: 2010.01.28 13:36:29 »
srácok,a linea sol felszereltség mit tartalmaz? van esetleg valakinek egy régebbi prospektus,hogy minek kellene benne lenni?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.3_linea_sol_klima_68000km_1tulaj-3571184 - ezt a kisautót néztem most ki,megszakértitek? :D

pzs

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5679 Dátum: 2010.01.28 13:50:15 »
srácok,a linea sol felszereltség mit tartalmaz? van esetleg valakinek egy régebbi prospektus,hogy minek kellene benne lenni?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.3_linea_sol_klima_68000km_1tulaj-3571184 - ezt a kisautót néztem most ki,megszakértitek? :D

Ez mar a rancfelvarrott katalogus... ez amit kineztel meg eppen nem az. Nem tudom milyen valtoztatasok tortentek a facelift soran (kulso-belsot laszamitva), de ebben benne van az alap, Terra valamint a Sol is. Gyanitom, hogy nagyjabol ugyanezek vonatkoztak a facelift elotti valtozatokra. Ha nem akkor valaki ugyis mindjart kijavit :)

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re: Yaris általában
« Válasz #5680 Dátum: 2010.01.28 13:52:55 »
köszi a gyors reagálást,akkor megvárjuk a többieket is,hátha tudja valaki pontosan  

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5681 Dátum: 2010.01.28 17:16:02 »
srácok,a linea sol felszereltség mit tartalmaz? van esetleg valakinek egy régebbi prospektus,hogy minek kellene benne lenni?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/yaris/toyota_yaris_1.3_linea_sol_klima_68000km_1tulaj-3571184 - ezt a kisautót néztem most ki,megszakértitek? :D

Első ránézésre jónak tűnik az autó. Valóban Sol felszereltség, mert csak az volt elektromos ablakos...
Xanyi

pzs

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5682 Dátum: 2010.01.28 17:24:47 »
Első ránézésre jónak tűnik az autó. Valóban Sol felszereltség, mert csak az volt elektromos ablakos...

Tibi72-t meg mostmar engem is az erdekel, hogy a SOL felszereltseg mit takar? :)

Tibi72

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 148
Re: Yaris általában
« Válasz #5683 Dátum: 2010.01.28 17:36:04 »
most már csak azt mondjátok meg légyszíves,hogy ér-e hátrány,hogy ha nem az újabb ráncfelvarrott verziót veszem meg,hanem azt amit mutattam,tehát,az a kérdésem,hogy jobb-e és ha igen akkor miben a faceliftes... (a ködlámpát már látom,hogy ebbe nehezebb lesz belerakni,az újabbnál van hely a lökösben...)
ma voltam egerben,be is ültem a kocsiba,be is indítottuk,belül szép,nincs lelakva a külső részén meg csak az illesztési hézagoknál söpörtem le a havat :D

pzs

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5684 Dátum: 2010.01.28 18:46:42 »
most már csak azt mondjátok meg légyszíves,hogy ér-e hátrány,hogy ha nem az újabb ráncfelvarrott verziót veszem meg,hanem azt amit mutattam,tehát,az a kérdésem,hogy jobb-e és ha igen akkor miben a faceliftes... (a ködlámpát már látom,hogy ebbe nehezebb lesz belerakni,az újabbnál van hely a lökösben...)
ma voltam egerben,be is ültem a kocsiba,be is indítottuk,belül szép,nincs lelakva a külső részén meg csak az illesztési hézagoknál söpörtem le a havat :D

Amirol en tudok:
A faceliftesnek egyszinu a muszerfala. Ennek meg ketszinu, illetve a kormany nez ki meg mashogy. Ha mar ultel benne es tetszik, akkor minden OK ;)

Kulsot tekintve ami a legszembetunobb az a konnycsepp az elso lampatesten. Ez megosztja az embereket. Van akinek kifejezetten tetszik, van akinek nem... Mas valtozas meg, hogy facelift elott meg elol volt az antenna, facelift utan mar hatul. A lokost Te is eszrevetted, masrol en sem tudok.

Motorhazteto alatt szerintem ugyanaz van mindket esetben. Facelift elott meg van ra esely, hogy Japanban gyartottak (ha JT..-s alvazszamu akkor biztosan), facelift utan mar kizart (a TS-t kiveve).

A szinvalasztek valtozott meg a rancfelvarrassal, de ez a piros megmaradt sztem (gondolom ez nem izgat :) )...

Mas nem jut eszembe hirtelen...

Ha tetszik ez a facelift elotti is, akkor szerintem semmilyen hatrany nem er ha ezt veszed. Evjarat alapjan nyugodtan lehetne faceliftes is. Ha a km valos es normalisan hasznaltak, szervizeltek, akkor meglepetes sem fog erni, imadni fogod... ;)