Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617113 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5640 Dátum: 2010.01.12 17:32:05 »
Engem inkább csak az zavar, hogy néha állandó gázpedál állás esetén is ugrál egy rövid ideig a skála (200-300 fordulatnyit), a motoron nem érzem hogy változna a fordulatszáma.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Godlike

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 113
Re: Yaris általában
« Válasz #5641 Dátum: 2010.01.12 19:51:12 »
Engem inkább csak az zavar, hogy néha állandó gázpedál állás esetén is ugrál egy rövid ideig a skála (200-300 fordulatnyit), a motoron nem érzem hogy változna a fordulatszáma.

Ez digitális mivoltából adódik x fordulaton 10 csík világít x+1-en 11. Azt az egyet meg nem fogod érezni se a pedálon se a hangján sehol. A kijelző viszont villog.
Yaris II d4d 2006

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #5642 Dátum: 2010.01.12 20:07:05 »
Fontos az? Ki számolgatja?  :?:
Nekem fontos lenne, ezért kérdeztem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5643 Dátum: 2010.01.12 20:51:22 »
Engem inkább csak az zavar, hogy néha állandó gázpedál állás esetén is ugrál egy rövid ideig a skála (200-300 fordulatnyit), a motoron nem érzem hogy változna a fordulatszáma.
Ez digitális mivoltából adódik x fordulaton 10 csík világít x+1-en 11. Azt az egyet meg nem fogod érezni se a pedálon se a hangján sehol. A kijelző viszont villog.
2-3-at ugrál, ez szúrt szemet, 1 persze hogy nem tűnne fel. No ilyen, egye bánat.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5644 Dátum: 2010.01.13 12:47:08 »
Hogy van skálázva a fordulatszámmérő a Yaris I-ben? Úgy értem, mekkora egységekben?

Ez alapján a kép alapján arra következtetnék, hogy egy vonalka 100-at jelent... Stimmel?
hiába százasával van beosztva, akkor sem hajszálpontosan vonalanként ugrál a fordulatszám függvényében, hanem 2-3csíkonként nő/csökken.
azaz van 1000, majd 1250, utána 1500..és így tovább(talán 1000 alatti fordulaton százasával kezeli...ezt nem figyeltem még.)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Yaris általában
« Válasz #5645 Dátum: 2010.01.13 13:48:47 »
OK, világos, köszi  :yes: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Yaris általában
« Válasz #5646 Dátum: 2010.01.21 23:38:26 »
Ma kicseréltem párom Yaris IIesében a gyári izzókat Osram Nightbreakerre. Hát ekkora szopatást amit ennek cseréje jelentett... Hát nem egy útszéli 5 perces mutatvány ...
A kezemről pedig nemkevés bőr hiányzik? vagy kiszokás venni a biztosíték dobozt a bal lámpánál?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Yaris általában
« Válasz #5647 Dátum: 2010.01.22 08:22:53 »
Hát ha kivéve könnyebb, akkor igen...
Nekem anno az e11-ben könnyen ment az izzócsere. Csavarhúzó, lámpa kiszed és már hozzá is fértem.  :sorcerer:
Gabe 254.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Yaris általában
« Válasz #5648 Dátum: 2010.01.22 08:46:40 »
Hát ha kivéve könnyebb, akkor igen...
Nekem anno az e11-ben könnyen ment az izzócsere. Csavarhúzó, lámpa kiszed és már hozzá is fértem.  :sorcerer:
Leszedni a pilácsot elég macerás de a biztosítékdoboz szintén, mert mind a kettőnek vannak szép rejtett csavarjai amihez hozzáférni...
De ha van valakinek jó 5lete hogy kell izzót cserélni YarisII-n akkor ossza meg.
Bezzeg a Carinán 5 perc alatt lecserélem mind a kettőt, akár még öltönyben is... De a Yarisnál ezt nem vállalom.

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Yaris általában
« Válasz #5649 Dátum: 2010.01.22 08:52:21 »
Ma kicseréltem párom Yaris IIesében a gyári izzókat Osram Nightbreakerre. Hát ekkora szopatást amit ennek cseréje jelentett... Hát nem egy útszéli 5 perces mutatvány ...
A kezemről pedig nemkevés bőr hiányzik? vagy kiszokás venni a biztosíték dobozt a bal lámpánál?


Hátsó izzók cseréje sem egyszerűbb. Gondolni sem mertem, hogy ekkora hibát elkövet a Toy. Ilyen átgondolatlanul megoldani valamit...
Az izzók nyílása pici, a kábelt húzogatni kell hogy kiférjen az izzó a résen, és mindez megfejelve azzal, hogy a nyílás széle szétvágja a kezét az embernek. Ja, és levenni a takaró fedelet sem egyszerű, csavarhúzó! kell hozzá.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Yaris általában
« Válasz #5650 Dátum: 2010.01.22 08:54:11 »
Na, azert kivulrol ekkora kasztni es belul akkora ter.  :wub: Valahol csak szukosnek kell lennie.  :innocent:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Yaris általában
« Válasz #5651 Dátum: 2010.01.22 09:46:32 »
Ma kicseréltem párom Yaris IIesében a gyári izzókat Osram Nightbreakerre. Hát ekkora szopatást amit ennek cseréje jelentett... Hát nem egy útszéli 5 perces mutatvány ...
A kezemről pedig nemkevés bőr hiányzik? vagy kiszokás venni a biztosíték dobozt a bal lámpánál?


Hátsó izzók cseréje sem egyszerűbb. Gondolni sem mertem, hogy ekkora hibát elkövet a Toy. Ilyen átgondolatlanul megoldani valamit...
Az izzók nyílása pici, a kábelt húzogatni kell hogy kiférjen az izzó a résen, és mindez megfejelve azzal, hogy a nyílás széle szétvágja a kezét az embernek. Ja, és levenni a takaró fedelet sem egyszerű, csavarhúzó! kell hozzá.
Bízom benne, hogy a hátsó izzók vannak annyira strapabíróak mint Carinámban, 92' szeptemberében legurult a gyártószallagról, azóta a hátsó izzók kitűnően működnak, egyedül a rendszámtábla világítás egyik izzója kér néha félévente 1x egy kis kocogtatást, de világol szépen az is.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5652 Dátum: 2010.01.22 18:07:29 »
Idézet
Bízom benne, hogy a hátsó izzók vannak annyira strapabíróak mint Carinámban, 92' szeptemberében legurult a gyártószallagról, azóta a hátsó izzók kitűnően működnak, egyedül a rendszámtábla világítás egyik izzója kér néha félévente 1x egy kis kocogtatást, de világol szépen az is.

Sajnos el kell, hogy keserítselek. Yaris II-ből az első példányok már járnak vissza hátsó helyzetjelző cserére. És az tényleg nagyon nehéz cserélni ha a lámpa a helyén van. Úgyhogy nem is érdemes próbálkozni vele, egy 10-es dugókulcsal kb. 10 mp kivenni a komplett lámpát, és máris könnyedén cserélhető. Asszem 3 db 10-es fejü csavar tartja.

Idézet
Hátsó izzók cseréje sem egyszerűbb. Gondolni sem mertem, hogy ekkora hibát elkövet a Toy. Ilyen átgondolatlanul megoldani valamit...
Az izzók nyílása pici, a kábelt húzogatni kell hogy kiférjen az izzó a résen, és mindez megfejelve azzal, hogy a nyílás széle szétvágja a kezét az embernek. Ja, és levenni a takaró fedelet sem egyszerű, csavarhúzó! kell hozzá.

Ki kell venni a lámpát, sokkal egyszerűbb.

Idézet
Nekem anno az e11-ben könnyen ment az izzócsere. Csavarhúzó, lámpa kiszed és már hozzá is fértem.

Az E11 szerencsés ilyen szempontból. De az E12-n, és az összes Yarison is csak úgy lehet kivenni a fényszórót, ha elötte leveszed a lökhárítót, úgyhogy ez nem játszik  :cool2:

Idézet
Ma kicseréltem párom Yaris IIesében a gyári izzókat Osram Nightbreakerre. Hát ekkora szopatást amit ennek cseréje jelentett... Hát nem egy útszéli 5 perces mutatvány ...
A kezemről pedig nemkevés bőr hiányzik? vagy kiszokás venni a biztosíték dobozt a bal lámpánál?

Nem szokás kivenni semmit. Ha a biztosítékház csavarjait kiveszed, attól még a kábelköteg tartja, nem lesz sokkal több helyed, max elbillenteni tudod egy kicsit. Sajnost ez ilyen, tényleg elég nagy szobás, mert kevés a hely, a csatlakozó pedig valami brutálmód rá tud sülni, és alig lehet lehúzni. De vigasztaljon, hogy mindig a bal ég ki gyakrabban, mert ott van kisebb hely  [rohog]
Xanyi

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5653 Dátum: 2010.01.22 18:12:56 »
Ma kicseréltem párom Yaris IIesében a gyári izzókat Osram Nightbreakerre. Hát ekkora szopatást amit ennek cseréje jelentett... Hát nem egy útszéli 5 perces mutatvány ...
A kezemről pedig nemkevés bőr hiányzik? vagy kiszokás venni a biztosíték dobozt a bal lámpánál?
Szerintem van egy csomó olyan autó, ahová tényleg márkaszerviz kell, ha cserélni kell.:D
Ehhez képest a Yaris II-ben elég egyszerű cserélni.:)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Yaris általában
« Válasz #5654 Dátum: 2010.01.22 23:12:22 »
Szerintem van egy csomó olyan autó, ahová tényleg márkaszerviz kell, ha cserélni kell.:D
Ehhez képest a Yaris II-ben elég egyszerű cserélni.:)
Több mint egy hónapja áll a csomagtartómban (2009-es Yaris II) egy pár Osram NB izzó. Már kétszer nekikezdtem a cserének, de a nehézségek láttán mindkét alkalommal meghátráltam.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.