Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617262 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Yaris általában
« Válasz #5340 Dátum: 2008.11.16 21:52:11 »
Sziasztok:)
A hirdetésben szereplő autó az uncsitesóm kisautója.
Ha valakit érdekel szóljatok!
Köszike:)
http://www.hasznaltauto.hu/2525477_toyota_yaris_2006

Fiú vagy lány az unokatesó?
Ha lány, jól néz ki?
Javaslom legközelebb róla is tegyél fel képet, mert engem speciel nem az érdekel, hogy van-e pénze kocsira. Vagy nem az unokatesónak keresel valakit?

Kacsa

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1327
  • a club védett madara
Re: Yaris általában
« Válasz #5341 Dátum: 2008.11.17 07:36:29 »
Sziasztok:)
A hirdetésben szereplő autó az uncsitesóm kisautója.
Ha valakit érdekel szóljatok!
Köszike:)
http://www.hasznaltauto.hu/2525477_toyota_yaris_2006

Fiú vagy lány az unokatesó?
Ha lány, jól néz ki?
Javaslom legközelebb róla is tegyél fel képet, mert engem speciel nem az érdekel, hogy van-e pénze kocsira. Vagy nem az unokatesónak keresel valakit?


Kedves Mihály!
Az uncsitesóm leányzó, de az autó eladása a cél:)

MrIP

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12046
Re: Yaris általában
« Válasz #5342 Dátum: 2008.11.17 08:44:35 »
..........
Az uncsitesóm leányzó, de az autó eladása a cél:)

ÁÁÁÁÁ Yaris  :excl:  Az nekem sem kell  :devil: :devil:
   .... namégegyszer  :   xenonosluxusLSlexusslusszkulcs 

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Yaris általában
« Válasz #5343 Dátum: 2008.11.17 14:06:14 »
..........
Az uncsitesóm leányzó, de az autó eladása a cél:)

ÁÁÁÁÁ Yaris  :excl:  Az nekem sem kell  :devil: :devil:

Nem beszólni ám a Yarisra.  :2guns: :1eye:
Szilvi 62

Kacsa

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1327
  • a club védett madara
Re: Yaris általában
« Válasz #5344 Dátum: 2008.11.17 15:47:58 »
..........
Az uncsitesóm leányzó, de az autó eladása a cél:)

ÁÁÁÁÁ Yaris  :excl:  Az nekem sem kell  :devil: :devil:

Most mond meg hogy akkor Neked mi kéne?he?

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5345 Dátum: 2008.11.18 07:52:05 »
ÁÁÁÁÁ Yaris  :excl:  Az nekem sem kell  :devil: :devil:
Most mond meg hogy akkor Neked mi kéne?he?
erre azt szokták mondani,h lófax a seggébe :devil: :devil: :devil: :devil: :single fuck:

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10695
Yaris általában
« Válasz #5346 Dátum: 2008.11.23 11:40:06 »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5347 Dátum: 2008.11.23 12:22:40 »
Yaris szarvassal találkozott .
Elég csúnya látvány, de legalább az utasok nem sérültek meg. Viszont a kommentekben van pár "értelmes" hozzászólás....
Remélhetőleg szakemberek javítják meg és nem valami kontár ócsóért....
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

ogyp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Yaris általában
« Válasz #5348 Dátum: 2008.11.27 19:20:26 »
Köszi a segítséget a vásárláshoz, tegnap megvették szüleim a Yarist.  :clap:

Pár kérdésem lenne:
1. A fűtés egyik tekerentyűje nem világít. Nehéz cserélni benne az izzót / ledet?
2. A csomagtartóban van világítás? Most pakolásztunk benne, de nem láttunk semmit.
3. A csomagtartó nyitásakor nektek felkapcsolódik a belső világítás?
4. A könyvében láttam, hogy a jobb első ülés alatt egy kihúzható rekesznek kellene lennie, de ebben nincs. Ez mindegyikben van, vagy választható extra?
5. Nem találtam meg az előre betekerhető vonószemet. Tudtok valami bontót, ahonnan jó áron be tudom szerezni?
6. 130 km/h-nál bal oldalról valami kopogás/csattogás hallatszik. Gondolom a menetszél veszik össze valamelyik alkatrésszel ilyenkor. Másnál is van ilyen?
7. Castrol 5W40 TXT softec olajat lehet tolni bele, ugye?
8. Centrálzár van a gépben, de csak kulcs van hozzá. Meg lehet csinálni távirányítósra?
9. A könyve szerint a kis kijelzőn kellene mutatnia a kinti hőmérsékletet a jobb felső sarkban, de ez nem mutatja. Ez valahogy bekapcsolható? Utólagos cd van beépítve, lehet, hogy azzal rontották el?


Előre is köszi a válaszokat!

Üdv.: ogyp

[a csatolmányt egy admin törölte]

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5349 Dátum: 2008.11.27 20:30:35 »
Helló!

1. Nem nehéz, de jobb olyanra bízni aki csinált már ilyet, nehogy eltörjön vmi... Egyébként a két szélső tekerőt le lehet húzni, azok alatt van 1-1 csavar, majd a komplett elemet ki lehet körbe pattintgatni. Alatta már látszanak az izzók!
2. Ezekben a Yarisokban sajnos nincs csomagtér világítás, csak a faceliftesekben.
3. Pont ezért ajtónyitás érzékelő sincs a csomagtérajtónál, így gyárilag nem kapcsol be a belsőtérvilágítás a csomagtérajtó kinyitására. Ez csak akkor módosul, ha riasztó miatt utólag tettek bele, mert akkor felkapcsolódhat.
4. Minden Yarisban van ott fiók. Ezekszerint ebből eltünt valahogy. Pedig praktikus. Újan biztosan nagyon drága, bontót kellene felkeresni.
5. A betekerhető vonószemnek a csomagtér szőnyegje alatt kellene lenni a műanyagban. Ezekszerint akkor ez is eltünt valahogy. Szintén bontó, bár ez újban sem lehet egy vészes összeg.
6. Ez egész biztosan nem normális jelenség. Át kellene nézni ott a műanyag alkatrészeket, nincs-e valami leszakadva, eltörve...
7. Az 5W-40-es TXT teljesen jó bele, mégjobb lenne 5W-30 vagy 0W-30.
8. Természetesn meg lehet csinálni távvezérlősre. Az enyém is így van megcsinálva. Kb 10 ezer Ft egy kp.zár távvezérlő, és fél óra a beszerelése.
9. Nem kapcsolható be, ott valami bibi van. Lehet hogy a rádióbeszerelésnél nem dugtak vissza egy csatlakozó (ha már a világításcsere miatt ugyis szét kell szedni azt a részt, akkor már ezt is meg lehet nézni). Esetleg az érzékelőt is meg lehet sasolni hogy rajt-e a csati, az pedig ott van a lökhárító alsó rácsa mögött!

Üdv!
Xanyi

ogyp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Yaris általában
« Válasz #5350 Dátum: 2008.11.28 19:20:18 »
Helló!

1. Nem nehéz, de jobb olyanra bízni aki csinált már ilyet, nehogy eltörjön vmi... Egyébként a két szélső tekerőt le lehet húzni, azok alatt van 1-1 csavar, majd a komplett elemet ki lehet körbe pattintgatni. Alatta már látszanak az izzók!
2. Ezekben a Yarisokban sajnos nincs csomagtér világítás, csak a faceliftesekben.
3. Pont ezért ajtónyitás érzékelő sincs a csomagtérajtónál, így gyárilag nem kapcsol be a belsőtérvilágítás a csomagtérajtó kinyitására. Ez csak akkor módosul, ha riasztó miatt utólag tettek bele, mert akkor felkapcsolódhat.
4. Minden Yarisban van ott fiók. Ezekszerint ebből eltünt valahogy. Pedig praktikus. Újan biztosan nagyon drága, bontót kellene felkeresni.
5. A betekerhető vonószemnek a csomagtér szőnyegje alatt kellene lenni a műanyagban. Ezekszerint akkor ez is eltünt valahogy. Szintén bontó, bár ez újban sem lehet egy vészes összeg.
6. Ez egész biztosan nem normális jelenség. Át kellene nézni ott a műanyag alkatrészeket, nincs-e valami leszakadva, eltörve...
7. Az 5W-40-es TXT teljesen jó bele, mégjobb lenne 5W-30 vagy 0W-30.
8. Természetesn meg lehet csinálni távvezérlősre. Az enyém is így van megcsinálva. Kb 10 ezer Ft egy kp.zár távvezérlő, és fél óra a beszerelése.
9. Nem kapcsolható be, ott valami bibi van. Lehet hogy a rádióbeszerelésnél nem dugtak vissza egy csatlakozó (ha már a világításcsere miatt ugyis szét kell szedni azt a részt, akkor már ezt is meg lehet nézni). Esetleg az érzékelőt is meg lehet sasolni hogy rajt-e a csati, az pedig ott van a lökhárító alsó rácsa mögött!

Üdv!

Köszi a válaszokat, meglátogatok majd egy bontót a vonószem és a jobb első ülés alá való doboz miatt. Tudtok egy olcsó Toyota bontót?
A kis izzót kiszedtük a leírásod alapján, majd veszek egy autósboltban ugyanolyat, mostmár van mintám. :) Minden csatlakozó be volt dugva, úgyhogy lehet, hogy az érzékelőnél lesz a baj. Könnyű megtalálni a lökhártító mögött? Melyik oldalon van?
Hol csináltattad meg távvezérlősre a centrálzárat?

Mégegyszer nagyon köszönöm válaszokat, sokat segítettél.

Üdv: ogyp

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Yaris általában
« Válasz #5351 Dátum: 2008.11.28 20:09:13 »
A bontók listáját megtalálod a honlapon.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5352 Dátum: 2008.11.28 20:16:40 »
Bontók közül én a Jap-Kert ajánlom Szentendrén. Ha szemben az autóval legugolsz, akkor az alsó hűtőrácson keresztül látszik az érzékelő, ott van középen. A távvezérlőt magam csináltam, ugyanis én villanypásztor vagyok a szombathelyi Toyotában. De a hozzád legközelebb eső márkakereskedésben is meg fogják csinálni Neked ;)
Xanyi

ogyp

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re: Yaris általában
« Válasz #5353 Dátum: 2008.12.02 15:24:56 »
Bontók közül én a Jap-Kert ajánlom Szentendrén. Ha szemben az autóval legugolsz, akkor az alsó hűtőrácson keresztül látszik az érzékelő, ott van középen. A távvezérlőt magam csináltam, ugyanis én villanypásztor vagyok a szombathelyi Toyotában. De a hozzád legközelebb eső márkakereskedésben is meg fogják csinálni Neked ;)


Megnéztem elől a hőmérőt, jön ki belőle 2 vezeték, úgyhogy valószínűleg a cd-nél lesz a gond.
Éjszaka a Yaris elfelejti a beállított időt, minden nap újra be kell állítani. Azt mondták a békéscsabai Toyota szalonban, hogy vagy akksi (40 ah-s van benne), vagy az utólag beépített cd rádió lesz a ludas. Kicsit fura is, hogy amikor leveszem a gyújtást, a cd szól tovább, gondolom az állandó tápra van kötve. Lehet, hogy ez okozza a Yarisnál az óra amnéziát?

Hétvégén egy elektronikai szerelő beszereli a távirányítós központi zárat, vele átköttetem a cd-t a másik tápra, meg a hőmérőt is megnézetem vele. Majd írok, hogy mi lett az eredmény.

ogyp

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Re: Yaris általában
« Válasz #5354 Dátum: 2008.12.04 19:28:05 »
Most nézegettem a használtató árakat.
Hát a kis Ufó kezd nagyon leértékelődni cirka 900E