Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617097 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris általában
« Válasz #5310 Dátum: 2008.10.31 14:50:07 »
A hangszoróra nincs ötleted?

Én valami ütős első szettet tennék be, a kalaptartóra pl. én nem mernék hangszórót rakni, félnék hogy kilopja valami jó képességű :whistling:
vigyázz,h 60mm-t NE haladja meg a mélysége a középmélynek,m beleér az ablakba (nekem a 60-as is néha) :ph34r:
13-as szet biztosan elfér az ajtóban(szélességre)
16-nál már takar a műanyagkárpit :no:
csipogókat pedig az A-oszlop tövébe kell rakni (akár a gyári helyre is szerelhető)

báááár....a fene tudja,h a gyári hangváltó milyen jelet küldene a csipogónak :ph34r: (ki ne nyírja)
így a szetthez kapott hangváltót is be kellene szerelni ám :)

én a csipogokkal meg vagyok elégedve,alul a térdemnél érzem a hangszorókat kevésnek.Nem akarok bele nagy zenét,csak kicsit jobbat.A hátsó ajtókba nem lehet berakni???tényleg nincs ott hely???????????? :eek:
Yaris Ts 05'

Peti

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5311 Dátum: 2008.10.31 19:50:55 »
A hátsó ajtókba nem lehet berakni???tényleg nincs ott hely???????????? :eek:

Ha van is: mennyi? ::)
Sztem felejtős, max kalaptartó, de csak magamat tudom ismételni: előre egy jó kis szett, Laci számait figyelembe véve ;) úgy is az első hsz a lényeg :yes:

snggabi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Yaris általában
« Válasz #5312 Dátum: 2008.11.01 12:25:16 »
Sziasztok.
Megvételre  keresek Toyota Yaris Luna dísztárcsát.
Eltört a jobb első. Tulajdonképpen egy darabra lenne szükség, de a ha egyszerre több van valakinek, az sem baj.
Előre is köszönöm.
snggabi




[a csatolmányt egy admin törölte]

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris általában
« Válasz #5313 Dátum: 2008.11.02 21:09:05 »
A hátsó ajtókba nem lehet berakni???tényleg nincs ott hely???????????? :eek:

Ha van is: mennyi? ::)
Sztem felejtős, max kalaptartó, de csak magamat tudom ismételni: előre egy jó kis szett, Laci számait figyelembe véve ;) úgy is az első hsz a lényeg :yes:

elől ugye 2 hsz van meg fent a két csipogó? azok nem is hangszorók?
Van ilyen szet hogy 2+2?valaki egyáltalán kicserélte már a gyárit?
Yaris Ts 05'

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: Yaris általában
« Válasz #5314 Dátum: 2008.11.03 14:34:47 »
Van ilyen szet hogy 2+2?valaki egyáltalán kicserélte már a gyárit?
Igen, én cseréltettem már gyárit ki, normálisra.

16-os elfér, de keretet kell csináltatni. A 60 mm valóbban necces. Nekem 56-os tuti volt. Csipogó helye bőven jó az "A" oszlop alatt. Hangváltó elfér a kesztyűtartó fölött mélyen bedugva a műanyag alá és a másik oldalon a műszerfalba is lehet rejteni egyet. Az én cuccom a DUETT-nél csinálták. Nagyon profik voltak. Érdemes szakemberre bízni, még ha kicsit drágább is, mert ők olyan dolgokat mutattak, amit én alapból kihagytam volna. Mondjuk az én váltómon 3 féle helyzetbe lehet bekötni a magasat, attól függően, hogy milyen vágást akarok a freki menetben. Aztán a váltót becsomagolták egy szivacs gombócba és úgy helyezték el (ugye így nem nagyon zörgött volna, 20 év múltán sem). De halkan megjegyzem, hogy minden drótomat szépen lefűzögették és bilincslegették, ahogy kell, szakszerűen. Semmi nem lógott, nem lefegett, és nem remegett átadás után 3 évvel sem. A "bolhákat" nem kínozták szétszedésnél, hanem tudták hova kell nyúlni, hogy jól bontsanak. Profik voltak na. Hátsó ajtóba nem kell semmi, a kalaptartóra meg pláne nem. Hidd el, ha egy jó szettet veszel, meg egy kis erősítőt, akkor jobban jársz, mintha vennél a hátsó ajtóba, meg a kalaptartóba is egy-egy szettet!!! Legyen az "a nagyon tuti giga méretű ovál" is akár....

Jó szettnek helye van az ajtóba és oszlop alatt, az erősítőnek, meg az ülés alatt. Ennyi
Üdv: Kishaver 74

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re: Yaris általában
« Válasz #5315 Dátum: 2008.11.03 17:11:36 »
Üdv,

Ma megkaptam a Toyota 2008 ősz-tél c. kis füzetét, és elgondolkodtam egy-két kiegészítő beszerzésén, többek között első ködlámpán (2008-as Yarishoz). Fel is hívtam a helyi márkakereskedést, mert érdekelt, hogy a kapcsolása hogyan fog működni:

- lesz egy plusz kapcsolóm valahol
- vagy kicserélik a meglévő bajuszkapcsolót, amin per pillanat csak hátsó ködlámpa van

Nem tudták megmondani, merthogy kétféle ködlámpa kiszerelés is létezik, és nem tudják, hogy a katalógusban lévő melyik. Holnap telefonálgatok még majd egy kicsit, hátha kiderül, de esetleg itt valaki nem tudja?

Azért jó lenne tudni, hogy mit rendel meg az ember.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: Yaris általában
« Válasz #5316 Dátum: 2008.11.03 17:37:18 »
Nekem korábban Yarisom volt. Én is nézegettem a gyári ködlámpákat. Méregdrága volt anno. Ha jól emlékszem 50-60e körül a pár + szerelés. Na ennyit nem ér. Sőőőt. Most vettem nem régen egy használt Corolla Versot, amiben gyári ködlámpa van. Múlt héten volt alkalmam kipróbálni. Effektíve semmi hatást nem éreztem, csak annyit, hogy az út széle jobban látszott. De előre semmivel nem volt jobb.

Sokat vezetek még Off Opel Astrát On, amibe beépített ködlámpa van. Ergo egybe van a fényszóró és a ködös. Na ennek aztán tényleg semmi értelme, csak jó nagyot vakíthat a szembe jövőknek.

Nekem anno azt mondták, hogy lesz egy külön kapcsoló. Azért egy külön bajúszkapcsoló cserét nem hiszem, hogy megérne ez a a dolog..... Megkockáztatom, hogy ködben csak a lassú hajtás segít, nagy csodákra nem kell számítani..... az hogy neked van rá pénzed, te tudod, nekem jó volt így a kis Yarisom 4 évig. Mennyit mész ködben egy évben? 2-3 alkalom? Meg ér ez ....mennyibe is kerül a ködös, amit kinéztél? Persze, ha emiatt úszol meg egy balesetet, akkor felértékelődik. Ezt neked kell eldönteni..... A hátsóóóóó, naaaa aaaaaaz más tészta, de az úgy is van alapból.....
Üdv: Kishaver 74

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Yaris általában
« Válasz #5317 Dátum: 2008.11.03 20:22:16 »
Rájöttem a zörgés okára: a jobb első csipogó külsö hangszoró védő kis fém zörög ha rossz úton megyek.
Van valakinek ötlete hogy lehetne azt kivenni/megerősíteni vagy egyáltalán valamit kezdeni vele?! :helpsmilie:

Yaris Ts 05'

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5318 Dátum: 2008.11.03 22:24:05 »
Üdv,

Ma megkaptam a Toyota 2008 ősz-tél c. kis füzetét, és elgondolkodtam egy-két kiegészítő beszerzésén, többek között első ködlámpán (2008-as Yarishoz). Fel is hívtam a helyi márkakereskedést, mert érdekelt, hogy a kapcsolása hogyan fog működni:

- lesz egy plusz kapcsolóm valahol
- vagy kicserélik a meglévő bajuszkapcsolót, amin per pillanat csak hátsó ködlámpa van

Nem tudták megmondani, merthogy kétféle ködlámpa kiszerelés is létezik, és nem tudják, hogy a katalógusban lévő melyik. Holnap telefonálgatok még majd egy kicsit, hátha kiderül, de esetleg itt valaki nem tudja?

Azért jó lenne tudni, hogy mit rendel meg az ember.

KLIKK

Szia, kicsi hosszú a link, de ez beszerelési leírása a ködlámpának, ha nem előre kábelezett kivitelről van szó. A kézifék kar előtti 4 vakkapcsoló helyek egyikére megy bele, a többi rész, kábelek beszerelése is pontosan le van írva.

Megcsináltam rövidre a linket.
Misi
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.03 22:25:51 írta Misi »
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re: Yaris általában
« Válasz #5319 Dátum: 2008.11.03 23:00:35 »
Nekem korábban Yarisom volt. Én is nézegettem a gyári ködlámpákat. Méregdrága volt anno. Ha jól emlékszem 50-60e körül a pár + szerelés. Na ennyit nem ér. Sőőőt. Most vettem nem régen egy használt Corolla Versot, amiben gyári ködlámpa van. Múlt héten volt alkalmam kipróbálni. Effektíve semmi hatást nem éreztem, csak annyit, hogy az út széle jobban látszott. De előre semmivel nem volt jobb.

Sokat vezetek még Off Opel Astrát On, amibe beépített ködlámpa van. Ergo egybe van a fényszóró és a ködös. Na ennek aztán tényleg semmi értelme, csak jó nagyot vakíthat a szembe jövőknek.

Nekem anno azt mondták, hogy lesz egy külön kapcsoló. Azért egy külön bajúszkapcsoló cserét nem hiszem, hogy megérne ez a a dolog..... Megkockáztatom, hogy ködben csak a lassú hajtás segít, nagy csodákra nem kell számítani..... az hogy neked van rá pénzed, te tudod, nekem jó volt így a kis Yarisom 4 évig. Mennyit mész ködben egy évben? 2-3 alkalom? Meg ér ez ....mennyibe is kerül a ködös, amit kinéztél? Persze, ha emiatt úszol meg egy balesetet, akkor felértékelődik. Ezt neked kell eldönteni..... A hátsóóóóó, naaaa aaaaaaz más tészta, de az úgy is van alapból.....

Méregdrága az még most is, 42.5k. Nekem az előző Yarisban volt, kár hogy csúnya véget ért szegény...az autócserekor meg kényszerű (biztosító) anyagi megfontálosk miatt lentebb adtam a felszereltségből. Tény, hogy nem csodafegyver, de párszor azért jól jött, nem csak ködben, de szakadó hóesésben vagy kanyargós hegyi utakon.
« Utoljára szerkesztve: 2008.11.03 23:06:31 írta m »

m

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re: Yaris általában
« Válasz #5320 Dátum: 2008.11.03 23:04:37 »
KLIKK

Szia, kicsi hosszú a link, de ez beszerelési leírása a ködlámpának, ha nem előre kábelezett kivitelről van szó. A kézifék kar előtti 4 vakkapcsoló helyek egyikére megy bele, a többi rész, kábelek beszerelése is pontosan le van írva.

Megcsináltam rövidre a linket.
Misi


Wow. Köszi. Gyanítom akkor ez lesz az. Felteszem, hogy a Terra az non pre-wired, hiszen ha nem alapfelszereltsége, minek lenne benne a kábel meg a kapcsoló, így marad a kicsit barkácsolás hatású kapcsoló a kézifék alatt. A Toyota meg spórol egy bajuszkapcsolót.

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5321 Dátum: 2008.11.04 16:04:58 »
KLIKK

Szia, kicsi hosszú a link, de ez beszerelési leírása a ködlámpának, ha nem előre kábelezett kivitelről van szó. A kézifék kar előtti 4 vakkapcsoló helyek egyikére megy bele, a többi rész, kábelek beszerelése is pontosan le van írva.

Megcsináltam rövidre a linket.
Misi


Wow. Köszi. Gyanítom akkor ez lesz az. Felteszem, hogy a Terra az non pre-wired, hiszen ha nem alapfelszereltsége, minek lenne benne a kábel meg a kapcsoló, így marad a kicsit barkácsolás hatású kapcsoló a kézifék alatt. A Toyota meg spórol egy bajuszkapcsolót.

Szívesen. Gondolom azért van a kétfajta bajuszkapcsoló, mert ha nincs első ködlámpa, akkor a hátsót másodjára kapcsolni kicsit fura lenne. Meg így akkor nem is kábelezik be, marad ez a megoldás a külön kapcsolóval, kábelezéssel.

Misi, köszi a javítást, legközelebb igyekszem így beszúrni linket.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Yaris általában
« Válasz #5322 Dátum: 2008.11.04 16:36:34 »
Nincs mit, ITT tudsz gyakorolni.
 :yes:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5323 Dátum: 2008.11.04 17:06:48 »
Nincs mit, ITT tudsz gyakorolni.
 :yes:


Köszi! :)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Brodit középkonzol
« Válasz #5324 Dátum: 2008.11.04 17:28:58 »
Sziasztok!

A tegnapi napon beszereltem a múlt héten vett Brodit középkonzolra "szerelhetö" alaptartót, ami természetesen autóspecifikus, tehát nekem a 2003-2005 Yarishoz kellett megrendelnem.Erre könnyen feltehető bármilyen telefontartó vagy gps tartó és máris elfelejthető a tapadókorongos megoldás, ami akármilyen jó minőségű, sosem lesz teljesen fix, szemben ezzel a megoldással.én a BluePanther gyári tartóját tettem fel rá két csavarral és igyekeztem kb. a vezető szemmagasságából lefotózni.Nekem nagyon bejön.

Ha van kérdésetek ezzel kapcsolatban, írjatok

Thomas

[a csatolmányt egy admin törölte]