Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617505 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kombitomi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Yaris általában
« Válasz #5190 Dátum: 2008.08.09 00:57:24 »
..és a régi yarison is ekkora felni volt? :)
Igen, semmi sem változott.Ráadásul a régi Yaris gyárilag 175/65R14-es gumikkal volt szerelve,az újjabb pedig 165/70R14-el.És ezekkel is fönt állt a +1L-es fogyasztás.
'03 Toyota Yaris 1.0 Linea Sol

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Yaris általában
« Válasz #5191 Dátum: 2008.08.09 07:30:07 »
..és a régi yarison is ekkora felni volt? :)
Igen, semmi sem változott.Ráadásul a régi Yaris gyárilag 175/65R14-es gumikkal volt szerelve,az újjabb pedig 165/70R14-el.És ezekkel is fönt állt a +1L-es fogyasztás.

Már kezdek megzavarodni kinek mi az új és a régi Yaris.  :1eye: Nekem 2003. decemberi a Yarison (ha jól értelmezem az eddig leírtakat ez az újabb Yaris) és azon 175/65R14-es gumik vannak. Ha emlékeim nem csalnak a régi Yarison meg 13-as kerekek voltak. De javítsatok ha tévedek. :flowers:
Ja és jelen pillanatban 5,2 a városi fogyim a kicsikével, amit még lehetne lejjebb vinni, ha nagyon spórolni akarnék.  ::)
Szilvi 62

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Yaris általában
« Válasz #5192 Dátum: 2008.08.09 09:02:02 »
A ráncfelvarrott általunk újnak nevezett yaris a "könnycsepplámpás" azaz ami szilvinek is van. (2005-től).  Ennek a gyári fogyija még kedvezőbb is mint a régi, országuton -2 deci (5.1 helyett 4.9) ha jól emléxem, gyakorlatban sem vettem észre különbséget, főleg nem negatív irányban.
Ha valóban így van akkor ott vmi más hiba van. (ezer oka lehet még találgatni is kár).
A ráncfelvarrott előttiben is csak a harmony (tök alap) kivitelnél 99-2001-ig volt 13-as kerékkel, (ált michelin gumival), ezen kívül 2004-ben volt egy kis széria 13-as ( bridgestone b391), ezen kívül mindegyik 14-essel volt és a 175/65-14-el.

A ráncfelvarrott yarisra nem emléxem, hogy lett volna 165/70-14-el ez a méret a yaris 2 alap kivitelével kapható.



rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Yaris általában
« Válasz #5193 Dátum: 2008.08.09 19:53:48 »
A ráncfelvarrott általunk újnak nevezett yaris a "könnycsepplámpás" azaz ami szilvinek is van. (2005-től).  Ennek a gyári fogyija még kedvezőbb is mint a régi, országuton -2 deci (5.1 helyett 4.9) ha jól emléxem, gyakorlatban sem vettem észre különbséget, főleg nem negatív irányban.
Ha valóban így van akkor ott vmi más hiba van. (ezer oka lehet még találgatni is kár).
A ráncfelvarrott előttiben is csak a harmony (tök alap) kivitelnél 99-2001-ig volt 13-as kerékkel, (ált michelin gumival), ezen kívül 2004-ben volt egy kis széria 13-as ( bridgestone b391), ezen kívül mindegyik 14-essel volt és a 175/65-14-el.

A ráncfelvarrott yarisra nem emléxem, hogy lett volna 165/70-14-el ez a méret a yaris 2 alap kivitelével kapható.



Már régen figyelem a különböző, fogyasztásról szóló,hozzászólásaitokat.a"Mennyit fogyaszt a Yarisod"lapon is meg most itt is. :eek:
Mire jó ez a már lassan "filozófikus"fontosságú összehasonlítgatás,ha azt veszem,hogy nincs két egyforma vezető!Olyan soktól függ a kocsik fogyasztása,hogy teljesen elméleti szintü a téma kibontása:milyen úton,mekkora ellenszélben,milyen domborzati viszonyok között,klímával-e,Pesten vagy vidéki városban,sportosan vagy "öregesen" és még sorolhatnám estig! Más:mikor nullázzátok a átlagfogyimérőt?Tankolásoknál,vagy bizonyos útszakaszok megtétele után?
Én már hoztam ki 4,0l-es fogyasztást Sopron-Győr között,de a teljes tankolási intervallum akkor is 5,5-5,6 l/100 km!
Szóval ezeket én nem nagyon veszem komolyan.Elnézést kérek kedves "leszilaci" és mások.

Helló,és a Toyota legyen Veletek!
::)
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

kombitomi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Yaris általában
« Válasz #5194 Dátum: 2008.08.10 00:44:26 »
Micsoda lavinát indítottam el! :yes:
'03 Toyota Yaris 1.0 Linea Sol

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Yaris általában
« Válasz #5195 Dátum: 2008.08.10 08:31:48 »
Az átlagfogyasztásmérővel nekem egyszerű a helyzetem, mert minden tankolásnál lenullázza magát. :shifty:
Azzal én is egyetértek, hogy hiába van két egyforma autó, ha a két sofőr jobb lába teljesen másképp viselkedik. :yes:
Bár most egy kicsit gondolkodóba estem, mert legutóbb volt egy utam 3-4 személlyel országúton, klímával 5,6 liter jött ki, amit jónak tartok, de utána városban használtam és nagyon hamar elérte az átlag a 6,1-et, ami azt jelenti hogy a városi átlag ennél bőven több, amire idáig nem volt példa nálam. Egy másik benzinkútnál tankoltam, előfordulhat hogy a benzin minősége nem annyira jó és amiatt növekedett meg az átlagfogyasztás?
Nekem még az furcsa, hogy négy hónapos az autó, és a gumikba még nem kellett fújni, tartják a nyomásukat. :)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Yaris általában
« Válasz #5196 Dátum: 2008.08.10 11:24:39 »
Már régen figyelem a különböző, fogyasztásról szóló,hozzászólásaitokat.a"Mennyit fogyaszt a Yarisod"lapon is meg most itt is. :eek:
Mire jó ez a már lassan "filozófikus"fontosságú összehasonlítgatás,ha azt veszem,hogy nincs két egyforma vezető!Olyan soktól függ a kocsik fogyasztása,hogy teljesen elméleti szintü a téma kibontása:milyen úton,mekkora ellenszélben,milyen domborzati viszonyok között,klímával-e,Pesten vagy vidéki városban,sportosan vagy "öregesen" és még sorolhatnám estig! Más:mikor nullázzátok a átlagfogyimérőt?Tankolásoknál,vagy bizonyos útszakaszok megtétele után?
Én már hoztam ki 4,0l-es fogyasztást Sopron-Győr között,de a teljes tankolási intervallum akkor is 5,5-5,6 l/100 km!
Szóval ezeket én nem nagyon veszem komolyan.Elnézést kérek kedves "leszilaci" és mások.
Helló,és a Toyota legyen Veletek! ::)

Pont arra jó, hogy össze tudjad vetni, hogy milyen vezetési stílussal, milyen viszonyok között hogyan eszik egy adott gép. (és esetleg megpróbáld lepipálni  :clap:) Ha figyelmesen olvasod ezeket a hsz.-at akkor feltűnik, hogy akik rendszeresen írnak fogyasztási adatokat, azok min. a pálya-országút-város kombinációt meghatározzák és odaírják, hogy klímával vagy annélkül. De többször láttam már olyat is, hogy még a guminyomás is szerepelt a leírásban.
Nekem pont ezek a leírások segítenek most fogyasztási rekordot dönteni. :clap: :clap: Alapesetben, mivel "munkagép" nem szokott érdekelni a fogyasztás, ha kell tankolok és kész. De sokat olvasva ezeket a hsz.-ket gondoltam kipróbálom milyen 1400rpm-en autózni, 2000rpm-nél elváltani. Meg lesz az eredménye. :D :D
Nem mellesleg az ilyen tapasztalatok után, pontosan tudsz számolni hatótávot, az alkalmazott stílus ismeretében. Illetve ha spórolni akarsz, akkor tudod, hogy mit kell tenned annak érdekében. :) ;)
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Yaris általában
« Válasz #5197 Dátum: 2008.08.11 18:25:49 »
Már régen figyelem a különböző, fogyasztásról szóló,hozzászólásaitokat.a"Mennyit fogyaszt a Yarisod"lapon is meg most itt is. :eek:
Mire jó ez a már lassan "filozófikus"fontosságú összehasonlítgatás,ha azt veszem,hogy nincs két egyforma vezető!Olyan soktól függ a kocsik fogyasztása,hogy teljesen elméleti szintü a téma kibontása:milyen úton,mekkora ellenszélben,milyen domborzati viszonyok között,klímával-e,Pesten vagy vidéki városban,sportosan vagy "öregesen" és még sorolhatnám estig! Más:mikor nullázzátok a átlagfogyimérőt?Tankolásoknál,vagy bizonyos útszakaszok megtétele után?
Én már hoztam ki 4,0l-es fogyasztást Sopron-Győr között,de a teljes tankolási intervallum akkor is 5,5-5,6 l/100 km!
Szóval ezeket én nem nagyon veszem komolyan.Elnézést kérek kedves "leszilaci" és mások.
Helló,és a Toyota legyen Veletek! ::)

Pont arra jó, hogy össze tudjad vetni, hogy milyen vezetési stílussal, milyen viszonyok között hogyan eszik egy adott gép. (és esetleg megpróbáld lepipálni  :clap:) Ha figyelmesen olvasod ezeket a hsz.-at akkor feltűnik, hogy akik rendszeresen írnak fogyasztási adatokat, azok min. a pálya-országút-város kombinációt meghatározzák és odaírják, hogy klímával vagy annélkül. De többször láttam már olyat is, hogy még a guminyomás is szerepelt a leírásban.
Nekem pont ezek a leírások segítenek most fogyasztási rekordot dönteni. :clap: :clap: Alapesetben, mivel "munkagép" nem szokott érdekelni a fogyasztás, ha kell tankolok és kész. De sokat olvasva ezeket a hsz.-ket gondoltam kipróbálom milyen 1400rpm-en autózni, 2000rpm-nél elváltani. Meg lesz az eredménye. :D :D
Nem mellesleg az ilyen tapasztalatok után, pontosan tudsz számolni hatótávot, az alkalmazott stílus ismeretében. Illetve ha spórolni akarsz, akkor tudod, hogy mit kell tenned annak érdekében. :) ;)

Hát ez az!
Most is az derült ki,hogy nincs két egyforma gumi,guminyomás,bordázat,útszakasz,veztési stílus,benzinminőség/telihold/ stb.
Amúgy lehet az átlagfogyasztást bármikor nullázni!
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

musspici

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1755
Re: Yaris általában
« Válasz #5198 Dátum: 2008.08.11 19:22:38 »
Amúgy lehet az átlagfogyasztást bármikor nullázni!

Halkan jegyzem meg, az én vasamban nincsen fed.comp. Én minden esetben két tankolás között számolok. :tt2: Ami pedig az általad felsorolt tényezőkre vonatkozik, kezdd el figyelni a saját adataidat és majd azok lesznek igazán beszédesek. ;) Ha meg szkeptikus vagy a témát illetően, hát hagyd egyszerűen figyelmen kívül ezeket a postokat. :D
musspici 242
Toyota Prius 4 PHV

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Yaris általában
« Válasz #5199 Dátum: 2008.08.12 20:55:45 »
Amúgy lehet az átlagfogyasztást bármikor nullázni!

Halkan jegyzem meg, az én vasamban nincsen fed.comp. Én minden esetben két tankolás között számolok. :tt2: Ami pedig az általad felsorolt tényezőkre vonatkozik, kezdd el figyelni a saját adataidat és majd azok lesznek igazán beszédesek. ;) Ha meg szkeptikus vagy a témát illetően, hát hagyd egyszerűen figyelmen kívül ezeket a postokat. :D

Bizony az vagyok!
Baráti üdvözlettel! :flowers:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris általában
« Válasz #5200 Dátum: 2008.08.13 08:27:19 »
Én is csak két tankolás közt tudok számolni, hisz nekem sincs fed. compom. De egyébként a kettő adat lenne igazán jó, csakis tankolások között. 1-1 x km-es úton mért átlagfogyi számomra nem jelent sokat, max azt, hogy jó adat esetén pont akkor és pont ott ideális - értsd: fogyicsökkentő - körülmények között autózhattunk.
Ellenben felvéve leszilaci - nem 42 km/h-val kamionelőző, hanem - lassssúúúúú haladását felvéve, kb úgy, ahogy musspici is írta, per pé 150 km-rel többet mentem kb a kocsival, mint szoktam. Este tankolás és kiderül az átlagom.
         

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Yaris általában
« Válasz #5201 Dátum: 2008.08.13 20:54:34 »
Én is csak két tankolás közt tudok számolni, hisz nekem sincs fed. compom. De egyébként a kettő adat lenne igazán jó, csakis tankolások között. 1-1 x km-es úton mért átlagfogyi számomra nem jelent sokat, max azt, hogy jó adat esetén pont akkor és pont ott ideális - értsd: fogyicsökkentő - körülmények között autózhattunk.
Ellenben felvéve leszilaci - nem 42 km/h-val kamionelőző, hanem - lassssúúúúú haladását felvéve, kb úgy, ahogy musspici is írta, per pé 150 km-rel többet mentem kb a kocsival, mint szoktam. Este tankolás és kiderül az átlagom.
Kösz Gyöngyi!Pont erre akartam én is ráutalni,csak kicsit hosszan fejtettem ki valószínüleg. :-*
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Yaris általában
« Válasz #5202 Dátum: 2008.08.14 14:11:51 »
Akkor én is bocsi.  :flowers: :winkiss:
         

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5203 Dátum: 2008.08.18 13:14:44 »

Már régen figyelem a különböző, fogyasztásról szóló,hozzászólásaitokat.a"Mennyit fogyaszt a Yarisod"lapon is meg most itt is. :eek:
Mire jó ez a már lassan "filozófikus"fontosságú összehasonlítgatás,ha azt veszem,hogy nincs két egyforma vezető!Olyan soktól függ a kocsik fogyasztása,hogy teljesen elméleti szintü a téma kibontása:milyen úton,mekkora ellenszélben,milyen domborzati viszonyok között,klímával-e,Pesten vagy vidéki városban,sportosan vagy "öregesen" és még sorolhatnám estig! Más:mikor nullázzátok a átlagfogyimérőt?Tankolásoknál,vagy bizonyos útszakaszok megtétele után?
Én már hoztam ki 4,0l-es fogyasztást Sopron-Győr között,de a teljes tankolási intervallum akkor is 5,5-5,6 l/100 km!
Szóval ezeket én nem nagyon veszem komolyan.Elnézést kérek kedves "leszilaci" és mások.

Helló,és a Toyota legyen Veletek!
::)
szia :)

autós fórumon előbb fognak a fogyasztásról "filozofálni", mint a "hegeszt" szó helyesen való írásáról ;) :winkiss:
apró-popó...biztosan úgy kell írni,h "filozófikus" ? hmmmm... a word helyesírás ellenőrzője filozofikust ajánl....a "szintü" pedig....

DE, a kérdésedre válaszolva,h mire is jó... nos

butulok

ha rákeresel,h régebben hányszor írtam le a hegeszt szót helyesen a toyota fórumban, akkor láthatod, h a helyesírásom arányos a fogyasztásommal.
azaz minél lassabban közlekedem, és kisebb az átlagfogyasztása az autómnak, annál helytelenebbül írok.

az utóbbi időben történt (bocs, inkább években, ugyanis ez egy folyamat...lassú folyamat...rá kell érezni; idővel meg lehet tanulni, fel lehet hozzá nőni...bocsánat, el lehet idáig butulni), fogyasztás csökkenése látványosan kimutatható a spritmonitor honlapon vezetett adatokból. de grafikonokkal, számokkal nem akarlak untatni, a helyesírásom romlását pedig saját szemeddel láthatod, hiszen "...,mert "báncsa "a fülem és a szemem!"

az órákon át tartó utak - amit max. 60-65km/h-val teszek meg-, az egyhangú, monoton zúgás elpusztítja azt a kevés agysejtemet is, amivel a Jóisten megáldott.

és hogy miért jó nekem a butulás?

mert a helyesírás felett elsiklom, és már csak azon gondolkodom,h a 0w20 olajjal 1 dl-es  fogyasztáscsökkenést értem el a 0w30-hoz képest, és ha hozzáveszem a 155/80r13 kerékkel még 3 decit le lehet faragni a 195/50r15-höz képest,  akkor elérhetném a bűvös 3.0l/100km átlagot.
persze ehhez éjszaka kell közlekedni, amikor  a város alszik, amikor nem esik az eső, nem fúj a szél, kellemes 25fok körüli hőmérséklet van, közel 3bar nyomás a kerekekben...és egyedül. ugyanis, egy 50kg-os plusz utas és csomagjai már 1dl-rel meg tudja emelni az eredményt :sweatdrop:

nincsen 2 egyforma vezető, nincsen 2 egyforma út, 2 egyforma időjárás sincsen, ahogyan "Kétszer nem lépsz ugyanabba a folyóba"

mikor nullázom az átlagfogyimérőt?
hosszabb szakaszok előtt szoktam, ha egy-egy részeredményre kíváncsi vagyok.
tankolásokat pedig a spritmonitor honlapján vezetem.



[a csatolmányt egy admin törölte]
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.18 13:16:16 írta leszilaci »

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Yaris általában
« Válasz #5204 Dátum: 2008.08.21 17:02:58 »
szia :)

autós fórumon előbb fognak a fogyasztásról "filozofálni", mint a "hegeszt" szó helyesen való írásáról ;) :winkiss:
apró-popó...biztosan úgy kell írni,h "filozófikus" ? hmmmm... a word helyesírás ellenőrzője filozofikust ajánl....a "szintü" pedig....

DE, a kérdésedre válaszolva,h mire is jó... nos.........

Nagyon sajnálom,ha megbántottam bárkit is a véleményemmel.Ennyire érzékenyek lettünk? :sweatdrop:
Én csak simán azt a magánvéleményemet fejtettem ki,hogy ez a fogyitéma már a szellemi-maszturbáció szinjén mozog.
A helyesírás meg ugye egy egzakt dolog. ::)

Baráti Üdvözlettel'

Feleslegesen hosszú idézetet rövidítettem. Kleingy
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.21 17:14:34 írta kleingy »
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)