Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617283 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Yaris általában
« Válasz #5130 Dátum: 2008.06.22 10:19:46 »
Idézetet írta: szneki
hahó,üdv.!
akkor végre nem én vagyok itt a fórumon a legfrissebb yaris tulajdonos,nekem április közepe óta van meg,ugyanaz mint néked,csak nekem 2000 évjárat,imádom,szuper,eddig még semmi baja nem volt,de sztem nem is lesz,nagyon vigyázok rá:)
balesetmentes kmereket kívánok!
üdv.:Zsuzsi

hello

látom a tiéd sötétkék..... hmmmmm ha pont ilyen színben kaptam volna. :) kedvenc színem és eddigi autóim is kékek voltak :)
de teljesen 100% jó ez a szürke is ami van, ha cserébe valóban tuti járgány lesz  :flowers:

Az idézést megszerkesztettem MrIP

"Lám az enyém lám az enyém sötétkék"  ... bibi:)
de jó az a szürke is:)
annak idején,mikor nézegettem a yarisokat,egy kis pirossal vetekedett,de az 3 ajtós volt,aztán jött egy szürke,de az meg alapfelszereltségű volt,teli volt bagózva,és ennek tetejébe még törve is volt...így hát maradt Ő:)
Tegyél fel te is képeket :clap:
szép napot!
Zska
szneki

chab7

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Yaris általában
« Válasz #5131 Dátum: 2008.06.22 12:09:47 »
Idézet
"Lám az enyém lám az enyém sötétkék"  ... bibi:)
de jó az a szürke is:)
annak idején,mikor nézegettem a yarisokat,egy kis pirossal vetekedett,de az 3 ajtós volt,aztán jött egy szürke,de az meg alapfelszereltségű volt,teli volt bagózva,és ennek tetejébe még törve is volt...így hát maradt Ő:)
Tegyél fel te is képeket :clap:
szép napot!
Zska

hát én piros színű autót nem vennék. sötétkék, szürke , fekete (esetleg) , sötétzöld. max ezek a színek.
amugy az enyém is alapfelszereltségű  :online2long: pár dolog hiányzik is belőle ami megvolt a jó öreg (látom cenzorozni kell a márkákat)-omban  ::) pl elektromos ablak, riasztó, távirányitos ajtózár, meg a fék is szervós volt és sokkal erősebb (lehet ezen is szervós de egy hangyányival keményebben kell nyomni )
summa summárum ezek hiányában is szuper kis járgány ez, még majd át kell tegyem a cd-t bele, látom van itt leírás is hozzá.
teszek fel képet mindenképp majd nemsokára, fotók már megvannak, a családnak is küldeni kell belőle lássák  :yes: :yes: :yes:

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Yaris általában
« Válasz #5132 Dátum: 2008.06.22 14:02:07 »
Idézet
"Lám az enyém lám az enyém sötétkék"  ... bibi:)
de jó az a szürke is:)
annak idején,mikor nézegettem a yarisokat,egy kis pirossal vetekedett,de az 3 ajtós volt,aztán jött egy szürke,de az meg alapfelszereltségű volt,teli volt bagózva,és ennek tetejébe még törve is volt...így hát maradt Ő:)
Tegyél fel te is képeket :clap:
szép napot!
Zska

hát én piros színű autót nem vennék. sötétkék, szürke , fekete (esetleg) , sötétzöld. max ezek a színek.
amugy az enyém is alapfelszereltségű  :online2long: pár dolog hiányzik is belőle ami megvolt a jó öreg (látom cenzorozni kell a márkákat)-omban  ::) pl elektromos ablak, riasztó, távirányitos ajtózár, meg a fék is szervós volt és sokkal erősebb (lehet ezen is szervós de egy hangyányival keményebben kell nyomni )
summa summárum ezek hiányában is szuper kis járgány ez, még majd át kell tegyem a cd-t bele, látom van itt leírás is hozzá.
teszek fel képet mindenképp majd nemsokára, fotók már megvannak, a családnak is küldeni kell belőle lássák  :yes: :yes: :yes:

ahha,mondjuk "csaj" léttemre nekem a piros is illene ::)
várom a fotókat....
szneki

chab7

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Yaris általában
« Válasz #5133 Dátum: 2008.06.22 22:46:33 »
Idézet

ahha,mondjuk "csaj" léttemre nekem a piros is illene ::)
várom a fotókat....

ma voltunk vele egy strandolós úton, első úgymond hosszabb túrája velünk. minden nagyon okés  :yes: :yes:
a kimaradt extrák helyett benne van a fedélzeti comp. ami nekem - műszaki megszállottnak - nagyon bejön.
ki is próbáltam minden funkciót az "utazás" alatt :)
első igazi hosszú útja majd júli első hétvégén lesz , akkor utazunk haza a mátrába, na majd azzal az úttal mindent letesztelek rajta  :cool2:
képeket pedig igyekszem feltenni

azt az egyet sajnálom hogy nem cd-s rádió van benne, mert ha az lenne akkor nem is kellene másik, így viszont be kell építsek majd egyet. kérdésem viszont hogy vajon akkor a gyárinak nem fog menni a computer része sem? vagy lehet ugy bekötni hogy mind2 rádió üzemeljen? valaki hozzáértő válasza jól jönne ezügyben

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5134 Dátum: 2008.06.22 22:58:04 »
Mindkét rádió nem működhet egyszerre, de attól hogy a gyári rádiót kikötöd még a felső kijelzőn a computer adatai maradnak, azaz a pill. és átlagfogyasztás, átlagsebesség, idő, külső hőmérséklet!
Xanyi

chab7

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Yaris általában
« Válasz #5135 Dátum: 2008.06.23 01:30:12 »
Mindkét rádió nem működhet egyszerre, de attól hogy a gyári rádiót kikötöd még a felső kijelzőn a computer adatai maradnak, azaz a pill. és átlagfogyasztás, átlagsebesség, idő, külső hőmérséklet!

oké, az szuper úgy  :clap:

közben megtaláltam a topicot , de ott is elég sok a beírás, viszont az elején egész jó képes beszámolók vannak :)
egyik szabadnapomon neki is látok én is, de előtte megnézem milyen is az az átalakító ami kell hozzá.

az enyémben viszont nem hiszem hogy van az ajtóban hangszóró, linea terra 2001-es.

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Yaris általában
« Válasz #5136 Dátum: 2008.06.24 07:25:59 »
Mindkét rádió nem működhet egyszerre, de attól hogy a gyári rádiót kikötöd még a felső kijelzőn a computer adatai maradnak, azaz a pill. és átlagfogyasztás, átlagsebesség, idő, külső hőmérséklet!

oké, az szuper úgy  :clap:

közben megtaláltam a topicot , de ott is elég sok a beírás, viszont az elején egész jó képes beszámolók vannak :)
egyik szabadnapomon neki is látok én is, de előtte megnézem milyen is az az átalakító ami kell hozzá.

az enyémben viszont nem hiszem hogy van az ajtóban hangszóró, linea terra 2001-es.

abban valóban nincs az ajtóban hangszóró,nekem is linea terra,de utazáshoz számomra teljesen megfelelő ami van,bár kinek mi az igénye...
mikor megvettem,nekem benne volt már a cd lejátszó,ennek ellenére-hozzá nem értő módon én kis naiv-azt hittem,műkszik majd  a magnó része is :oops:,aztán rájöttem hogy mégsem :innocent:
a hosszú utakról:jól fog menni mindenhol,mikor megvettem rögtön alkalmam nyílt autópályán is és a hegyekben is kipróbálni :punk:
szneki

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Yaris általában
« Válasz #5137 Dátum: 2008.07.05 00:30:59 »
Trotter írta:
"A fórum moderátorai nevében köszönjük, hogy hozzászólásaitokkal gyarapítjátok mindannyiunk tudását ezzel a szeretetreméltó Toyota típussal kapcsolatban.

Azonban fel szeretném hívni a figyelmeteket az indokolatlan topicnyitások elkerülésére. Ha megnézitek, a Yaris fórumon nagyon sok olyan lezárt topic van, mely olyan hozzászólásokat tartalmaz, melyek a már megnyitott és pörgõs topicokba illik. A lezárt topicok törlésre kerülnek.(szerk: megtörtént)

Jó példa a Carina fóruma, melyben hasonlóan a Yaris fórumhoz rengeteg hozzászólás olvasható, jóval kevesebb topicnyitással.

Az információk így is megtalálják az érintetteket és a fórum felügyelete is sokkal átláthatóbb, kezelhetõbb.

Remélem, hogy ezen túl is sok-sok hozzászólással gyarapítjátok a Yaris fórumot!"

Bocsánat, hogy ide másoltam, de lezárt topicban nem tudok hozzászólni.
Szerintem alapvetően 2 féle forumozás létezik. A első amikor minden kis problémának, kérdésnek, aktuális témának külön topicot nyitunk, a második mikor néhány "gyűjtő" topicba szoritjuk a kérdéseket. Mindekettőnek van előnye és hátránya, szvsz az első praktikusabb. Vegyük pl azt az esetet, amikor egy konkrét típushiba merül fel. Nyilván nem fog senki 65000 korábbi hozzászólást végigolvasni, szvsz könnyebb 200-300 topic között keresgélni, mint 1 topicon belül többezer hozzászólást végigbogarászni.... a gond ezzel csak az, hogy rendszeresen előkerülnek ugyanazok a hibajelenségek, melyeknek megoldását, magyarázatát Xanyi és néhány hozzáértő szorgalmasan válaszolgatja(mindig ugyanazt).....egy ideig... utána unalmas ugyanazt leirni harmincötödször.
Ilyen esetekben szvsz jobb megoldás a több topic, még ha ezek egy része feleslegesnek is tűnne. Nyilván itt is előfordulnak ismétlések, de szvsz ritkábban. Ennél sokkal nagyobb fórumok is remekül működnek "sok topiccal" pl: www.toyota-forum.de
A baj szerintem az a "fenti" módszerrel, hogy nagyon nehéz bárkinek is helyesen eldöntenie, hogy mi tartozik bele (mit vonjunk bele) a "pörgös topic" témakörbe és mi nem. Mert ugye össze lehet vonni hasonló témaköröket. Össze lehet vonni a meghibásodásokat. De ennyi erővel az eladó yarisokat is bele lehetne vonni a beszélgessünk-be mert az ugyis pörgösebb. Vagy végülis elég lenne 1 db pörgös-nevezetű topic a beszélgessünk, eladó yaris, hibajelenségek topicocból. Vagy akár elég lenne csinálni 1 db nagy topicot, mert a carina, meg a yaris is toyota, és abban keresgélje mindenki amit szeretne...    Nehogy megharagudjon bárki is. Ez utóbbi sarkított példa csupán azért, hogy érzékeltessem milyen nehéz eldönteni mit-mivel lehet összevonni.

Hogy konkrét példát is mondjak a fenti módszer negatív oldalára: Vki esetleg használt yarist szeretne venni, mondjuk mmt váltóval. Kiváncsi hogy muzsikál az a yarisba...   ha emlékeztek volt egy ilyen "felesleges" topic ahol egy-két ilyen autoval rendelkező emberke nagyon részletesen leírta tapasztalatait. Mekkora fordulaton vált stb... Én az előbb kiváncsiságból rákerestem a keresővel, hátha csak beolvadt valahová. Nem ez is törölve lett sajnos. Pedig lehet hogy vkit rajtam kívül is érdekel majd. Nem most hanem majd holnap.  Ez csak egy olyan kérdés, amire a fenti összevonások - törlések miatt nem kaphat választ a fórumozó.

Nehogy megharagudjatok azon amit írtam. Csak próbáltam felhívni a figyelmet a "másik" oldalára a dolognak. Tudom hogy ez nehéz kérdés. Pont azért feszegettem.
Mindenkinek jóéjt. :)


chab7

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re: Yaris általában
« Válasz #5138 Dátum: 2008.07.05 15:43:45 »
sziasztok

megvolt az első hosszabb utunk :)
előtte teletankolva (2. katt-ig) minden lenullázva. elindultunk. első 20 km város elindul-megáll egy pár kilométeren plusz át másik település vissza ugyanez, következő 50 km főút (települések nélkül) 90-110 körüli sebesség vagy két helyen kamion lassitott ott 70-el mentünk, de viszonylag gyorsan be lett előzve igy 90-110 volt nagyjából végig, marmadik szakaszban feljutottunk a pályára, ott 130-140es sebességgel végig (egy helyen 145 ;) eddig ez a legnagyobb amit mentem vele).
117. km-nél találtam kutat. 6.3-at mutatott a computer fogyasztásra. visszatankoltam amit lefogyasztottunk ráadásul 3 katt-ig.
és csak 5.7 liter ment bele. (első kattnál még csak 4.8 volt, el sem akartam hinni)
szerintem ez nagyon jó kis fogyasztás.
fura megszokni hogy 140-nél már 4200at pörög, sajnálom szegénykét, nagyobb autóknál megszoktam hogy max 3000-et forognak ilyenkor. hangja sem kicsi már itt, de a régi öreg autómé nagyobb volt :)
szóval megvolt az első nagyteszt és jók az eredmények.
holnap utazunk haza, de fogyasztásteszt nem lesz mert a 40 literes tankot megtölteni igy is elég volt anyagilag, a leutazott 230 km alatt is egyetlen sáv fogyott le az óra szerint az is mielőtt ideértünk :) szóval remélem ebben a hónapban nem fogok már tankolni :)
képekkel majd haladok, mert most már szabin vagyok és ha hazaérünk fogom tudni csinálni.

Beken

  • TOYOTA fan
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 980
  • A KEMÉNY VAS!!!
    • carstyling.hu
Re: Yaris általában
« Válasz #5139 Dátum: 2008.07.05 20:00:24 »
Sziasztok!

Yaris I-hez egy nyarat használt kerékőr eladó! (autócseréből megmaradt)
Tel.: 06-20/571-5225
BekeN

TLantos

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 216
Yaris 1.3 3a SOL (2000)
« Válasz #5140 Dátum: 2008.07.06 10:44:14 »
Sziasztok,

Ismerosom kinezett egy Yarist.
1.3-as, 3 ajtos SOL, 2000-es, 100e km. Alvazszam JT-s.
Az auto latszolag egyben van, nem volt nagyon serulve (8 eves autotol azert ne varjunk csodakat pesten).
Viszont egyik oldalon sem lattam a hatso sarvedon az atlatszo foliat. Lehet, hogy nem minden auton volt? Az ajto sarkaban megvan.

A masik : a valto irgalmatlanul zajos (egyelore csak allo helyzetben probaltam), koppan minden iranyban, de termeszetesen teljesen pontosan jarkal a fokozatok kozott.
Ez normalis? Vagy egyszeruen csak kicsi auto, kicsi zajcsillapitas?

A hatso ules minden Yarisban tologathato volt, vagy csak a felsobb felszereltsegeknel?

Sajnos klima nincs (utolag meg biztos remenytelen), de van 2 elektromos ablak, kazettas radio + cd, es vezetett szervizkonyv oly modon, hogy az elso 3 emilfrey, aztan egy kimaradt, aztan egy toyota racz. Es most lesz esedekes a kovetkezo.

A motor emlekeim szerint lancos, erre jol emlexem?
Olaj tekinteteben 10w40-re gondoltam, de ajanlasokat elfogadok.

Egyelore ennyi :)

nem, meg valami : aszondjak, hogy 2 gyari kulcs. Ezekhez meg nem volt szervizkulcs?
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.06 11:02:18 írta TLantos »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris 1.3 3a SOL (2000)
« Válasz #5141 Dátum: 2008.07.06 11:27:24 »
Sziasztok,

Ismerosom kinezett egy Yarist.
1.3-as, 3 ajtos SOL, 2000-es, 100e km. Alvazszam JT-s.
Az auto latszolag egyben van, nem volt nagyon serulve (8 eves autotol azert ne varjunk csodakat pesten).
Viszont egyik oldalon sem lattam a hatso sarvedon az atlatszo foliat. Lehet, hogy nem minden auton volt? Az ajto sarkaban megvan.

A masik : a valto irgalmatlanul zajos (egyelore csak allo helyzetben probaltam), koppan minden iranyban, de termeszetesen teljesen pontosan jarkal a fokozatok kozott.
Ez normalis? Vagy egyszeruen csak kicsi auto, kicsi zajcsillapitas?

A hatso ules minden Yarisban tologathato volt, vagy csak a felsobb felszereltsegeknel?

Sajnos klima nincs (utolag meg biztos remenytelen), de van 2 elektromos ablak, kazettas radio + cd, es vezetett szervizkonyv oly modon, hogy az elso 3 emilfrey, aztan egy kimaradt, aztan egy toyota racz. Es most lesz esedekes a kovetkezo.

A motor emlekeim szerint lancos, erre jol emlexem?
Olaj tekinteteben 10w40-re gondoltam, de ajanlasokat elfogadok.

Egyelore ennyi :)

nem, meg valami : aszondjak, hogy 2 gyari kulcs. Ezekhez meg nem volt szervizkulcs?

Kőfelverődés fólia volt minden 5 ajtós Yarison. A 3 ajtós nem rémlik, de szerintem azon is lennie kellene. Ez alapján én körbenézném rétegvastagságmérővel, mert valószínüleg fújva volt...
A váltó az kattogósan jár főleg a japánokban, ha amúgy jól működik, akkor sajna ezt meg kell szokni. A klíma nem reménytelen utólag, csak drága. A motor láncos. Elmegy a 10W-40-es olajjal is, jó bele. De ha jobbat akarsz, akkor inkább 5W-30 vagy 0W-30.
Tologatható hátsó ülés minden Yarisban van.
Annó új korában 3 kulcs volt az autóhoz, 2 fekete és egy szürke szervízkulcs!
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.06 11:29:04 írta Xanyi »
Xanyi

Attis

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 308
Re: Yaris 1.3 3a SOL (2000)
« Válasz #5142 Dátum: 2008.07.06 16:06:12 »
Annó új korában 3 kulcs volt az autóhoz, 2 fekete és egy szürke szervízkulcs!

Hoppá akkor nekem se stimmel valami, mert egy szürke meg egy fekete van akkor egyet lenyúlt a bank??
A másik hogy a szürke mindent nyit a fekete csak az ajtókat ::)


Javította Szilvi, helytelen idézet szerkesztés miatt.
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.07 08:12:30 írta Szilvi »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5143 Dátum: 2008.07.06 20:42:19 »
Ma fordult át a Yarisom km számlálója 100000 km-re!  :clap: 1999. júliusi forgalomba helyezés, szóval most 9 éves. Ebből az alkalomból úgy gondoltam írok egy kis összegzést:
Kezdem a hibákkal:
35000 km-nél féktárcsákat kellett szabályoztatnom, mert 120 feletti tempóról fékezve enyhén rázta a kormányt. 70000 km-nél fagyálló nyomokat láttam a vízpumpánál, így kicseréltem. 80000 km-nél féktisztítóval ki kellett tisztítanom a hátsó fékdobokat, mert nagy volt az eltérés a két oldal között. 88000 km-nél az autó 8 éves korában megadta magát a gyári akkumulátor. Kapott helyette Optifitet. És végül 96000 km-nél nemrégen kicseréltem a stabilizátort a lengőkarral összekötő gumiperselyeket. Nem volt különösebb gond velük, de látszott rajtuk a repedezés, és gondoltam akkor már legyen tökéletes  ::)
Ezen kívül csak az előírás szerinti karbantartásokat csináltam meg, azaz folyadékokat és szűrőket cseréltem. Még a fékbetétek is eredetiek, van rajtuk még 2 mm. Majd 140000 körül lesz cserélve  ::)
A gyári Michelin abroncsokat 65 ezer km után nem azért cseréltem le mert elkoptak, hanem mert repedeztek egy kissé így 6-7 év után.
Jah és kb 3 évente kapott új ablaktörlő lapátokat.

Legközelebb kb. 7 év múlva 200000 km-nél jelentkezem  :sorcerer: ::)

[a csatolmányt egy admin törölte]
Xanyi

Peti

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5144 Dátum: 2008.07.06 22:50:15 »
Legközelebb kb. 7 év múlva 200000 km-nél jelentkezem  :sorcerer: ::)

Derék :) Grat!