Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617047 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Yaris általában
« Válasz #5085 Dátum: 2008.06.05 13:47:17 »
Nekem az alufelnihez jártak a csavarok. Szép lenne, ha ennyi pénzért 16 csavart nem lennének képesek hozzá adni.
A kerékőrt tény, hogy külön meg kellett vennem, de az eredetit megkaptam nagyker árban. :)
szerintem nem adnak, de úgy legyen,h adjanak hozzá (megfelelő)csavart ...de ne 8-t...vagy akkor folyamatos 2 keréken kell közlekedni :clap:
4*4=? :P

Ki írt itt 8-at.  :laugh: :laugh:
Szilvi 62

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5086 Dátum: 2008.06.05 14:26:12 »
Ki írt itt 8-at.  :laugh: :laugh:
aki megszerkesztette a hozzászólást ;)
« Utoljára szerkesztve: Ma - 13:49:07 írta Szilvi »

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: Yaris általában
« Válasz #5087 Dátum: 2008.06.05 14:37:50 »
Nem akarok dönteni ebben a vitában, de mintha én is 8-at olvastam volna....  :oops: bocsika......
Üdv: Kishaver 74

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5088 Dátum: 2008.06.05 14:48:04 »
Nem akarok dönteni ebben a vitában, de mintha én is 8-at olvastam volna....  :oops: bocsika......
szerintem...
úgyis mindig a nőnek van igaza :flowers:  :) addig van béke :surrender:

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Yaris általában
« Válasz #5089 Dátum: 2008.06.05 15:09:24 »
Nem akarok dönteni ebben a vitában, de mintha én is 8-at olvastam volna....  :oops: bocsika......
szerintem...
úgyis mindig a nőnek van igaza :flowers:  :) addig van béke :surrender:

Na ugye, erről van szó.  :laugh: :laugh: Amúgy sem volt itt vita, csak egy kis varázslat.  :tt2:
Szilvi 62

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: Yaris általában
« Válasz #5090 Dátum: 2008.06.06 08:52:38 »
Én láttam, hogy 8, de tudtam, hogy 16-ra gondol  O0
Üdv: Kishaver 74

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: Yaris általában
« Válasz #5091 Dátum: 2008.06.06 09:36:01 »
Jaj!

Jut eszembe.... minap cseréltem volna hátul egy ablaktörlő lapátot. Mondom beugrok egy boltba és veszek....ennyi... muterom is megoldaná.... Be is ugrottam egy spec boltba, tényleg csak ablaktörlőlapáttal, meg szélvédővel és annak cseréjével foglalkoznak. Volt egy igen szemrevaló kis menyecske, aki egyből ajánlott is egy típust. Mondom ez nem az a méret, inkább hagyjuk......de csak mondja, hogy jó az. Nem több 5 mm-el volt hosszabb az eredetitől mindkét irányba (a rögzítési ponttól számítva). Természetesen fizetés előtt felpróbáltam a bolt előtt. (Nem az eladót! TEEE mire gondolsz???) Víz locccs a hátsószélvédőre és egy törlés nem több..... aha ja. A tetőspoilerbe elakadt és jól befeszült a lapát. Ablaktörlő leállít azonnal, kishaver  ki a kocsiból és hátrarombol. Mondom megmentem kézzel a szitut mérnöki precizitással. A spoiler alatt elment a lapát a végállásba csúnya karcot hagyva a spoileren alul. Majd vissza már nem sikerült. Megállt függőlegesen, jól befeszülve. Megpróbáltam elhajlítani azt a sz@r lapátot, mondom ez már visszafelé nem hagy nyomot. Nem sikerült a művelet. Viszont az egész kar kiugrott a helyéről.  :death: Mit mondjak??? Pipa lettem? Neeem, attól "picit" több.  :2guns: Közben lejött a kart mozgató tengely végén lévő műanyag takarósapi is. Így kiderült, hogy anno miért volt rozsdafoltos a hátsó ajtóm. A kar tengelyén lévő csavar rozsdált. Mikor ezt jeleztem a helyi szalonba 1 éve, akkor ők ezt úgy oldották meg, hogy egy fekete gumival kinyomták azt az egész sapit és a víz már nem az ajtóra csorgott.... ennyi.... ügyes, csak most a gumi kijött a sapi meg nem megy vissza helyére, mert az akkori javításkor letört róla 1-2 patentocska.... Éreztem, hogy nagyobb a baj. Szóltam a bolt mögötti műhelyben dolgozó ablakosoknak, hogy ezt vagy most oldják meg, vagy a telephelyen található összes szélvédőn lesz lábnyom. Végül az ablaktörlő kart megmentették. A megnyomorgatott lapátot megköszöntem illedelmesen a lánynak, meg a "szakszerű" segítséget is.... Ő is jobbank látta, ha nem szól.

1 perc múlva a helyi szalonba, zárás előtt 10 perccel kaptam még lapátot. Halkan jegyzem meg, hogy ugyan olyan szép, mint az eredeti és olcsóbb volt.

EZÚTON ÉRTESÍTEK MINDEN YARIS ÉS EGYÉB TOYOTA FUNT, HOGY A HÁTSÓ ABLAKTÖRLŐT (már akinek van) NE CSERÉLJÉTEK LE HOLMI MINDENFÉLE "SOKKAL JOBB NEVŰ" TERMÉKRE, NEM ÉRI MEG!!!!! AKINEK TETŐSPOILERE VAN, ANNAK EZ NEM TANÁCS, PARANCS!!!!!!!!!

Tanuljatok más hülyeségéből......ha már erről volt szó, akkor bocsi..... nem olvastam vissza 200 oldalt.....már bánom




Üdv: Kishaver 74

leszilaci

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5092 Dátum: 2008.06.06 12:40:24 »
Jaj!

EZÚTON ÉRTESÍTEK MINDEN YARIS ÉS EGYÉB TOYOTA FUNT, HOGY A HÁTSÓ ABLAKTÖRLŐT (már akinek van) NE CSERÉLJÉTEK LE HOLMI MINDENFÉLE "SOKKAL JOBB NEVŰ" TERMÉKRE, NEM ÉRI MEG!!!!!

nem olvastam vissza 200 oldalt.....már bánom
ilyen is csak Veled történhet meg...senki nem számolt be hasonlóról :no:

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Yaris általában
« Válasz #5093 Dátum: 2008.06.06 19:10:37 »
ja,egy pár dologra elfelejtettem válaszolni,meg közben meg is néztem amit belinkeltél:
ezen az oldalon már jártam,igen:)
nekem a kettő közül a momo jobban tetszik
pápá
aztán az alufelnihez kell másik csavar (a vasfelnihez valók nem jók, nem úgy feküdnek fel. nomeg csúnyácskák is).
kell kerékőr.
át kell szereltetni a gumikat.
ezekkel a tételekkel is számolj :)

köszi a további infókat, ez pl eszembe nem jutott volna O0 (jó ez az afro fej he-he)
na aztán majd jól megszámolom hány csavart is veszek/adnak hozzá, bár az én matematikám... :oops:inkább ne beszéljünk róla :eek:
szneki

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Yaris általában
« Válasz #5094 Dátum: 2008.06.06 19:16:04 »


EZÚTON ÉRTESÍTEK MINDEN YARIS ÉS EGYÉB TOYOTA FUNT, HOGY A HÁTSÓ ABLAKTÖRLŐT (már akinek van) NE CSERÉLJÉTEK LE HOLMI MINDENFÉLE "SOKKAL JOBB NEVŰ" TERMÉKRE, NEM ÉRI MEG!!!!! AKINEK TETŐSPOILERE VAN, ANNAK EZ NEM TANÁCS, PARANCS!!!!!!!!!



hűha,na nem semmi a story...
én mindenképp tanulok az esetből!
Mikor megvettem áprilisba a kis yarist,az első lapátokat lecseréltettem,mert elég szarok voltak,de a hátsót eszembe se jutott, meg mintha említették is volna a boltban,hogy ahhoz ne fogjak hozzá egyedül,vagy vmi ilyesmi...
minden esetre fel a fejjel kishaver :innocent:
szneki

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Yaris általában
« Válasz #5095 Dátum: 2008.06.06 19:24:05 »
ja, tegnap elvittem a kis autót, kapott egy polírozást,meg kívűl-belül takarítást,most csillog villog, már csak a felnik hiányoznak...
gondoltam ennyit megérdemel, ha már hozzámkerült, hogy csocsirogyi legyen :innocent:
Ti szoktatok ilyet művelni vele?Ha igen,milyen gyakran?
A srác aki csinálta, azt javasolta, egy évben egyszer érdemes,véleményetek szerint?
vagy ha csinálod szebb,de amúgy meg nem történik semmi ha elmarad...
szneki

Peti

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5096 Dátum: 2008.06.07 11:10:29 »
Idézetet írta: leszilaci

az a kerék Xanyi kocsiján van már...sokat fogyasztott a 185/55r15 BRIDGESTONE Potenza RE040 gumikkal :oops:
aztán egy másik garnitúra Ts kerék volt fent...


Ha esetleg tudsz majd egy harmadik( :eek:) TS kerék szettet :) szóljál már lécci...
Egyik ismerős vadászik rá. :ph34r:


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5097 Dátum: 2008.06.07 12:14:35 »
Idézetet írta: leszilaci

az a kerék Xanyi kocsiján van már...sokat fogyasztott a 185/55r15 BRIDGESTONE Potenza RE040 gumikkal :oops:
aztán egy másik garnitúra Ts kerék volt fent...


Ha esetleg tudsz majd egy harmadik( :eek:) TS kerék szettet :) szóljál már lécci...
Egyik ismerős vadászik rá. :ph34r:



Húúúzzzzz sorszámot  :)
Xanyi

Peti

  • Vendég
Re: Yaris általában
« Válasz #5098 Dátum: 2008.06.07 15:12:59 »
Húúúzzzzz sorszámot  :)

Ekkora keletje van??? ::)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Yaris általában
« Válasz #5099 Dátum: 2008.06.07 15:51:49 »
Húúúzzzzz sorszámot  :)

Ekkora keletje van??? ::)

Laci is keres most újra ::)
Xanyi