Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617169 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Yaris általában
« Válasz #5055 Dátum: 2008.06.03 10:23:07 »
Szerintem egy olcsóbb típust kell venni, de újat. A használttal lehet trükközni (eladó részről) és hidd el, nem éri meg ez neked. Teljesen felesleges egy drágább típust megvenni, mert az még mindig csak középkategóriás lenne és nem jelenne meg az ALU felni előnye (elméletileg az, hogy könnyebb). Félreértés ne essék. A mi autóinkra (Yariska) teljesen felesleges méreg drága felnit venni, mert csak egy célja lehet: szebb legyen az autó.

Milyen típus? Bazi nehéz kérdés. Lesz pro és kontra ha pár felni gyártót/típust megemlítünk. Én azért nem nevezek meg egyet sem, mert teljesen feleslges és a sok vita alapján úgy sem fogsz tudni dönteni. Hogy hol olcsó? Gondolom hiába mondom meg, hogy Zalaegerszegen hol érdemes megnézni és mit....

Téligumin nem szakítasz nagyot, ha most veszel. Télen nagyobb a téli gumi forgalom és ki lehet fogni akciókat. A mostani acél felnidre kell egy szép téli gumi, az új ALU kerékre meg kell egy garnitúra nyári.

hm..köszi a tartalmas választ,bizony Zalaegerszegre nem megyek felniért ::)
a mostani acélra lesz majd egy szép téli gumi:)majd ha jön a szezon...meg a hideg,de szerencsére még most kezdtük meg a nyarat 8)
és most kérdezek egy nagyot :-[ :-[ :-[   :ami most van nyárim,az is rámehet az alura nem?megnézettem,azt mondták kutya baja a nyári gumimnak(nekem oan tropának tűnt)vagy hogy van ez? :-[
köszia  választ előre is,meg a türelmedet ;D
szneki

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: Yaris általában
« Válasz #5056 Dátum: 2008.06.03 10:48:18 »
Anno nekem ugyan így volt. A gyári nyári gumit tettem át az ALU felnire. Nem volt a legjobb, mert az ALU picit szélesebb, mint a gyári acél, de azért elment.

Vigyázat!!!! A 2000 évjárat 1 literes Yariskán nem 13 colos acél felni van??? Nem vagyok nagy tudor, de itt gyorsan fognak erre válaszolni.... ebben az esetben én lehet, hogy azért elgondolkodnék egy 14 colos ALU-ra váltáson. Ami ugye nem lesz gyári méret és nem fogod tudni használni a jelen nyári gumidat. Viszont kicsit mutatósabb, mint a 13-as. Talán a választék is nagyobb..... Meg az újabb Yariskákon is 14-es acél van gyárilag már. Az 1.0 is. Lehet, hogy most kicsit bekavartam, de ezt a 13 col kontra 14 colt tényleg nem tudom a 2000 évjáratnál..... :-[ bocsi...
Üdv: Kishaver 74

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris általában
« Válasz #5057 Dátum: 2008.06.03 10:54:08 »
Anno nekem ugyan így volt. A gyári nyári gumit tettem át az ALU felnire. Nem volt a legjobb, mert az ALU picit szélesebb, mint a gyári acél, de azért elment.

Vigyázat!!!! A 2000 évjárat 1 literes Yariskán nem 13 colos acél felni van??? Nem vagyok nagy tudor, de itt gyorsan fognak erre válaszolni.... ebben az esetben én lehet, hogy azért elgondolkodnék egy 14 colos ALU-ra váltáson. Ami ugye nem lesz gyári méret és nem fogod tudni használni a jelen nyári gumidat. Viszont kicsit mutatósabb, mint a 13-as. Talán a választék is nagyobb..... Meg az újabb Yariskákon is 14-es acél van gyárilag már. Az 1.0 is. Lehet, hogy most kicsit bekavartam, de ezt a 13 col kontra 14 colt tényleg nem tudom a 2000 évjáratnál..... :-[ bocsi...
A terra elméletileg 14-es kerékkel van.
Szerintem az a kérdés hogy maradjon a 14-es vagy inkább 15-ös. Ha jók a jelenlegi nyári gumik akkor nem érdemes kidobni őket és venni 15-ös felniket+gumikat. Viszont ha a gumik is cserések akkor érdemes elgondolkodni a 15-re váltáson.

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Yaris általában
« Válasz #5058 Dátum: 2008.06.03 11:04:46 »
szia kmr!
igen az én gumijaim is 14-esek,épp tegnap vizsgálgattam meg alaposan,és az autószerelőm elmondása szerint a nyári gumik állapota is jó...
szneki

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Yaris általában
« Válasz #5059 Dátum: 2008.06.03 11:15:05 »
húúúha! Keményvonalas kezd lenni a csajbrigád!!!  ;D

Ha személyesen is megismered Kacsát és Szilvit, végünk ***iknak)..........
Nem beszóni ám.  ;D ;D
Tényleg, mi ez  hirtelen aktivitás?  ;D Én is szeretlek amúgy.  :-*
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.03 11:26:26 írta Szilvi »
Szilvi 62

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Yaris általában
« Válasz #5060 Dátum: 2008.06.03 11:24:24 »
szia kmr!
igen az én gumijaim is 14-esek,épp tegnap vizsgálgattam meg alaposan,és az autószerelőm elmondása szerint a nyári gumik állapota is jó...

Akkor marad a 14-es. Először döntsd el mennyit szánsz a dologra. Aztán nézd meg milyen méretű alufelnik jók a gumihoz. Nekem 175/65 R14 van az Yarison, feltételezem neked is. :) A www.alufelni.info -n könnyen tudsz keresgélni. Nézd ki mi tetszik, majd nézz körbe hol, mennyi. Tessék szemtelenül alkudni.  ;D ;D Ha kinézted a megfelelően gyönyörűséges felnit, akkor (persze ha akarod) rákérdezek ott is, ahol én vettem az alufelniket.
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.03 11:27:51 írta Szilvi »
Szilvi 62

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: Yaris általában
« Válasz #5061 Dátum: 2008.06.03 11:29:12 »
húúúha! Keményvonalas kezd lenni a csajbrigád!!!  ;D

Ha személyesen is megismered Kacsát és Szilvit, végünk ***iknak)..........
Nem beszóni ám.  ;D ;D
Tényleg, mi ez  hirtelen aktivitás?  ;D Én is szeretlek amúgy.  :-*

De nagy lett a pofáááám így jó pár csendes hónap után  ;D
Üdv: Kishaver 74

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris általában
« Válasz #5062 Dátum: 2008.06.03 11:32:45 »
szneki!
Téli gumit a legolcsóbban általában a szezon kezdete előtt lehet venni, mikor már töltik fel a készleteket.
Ha nem feltétlenül gondolkozol új gumiban nekem maradt egy garnitúra a yarisról: dunlop wintersport m3 175/65 R14, jó állapotú, kb. 20-30e-t futott. Szólj ha esetleg érdekel.

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Yaris általában
« Válasz #5063 Dátum: 2008.06.03 11:51:56 »
szia kmr!
igen az én gumijaim is 14-esek,épp tegnap vizsgálgattam meg alaposan,és az autószerelőm elmondása szerint a nyári gumik állapota is jó...

Akkor marad a 14-es. Először döntsd el mennyit szánsz a dologra. Aztán nézd meg milyen méretű alufelnik jók a gumihoz. Nekem 175/65 R14 van az Yarison, feltételezem neked is. :) A www.alufelni.info -n könnyen tudsz keresgélni. Nézd ki mi tetszik, majd nézz körbe hol, mennyi. Tessék szemtelenül alkudni.  ;D ;D Ha kinézted a megfelelően gyönyörűséges felnit, akkor (persze ha akarod) rákérdezek ott is, ahol én vettem az alufelniket.

helló szilvi!
köszi az infót:)minden kíváncsiságomat "kielégítette"
pl.néztem a képeidet,nagyon szép a te yariskádon is ez a felni,nékem ugyan tecccik,na pesrze "majmolni" nem célom 8)
nos akkor rákúszok az oldalra amit ajánlottál,a munkaidőmből kitelik,hehe ;D
mégegyszer köszi ;D
szneki

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Yaris általában
« Válasz #5064 Dátum: 2008.06.03 11:54:11 »
szneki!
Téli gumit a legolcsóbban általában a szezon kezdete előtt lehet venni, mikor már töltik fel a készleteket.
Ha nem feltétlenül gondolkozol új gumiban nekem maradt egy garnitúra a yarisról: dunlop wintersport m3 175/65 R14, jó állapotú, kb. 20-30e-t futott. Szólj ha esetleg érdekel.

köszi kmr,kedves tőled a felajánlás,megfontolom,ok?
na és mennyi az annyi? ???
szneki

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris általában
« Válasz #5065 Dátum: 2008.06.03 12:20:35 »
szneki!
Téli gumit a legolcsóbban általában a szezon kezdete előtt lehet venni, mikor már töltik fel a készleteket.
Ha nem feltétlenül gondolkozol új gumiban nekem maradt egy garnitúra a yarisról: dunlop wintersport m3 175/65 R14, jó állapotú, kb. 20-30e-t futott. Szólj ha esetleg érdekel.

köszi kmr,kedves tőled a felajánlás,megfontolom,ok?
na és mennyi az annyi? ???
Kb. 7-7500 körül gondoltam per darab.

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Yaris általában
« Válasz #5066 Dátum: 2008.06.03 12:23:34 »
helló szilvi!
köszi az infót:)minden kíváncsiságomat "kielégítette"
pl.néztem a képeidet,nagyon szép a te yariskádon is ez a felni,nékem ugyan tecccik,na pesrze "majmolni" nem célom 8)
nos akkor rákúszok az oldalra amit ajánlottál,a munkaidőmből kitelik,hehe ;D
mégegyszer köszi ;D

Gondolhatod mennyi időmbe tellet, míg megtaláltam a megfelelő felnit. ;D Már épp kezdtem letenni rólam, mert ebben a méretben nem túl nagy a választék. Aztán megláttam ezt a felnit (egyébként Stilauto) és beleszerelmetesedtem. Néha ránézek az autóra és teljesen elérzékenyülök, milyen szép.  8) ;D ;)
Szilvi 62

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris általában
« Válasz #5067 Dátum: 2008.06.03 12:27:26 »
Aztán megláttam ezt a felnit (egyébként Stilauto) és beleszerelmetesedtem. Néha ránézek az autóra és teljesen elérzékenyülök, milyen szép.  8) ;D ;)
Hú de romantikus hangulatban vagy!! :D

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Yaris általában
« Válasz #5068 Dátum: 2008.06.03 12:28:21 »
szneki!
Téli gumit a legolcsóbban általában a szezon kezdete előtt lehet venni, mikor már töltik fel a készleteket.
Ha nem feltétlenül gondolkozol új gumiban nekem maradt egy garnitúra a yarisról: dunlop wintersport m3 175/65 R14, jó állapotú, kb. 20-30e-t futott. Szólj ha esetleg érdekel.

köszi kmr,kedves tőled a felajánlás,megfontolom,ok?
na és mennyi az annyi? ???
Kb. 7-7500 körül gondoltam per darab.



köci Kmr az infót,fontolgatom,és szólok ha úgy döntöttem kell  ;)
szneki

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Yaris általában
« Válasz #5069 Dátum: 2008.06.03 12:33:10 »
Aztán megláttam ezt a felnit (egyébként Stilauto) és beleszerelmetesedtem. Néha ránézek az autóra és teljesen elérzékenyülök, milyen szép.  8) ;D ;)
Hú de romantikus hangulatban vagy!! :D

na ezaz,én is szeretnék már ilyen romantikus hangulatba kerülni a felniktől ::)
 ;D
szneki