Szerző Téma: Yaris általában  (Megtekintve 1617071 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Yaris általában
« Válasz #5040 Dátum: 2008.06.02 13:19:15 »
WOW,
Egy Kishaver...

De rég láttalak errefelé...
 ;)

ratman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re: Yaris általában
« Válasz #5041 Dátum: 2008.06.02 13:40:05 »
Idézetet írta: ratman
Tök egyenes országút Vác felé, kirakva a 60as tábla egy 300m-es szakaszra, senki sem lassít... én is "száguldottam" vagy 80-al... trafi a bokorban.... nem baj, 1 hónapig nem eszünk semmit, akkor kigazdálkodom az árát.  :banging:
:szomoru: ezért n(s)em megyek én 60-nál többet sehol :nagymosoly:

Nem szeretnék egyszer egy olyan kocsisor végén menni, aminek te vagy az elején.  ;D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Yaris általában
« Válasz #5042 Dátum: 2008.06.02 13:51:01 »
Idézetet írta: ratman
Tök egyenes országút Vác felé, kirakva a 60as tábla egy 300m-es szakaszra, senki sem lassít... én is "száguldottam" vagy 80-al... trafi a bokorban.... nem baj, 1 hónapig nem eszünk semmit, akkor kigazdálkodom az árát.  :banging:
:szomoru: ezért n(s)em megyek én 60-nál többet sehol :nagymosoly:

Nem szeretnék egyszer egy olyan kocsisor végén menni, aminek te vagy az elején.  ;D

Akkor az őszi-tavaszi talikat nem ajánlom neked  :D  :P

ratman

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
Re: Yaris általában
« Válasz #5043 Dátum: 2008.06.02 13:52:04 »

Én már akkor boldog vagyok, ha 8 alá megy  :nagymosoly:

Mostanában sokszor van olyan, hogy elõttem megy egy nagyobb autó és nyomja neki felfelé, olyankor nem bírom megállni hogy ne kövessem és teszteljem a kocsit mit tud. :vezetes:
Ma egy audis volt, valami kombi, talán A4. Megint remekül szerepel a kis Yaris  :kacsint: Még a klímát se kellett kikapcsolni.

Szóval így nem lesz 7 liter se.

Mióta megvan az autó, tegnap hajtottam meg először, ami a csövön kifér. Sikerült egy 400km-en felállított 5.8L-es átlagot 20km alatt 6.0-ra feltornázni. Azt hiszem, nem kell további komment....
Szegény RAV4-es srác (fekete, fóliázott, Aszód környéke, tegnap este 8kor, M3-ason) egy idő után csak kénytelen volt kiállni előlem a belső sávból. Pedig nem akart. Szerencsére volt 1 kis lejtő is... Aztán csak nézett. Szerintem nem látott még TS-t...  ;)

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: Yaris általában
« Válasz #5044 Dátum: 2008.06.02 14:16:11 »
Havazok, mint állat.....

Milyen szép új forumunk van!!! Tele (számomra) extrákkal.... Mióta? Kinek kell dicséretet mondani?
Üdv: Kishaver 74

Szilvi

  • Vörös démon (ex Szőke ciklon:)))
  • Globális moderátor
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 969
    • Pizza Eataliano Éttermek
Re: Yaris általában
« Válasz #5045 Dátum: 2008.06.02 14:24:09 »
Havazok, mint állat.....

Milyen szép új forumunk van!!! Tele (számomra) extrákkal.... Mióta? Kinek kell dicséretet mondani?

Jééééééé, egy elveszett ember.  ;D Visszatért az emlékezeted és vele a jelszód is?  ;D
Azt hittem nyár van, nem is tudtam, hogy nálatok ilyenkor is hó van.  ;D  ;)
Szilvi 62

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Yaris általában
« Válasz #5046 Dátum: 2008.06.02 14:47:39 »
Havazok, mint állat.....

Milyen szép új forumunk van!!! Tele (számomra) extrákkal.... Mióta? Kinek kell dicséretet mondani?
Régen jártál erre :)Új fórum most vasárnap óta van, gondolom még mindeki szokja :)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Yaris általában
« Válasz #5047 Dátum: 2008.06.03 08:29:31 »
Sziasztok!
a napokban léptem be a klubba,és úgy gondolom illik bemutatkoznom:
Zsuzsinak hívnak,Vácon élek,ez év április közepén vettem meg életem első autóját egy Toyota Yaris 1.0 linea terra-t(évjárat 2000.)Még nem olyan rég van nálam a kis yaris,de nagyon megszerettem,sőt imádom:)Azelőtt anyukám autóit vezetgettem(nissan cherry,valamint egy opel astra),de a választásnál nem volt kérdés,hogy japán autót veszek,így esett a választásom a kis yarisra 8)
A jövőben biztos lesznek kérdéseim hozzátok,hisz a fórumot már hónapok óta olvasgatom,és látom,érdemes kérdezni :P
Autószerelőnél már jártam vele,olajcsere és szűrőcsere megtörtént,valamint átnézettem,azt mondták "jó kis autó ez,egy darabig biztos nem lesz vele problémád" ;D
Most az alufelni beszerzésén gondolkodom,mivel a nyári acélfelnin van+dísztárcsa,de szeretném ha szebb lenne...
Ha esetleg ezzel kapcsban tudtok valamit ajánlani,elfogadnám,köszönöm!
Üdv.mindenkinek:Zsuzsi
szneki

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Yaris általában
« Válasz #5048 Dátum: 2008.06.03 09:02:49 »
Szia Zsuzsi!

Üdv. a Klubban!
Jó látni, hogy egyre több lány van köztünk (Kacsa, Szilvi, Tide, Kleingy, Weszil...).
Gratula az autóhoz is, biztosan jóban lesztek majd.
 ;D

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: Yaris általában
« Válasz #5049 Dátum: 2008.06.03 09:13:03 »
Szilvinek: Jelszó? Persze, hogy nem ment fejből  ??? Pimasz vagy, mint mindig!  :D Puszi

szneki-nek: véleményem szerint gyári méretű (vagy ahhoz közeli méretű) felnit kellene venned, mert a túl nagy az szép, de rontja a gyorsulást és növeli a fogyasztást. Mai világban meg kell gondolni.....A benzin ára nem lefelé fog változni eztán sem... >:(



Húúúú de aktív vagyok! ;D
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.03 09:16:24 írta kishaver »
Üdv: Kishaver 74

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Yaris általában
« Válasz #5050 Dátum: 2008.06.03 09:21:25 »
Szia Zsuzsi!

Üdv. a Klubban!
Jó látni, hogy egyre több lány van köztünk (Kacsa, Szilvi, Tide, Kleingy, Weszil...).
Gratula az autóhoz is, biztosan jóban lesztek majd.
 ;D

Éljenek a csajok ;D
szneki

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: Yaris általában
« Válasz #5051 Dátum: 2008.06.03 09:25:28 »
húúúha! Keményvonalas kezd lenni a csajbrigád!!!  ;D

Ha személyesen is megismered Kacsát és Szilvit, végünk ***iknak)..........
Üdv: Kishaver 74

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Yaris általában
« Válasz #5052 Dátum: 2008.06.03 09:26:14 »
szneki-nek: véleményem szerint gyári méretű (vagy ahhoz közeli méretű) felnit kellene venned, mert a túl nagy az szép, de rontja a gyorsulást és növeli a fogyasztást. Mai világban meg kell gondolni.....A benzin ára nem lefelé fog változni eztán sem... >:(



Húúúú de aktív vagyok! ;D

helló!
köszi az ötletet,amúgy én is gyári méretűre gondoltam,nem nagyobbra,isten ments hogy a gyorsulás romladozzon :o
Viszont tanácstalan vagyok,hogy hol vegyek egyáltalán(neten nézegettem,de igazából tapasztalatom = a nullával),és érdemes -e használtat venni,vagy szánjam rá az összeget és vegyek újat?
ja és még egy kérdés:téligumit érdemes ilyenkor venni?mármint sokkal olcsóbban megkapom -e mint szezonban?vagy annyira nem szakítok nagyot rajta,hogy most feltétlen beszerezzem?
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.03 11:16:27 írta Szilvi »
szneki

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Yaris általában
« Válasz #5053 Dátum: 2008.06.03 09:27:41 »
húúúha! Keményvonalas kezd lenni a csajbrigád!!!  ;D

Ha személyesen is megismered Kacsát és Szilvit, végünk ***iknak)..........

hát akkor lehet víííígetek lesz 8)
höhö
szneki

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Re: Yaris általában
« Válasz #5054 Dátum: 2008.06.03 10:07:03 »
Szerintem egy olcsóbb típust kell venni, de újat. A használttal lehet trükközni (eladó részről) és hidd el, nem éri meg ez neked. Teljesen felesleges egy drágább típust megvenni, mert az még mindig csak középkategóriás lenne és nem jelenne meg az ALU felni előnye (elméletileg az, hogy könnyebb). Félreértés ne essék. A mi autóinkra (Yariska) teljesen felesleges méreg drága felnit venni, mert csak egy célja lehet: szebb legyen az autó.

Milyen típus? Bazi nehéz kérdés. Lesz pro és kontra ha pár felni gyártót/típust megemlítünk. Én azért nem nevezek meg egyet sem, mert teljesen feleslges és a sok vita alapján úgy sem fogsz tudni dönteni. Hogy hol olcsó? Gondolom hiába mondom meg, hogy Zalaegerszegen hol érdemes megnézni és mit....

Téligumin nem szakítasz nagyot, ha most veszel. Télen nagyobb a téli gumi forgalom és ki lehet fogni akciókat. A mostani acél felnidre kell egy szép téli gumi, az új ALU kerékre meg kell egy garnitúra nyári.
Üdv: Kishaver 74