Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1771058 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3038
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6420 Dátum: 2015.11.19 06:32:15 »
Sziasztok
2 napja vettem egy Toyota Yarist 2003-06 havi .Neki álltam rendbe rakni lecserélni benne mindent ami szükséges.(gyertya hosszbordás szij stb...)Nekiálltam fékfolyadék cserének ami rendben le is zajlott. Gondoltam mivel egy közös a tartály a kuplung hidraulikáéval azt is lecserélem.Elkezdödött a folyamat minden ok volt ,mikor egyszercsak beesett a pedál :hmmmm: ,és belevegösödött a rendszer.Miközben a tartály csurig volt töltve. :hmmmm:Kis nyomozás után kiderült valami miatt nem megy át a fékolaj oldalrol a cucc a kuplung oldalra .Leengedtem a fékfolyadék nagy részét és elkezdtem leszedni a fékolajtartályt hogy megnézzem hol dugult el .Kiszedtem a kis csapot ami a fülbe volt  és biztositotta a tartályt hogy a helyén maradjon .Gondoltam innen nyert ügyem van,de nem. Probáltam felfelé huzni de nem akar lejönni .Itt kellene kis segitség hogy mi legyen eröltessem felfelé mert jön,vagy van valami trükk ami kell a leszereléshez? A fékolajtartályrol egy képet se találtam hogy abbol meritsek valamit hogy hogy van a tartály a munkahenger tetején .Ha valaki tudna segiteni azt megköszönném  mert teljesen tanácstalan vagyok :cry:
A TOYODIY -en sok mindent megtalálsz (A pontos típust keresd ki!)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6421 Dátum: 2015.11.19 10:14:11 »
Akkor valószínűleg a kulcsban lévő elektronikával lesz valami :(
Nincs semmi belekötve utólagosan... Gyári rádió van benne, riasztó sincs...

Újrataníttatni próbáltad? Több leírás van a neten, pl:
http://www.chadspictures.com/automotive/How-To-Program-Toyota-Key-Fob/

ivankalacs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6422 Dátum: 2015.11.20 01:15:42 »
Nagyon szépen köszönöm kalaposnak a választ :clap:.És természetesen a linket is nagyon részletes az ábra .Megoldodott  a probléma leszedtem csak kicsit eröltetni kelett.Az volt a baj ,hogy nagyon magasan van a két részt elválasztó fal teteje. Igy extrémen túl kell tölteni ,hogy átfollyon meg ,ha épp kicsit meg van billenve az autó akkor már nem is meg olyan könnyen .

LacBp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
  • l
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6423 Dátum: 2015.11.20 09:04:32 »
Újrataníttatni próbáltad? Több leírás van a neten, pl:
http://www.chadspictures.com/automotive/How-To-Program-Toyota-Key-Fob/


Igen Robi! , próbáltam!
A tanulási pozícióig eljutok (azaz miutánkiveszem a kulcsot nyit-zár magától egyet.. Aztán mikor nyomom egyszerre a két gombot, majd utána az lock -ot nem történik semmi :(

most még 1 dolgo jutott eszembe... hogy megpróbálom kitörölni a memóriáját.. hátha nem írja magát felül.. így csinálok egy release -t

de pici eseélyét látom annak, hogy sikerüljön..

szerk:

megpróbáltam, a helyezet ugyan az, csak most a törlés miatt 2x nyitott zárt magától...

Neked is úgy villog a led a kulcson, mint nekem? Vagy ha megnyomod, akkor 1x felvillan, és ha nyomva tartod akkor sem villog tovább?!?!
« Utoljára szerkesztve: 2015.11.20 09:18:22 írta LacBp »
Friss Toyotás vagyok

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6424 Dátum: 2015.11.20 11:39:32 »
Neked is úgy villog a led a kulcson, mint nekem? Vagy ha megnyomod, akkor 1x felvillan, és ha nyomva tartod akkor sem villog tovább?!?!
Másképp villog enyém. Egyszer felvillan, aztán ha nyomva tartom elkezd villogni tovább, de másképpen, mint a tiéd.

LacBp

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 41
  • l
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6425 Dátum: 2015.11.22 12:53:17 »
köszi ismét Robi!

Megpróbálok szerezni kölcsön egy kulcsot, vagy elektronikát... s rátanítom.. hátha... s akkor legalább tudom, hogy az enyém a rossz... Vagy kollégám corollájához odaadom az én  kulcsom, hogy tanítsa rá! Csaknemt udom, hogy  a corollánál is ez e a metódus (2006 környéki)
Friss Toyotás vagyok

Thomas

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 149
Ajto karpit
« Válasz #6426 Dátum: 2015.11.23 13:48:35 »
Sziasztok!
Par honapja vettem eszre hogy kivetel nelkul mindegyik ajto karpitja(az ajto fogoresz)felett behullamosodott latvanyosan....ezen meg tul leptem volna valahogy.....de most hetvegen lattam hogy az elso ajtoknal a.karpitozas el is valt az ajtofogoresznel hogy el szakadt-e vagy csak siman elvalt volna tudom de nagyon zavaro es gondolom magatol tovabb is indul.ha nem csinaltatok vele valamit.....
Masnak is jelentkezett mar ez?
Esetleg mi lehet a legkulturaltabb es koltseg hatekonyabb megoldas erre?
Thomas

vjpeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6427 Dátum: 2015.11.26 15:28:43 »
Hello!

Probléma adódott a Yarisunkkal, ismét :) (2006, 1.3, 2SZFE motorkód, ~127.000km)
Az alapjárat alacsony. 700, néha leesik 600-ra. Nyilván nem pontos érték, hiszen csak "pálcikákat látok", de volt szerelőnél, aki élőadatban 570-et is olvasott wow-val. A motor ennek megfelelően rázkódik, amit átad a karosszériának, belül is érezhető. (A motortartóbakok jók). Régen magasabb volt, nem emlékszem pontos értékre.

Fojtószelepház, érzékelők tisztitása, továbbá a kartergázcső zöld szelepje, ami a fojtószelephez megy ki lett cserélve, az várt hatás elmarad, továbbra is rossz.

Elvittük a helyi márkaszervízhez, ahol azt mondták minden oké vele, be is indítottak egy másik ugyanilyen Yarist (2x ennyi km-rrel), és annak is alacsony volt és ugyanúgy rázkódott a motor. Ez szerintük azt jelenti, hogy a miénknek nincs semmi baja, de szerintem jelentheti azt is, hogy mind a 2 autó rossz. Nem hiszem el hogy egy 1.3-as 4hengeresen úgy kell járnia, hogy ha elmegyek valahova, szerelőhöz stb, megkérdezzék, hogy ez 3hengeres?!

Szóval a probléma adott, a márkaszervíz szerint minden rendben.

Bármilyen tanácsot elfogadok, mert már nincs ötletünk hogy kihez/mihez forduljunk vele.

Köszi! Peti, Debrecen.

vjpeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6428 Dátum: 2015.11.26 15:32:11 »
Egy fontos dolgot kihagytam: Csak teljesen meleg motornál csinálja!

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6429 Dátum: 2015.11.26 18:51:42 »
A 1SZ és 2SZ motorok ilyenek. Az egyes Yarisoknál is megvolt már ez az alacsony alapjárat.
Xanyi

vjpeti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6430 Dátum: 2015.11.26 20:57:27 »
El is fogadnám, ha mondjuk 40.000km-rel ezelőtt is ennyi lett volna, vagy akár újkorától!

eger.jeno

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 16
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6431 Dátum: 2015.11.27 14:46:48 »
Sziasztok !

Yaris II D4D
Jelenség: a légzsák visszajelző indítás után nem mind alszik el.
A jelenség teljesen rapszodikusan jelentkezik. Van amikor több indítás után elalszik, egyszer egyszer nem alszik el.
Mi lehet az oka ? Tapasztalt valaki már ilyent ?

Jenő

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6432 Dátum: 2015.11.27 17:35:43 »
El is fogadnám, ha mondjuk 40.000km-rel ezelőtt is ennyi lett volna, vagy akár újkorától!

Akkor nincs mese, meg kell javítani :D
Xanyi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6433 Dátum: 2015.11.28 10:14:52 »
A légzsák nem játék, irány a márkaszervíz - lehet, hogy csak egy egyszerű kontakthiba, a leírás alapján erre gyanakodnék, de mi van, ha mégsem?!
music     

ludus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 196
Re:Probléma a Yarisommal
« Válasz #6434 Dátum: 2015.12.04 18:44:30 »
Sziasztok!

Sajna cserélnem kell a jobb-első fényszóróm, meg is van az új de ahogy nézem le kell hozzá szednem az első lökhárítót is... Van erre valami HOWTO valahol? Hogyan álljak neki?

Köszönöm!!!

ludus
ludus - '04 Yaris 1.0 Terra