Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1771102 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4020 Dátum: 2010.06.14 20:02:25 »
Ha addig más nem mond vmi okosat: a bontók listáját a klub főoldalán a bal menüben találod.  :flowers:
         

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4021 Dátum: 2010.06.14 21:31:30 »
Sajna azok az idők már majd elmúltak, hogy egy dobfékben volt két kúpgörgős csapágy, bármikor ki lehetett cserélni. De megjelentek ezek a kompakt kerékagy egységek, nem lehet bennük külön cserélni semmit. Ami ábrát láttam, ott is csak egy egységként említik. Így marad elsőkörben a bontó.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4022 Dátum: 2010.06.14 21:38:40 »
Egy ilyen csapágyegység még jeladóval se lenne szabad sztem, hogy ennyi legyen. Anno céges Ibizában, Cordobában kellett cserélni, ott emlékeim szerint 25 körül volt egy minőségi csapágyegység. Sógornak csapágyboltja van, esetleg rákérdezzek?
Gabe 254.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4023 Dátum: 2010.06.14 22:45:11 »
De sajnos ez ennyi, tulajdonképpen nem egy csapágy, hanem a komplett kerékagy. A csapágy sajnos nem cserélhető külön benne  :no:

Valóban brutális ára van, viszont ehhez úgy kell hozzáállni, hogy peched van, most ha veszel bele egy új gyárit, az már kiszolgálja az autód, többet ezzel nem lesz gond!
A bontót meg lehet próbálni, viszont az zsákbamacska. A Yarisokat még nem bontják el azért mert már túl öreg. Csak azt bontják el ami totalkárosra törik. Ugye nem kell mondanom, hogy egy karambolos ütésnél mekkorát kap egy csapágy... Logikusan olyan autóból valót kell megvenni, aminek az eleje sérült!
Xanyi

pzs

  • Vendég
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4024 Dátum: 2010.06.15 08:22:57 »
Nekem is ennyit mondtak, amikor a szalszakadasos gumival szerelt kerekem csapagyas. Helyben ki akartak cserelni, de vegul megbeszeltuk, hogyha csapagyas akkor egyre erosebb zavaro hangja lesz es akkor mindenkeppen cserelni kell, mert veszelyes. Azota eltelt kozel masfel ev, gumi le lett cserelve es nem dobtam ki felelegesen egy vagyont az ablakon...  :whistling:

kombitomi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4025 Dátum: 2010.06.16 12:27:58 »
Sziasztok! Az alábbi problémák jöttek elő az elmúlt fél évben az asszonypajti '03 faceliftes Yarisával: A kuplung kinyomásakor az utastérben nyekergő hangok jönnek elő, a harmadik fokozatot időnként nem veszi be, 2. után 4.-be kell rakni az autót. Váltóolaj csere sem segített, pedig 60EKm-nél le lett cserélve (most 62EKm van az autóba). Tud valaki gyógyírt ezekre a problémákra? Válaszokat előre is köszönöm!
'03 Toyota Yaris 1.0 Linea Sol

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4026 Dátum: 2010.06.22 02:53:27 »
Végül is "Happy End" lett, szereztek egy gyári agyat (állítólag=remélhetőleg elöl törött keveset futott yarisból) 25Kért = mindent beleszámolva 35Kból megúsztam.

Az utángyártott is 60K lett volna (gyári 90k) ha mindenki szerint örök darab akkor vszeg (újfent remélhetőleg) így járok a legjobban.

Fade

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4027 Dátum: 2010.06.22 02:54:44 »
jut eszembe jóhír márha nem romlik tőle a minőség.

http://vallalkozoi.negyed.hu/vnegyed/20100618-a-toyota-30-szazalekkal-csokkentene-arait.html

3misis kocsi 2misiért, 6misis Corolla Verso 4ért.... nyam nyam.... :)

GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4028 Dátum: 2010.06.26 07:44:07 »

Eltelt már egy kis idő, de sajnos az én TS-em, nem annyira gondtalan, mint a többieké :p

89.000 km környékén arra lettem figyelmes, hogy roppant hangos a motor... Füleltem, füleltem. Először a kipufogó oldalra gondoltam (hogy kifúj), de nem. Fordulatszámra se változott az intenzitás. Majd áthallottam a "nyikorgást".

Tippek?

El is vittem a 90.000-es nagyszervíz előtt átvizsgáltatni. Majd mondják, hogy: Igen, jól tippeltél: szíj.... ami magával vitte a vízpumpát. Mondom, ez MARHAJÓ, mennyibe fog kerülni? ~ 70.000-be megállt, munkadíjjal együtt.
Amin csodálkozok: 5 év/105.000 km-nél cserélni kell a szíjat. Miért nem akkor, ha elvan használva? 4 hónappal az eset előtt voltam szervízbe a retkes változó szelepvezérlés átkozott fogaskereke miatt, nem néztek volna rá arra a "gumiszalagra"? hmm....

újabb rossz pont.

Majd a legutóbbi 3 hidegindítás alkalmával: halk, de minduntalan jelenlévő "nyikkanó" hangot hallok a motortér felől. Meleg motornál, indításkor ezt nem produkálja. Lehet, hogy újra meghajtószíj? Esetleg a hidrotőkéknek van hangja? Ami a jó, hogy 1 másodperccel később már nincs semmi hang. Ha fokozódik a helyzet újra szervíz...

Az autóba most 95.000 km van. Ha így folytatja a 105.000-et már nem nálam éri meg.

Amit viszont le kell írjak: Elégedett vagyok vele, mert:

- a zörgések jól behatárolhatóak (műanyag kárpitelemek, kalaptartó) --> szerelésük könnyű,
- jól megy (városba tökéletes),
- keveset fogyaszt (nálam 6,3l/100km --> max 7,4l | min 5,8l),
- 4 db új nyári gumi csak 80.000-be került (előző autómra 155k volt a 4db, eltérő hátsó gumik miatt),
- NINCS TÖRLESZTŐ RÉSZLET

bocsi, ha hosszú voltam...

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4029 Dátum: 2010.06.26 10:37:19 »
Mondjuk kiváncsi lennék hova vitte magával a szíj a vízpumpát? meghívta fagyizni?

elsőre keress másik szervízt, inkább valami vidékit, itt a fórumon is van néhány ajánlás.
Pontos árát a vízpumpának Xanyi majd megírja, sajnos yarison előfordul néha vízpumpa csere, de semmiképpen nem a szíj teszi tönkre, kivéve persze ha előtte nem húzzák jól (túlzottan feszesre) meg :)

A változó szelep állító motorhoz jobban hozzáférni, ha leszedik, vagy meglazítják a szíjat. Véletlenül ( ? ) kicsit túlhúzták utána. Na azt nem kedveli a vízpumpa.
Most hideg indításkor a nyekkenést is a szíj okozza. Valószínüleg most meg egy picit laza. Na most ezután visszaviszed ugyanoda?

Ha megnézed a generátornál van 2 csavar. A nagyobbikat (12 v 13-as) meglazítos és utána a hosszabbikon ami tizes húzol 180 fokot azaz egy fél fordulatot. Utána nagyobbik csavar visszahúz. Ha megszűnik a nyikkanás nyertél. Ha most visszaviszed szervízbe akkor frankón meghúzzák neked, nehogy megint panaszkodjon az ügyfél, utána max majd mész egy másik vízpumpára, esetleg generátor csapágyra.

Ha nem mered bántani, járj vele így, toyota talin beállítom neked, kb 3 percig tart.
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.26 10:50:13 írta Zénóka »


GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4030 Dátum: 2010.06.26 10:42:06 »
Mondjuk kiváncsi lennék hova vitte magával a szíj a vízpumpát? meghívta fagyizni?




eheh. A szerelő srác azt mondta, hogy az elöregedett szíj okozhatta a vízpumpa görgőcskéjének csapágy problémáját, amit (toyotáról lévén szó) nem lehet külön cserélni csak egybe. Nem számít, hogy mennyibe kerül(t) máshol a vízpumpa, ki van cserélve, már jó.

Engem az a nyamvadt nyikkanó hang jobban izgat, amit mostanába hallat...
Hihhetetlen, hogy csőstül jön a baj (állás problémák is...), bezzeg a szomszéd 2002-es TS Yarisa túl a 300.000 km-en is hibátlanul végzi a dolgát (motorikusan, váltóügyileg), habár macskakövön közlekedni olyan vele, mintha rock koncerten lenne az ember.


Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4031 Dátum: 2010.06.26 10:53:45 »
Írtam még alul hozzá, olvasd el.
Ha a szerelő srác ezt mondta, akkor feltétlenül másik szervíz ez ugyanis hülyeség.

A nyikkanó hang ne zavarjon ez nem porbléma ökölszabály, hogy inkább legyen kicist laza a szíj mint szoros.
Ha idegesít csörögj meg, elég gyakran járok pesten, összefuthatunk beállítom neked nem kerül semmibe.  harminc 2279-333

Ja és általában minden autón illik egyben cserélni a vízpumpát. Pl opelon sem lehet javítani.
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.26 10:55:24 írta Zénóka »


Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4032 Dátum: 2010.06.26 10:57:17 »
Szomszédod yarisa pedig nem egyedi eset 475 van az enyémbe, és 250 ezrenként cserélem a szíjat, most megy majd bele a második 500nál.

Persze a szíjat azért úgy kell beállítani, hogy ne nyikkanjon, a csúszás sem tesz neki jót, akkor meg a szíjtárcsák és a szíj kopik.
« Utoljára szerkesztve: 2010.06.26 10:59:05 írta Zénóka »


GrZack

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 73
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4033 Dátum: 2010.06.26 11:00:41 »


Ahhaaa! Így van értelme. (Túlhúzás)

Köszönöm a választ Zénóka, számodat eltettem, most néhány napig "monitorozom" a hangot, s megcsekkolom, amit írtál. Ha nem javul a helyzet (hiú ábránd, hogy valami, ami mechanikus magától megjavul...), mindenképp rádcsörögnék.

Jó hétvégét.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #4034 Dátum: 2010.06.26 11:09:37 »
Nem fog javulni, ha párás az idő jobban fogja csinálni, ha száraz meleg akkor kevésbé.

Hétfőn ha megcsörögsz megmondom melyik napon megyek arra, tényleg nem kerül semmibe csak gyere el felém, ne kelljen átmenni pesten. BUdaörsi út, bach csomópont, hegyalja, astória nekem a legjobb. Megmutatom hogyan szoktam beállítani, utána neked is menni fog, maga az állítás sem egy nagy ördöngősség :)