Szerző Téma: Probléma a Yarisommal  (Megtekintve 1771131 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

lala7272

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • yaris 1.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2940 Dátum: 2008.07.23 15:04:37 »
Hy!!

Nekem a hátsó ablaktörlö karja zörgöt rossz uton.néha rá koppant a hátsó szélvédöre.Ha a rúgó nagyon erös és ezerrel süt a nap ráhajlik a kar :hammer:
99" yaris  1.0 " kamerás"

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2941 Dátum: 2008.07.23 15:39:34 »
Zörög, kifejezetten zörög, nyikorgás nincs...
még a hátsó ajtó zárja szokott zörögni, de annál hiába pakolod teli az ülést, akkor is kellene hangot adnia (nem árt ha kis szilikont fújsz a hátsó ajtó zárjába)
ja igen..nem a hátsó oldalajtókra gondoltam, hanem a csomagtér ajtajára/zárjára ;)

ahha,akkor ezt meg is csinálom,csak még szerzek be szilikont.
értem én azt a hátsó ajtót ::)
köszi a tippet!
szneki

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2942 Dátum: 2008.07.23 15:40:43 »
Hy!!

Nekem a hátsó ablaktörlö karja zörgöt rossz uton.néha rá koppant a hátsó szélvédöre.Ha a rúgó nagyon erös és ezerrel süt a nap ráhajlik a kar :hammer:
és akkor te mit tettél vele?mert hogy múltidőben fogalmaztál:)
köszi
zs.
szneki

lala7272

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 66
  • yaris 1.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2943 Dátum: 2008.07.23 20:30:18 »
amikor süt a nap az ablaktörlökar és az üveg közzé tettem egy távtartót ahol hozzá ért és a végét meg megtámasztotam hogy nyomja az üveg felé.

Ha valaki ügyes akkor hölégfúvóval is melegítheti és finoman visszafeszitheti, de vígyázzni kell ne hogy az üveg elpattanjon ne érje a meleg.

Nekem sikerült most van egy újjnyi hézag az üveg és a kar közt.
99" yaris  1.0 " kamerás"

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2944 Dátum: 2008.07.24 22:17:19 »
amikor süt a nap az ablaktörlökar és az üveg közzé tettem egy távtartót ahol hozzá ért és a végét meg megtámasztotam hogy nyomja az üveg felé.

Ha valaki ügyes akkor hölégfúvóval is melegítheti és finoman visszafeszitheti, de vígyázzni kell ne hogy az üveg elpattanjon ne érje a meleg.

Nekem sikerült most van egy újjnyi hézag az üveg és a kar közt.
hm...
és az esztétikailag milyen?
vagy nem is látszik?
Hőlégfúvó :eek:bakker,ezzel biztos nem fogok próbálkozni :innocent:
szneki

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2945 Dátum: 2008.07.25 12:45:26 »
Kicsit szomorúan jelentem, hogy a váltójavítás (szinkroncserék) nem hozták meg a várt eredményt, hidegen továbbra is nehezen, akadozva kapcsolható.
Ami a nagyobb gondom, hogy a TAF-X olajjal sem lett jobb, nem is tudom mi lenne ha még hűvösebb lenne reggelenként. Azért bosszantó, hogy egy drága autónak ilyen baja van, most mehetek újra szervizbe, ahol jobb lenne ha nem megint szétszednék-összeraknák, hanem új váltót raknának bele. Tényleg, tudja valaki, hogy gariban hányadik javítás után lehet új főegységet belerakatni. Szerintem a szerviznek is ez lenne az egyszerűbb.....
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2946 Dátum: 2008.07.26 11:35:23 »
Kicsit szomorúan jelentem, hogy a váltójavítás (szinkroncserék) nem hozták meg a várt eredményt, hidegen továbbra is nehezen, akadozva kapcsolható.
Ami a nagyobb gondom, hogy a TAF-X olajjal sem lett jobb, nem is tudom mi lenne ha még hűvösebb lenne reggelenként. Azért bosszantó, hogy egy drága autónak ilyen baja van, most mehetek újra szervizbe, ahol jobb lenne ha nem megint szétszednék-összeraknák, hanem új váltót raknának bele. Tényleg, tudja valaki, hogy gariban hányadik javítás után lehet új főegységet belerakatni. Szerintem a szerviznek is ez lenne az egyszerűbb.....

Ja még annyit, hogy megnéztem kicsit jobban, milyen is az az olaj, amit a múltkori váltójavításnál beletöltöttek. Nos, kb. 500km futás után az olaj színe közepes barna, de eléggé eltér a TAF-X világos, halvány méz sárga színétől. Ami még feltűnt, hogy "csillog" az olaj, mintha nagyon apró, szinte lisztfinomságú fémpor lenne benne. Ez normális jelenség? Mármint ilyen rövid futásteljesítménynél? Az előző olajcsere 2700 km-nél volt, az is ilyen barna volt, sőt még sötétebb.
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2947 Dátum: 2008.07.27 21:11:44 »
megdöglött az akksim, elvittem autóvillamosságis céghez, kaptam egy csereakksit, azóta nem kapcsol be a riasztóm...a központi zár lezárja, az indexek is villgonak,de "beriasztott" állapotban simán kinyitom az ajtót és semmi reakció...!!!
valakinek valami ötlete?? Közeledik az ideg és a lelkiállapotom ahhoz,hogy szétbontom az autót, visszaalakítom és eladom a büdös francba!

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2948 Dátum: 2008.07.28 09:15:24 »
megoldva

Catman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 244
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2949 Dátum: 2008.07.28 10:37:26 »
Nekem tul hosszu csavarral tettek fel a hatso rendszamot, ami beleert hatul valami fem alkatreszbe, es az zorgott...

Mióta mevettem a Yariskámat,zörög benne vmi hátul.
Megnéztem a pótkereket és szeszámokat,elrendezgettem,kivettem, stb,mindenhogy zörög,csak akkor nem,ha a kis autó meg van pakolva,szal ha teli van a csomagtartó+hátsóülés,akkor nem zörög.
Mi lehet az,mit lehet tenni?
Mit nézzek még át?
Vki írjon vmit,mert nagyon idegesítő,hogy van egy icicpici döccenő és zörgök! :taz:
Yaris II 1.0

rezsofriedrich

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 771
  • ficere
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2950 Dátum: 2008.07.28 20:34:59 »
Nekem tul hosszu csavarral tettek fel a hatso rendszamot, ami beleert hatul valami fem alkatreszbe, es az zorgott...

Mióta mevettem a Yariskámat,zörög benne vmi hátul.
Megnéztem a pótkereket és szeszámokat,elrendezgettem,kivettem, stb,mindenhogy zörög,csak akkor nem,ha a kis autó meg van pakolva,szal ha teli van a csomagtartó+hátsóülés,akkor nem zörög.
Mi lehet az,mit lehet tenni?
Mit nézzek még át?
Vki írjon vmit,mert nagyon idegesítő,hogy van egy icicpici döccenő és zörgök! :taz:
Nekem a hátsó ajtó zsanérjai "száradtak ki" és a finom mozgás,"remegés" a csomagtartóajtónál enyhe "nyivákolást" okozott egyenetlen úton .Megoldás:néhány pisszentés "Neoval" olajspray-jel  és csend lett' :clap:
Türelem és meg lesz a kisegér'  :yes:
Wartburg de Luxe 1987-1989
Toyota Corolla HB 1,2 12 Valve 1989-2000
Toyota Yaris I 1,0 Sol 2000-2007   (román polgártárs totálkárrá alakította)  :-(
Toyota Yaris II 1,3 terra 2007-?   :-)

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2951 Dátum: 2008.07.28 21:03:56 »
Mióta mevettem a Yariskámat,zörög benne vmi hátul.
Megnéztem a pótkereket és szeszámokat,elrendezgettem,kivettem, stb,mindenhogy zörög,csak akkor nem,ha a kis autó meg van pakolva,szal ha teli van a csomagtartó+hátsóülés,akkor nem zörög.
Mi lehet az,mit lehet tenni?
Mit nézzek még át?
Vki írjon vmit,mert nagyon idegesítő,hogy van egy icicpici döccenő és zörgök! :taz:

Szia!

Más autónál már én is kínlódtam ilyen problémával. Először kivettem a csomagtartóból mindent (pótkerék, szerszámok stb.), akkor is megvolt a zörgés döccenőknél. Jött kipp-kopp technika, elkezdetem ütögetni kézzel a csomagtér fedelét, elő is jött a bibi, hogy az a ludas. Fogtam egy régi bicikli belsőt, vágtam pár darabkát, felragasztottam a fedél peremére és máris megszűnt a probléma. Ilyen módszerrel érdemes végignézni, de egyszerre csak egyvalamit pakolj át, hogy utána tudd mi volt a ludas. :)
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

SzzS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1930
  • A GONOSZ!
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2952 Dátum: 2008.07.28 21:58:31 »
1. kalaptartó szokott zörögni minden bukkanónál, amikor elemelkedik a helyéről
2. a dönthető hátsó ülés elég erősen szokott zörögni terheletlenül! ha előre borítod az ülést akkor látsz egymástól kb 40 cm-re két fület, amibe az ülés kampói akadnak bele...az szokott zörögni.
3. csomagtérzár is tud nyikorgó hangot adni!
4. csomagtérben a fekete szervíztálca illesztése

szneki

  • Klubtag
  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 69
    • picasaweb album
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2953 Dátum: 2008.07.31 10:10:57 »
Mindenkinek köszönöm az ötleteket,akkor itt az idő,hogy alaposan utánajárjak,amihez idő kell,amiből nekem oly kevés van:(
köszi mégegyszer!!! :innocent:
szneki

Lacce

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 157
Re: Probléma a Yarisommal
« Válasz #2954 Dátum: 2008.08.02 20:07:02 »
Szia

Én is jobbra-balra mozgatom értelemszerűen, csak ezen mozgatás közben remeg a kar előre-hátra, amit régebben nem csinált, simán akadás nélkül ment.
Emiatt azonnal fel is tűnt.

Feleslegesen hosszú idézetet kivettem. Kleingy

Tegnap voltam a szervízben, semmi baja a váltónak, kicsit megzsírozták azért :clap:
Szereltettem be Defend Lock váltózárat is, két óra alatt megvolt, szépen, esztétikusan megcsinálták, picivel nagyobb így a biztonság :yes: