Szerző Téma: Corollát, Aurist szeretnék venni  (Megtekintve 2126046 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #285 Dátum: 2007.08.19 00:40:47 »
Idézetet írta: "kleingy"
Az elsõt nem ajánlanád? Tudom, hogy nem szép a színe meg lemezfelni is gáz, de ez a kettõ a legkevesebb.


Mintha a jobb1es ajtó elütne és ahogy nézem a sárvédõ is, bár arra pont rásüt a nap, amúgy nem szerencsés a legolcsóbbakkal indítani a keresést, gondolom dereng az olcsó húsos történet... :kacsint:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #286 Dátum: 2007.08.19 00:43:54 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "kleingy"
Az elsõt nem ajánlanád? Tudom, hogy nem szép a színe meg lemezfelni is gáz, de ez a kettõ a legkevesebb.


Mintha a jobb1es ajtó elütne és ahogy nézem a sárvédõ is, bár arra pont rásüt a nap, amúgy nem szerencsés a legolcsóbbakkal indítani a keresést, gondolom dereng az olcsó húsos történet... :kacsint:

Szerintem a másodiknál is irányár. Meg nem is lehet sokat megállapítani egy db rossz felbontású képbõl.
Gabe 254.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #287 Dátum: 2007.08.19 08:55:55 »
Idézetet írta: "Peti500"
Mintha a jobb1es ajtó elütne és ahogy nézem a sárvédõ is, bár arra pont rásüt a nap, amúgy nem szerencsés a legolcsóbbakkal indítani a keresést, gondolom dereng az olcsó húsos történet... :kacsint:
A legolcsóbb 845 ezer, ahhoz képest ez a kettõ egész normális áron van.
A keresést úgy állítottam be, hogy Cori, 98-tól felfelé, 1,3-as motorral, klímával, max 135 ezer km-rel, max ár 1,1 milla.

Idézetet írta: "KGabe"
Szerintem a másodiknál is irányár. Meg nem is lehet sokat megállapítani egy db rossz felbontású képbõl.
Így van, nyilván lehet még a kereskedésben minimálisat alkudni. A használhatatlan minõségû kép miatt kértem be fotókat, ha megvannak, belinkelem nektek!

Köszi! Gyöngyi

szerk: ráleltem még ezekre is (tényleg jogos lehet az olcsó hús mondás, de érdekes azért...)
http://www.expressz.hu/auto/szemelygepjarmu/showAdvert,4989462,48,1.html
http://www.expressz.hu/auto/szemelygepjarmu/showAdvert,5292124,48,1.html
http://www.expressz.hu/auto/szemelygepjarmu/showAdvert,5226907,48,1.html
         

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #288 Dátum: 2007.08.19 10:39:32 »
Idézetet írta: "kleingy"
szerk: ráleltem még ezekre is (tényleg jogos lehet az olcsó hús mondás, de érdekes azért...)
http://www.expressz.hu/auto/szemelygepjarmu/showAdvert,4989462,48,1.html
http://www.expressz.hu/auto/szemelygepjarmu/showAdvert,5292124,48,1.html
http://www.expressz.hu/auto/szemelygepjarmu/showAdvert,5226907,48,1.html

Hát, az elsõnél gondolom csak azért a nagy rés a csomagtartónál, mert nyitva van. Bár hiányzik a  :toy: jel... :hmm: Plusz a bal hátsó ajtónál csak nekem tûnik túl nagynak a rés?
A második hirdetés kicsit hibás. Az a moci nem 1.3-as, hanem 1.4-es és egy nagyon pöpec kis gép. Igaz drágább, de ha tehetném én azt választanám. (ilyenem volt) Bár az a kipufogóvég nagyon gagyi. :nemnem:
Ez a lila tényleg egyben lévõnek tûnik, ha engedné a keret, ezt választanám.
A haradik szinte detto olyan, mint az elsõ (még a rendszám is majdnem stimmel :D) Lehet, csak én vagyok vaksi, de mintha a hátulja ennek sem stimmelne :hmm:
Ja, és az elsõ mellett szól, hogy valószínûleg magánszemélytõl való.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #289 Dátum: 2007.08.19 12:02:33 »
Idézetet írta: "kleingy"
Idézetet írta: "Peti500"
Mintha a jobb1es ajtó elütne és ahogy nézem a sárvédõ is, bár arra pont rásüt a nap, amúgy nem szerencsés a legolcsóbbakkal indítani a keresést, gondolom dereng az olcsó húsos történet... :kacsint:
A legolcsóbb 845 ezer, ahhoz képest ez a kettõ egész normális áron van.
A keresést úgy állítottam be, hogy Cori, 98-tól felfelé, 1,3-as motorral, klímával, max 135 ezer km-rel, max ár 1,1 milla.

Idézetet írta: "KGabe"
Szerintem a másodiknál is irányár. Meg nem is lehet sokat megállapítani egy db rossz felbontású képbõl.
Így van, nyilván lehet még a kereskedésben minimálisat alkudni. A használhatatlan minõségû kép miatt kértem be fotókat, ha megvannak, belinkelem nektek!

Köszi! Gyöngyi

szerk: ráleltem még ezekre is (tényleg jogos lehet az olcsó hús mondás, de érdekes azért...)
http://www.expressz.hu/auto/szemelygepjarmu/showAdvert,4989462,48,1.html
http://www.expressz.hu/auto/szemelygepjarmu/showAdvert,5292124,48,1.html
http://www.expressz.hu/auto/szemelygepjarmu/showAdvert,5226907,48,1.html


Na most, két lényeges dolog. Én most csináltam végig (nem elõször) egy hosszú és részletes használtautó-keresgélést, úgyhogy még frissek az emlékeim ;) ...

Ad 1. A hirdetés, a fotó szinte semmit nem ér. Legfeljebb rendkívül pontatlan és megbízhatatlan tájékoztatásnak tekintendõ. Mindez fõleg akkor igaz, ha az autót nem-Toyota kereskedés hirdeti. A dolog csak akkor jobb egy kicsivel, ha magánszemély, vagy Toyota kereskedés hirdet. De, akárhogy is: el kell menni és meg kell nézni a kocsit. Csak ez számít. És ekkor bizony nem egyszer kiderül, hogy a hirdetés, a fotó alapján kiváló kocsi valójában egy nagy rakás ürülék :nana: ... Pl. vannak ilyen vicces dolgok, mint hogy "véletlenül" a fotó nem a hirdetésben szereplõ autó utasterét mutatja, mert elcserélték, na jaaa :|

Ad 2. A 135 ezres felsõ km-határ, majd' 10 éves autó esetében, KÉPTELENÜL alacsony. Ezzel csak megsokszorozod annak az esélyét, hogy belefuss egy visszatekert számlálós kocsiba. Ne ess bele ebbe a csapdába. Sokkal jobb egy valós, ellenõrizhetõ 180 ezer km-t futott autó, mint egy olyan, aminek az órája 120-at mutat, a valóságban meg 250 van benne. Szóval ne tegyél be ilyen szûrõt, lehet, hogy pont a legtisztességesebb ajánlatokról maradsz le ezzel :idea: ! És nagyon törekedj arra, ennek kapcsán is, hogy magánszemélytõl, vagy Toyota kereskedésbõl vedd meg az autót.

----------------------------------------------

A három autó közül az elsõ kettõ szerintem vacak. A harmadik, jászberényi fehér példányt lehetne megnézni élõben. (Mondjuk nem tudom, miért jobb egy ilyen full fapad 98-as E11-es, mint ugyanazért a pénzért egy egy (vagy max két) évvel idõsebb, jól felszerelt E10 :| ...)

Ja, és az olcsó húsnak tényleg híg a leve. Ha nekem lenne egy megkímélt, keveset futott, normálisan felszerelt, törésmentes 98-as E11-esem, biztosan nem hirdetném 1 millió alatt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #290 Dátum: 2007.08.19 12:31:34 »
Jogos, a klímás szûrõ ellenére ezt is kihozta, pedig nem írja...  :turelmetlen:
         

PLacc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 228
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #291 Dátum: 2007.08.19 13:20:26 »
Aki keres Corollát...: :)

Eladóvá vált a gépsárkányom (úgy néz ki nagyobb lesz helyette):
Corolla 1.4 VVT-i 2002/12, 43e km-rel!
http://www.hasznaltauto.hu/kereso1.auto?hirdeteskod=1437604&command=ugras&screenwidth=1680

002/12 Corolla HB 1.4 L 3D Chili Red...
134.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #292 Dátum: 2007.08.19 13:43:00 »
Gyöngyi:
Úgy néz ki, hogy egy kollégám eladná a Corolláját. 1.4 VVT-i, 2000.03. 107.000km, Harmony + klíma.
(Azaz tekerõs ablak, stb...)
Ha érdekel, hívd fel: 06 20 9887 313 Csúr Tibor.
(Másik Corollát venne helyette.)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #293 Dátum: 2007.08.19 15:09:42 »
Idézetet írta: "Misi"
Gyöngyi:
Úgy néz ki, hogy egy kollégám eladná a Corolláját. 1.4 VVT-i, 2000.03. 107.000km, Harmony + klíma.
(Azaz tekerõs ablak, stb...)
Ha érdekel, hívd fel: 06 20 9887 313 Csúr Tibor.
(Másik Corollát venne helyette.)


Gyöngyi, én a helyedben hallgatnék Misire, a héten két autót is vettünk az ajánlása alapján :nagymosoly: ...

(Misi helyében pedig lassan elkezdenék közvetítési díjat felszámítani :kacsint:  :ordog:  :kacag: )
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #294 Dátum: 2007.08.19 15:13:41 »
Idézetet írta: "kleingy"
Jogos, a klímás szûrõ ellenére ezt is kihozta, pedig nem írja...  :turelmetlen:


Ne használj szûrõket! Illetve legfeljebb az évjáratot szûrd. A többi szûrõ csak fölöslegesen csökkenti a kínálatot, és így lemaradhatsz tök jó darabokról. A népek ugyanis nagyon gyakran rosszul töltik ki a hirdetéseket, ami aztán természetesen hibás szûréseket eredményez. Ha tudnád, pl. hány ferdehátú Avensist hirdetnek lépcsõshátúként, sõt, 1.8-as benzines autókat dízelként, stb :szemforgat: ... Az ötajtós ferdehátú Corona, amit a héten vettem, az eladó srác szerint kupé... Vagy hogy a Corollánál maradjak: az 1332 köbcentis motor hivatalosan 1.4-es volt, de sokan 1.3-asnak írják/hívják (meg is értem õket, szeritem 1332 az inkább 1.3, mint 1.4...), ez megintcsak eredményezhet hibás szûréseket, stb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #295 Dátum: 2007.08.19 16:11:50 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Ja, és az olcsó húsnak tényleg híg a leve. Ha nekem lenne egy megkímélt, keveset futott, normálisan felszerelt, törésmentes 98-as E11-esem, biztosan nem hirdetném 1 millió alatt.


Erre akartam én is kilyukadni, egy jóbarátném is nemrég esett át a h.autóvásárlás mizériáján (mert az) kb. 5Yarist néztem meg vele mire belátta, hogy ha valami olcsó az nem azért olcsó mert tájékozatlan az eladó és annyiért rakta fel... :wink:

Peti

  • Vendég
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #296 Dátum: 2007.08.19 16:15:36 »
Idézetet írta: "PLacc"
Aki keres Corollát...: :)

Eladóvá vált a gépsárkányom (úgy néz ki nagyobb lesz helyette)


Hátsó lámpát optika miatt cseréltél? :hmm:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #297 Dátum: 2007.08.19 17:00:47 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Misi"
Gyöngyi:
Úgy néz ki, hogy egy kollégám eladná a Corolláját. 1.4 VVT-i, 2000.03. 107.000km, Harmony + klíma.
(Azaz tekerõs ablak, stb...)
Ha érdekel, hívd fel: 06 20 9887 313 Csúr Tibor.
(Másik Corollát venne helyette.)


Gyöngyi, én a helyedben hallgatnék Misire, a héten két autót is vettünk az ajánlása alapján :nagymosoly: ...

(Misi helyében pedig lassan elkezdenék közvetítési díjat felszámítani :kacsint:  :ordog:  :kacag: )


Ez esetben a kocsiról annyit tudok csak, amennyit leírtam róla.
Úgyhogy ha rossz nem engem kell szidni. És ha jó, nem nekem jár a babérkoszorú...
 :nagymosoly:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #298 Dátum: 2007.08.19 18:25:35 »
Idézetet írta: "Peti500"
...ha valami olcsó az nem azért olcsó mert tájékozatlan az eladó és annyiért rakta fel... :wink:


Nem hát! Létezik ilyen, de ezeket a nepperek még azelõtt megveszik, hogy az eladóban egyáltalán fölmerülne az eladás gondolata :wink: ...

Én egyszer adtam így el autót: egyik barátomék Kispolákját, vagy 13 éve. Még be sem hajtottam a vásártérre, a nepper a kapuból kiszedett (ebben az idõben fõleg alföldi, kecskeméti nepperek vadászták Pécsett a használt keleti autókat, mert valamiért ezeket arrafelé sokkal drágábban lehetett akkortájt eladni), és alku nélkül megvette az autót. Ebbõl jöttem rá, hogy az ár alighanem rossz volt - mármint nekünk :hmm: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peti

  • Vendég
Corollát, Aurist szeretnék venni
« Válasz #299 Dátum: 2007.08.20 16:42:55 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Még be sem hajtottam a vásártérre, a nepper a kapuból kiszedett (ebben az idõben fõleg alföldi, kecskeméti nepperek vadászták Pécsett a használt keleti autókat, mert valamiért ezeket arrafelé sokkal drágábban lehetett akkortájt eladni), és alku nélkül megvette az autót. Ebbõl jöttem rá, hogy az ár alighanem rossz volt - mármint nekünk :hmm: ...


Nem olyan biztos az... :kacsint:

Anno a kis R5-ösünket meghirdettük, (picivel ára fölött) már reggel 6kor csörgött a telefon, egy taxis fószer jött, alkudni akart rendesen (kicsit szemtelenül :szemforgat: ), elzavartuk, jött még egy két arc, meg is egyeztünk az egyikkel, hogy másnap elviszi (Õ is alkudott) aztán betoppant este 6kor egy ürge a feleségével, alku nélkül kicsengette a lóvét és elvitte a Kicsit... :)

Mondjuk jó vétel volt a kocsi, fészliftes 1.4 benzin, (tök jól ment, tök jól fogyasztott) gyári kf.felni, elektronyos ablak, napfénytetõ, plüss meg ami kell, de ez itt off... :wink: