Szavazás

Melyik állítás igaz rád?

Télen téli gumi - nyáron nyári gumi, lehetőleg nem túl idősek.
307 (92.2%)
Négyévszakossal nyomom télen-nyáron.
19 (5.7%)
Ami éppen akad, cserébe óvatos vagyok.
3 (0.9%)
Nem érdekel a gumi kérdés, szerintem csak marketing.
4 (1.2%)

Összes szavazó: 331

Szerző Téma: Gumik és felnik  (Megtekintve 4090374 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24825 Dátum: 2016.03.01 12:21:35 »
Na, el is hoztam a felniket  :clap: :clap: :clap:
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24826 Dátum: 2016.03.01 13:22:02 »
Na, el is hoztam a felniket  :clap: :clap: :clap:
Grat, szép darab!
Mind a négy ilyen klassz állapotú? Szabad tudni az árát, hogy mennyiért sikerült?

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24827 Dátum: 2016.03.01 13:51:31 »
Grat, szép darab!
Mind a négy ilyen klassz állapotú? Szabad tudni az árát, hogy mennyiért sikerült?

Köszi, igen, ilyen szépek. Minimális karcok voltak rajta, ezért a korábbi tulaj eladás előtt lefújatta valami jó helyen.
Még alig száradtak meg  ::)
Tényleg szépek lettek.
80dezső
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24828 Dátum: 2016.03.01 14:36:52 »
Köszi, igen, ilyen szépek. Minimális karcok voltak rajta, ezért a korábbi tulaj eladás előtt lefújatta valami jó helyen.
Még alig száradtak meg  ::)
Tényleg szépek lettek.
80dezső
Hát akkor új felnijeid vannak! Szuper.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24829 Dátum: 2016.03.01 18:20:38 »
Köszi, igen, ilyen szépek. Minimális karcok voltak rajta, ezért a korábbi tulaj eladás előtt lefújatta valami jó helyen.
Még alig száradtak meg  ::)
Tényleg szépek lettek.
80dezső
Uhhhh. Az nem volt olcsó. 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24830 Dátum: 2016.03.01 18:23:37 »
Uhhhh. Az nem volt olcsó.
A 4db 16-os felni összesen volt 80. Szerintem ez jó ár. Egyrészt nem nagyon lehet kapni használtan, másrészt a Toyotanal darabja ennyi az újnak.
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24831 Dátum: 2016.03.01 18:25:40 »
A 4db 16-os felni összesen volt 80. Szerintem ez jó ár.
Ok, nekem jó. De ha belegondolok, ha hibátlan, akkor nagyjából annyi.  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bratac

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 498
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24832 Dátum: 2016.03.01 18:27:19 »
Ok, nekem jó. De ha belegondolok, ha hibátlan, akkor nagyjából annyi.  :hug:

Gumisnál ütöttük nyélbe az üzletet, megnézettem és rendben van.
2004 Avensis Wagon 1.8  Sol Elegant

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24833 Dátum: 2016.03.01 18:37:18 »
Gumisnál ütöttük nyélbe az üzletet, megnézettem és rendben van.
Úgy érdemes, megpörgetni, oszt kiderül, ha nem jó valamelyik.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24834 Dátum: 2016.03.01 19:49:57 »
azért reggelente még bőven 7fok alatt van,
A 7 fok először is marketing duma, ha elmondanák az igazságot, senki nem váltana télire, mert olyan időjárási viszonyok, amikben jobb a nyárinál, csak néhány hétig fordulhatnak elő, másrészt a 7 fok is napi átlagra vonatkozik, ami gyakorlatilag egész februárban megvolt.
music     

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24835 Dátum: 2016.03.02 09:11:38 »
A 7 fok először is marketing duma, ha elmondanák az igazságot, senki nem váltana télire, mert olyan időjárási viszonyok, amikben jobb a nyárinál, csak néhány hétig fordulhatnak elő, másrészt a 7 fok is napi átlagra vonatkozik, ami gyakorlatilag egész februárban megvolt.

Kérlek, így zárt körben, halkan, kisbetűvel, mondd el az igazságot.

Én nem értek hozzá, ezért kénytelen vagyok a gyártói utasításokra, ajánlásokra hagyatkozni az olajcsere periódusokban, gumitípus-választásban, stb.
De (bár nem gépész)mérnök lévén nem vagyok meggyőzhetetlen, egzakt mérésekre, érvekre mindig vevő vagyok. De én eddig csak olyan teszteket láttam, ahol bizonyított a különbség. És itt nem a havas-jeges értékekről beszélek. Ezen túl azért az időjárás nem egy lineárisan emelkedő majd csökkenő dolog, ami novembertől-januárig egyenletesen romlik majd januártól márciusig egyenletesen javul - elég nehéz lenne azt a néhány hetet megtalálni a gumiváltással :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24836 Dátum: 2016.03.02 10:21:02 »
Csak olvasd el azokat a teszteket, amelyek ilyen átmeneti körülmények közt készültek! Ha száraz az idő, - persze most nagy általánosságban beszélek, összehasonlítani csak almát almával lehet, azaz pl. egy élcsoportban végzett új nyárit egy élcsoportban végzett új télivel, mert amúgy konkrét gumiknál mindig más a helyzet, hiszen a gumik kora, állapota, márkája döntően befolyásolja az eredményeket - a nyáriak legalább 0 fokig jobbak, nedvesnél az a jobb, amit erre hegyeztek ki, havon jégen természetesen a téli jobb. Csak az nem mindegy, mennyivel. Míg mondjuk +3-4 fokban száraz úton 2-3-4-5 méter az eltérés egy jó nyári és téli közt, addig jégen 10-20 méter is lehet.
Ezért van az az ajánlás, hogy 7 fokos ÁTLAGhőmérséklet alatt - azért az átlag, mert ez magába foglalja az esetleges reggeli jegesedés, hó lehetőségét - érdemes télire váltani, de ez nem jelenti azt, hogy minden időjárási viszony esetében jobb a téli. A lényeg az, hogy csúszós úton sokkal nagyobb a nyári gumi hátránya, mint 10 fokban száraz úton a télié. És ha megnézed, egy évben hányszor és mikor van olyan időszak, amikor nagy valószínűséggel megéri a télit feltenni, azt fogod látni, hogy az néhány hét. Arra meg senki nem venne külön garnitúrát pláne felnivel. De abban a néhány hétben nagyon megéri télire váltani, ezt egy percig nem vitatom!
Visszatérve a konkrét esetre, most kifelé megyünk az amúgy sem hideg télből, ezért vetődött fel a nyárira való csere. Persze láttunk már karón varjút, - pár éve március 15-én - de a józan ész azt mondatná, hogy már nem lesz olyan idő, ami indokolná a téli fennhagyását. Ha most november vége lenne, akkor sem jutna eszembe nem télin menni, ha a 30 napos előrejelzés szerint se hó, se fagy nem várható. Így már érthető?  ;)
« Utoljára szerkesztve: 2016.03.02 10:23:53 írta music »
music     

fezso

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24837 Dátum: 2016.03.02 11:19:46 »
húúú, köszi a részletes és korrekt leírást - így már jobban értelmezhető amit írtál, de azt is látom hogy alapvetően nem járok tévúton :)
...én úgy szoktam, hogy októberben elkezdem nézni a kéthetes előrejelzést, és amikor tartósan 5-6 fok alá megy a reggeli hőmérséklet, akkor cserélek - és ugyanezt fordítva márciusban. Bevallom, átlagot nem számolok  :whistling:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24838 Dátum: 2016.03.02 13:18:44 »
Én úgy vagyok ezzel - évi 10-12ezer megtett km mellett - hogy nem kapkodom el a téli lecserélését nyárira, elsősorban azért, mert szeretném, ha a téli is kopna valamelyest. Ha csak arra a pár hétre tenném fel a télit, amikor az indokolt, akkor még 8 évesen is újszerűnek nézne ki a mintázat rajta - kopást tekintve. Márpedig ilyen idősen - pláne egy téligumi - hiába van rajta 7-8mm profilmélység, nem megbízható már.

Így aztán szándékosan "koptatom" a télit is valamelyest, annyival kevésbé kopik majd, az amúgyis jobban igénybevett nyári.
A cél az, hogy max 1 szezonnyi különbséggel legyen csereérett mindkét szett.

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Gumik és felnik
« Válasz #24839 Dátum: 2016.03.02 13:43:36 »
Én úgy vagyok ezzel - évi 10-12ezer megtett km mellett - hogy nem kapkodom el a téli lecserélését nyárira, elsősorban azért, mert szeretném, ha a téli is kopna valamelyest. Ha csak arra a pár hétre tenném fel a télit, amikor az indokolt, akkor még 8 évesen is újszerűnek nézne ki a mintázat rajta - kopást tekintve. Márpedig ilyen idősen - pláne egy téligumi - hiába van rajta 7-8mm profilmélység, nem megbízható már.

Így aztán szándékosan "koptatom" a télit is valamelyest, annyival kevésbé kopik majd, az amúgyis jobban igénybevett nyári.
A cél az, hogy max 1 szezonnyi különbséggel legyen csereérett mindkét szett.
Milyen márka a téli gumi amit használsz autódra?
Fery