Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1557866 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10700
Corolla Verso
« Válasz #3540 Dátum: 2013.09.17 14:28:21 »
A neppernél, kereskedésben álló, 130e km-es dízel autóban is nagy valószínűséggel +190e km van...  :innocent: ;)
Ha igazolható az előélet, és gondosan karban volt tartva, akkor nem lehet annyira melléfogni vele.
Ez egyébként is a 2.2-es dízel (150 lovas az Avensisben) butított változata, arról meg nem sok rosszat hallani.  ;)
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

2ozz

  • Vendég
Re:Corolla Verso
« Válasz #3541 Dátum: 2013.09.17 15:43:49 »
A neppernél, kereskedésben álló, 130e km-es dízel autóban is nagy valószínűséggel +190e km van...  :innocent: ;)
Ha igazolható az előélet, és gondosan karban volt tartva, akkor nem lehet annyira melléfogni vele.
Ez egyébként is a 2.2-es dízel (150 lovas az Avensisben) butított változata, arról meg nem sok rosszat hallani.  ;)
Igen, sajna a 177 LE-s változat már betegesebb. Bár a d-cat tulajok többet panaszkodnak...
Már lassan magam sem tudom, hogy csak a benzines Toyota motor él túl mindent???? Nem az első és nem is az utolsó benzines Corolla a jelenlegi a családban (van még egy 2007-es Auris is), de még egyikkel sem volt soha gond...
A Verso pedig teljesen más kaliber lenne, de én eldöntöttem hogy a következő autóm dízel lesz.
A nepperekt ismerem, jó magam is az voltam egy darabig, hidd el nincsen olyan trükkje, amivel át tud ejteni, ami olyan azt ott hagyom, bármilyen kecsegtető is az ajánlat.

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #3542 Dátum: 2013.09.17 19:20:38 »
Tudna nekem ajánlani egy helyet ahol tudnék venni télre gumiszőnyeget?
 :helpsmilie: Persze olcsón jót :)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Corolla Verso
« Válasz #3543 Dátum: 2013.09.17 21:34:10 »
télre gumiszőnyeget?
  Persze olcsón jót
A kettő együtt nem fog menni max.használtan.
Az újabb gyári Toyota extra gyorsan kopik.-( Olcsó, jó,de nem méretpontos néha az Aldiban kapható.
Náluk többféle gyártmányú, ránézésre masszív gumiszőnyegek vannak. Amit a YHSD-be próbáltam csomagtér tálcájuk nagyon jó fogású volt, csak sajnos nem a hybrid kivitelhez szabták.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Corolla Verso
« Válasz #3544 Dátum: 2013.09.17 22:09:36 »
A kettő együtt nem fog menni max.használtan.
Az újabb gyári Toyota extra gyorsan kopik.-( Olcsó, jó,de nem méretpontos néha az Aldiban kapható.
Náluk többféle gyártmányú, ránézésre masszív gumiszőnyegek vannak. Amit a YHSD-be próbáltam csomagtér tálcájuk nagyon jó fogású volt, csak sajnos nem a hybrid kivitelhez szabták.
Mi a franc kerül egy (csomagtartó) gumidarabon 10 eFt :D :cry:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Corolla Verso
« Válasz #3545 Dátum: 2013.09.17 22:55:26 »
és mégcsak nem is gumi, hanem műanyag...
music     

2ozz

  • Vendég
Re:Corolla Verso
« Válasz #3546 Dátum: 2013.09.18 10:42:45 »
Mi a franc kerül egy (csomagtartó) gumidarabon 10 eFt :D :cry:
A márkanév ami bele van ütve :D

NyariG

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 397
Re:Corolla Verso
« Válasz #3547 Dátum: 2013.09.18 10:46:12 »
A kettő együtt nem fog menni max.használtan.
Az újabb gyári Toyota extra gyorsan kopik.-( Olcsó, jó,de nem méretpontos néha az Aldiban kapható.
Náluk többféle gyártmányú, ránézésre masszív gumiszőnyegek vannak. Amit a YHSD-be próbáltam csomagtér tálcájuk nagyon jó fogású volt, csak sajnos nem a hybrid kivitelhez szabták.

Ok, köszi. Viszont ott van kettö Corolla de egyik sem Verso, van külömbség?
amugy a 10 még fizethetö ha jó minöségü és nem kell jövöre megint venni egyet.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corolla Verso
« Válasz #3548 Dátum: 2013.09.18 11:07:40 »
Egy jobb első SACHS lengéscsillapító a Unix-nál bruttó 57875 HUF
Na meg ki tudja mi mindent találnék még azon az autón, 100 szónak is egy a vége, én személy szerint nem esek hasra az ilyen motorcserés autóktól, inkább jobban félek tőlük. Mondjuk ez esetben más a szitu, mert tudjuk h ezeket a benzines motorokat visszahívták, ha nem ették az olajat, akkor is.
Szerintem annyi pénzért érdemesebb nézni egy kevesebbet futott Avensis-t.
Öööö, és miért SACHS-ot vennél, amikor ott a gyári KYB cuccos is kb fele áron?

Az pedig elég meredek és - szerintem - nem életszerű, hogy egy autó motorja teljesen rendben van, de minden más alkatrésze, egysége le van hajtva.
Sokkal életszerűbb az, hogy ha egy autó általános állapota korrekt, akkor ez minden részegységére is jellemző. Maximum egy kuplung lehet kopottabb, mert az nagyon függ a usertől. Olyan ember nem nagyon van, aki a motort extra módon kíméli, de minden más részét az autónak lelakja.

A másik, ezeket a vvti benzin motorokat csak az olajfogyás miatt hívták vissza, más gondjuk nem volt. Amire gondolhatsz, a csörgő szívósor miatt nem volt visszahívás, az saját zsebből megoldandó kezdeti probléma volt.

Én simán jobban bíznék egy motorcserés ÉS általánosan jó állapotú autóban, mint a nem cserélt motoros típusban.  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Corolla Verso
« Válasz #3549 Dátum: 2013.09.18 11:10:46 »
Olyan ember nem nagyon van, aki a motort extra módon kíméli, de minden más részét az autónak lelakja.
Egy bizonyos sebességnél minden kátyútól megkapja a lengéscsili a magáét. Egy bizonyos sebesség felett az első kátyú megdobja és a levegőben marad a köv X kátyúnál :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

2ozz

  • Vendég
Re:Corolla Verso
« Válasz #3550 Dátum: 2013.09.18 12:23:47 »
Öööö, és miért SACHS-ot vennél, amikor ott a gyári KYB cuccos is kb fele áron?

Az pedig elég meredek és - szerintem - nem életszerű, hogy egy autó motorja teljesen rendben van, de minden más alkatrésze, egysége le van hajtva.
Sokkal életszerűbb az, hogy ha egy autó általános állapota korrekt, akkor ez minden részegységére is jellemző. Maximum egy kuplung lehet kopottabb, mert az nagyon függ a usertől. Olyan ember nem nagyon van, aki a motort extra módon kíméli, de minden más részét az autónak lelakja.

A másik, ezeket a vvti benzin motorokat csak az olajfogyás miatt hívták vissza, más gondjuk nem volt. Amire gondolhatsz, a csörgő szívósor miatt nem volt visszahívás, az saját zsebből megoldandó kezdeti probléma volt.

Én simán jobban bíznék egy motorcserés ÉS általánosan jó állapotú autóban, mint a nem cserélt motoros típusban.  ::)
Igen, ezt az olajevős gondot írtam én is, hogy tisztában vagyok a visszahívás okával, és gondolom ezért is cseréltek benne blokkot, de csak a blokk volt cserés, minden más maradt a régi, tehát csak a blokkban van 190ezer km, a kocsi többi részében 300ezer van.
Én ezért nem fizetnék többet egy kocsiért, mert kicserélték benne a blokkot és a blokkban nincs is annyi.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Corolla Verso
« Válasz #3551 Dátum: 2013.09.18 12:51:04 »
Ez alapjában véve állapotfüggő kérdés. Ha két azonos állapotú autóról van szó, biztos nem az eredeti blokkosat vennéd szerintem, hanem a javítottat. Persze, abban igazad van, hogy önmagában a cserélt blokk nem árnövelő tényező.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

2ozz

  • Vendég
Re:Corolla Verso
« Válasz #3552 Dátum: 2013.09.18 12:57:01 »
Ez alapjában véve állapotfüggő kérdés. Ha két azonos állapotú autóról van szó, biztos nem az eredeti blokkosat vennéd szerintem, hanem a javítottat. Persze, abban igazad van, hogy önmagában a cserélt blokk nem árnövelő tényező.
Pontosan erre céloztam, a mérnökurak megértik egymást  :innocent:  :flowers:  :D

andzsin

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 591
Re:Corolla Verso
« Válasz #3553 Dátum: 2013.09.19 15:03:56 »
Van ötletetek arra, hogy milyen váltóolajat vegyek? Van ennek valami specifikuma? Mert bár a váltó a mai napig,
 mint a vaj és egy ujjal lehet pöckölni, de azért 170ekm-nél már ki kéne cserélni....

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Corolla Verso
« Válasz #3554 Dátum: 2013.09.19 15:06:26 »
Ha jól sejtem, akkor a 75W kell bele.