Szerző Téma: Corolla Verso  (Megtekintve 1557866 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Corolla Verso
« Válasz #2835 Dátum: 2011.06.27 21:52:44 »
Csak azt mondta, hogy ne nézzük már hülyének a Toyota-mérnököket, ha az olajzabálás pusztán annyival orvosolható lett volna, hogy ne ilyen, hanem olyan olajat tegyünk bele, arra azért maguktól is rájöttek volna. Ennél azért kicsivel magasabb szinten folyik az autóipar fejlesztése...
music     

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corolla Verso
« Válasz #2836 Dátum: 2011.06.28 08:28:34 »
Annyira azért viszont nem voltak okosak, hogy ne egy konstrukciós hibás motort tervezzenek.  :devil:

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Corolla Verso
« Válasz #2837 Dátum: 2011.06.28 10:07:51 »
Kedves kmr Neked milyen olajfogyasztásod volt annó a CoV1-en? Mennyi km-el, milyen olajjal?
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corolla Verso
« Válasz #2838 Dátum: 2011.06.28 10:09:06 »
Szia!

"meleg oldali 40-essel volt, hanem a hideg oldali 10W-ssel" fel sem merult bennem, hogy 5w-tol felfel terjek, el, ellenben mikor rakerrdeztem, hogy akkor 0w? kifejezetten tiltakoztak a szervizesek, hasonloan ahhoz amikor a1/a5 fele kerdezoskodtem
"Igenis, egy jó minőségű API SM 5W-30-as olajjal ez elkerülhető lett volna" ugye megint a szokasos zsolozsmam, a kapott info nem errol szol, sot hatarozottan tiltakoztak mikor erre kulon rakerdeztem
"Érdemes használni a minél modernebb olajakat" hat nem en akarok a3-08-at hasznalni?:- ) /erdekes volt Kertaynak az a mondata, hogy hiaba a edge a csucsszeria a magnatec ebben most magasabb kovetelmenyeknek felel meg/

udv

toroksultan
Figyu már, Te ezeket az infókat honnan kapod? Márkaszervizből? Vagy honnan?
Visszatérve a viszkozitásra: Én meg sem említettem a 0W-s kategóriát, csakis az előírt 5W-30 viszkozitást preferálom (igaz, magam részére a meglévő kis mértékű olajfogyásom miatt én 5W-40-es olajat használok, de az objektív adatlapokon szereplő jellemzőkben nincs jelentős eltérés, csak picit sűrűbb a 40-es oldal miatt). Szóval, az, hogy egy márkaszerviz(?) tiltakozik számomra természetes, mert ezzel kvázi beismernék a hibájukat, hogy a nagy spórolásban az Ők 10W-40-es hulladékuk nyírt ki több motort (nem mellesleg ismerünk olyan eseteket, ahol ez az ugrásszerű olajfogyasztás már 60.000km-nél jelentkezett!!!). Nyilván, hogy ők azt mondják, hogy áááá, az nem az olajtól hibásodott meg... Ajánlom figyelmedbe a Celica topicban celicCás fórumtársunk monológját egy olajfogyasztós Celica 1,8 vvt-i motorjának felújítását új gyűrűkkel, dugattyúkkal, összehasonlítva a régi és új dugattyúk kialakításáról készült fényképeket. Nem kell hozzá mérnöki diploma, hogy belássa az ember, hogy igenis, a tervezéskor alulméretezett furatok, illetve a nem megfelelő olaj okozta a motor károsodását.
Szóval, én meghallgatom, amit egy márkaszerviz mond, csak MINDENT NEM hiszek el neki.
Végül a Castrollal kapcsolatban: Érdekes, hogy én is kipróbáltam a Magnatec C3 5W-40 olajat (az Edge-t még nem), és én kifejezetten jónak éreztem, nem biztos, hogy Edge-t raknék helyette a kocsimba, mert mindkettőből van 5W-40-es viszokzitás, de a Magnatec kedvezőbb árú, mindamellett szinte ugyanazokat a jellemzőkkel rendelkezik.

A véleményemet, miszerint érdemes a modern olajakat használni, fenntartom, ebben nem igazán tudnak olyan ellenérvet nekem mondani, ami megingatna. Persze, most én csak a vvt-i motorokról beszélek, egy régebbi, pl. 80-as, 90-es években készült motorhoz nyugodtan használnám akár a 10W-s olajakat is, sőt, bizonyos motoroknál még jobb is a sűrű olaj. De a vvt-i nem ez a kategória!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corolla Verso
« Válasz #2839 Dátum: 2011.06.28 10:17:36 »
És még is mi bajuk volt a 0W-és olajjal a COV1-be?

En nem egy  autotipusrol  beszelek, hanem a folyamatosan zz-s motorokrol,  a toyota kifejezetten nem ajanla a 0w olajokat, ezt a valaszt kaptam barkitol akitol toyota szervizben kerdeztem. Na ebbol nem tudtam en sem meg hogy miert, de ha jol tevedek Te a heten mesz, kerdezd meg hatha valaszt kapsz.
szerintem ezt csak azzal tudják alátámasztani, hogy nem ajánlják a 0W-t, hogy azt a hidegoldalt csak nagyon hideg vidékre használják, és, ha itteni melegben az ember kicsit jobban meghajtja, akkor a henger falán lévő vékony film réteg megszakad, és káros kopásokat okozhat.
És, ha ezzel a magyarázattal támasztanák alá a "nemjavaslást", akkor, azt mondom, oké, ez így van. De, ha az ember alapból óvatosan, teszem azt abszolút üzemanyagtakarékosan vezet, akkor nincs meg egyáltalán a "filmszakadás" veszélye, így értelmetlen a 0W-s olajról való lebeszélés. Miért ne lehetne használni? Ott van pl. zénóka, vagy nagycitrom fórumtársaink, akik 0W20-as olajat használnak, ami már tényleg nagyon "vékony" olaj, de az ők stílusához, főleg zénóka esetében tökéletes, s, ezt mi sem bizonyítja jobban, mint, hogy az autójában (figyelem!) 505.000km van, és soha semmilyen gondja nem volt a motorral! Szóval, nekem senki ne mondja, hogy nem szabad ezeket a vékony olajakat használni, csak az ember mindig legyen észnél, amikor megy az autóval. Úgy gondolom, hogy egy tök egészséges kompromisszum egy nagyon jó minőségű 5W-30, vagy 5W-40 viszkozitású minimum HC-technológiás API SM minősítésű olaj.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corolla Verso
« Válasz #2840 Dátum: 2011.06.28 10:20:29 »
Csak azt mondta, hogy ne nézzük már hülyének a Toyota-mérnököket, ha az olajzabálás pusztán annyival orvosolható lett volna, hogy ne ilyen, hanem olyan olajat tegyünk bele, arra azért maguktól is rájöttek volna. Ennél azért kicsivel magasabb szinten folyik az autóipar fejlesztése...
Ez igaz, csak a Toyota is várt 2003 év végéig, mire erre rájött és elismerte a konstrukciós hibát, amiről Ő tehet és Nem a user. Ezt a bakit csak tetézte, hogy a Toyota márkaszervizek előszeretettel használták a 10W-40-es ásványi olajakat ezekbe a motorokba...
Én abszolút Toyota párti vagyok, de minden esetben hajlandó vagyok objetíven beismerni, ha valamit elcsesztek. És ez a téma pont egy ilyen dolog!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Corolla Verso
« Válasz #2841 Dátum: 2011.06.28 10:21:30 »
Zárójelben tenném hozzá, hogy Nagycitroom Ave III-asához és az új Priushoz is 0W20 a GYÁRI ajánlás, legjobb tudomásom szerint.  :yes:
         

djbogy

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 927
  • 1st verso
Re: Corolla Verso
« Válasz #2842 Dátum: 2011.06.28 10:23:16 »
pl. egy 0w-40 és 5w-40 között üzem melegen mi különbség? Nem sok... vagy is ilyen filmszakadás kizárt Én szerintem.
Toyota Corolla Verso 1,8 VVT-I (2002') 1ZZFE/E12J


kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corolla Verso
« Válasz #2843 Dátum: 2011.06.28 10:29:40 »
Kedves kmr Neked milyen olajfogyasztásod volt annó a CoV1-en? Mennyi km-el, milyen olajjal?
Őszintén.. fogalmam sincs :D
De szerintem nem volt érzékelhető olajfogyasztása.
A kocsit apám vette újonnan, kb. 90e-t ment vele aztán lecserélte egy Verso II-re (2.2d 136LE). Annál feltűnt neki az olajfogyasztás, bár még az is a normál határokon belüli. A CovI-nél viszont nem mondott ilyet, tehát vszleg ott nem volt. :)
Én nem használtam sokáig, kb. egy szervizelésnyit, tehát nem igazán van tapasztalatom.
A kocsit egyébként egy kolléganőm vette meg 4 évvel ezelőtt, azóta is használják. Alkalmasint megkérdezem mik a tapasztalataik ezen a téren, de ez nem mostanában lesz, mert jelenleg gyes-en van.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corolla Verso
« Válasz #2844 Dátum: 2011.06.28 10:31:40 »
Sziasztok!

Régóta olvasom a fórumot, mindenkinek igyekszem tiszteleteben tartani a véleményét, még akkor is, ha tapasztalatból tudom hogy tévedés.
 Szerintem azt kijelenteni hogy ha bármilyen más olajat használtak volna a kezdetektől a ZZs motorokba, akkor nem kajálták volna..., azt gondolom senki nem gondolhatja komolyan, hogy erre nem jöttek rá, és hoppra kicseréltettek garanciába,- és cserélnek ma is- több ezer motort. Jobban tisztelem és szeretem a márkát,  a japán autókat annál, hogy  szó nélkül menjek el ez mellett. Értenek a dolgukhoz, és ezt nem kell bizonyítaniuk már senkinek.
Nem akarok vitatkozni, hónapokig agyalni a nagy semmin, elég közel vagyok a tűzhöz a témában, és bátran állíthatom hogy tudják milyen hibái vannak az autóiknak, és hogyan kell üzemeltetni őket, ne mondjuk meg innen hogy miben hibáztak.
Azok a motorok konstrukciós hibásak, akármit öntenek bele, ez tény amit el is ismertek.

Minden jót!
A kiemelt részhez: Ezt azért gondold át még egyszer. A puding próbája az evés, igaz ez nemcsak a motorok tervezése/építése kapcsán, de így van ez a hidak, utak, épületek esetében is. Mindenre nem lehet felkészülni, illetve kockázatmentesre tervezni, gyártani. Itt a konstrukciós hiba esetén pont erről volt szó. És ez nem azt jelenti a mi szemünkben sem(!), hogy a Toyota egy szar motort gyártott, nem, ez egy hihetetlenül jó és szerethető motor, de a tervezésnél elméretezték a dugattyút, illetve a gyűrű anyagát is. És igen, erre rá is jöttek, és a komoly gondokkal küzdő motorokat példa nélküli módon kicserélték javított blokkra. Ezt így kell, a Toyota nagysága és létező valódi értéke ebben mérhető, és nem mondjuk a kinézetében. Én azt szoktam mondani, hogy ami pénzt a kinézet tervezésén megspórolt a Toyota, azt bizony bőven belerakja a műszaki tartalomba és ez engem a legkevésbé sem zavar, sőt, végtelen megbecsüléssel vagyok ezért a kocsim felé.

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corolla Verso
« Válasz #2845 Dátum: 2011.06.28 10:32:26 »
Zárójelben tenném hozzá, hogy Nagycitroom Ave III-asához és az új Priushoz is 0W20 a GYÁRI ajánlás, legjobb tudomásom szerint.  :yes:
Komoly??????! Ezt nem tudtam...  :eek: :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Corolla Verso
« Válasz #2846 Dátum: 2011.06.28 10:38:23 »
Zárójelben tenném hozzá, hogy Nagycitroom Ave III-asához és az új Priushoz is 0W20 a GYÁRI ajánlás, legjobb tudomásom szerint.  :yes:
Komoly??????! Ezt nem tudtam...  :eek: :hug:
Igen  :yes:
(ENEOS 0W20 van benne)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corolla Verso
« Válasz #2847 Dátum: 2011.06.28 10:39:30 »
pl. egy 0w-40 és 5w-40 között üzem melegen mi különbség? Nem sok... vagy is ilyen filmszakadás kizárt Én szerintem.
egy sima hétköznapi használatkor biztos, hogy semmi különbség nincs a kettő között. De szélsőséges helyzetben úgy gondolom, hogy a 0W-s olaj hamarabb megy tönkre. Ezt csak gondolom, bizonyítani sztem senki nem tudja hitelt érdemlően.
Amúgy ennek a nagyon tág határok között működő olajnak én ellene vagyok. Attól tartok, hogy ezek igazán egyik végletben sem jók, tehát, sem nagy hidegben, sem nagy melegben nem teljesítenek az elvárásoknak megfelelően. Ez olyan, mint hazánkban az utakra terített aszfalt keverék története. Egyszerűen fizikailag nem lehet úgy nyújtani egy intervallumot bizonyos határ felett, hogy a termék miden körülmény között egyenletesen és kiszámíthatóan viselkedjen. Nálunk az aszfaltok egyszerűen nem bírják ezt a szélsőséges hőmérsékletingadozásokat télen-nyáron, és meggyőződésem, hogy a 0W-40-es olaj sem tudja azt, amit elvileg elvárnánk tőle. Ezért sokkal inkább ésszerűnek tartom az 5W-30, 5W-40 olajakat viszkozitás szempontjából.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Corolla Verso
« Válasz #2848 Dátum: 2011.06.28 10:47:43 »
Többeknek volt már az a tapasztalata, hogy a 0W-s olaj hamarabb elfárad, nem bírja ki a 15 ezres periódust, 8-10e környékén kezdi fogyasztani a motor.
Tehát célszerű gyakrabban cseréni, viszont amíg jól teljesít addig a hidegen jobb a motornak.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Corolla Verso
« Válasz #2849 Dátum: 2011.06.28 11:21:40 »
Többeknek volt már az a tapasztalata, hogy a 0W-s olaj hamarabb elfárad, nem bírja ki a 15 ezres periódust, 8-10e környékén kezdi fogyasztani a motor.
Tehát célszerű gyakrabban cseréni, viszont amíg jól teljesít addig a hidegen jobb a motornak.
Valami ilyesmiről beszélek.  :yes: De ez miért éri meg az embernek? Többe kerül, mintha a normál 5W-s olajat használná, mert az legalább szinte minden esetben kibírja a 15.000-et.  :whistling:

Az említett gyári 0W-20 ajánlást most tegyük félre, mert azok esetében nemhiába az az ajánlás...  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i