Mindenféle > OFF-topic

!Teljesen OFF

<< < (1718/1739) > >>

robi (Robi):
Szerintem ez alkat/genetika függő dolog, hogy milyen és milyen intenzitású hatásokat vált ki. És ami fontosabb, hogy a pillanatnyi egészségi állapotod épp milyen.

Épp ma kaptam meg az első adag Szputnyikot.
Nulla utóhatás, de tényleg. Semmi karfájás, semmi egyéb tünet. Asszony Pfizert kapott, neki kétszer fájt a feje aznap, másnapra semmi.

Viszont az egyik gyerek tanítónőjének férje brutálisan megjárta, mert tünetmentes Covid pozitív volt amikor beadták neki az oltást (utólag derült ki), és ez olaj volt a tűzre, már másodjára vitték vissza a kórházba, oxigén szaturációja 70 alatt volt, lábára nem tudott állni.

music:
Ha jól tudom, attól is függ, hogy milyen fajta a vakcina - Rns típusú, vektor alapú, vagy elölt vírust tartalmazó. A Szputnyik vektor alapú, én AstraZenecát kaptam, az is ilyen, talán lehet hasonlóság a kettő közt. Nekem aznap este lett egy kis hidegrázásom, de csak pár percre, másnapra elkezdett fájni az oltás helyének környéke, emelni is alig bírtam azzal a karommal és egész nap olyan volt a közérzetem, mintha kitört volna rajtam az influenza, de láz és takony nélkül. Következő éjjel kiizzadtam kb. 1 liter vizet, meg a tüneteket is, mert reggelre elmúlt minden, csak az oltás helye fájt még 1 napig. Ennyi volt az egész, szóval semmi komoly.
Oltás előtt ki kell tölteni egy papírt, amin a covidra jellemző tünetekre is rákérdeznek, de az ellen semmi nem véd, ha már benned van a vírus, de nincsenek tüneteid.

micila:

--- Idézetet írta: vd1234 - 2021.04.12 21:41:42 ---Sziasztok!
Nem tudtam jobb topicot találni a kérdésemnek  :no:
Kapott már valaki Szputnyik V vakcinát, és el tudná mondani, milyen "utóhatásokat" tapasztalt?
Holnap kaphatnék ilyet, eddig egyedül Apósom kapott belőle a szűkebb környezetemben, elég kevés az infóm róla (azon kívül, ami neten kering) :(

--- Idézet vége ---

Kaptunk, utóhatás nélkül. Írtam pü-t, de nem ment átal. :(

vd1234:
Mindenkinek köszönöm szépen az információt  :flowers:
Tegnap éjjel azt olvastam, hogy a második adaggal gondok vannak, kevés jön belőle, ha nem kapja meg az ember időben, akkor vajon mi van a védettséggel?? Költői kérdés ez már csupán  :surrender:

micila:

--- Idézetet írta: vd1234 - 2021.04.13 08:27:19 ---Mindenkinek köszönöm szépen az információt  :flowers:
Tegnap éjjel azt olvastam, hogy a második adaggal gondok vannak, kevés jön belőle, ha nem kapja meg az ember időben, akkor vajon mi van a védettséggel?? Költői kérdés ez már csupán  :surrender:

--- Idézet vége ---

Azt is olvasd el, hogy abból az oltóanyagból amelyből kap a páciens és 2 oltást kell kapjon, abból csak a beérkezett mennyiség felét oltják el első körben, majd a szükséges kivárási idő után megkapja a 2.-at amit addig zárolnak.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése