Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3371336 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10995 Dátum: 2014.05.29 20:42:34 »
Sziasztok!

Erről tud valaki valamit esetleg?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_sol_navi_automata_navigacio.teli-nyari_gumi-7948740

Az ezzel a fajta navival szereltekben van tolatókamera/ipa?
Nincs, ezt a navit tuti bontottan vették ki valami másik modellből... Talán a kormány gombjai működnek, de kamera nincs és IPA (felejthető) sincs.
A kocsi eléggé fapad, és a km állást sem venném komolyan.
Ha olasz import, akkor taxi volt.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10996 Dátum: 2014.05.30 01:44:03 »
Nincs, ezt a navit tuti bontottan vették ki valami másik modellből... Talán a kormány gombjai működnek, de kamera nincs és IPA (felejthető) sincs.
A kocsi eléggé fapad, és a km állást sem venném komolyan.
Ha olasz import, akkor taxi volt.

Köszi szépen, nekem sem annyira szimpatikus ez a navi:/

Az IPA nekem bejön a 2-es Priusban, szűk párhuzamos parkolásnál sokszor használom.. Mondjuk túlélném ha nem lenne, de azért igyekeznék apámnak olyat javasolni amiben van.

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10997 Dátum: 2014.05.30 08:10:39 »

3. A használtautó.hu-s hirdetéseket nézve az tűnt fel, hogy néhány eladó van, akinél több ilyen jószág is kapható (pl. Dunapataj, Dunabogdány). Nyilván külföldről, kisebb-nagyobb gond után behozott és rendbe rakott példányokról van szó.
Van esetleg olyan tapasztalat, hogy melyik kereskedő megbízható(bb, mint az átlag) és melyik messzire kerülendő, mert huncut(abb, mint az átlag)?


Az én tapasztalatom szerint Budakalászt (R1Auto Finance Kft) jobb elkerülni! :devil:
Az amerikai import, pontosabban eredetileg az USA-ba gyártott japán alvázas P2-t, amivel jelenleg is járok, náluk vettem, és sok apróságot elnéztem az autónak a meglehetősen kedvező ára miatt, és eltekintettem az előzetes márkaszervizes átvizsgálástól, mivel forgalomból kivont járműként csak az eladó által megnevezett szervizbe lehetett volna elvinni (Toy-Car Dunabogdány), akik nem Toyota képviselet, és meglehetősen szoros kapcsolatban van az eladóval, így ennek nem láttam értelmét.

Az első vizsgánál aztán kiderült, hogy az előéletéről európai Toyota szervizeknél nincs adat, nem megállapítható, hogy honnan és milyen módon került az országba, ezért aztán a futott kilométer (bocs:mérföld) sem igazán megbízható, a felszereltségnek köze nincs az európai kocsikhoz, stb.
Az R1Autó vezetőjét természetesen soha többé nem tudtam elérni, sem telefonon, sem ajánlott levélben, személyesen pedig főleg.

Ezzel együtt nem bántam meg a vételt, de ez nem a kereskedő érdeme, azóta elég sok pénzt ráköltöttem - elsősorban a karosszériára - és most már kezd olyan lenni az autó, amilyennek a vásárláskor hittem. Akkor azonban nem voltam elég körültekintő.

Te légy az!
Sok szerencsét a vásárláshoz.

- Minden nap elmúlik valami rossz! -

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10998 Dátum: 2014.05.30 08:41:41 »
Nincs, ezt a navit tuti bontottan vették ki valami másik modellből... Talán a kormány gombjai működnek, de kamera nincs és IPA (felejthető) sincs.
A kocsi eléggé fapad, és a km állást sem venném komolyan.
Ha olasz import, akkor taxi volt.

Ez nem volt taxi, már láttam 1 ismerősömmel.
Új gumi van rajta, de LingLongot raktak rá, tehát kb. nincs rajta jó gumi, ez kuka. :) de eladni el lehet.

A navi nem bontott, ez gyári Toyota navi, lehet rendelni a Priusba, csak nem itthon. RNS510 a neve. Nem túl jó, kisebb navi. viszont LEHET tolatókamerát rakni bele, már láttam a saját szememmel 2 autóban is.

A kormányon működnek rendesen a gombok, igen.
Prius 1.8 HSD

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10999 Dátum: 2014.05.30 08:47:30 »
Az IPA nekem bejön a 2-es Priusban, szűk párhuzamos parkolásnál sokszor használom.. Mondjuk túlélném ha nem lenne, de azért igyekeznék apámnak olyat javasolni amiben van.
IPA pont a szűk helyeket nem szereti.  Akkora helyre, ahova ő be tudna állni, oda IPA nélkül az ember már beáll addira, mire az IPA-n csak elkezded kijelölni a helyet. Ellenben a kamera sokat ér, mikor szinte nulláig tudsz tolatni hátra.

Múltkor kollégám felhívott, hogy én parkolok-e az xy előtt. Mondtam, h igen. Erre mondta, h akkor ráfáztam, mert úgy rámálltak elöl-hátul, h nem fogok tudni kiállni. MOndtam neki, h azok már ott voltak, mikor beálltam! :) Igaz, h vagy 3-4x Y-oztam előre-hátra oda-vissza kitekert kormánnyal, mire beálltam, de a kamera miatt sima ügy volt. Elöl hátul maradt kb 30cm hely.
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.30 08:49:25 írta zezoka »

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11000 Dátum: 2014.05.30 09:44:21 »
IPA pont a szűk helyeket nem szereti.  Akkora helyre, ahova ő be tudna állni, oda IPA nélkül az ember már beáll addira, mire az IPA-n csak elkezded kijelölni a helyet. Ellenben a kamera sokat ér, mikor szinte nulláig tudsz tolatni hátra.

Múltkor kollégám felhívott, hogy én parkolok-e az xy előtt. Mondtam, h igen. Erre mondta, h akkor ráfáztam, mert úgy rámálltak elöl-hátul, h nem fogok tudni kiállni. MOndtam neki, h azok már ott voltak, mikor beálltam! :) Igaz, h vagy 3-4x Y-oztam előre-hátra oda-vissza kitekert kormánnyal, mire beálltam, de a kamera miatt sima ügy volt. Elöl hátul maradt kb 30cm hely.
Szia.
Neked elöl is van kamera vagy csak radar?
Üdv!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11001 Dátum: 2014.05.30 10:11:12 »
Neked elöl is van kamera vagy csak radar?
Elöl csak a szemem van (se kamera se radar). :)

De olyan rövid az eleje, meg annyira kinyúlik a szélvédő alja, h csak na, úgyhogy könnyű "érezni" az elejét.

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11002 Dátum: 2014.05.30 10:38:09 »
Nincs, ezt a navit...

Apropó, hogy állsz a frissítéssel? :D
Prius 1.8 HSD

Botond

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 644
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11003 Dátum: 2014.05.30 10:39:19 »
Sziasztok!

Bocsánat, hogy így belevágok a közepébe: Prius II-eseket nézegetek vásárlás céljából. Állítólag amit érdemes megvenni, azok jelenleg 2-2,5 körül vannak a piacon.
A mai ha.hu hírlevélben találtam 2 rendkívül kedvező áru példányt. Szerintetek ezek mitől olcsóbbak?
Egyik példány
Másik példány

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11004 Dátum: 2014.05.30 12:25:24 »
Sziasztok!

Bocsánat, hogy így belevágok a közepébe: Prius II-eseket nézegetek vásárlás céljából. Állítólag amit érdemes megvenni, azok jelenleg 2-2,5 körül vannak a piacon.
A mai ha.hu hírlevélben találtam 2 rendkívül kedvező áru példányt. Szerintetek ezek mitől olcsóbbak?
Egyik példány
Másik példány

Az "Egyik példány" szerintem nem olcsó, elég sokat futott, és régebbi kiadás, ha jól láttam NAVI nélküli.
A "Másik példány" valóban gyanús egy kicsit. Meg kell nézni a történetét. Ha rendben van, szerintem jó vétel. Egy kicsit nagyon csillog, főleg a motortér. :wub:
« Utoljára szerkesztve: 2014.05.30 12:27:04 írta NeverGreen »
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11005 Dátum: 2014.05.31 22:10:02 »
Milyen szöveg ez má ?

"A tévedés és elírás jogát fenntartjuk"

tehát, ha átbsznak, pnasznak helye nincs, kb ez a mondanivalója

Én a szürkét venném.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11006 Dátum: 2014.05.31 23:02:53 »
Milyen szöveg ez má ?

"A tévedés és elírás jogát fenntartjuk"

tehát, ha átbsznak, pnasznak helye nincs, kb ez a mondanivalója

Én a szürkét venném.
Jól látod. Ez pont erről szól. Ha vissza van tekerve, hát tévedtünk. Vagy ha a törésmentes helyett törött akkor meg elírtuk. :)

xjozsasz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11007 Dátum: 2014.06.01 14:41:19 »
sziasztok,

az én kocsimnál valószínűleg megtekerték a km órát, dehát nincs mit csodálkozni...a toyota márkaszervízben mondták, hogy a műszerfal bontva lett, hogy miért azt nem lehet tudni, de lehet találgatni...szerencsére más nagyobb gond nincs a kocsival (lekopogom), viszont a garanciás dolgot nem értettem pontosan.
van vezetett szervízkönyv, viszont azt mondták, hogy a számlákra is szükség lehet egy esetleges garanciás javításnál. na persze olyan nincs, írtam a holland kereskedőnek (elvileg ott történt a szervizelés), de válasz nem érkezett. most ilyenkor mi van? no garancia? 3 és fél éves a kocsi, nincs benne 100.000 km (legalábbis papíron). vagy ha elviszem a következő szervizre, ahol kapok számlát is, újra életbe lép a gari?

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11008 Dátum: 2014.06.01 16:29:59 »
sziasztok,

az én kocsimnál valószínűleg megtekerték a km órát, dehát nincs mit csodálkozni...a toyota márkaszervízben mondták, hogy a műszerfal bontva lett, hogy miért azt nem lehet tudni, de lehet találgatni...szerencsére más nagyobb gond nincs a kocsival (lekopogom), viszont a garanciás dolgot nem értettem pontosan.
van vezetett szervízkönyv, viszont azt mondták, hogy a számlákra is szükség lehet egy esetleges garanciás javításnál. na persze olyan nincs, írtam a holland kereskedőnek (elvileg ott történt a szervizelés), de válasz nem érkezett. most ilyenkor mi van? no garancia? 3 és fél éves a kocsi, nincs benne 100.000 km (legalábbis papíron). vagy ha elviszem a következő szervizre, ahol kapok számlát is, újra életbe lép a gari?
Szia. Milyen felszereltsegű és hol vetted? Morszagon 3 ev vagy 100 e km a gari. Ha pl 5 év belga a gari akkor az csak ott érvényes.
Üdv!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11009 Dátum: 2014.06.01 21:45:08 »
Apropó, hogy állsz a frissítéssel? :D
Még semmi időm nem volt :(
De most ránézek egy kicsit. Addig valaki keresni egy klassz útmutatót, hogy hogyan tudom a legegyszerűbben (és legszebben) a P3 navis fejegységet kiszedni?
update: szedem le a 2014-2015-ös térképet  :cool2:
« Utoljára szerkesztve: 2014.06.01 22:18:36 írta Bicskei »
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok