Szerző Téma: Benzin-Gáz kettös üzem  (Megtekintve 322024 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8098
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #450 Dátum: 2006.07.26 20:01:21 »
Most én vagyok fáradt, vagy hülyeséget írtam? Szal minden szervíze az autónak nem márkaszervízben volt, hanem a mentõsök szervízelték. Aztán ismerõs megvette, és elromlott a vízpumpa, elvitte monorra, ahol kicserélték. Én azt hittem, hogy ha nem márkaszervízbe megy kötelezõre, akkor a teljes gari ugrik, vagy nem?
Laco 73 :D

mesti

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 279
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #451 Dátum: 2006.07.26 20:18:58 »
Idézetet írta: "KLaco"
Most én vagyok fáradt, vagy hülyeséget írtam? Szal minden szervíze az autónak nem márkaszervízben volt, hanem a mentõsök szervízelték. Aztán ismerõs megvette, és elromlott a vízpumpa, elvitte monorra, ahol kicserélték. Én azt hittem, hogy ha nem márkaszervízbe megy kötelezõre, akkor a teljes gari ugrik, vagy nem?

Akkoriban a mentõautok Toyoták voltak, így valószínûleg a szervízesek résztvettek a Toyota továbbképzésén és márkaszervízes jogokat kaptak. :hmm:
mesti

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #452 Dátum: 2006.07.27 06:50:21 »
Idézetet írta: "mesti"
Idézetet írta: "KLaco"
Most én vagyok fáradt, vagy hülyeséget írtam? Szal minden szervíze az autónak nem márkaszervízben volt, hanem a mentõsök szervízelték. Aztán ismerõs megvette, és elromlott a vízpumpa, elvitte monorra, ahol kicserélték. Én azt hittem, hogy ha nem márkaszervízbe megy kötelezõre, akkor a teljes gari ugrik, vagy nem?

Akkoriban a mentõautok Toyoták voltak, így valószínûleg a szervízesek résztvettek a Toyota továbbképzésén és márkaszervízes jogokat kaptak. :hmm:

Igy is vagyon!!!!  :10: Szerinted melyik márkaszervíz tudta volna bevállalni a mentõautók szervízelését pluszban????
Teljesen logikus, hogy a metõbázison lévõ szervíz személyzetét az OMSZ a Toyotnánál átképeztette, és márkaszervíz jogokat kaptak. Mondjuk a Nysa után nem lehetett semmi az átképzés... :shock:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #453 Dátum: 2006.07.27 08:14:20 »
Idézetet írta: "xeri"
a vvti-s corollánkat nem gázosítottuk el (soha nem térült volna meg, olyan keveset megyünk vele).

A gáznál miért mindenki csak a megtérülést nézi? Komolyan mondom ha lenne lehetõségem nekem már az is jó érzés lenne, hogy a károsanyag kibocsátásom tördedéke a többi autóshoz képest. Vagy túl "haladó szellemû" vagyok?

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #454 Dátum: 2006.07.27 12:46:41 »
Idézetet írta: "squiddy"
A gáznál miért mindenki csak a megtérülést nézi? Komolyan mondom ha lenne lehetõségem nekem már az is jó érzés lenne, hogy a károsanyag kibocsátásom tördedéke a többi autóshoz képest. Vagy túl "haladó szellemû" vagyok?

Mindig mindennél mindenki a megtérülést nézi csak.
Ezért veszünk annyi dízelt, stb....
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #455 Dátum: 2006.07.27 12:48:36 »
Idézetet írta: "squiddy"
1 éves autóba tavaly gázt rakattál? De hisz akkor ugrik a grai, nem? :idea:
szerk: szóval gari, nem grai :)

A motorra vonatkozó garancia vész el.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #456 Dátum: 2006.07.27 14:34:27 »
OFF
Szeke:
Légyszi nézz rá a "Hibaelhárítás és minden amiben segítség kell" topicra, kíváncsi lennék a véleményedre (vagy a nálad lévõ szakikéra).
ON

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #457 Dátum: 2006.07.28 11:15:48 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "xeri"
a vvti-s corollánkat nem gázosítottuk el (soha nem térült volna meg, olyan keveset megyünk vele).

A gáznál miért mindenki csak a megtérülést nézi? Komolyan mondom ha lenne lehetõségem nekem már az is jó érzés lenne, hogy a károsanyag kibocsátásom tördedéke a többi autóshoz képest. Vagy túl "haladó szellemû" vagyok?


Ahogy neked nincs lehetõséged, úgy sokan másoknak sincs arra, hogy (akkori áron) 300k-t költsenek az amúgy nagyon keveset használt és nagyon korszerû (=kis károsanyag-kibocsátású) autójuk még tisztábbá tételére :) Ezért van, hogy mindig mindenki a megtérülést nézi (általában a leginkább azok, akik egyébként megtehetnék). De ilyen hosszú körmondatot nem írhatok minden hozzászólásomban  :nagymosoly:
Egyébként valóban haladó szellemre utal a gondolkodásod, és hidd el, én büszke is vagyok emiatt a gázos autómra  8) Egyszer, ha sok idõm lesz, megpróbálom majd kiszámolni, hogy hány kilóval kevesebb szennyezést eregettem az üvegházba, amióta gázzal járok   :hmm:

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #458 Dátum: 2006.07.28 11:23:42 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "squiddy"
1 éves autóba tavaly gázt rakattál? De hisz akkor ugrik a grai, nem? :idea:
szerk: szóval gari, nem grai :)

A motorra vonatkozó garancia vész el.


Szerintem az alváz átrozsdásodására vonatkozó részt is érintheti, hiszen 1-2 helyen átfúrják a karosszériát  :hmm:  De (valahol a topic elején írtam már) találkoztam olyan márkaszervizzel, ahová be sem engedték a gázos autót, tehát - gondolom - akár a garanciális javítást is megtagadták volna. Azóta úgy tûnik, hogy ez volt a ritka kivétel, és az átlag nem csinál problémát belõle, de akkor nagyon meglepõdtem.

Trash

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #459 Dátum: 2006.07.28 11:34:22 »
Ezt elrontottam

Trash

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 22
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #460 Dátum: 2006.07.28 11:38:14 »
Idézetet írta: "eszelos"
Sziasztok Mindenkinek!
Az elmult ev augusztusaban szereltettem Landi Renzo tip. gazrendszert az utoba. November kornyeken arra lettem figyelmes, hogy alacsony fordulaton erdekes hangot hallat az auto, kozel olyat minta fals levegeot szivna. Majd kisvartatva erezni lehetett a bizonytalan alapjaratot a teljesitmeny csokkeneset es hasonlo kellemetlen dolgokat. Rovid idon belul vilagitani kezdett a motor kontoll lampa. Elvittem a szervizbe ahol hivatalbol kijelentettek, hogy a gaz tonkreteta az autot. Ettol fuggetlenul kertem, hogy javitsag meg. Ket harom nap javitast koveteoen (szakszerviz) visszakaptam az autot, hogy minden rendben, csak tisztitani kellett stb. Amint kiertem a kapun kontroll lampa megint vilagit... masik szakszerviz, nem ragozom pestre kellett menem, hogy valami hozzaerto szakszervizt talljak. Itt szinten harom napot volt az auto de magtalaltak a hibat, Annak ellenere, hogy hidrotoke vagy mi van  benne a szelephezag nott meg akkorara, hogy a rendszer nem tudott utanna szabalyozni.
Az elmult napokig semmi gond nem volt az autovel. most megint az ismeros tunetek majd kontroll lampa szerviz......
A beepiteskor beszereltettem a Flashloube rendszert ez azota is folyamtosan megy az olajzas.
Egybekent nagyon oda kell figyeljek, hogy eszrevegyem a benzin-gaz kozotti teljesitmeny kulonbseget. A rendszer a fentiektol eltekintve telen nyaron jol mukodik.
A beszereles elott gey feleveig turtam a nenet es lattam, hogy a nemeteknel sokkal dragabb Toyotaba is szerlen gazt tomegevel. Nem beszelve a lengyelekrol. ezen felbatorodva szereltttem be En is a gazt. Egyebkent 10l kornyeken fogyaszt az auto emi realis az En nehez labamhozkepest.
Amikor beszereltem a gazt 60E km volt az autoban most 110E felett van.
Az erdekel igazabol, hogy van -e valakinek vvti motoros gazuzemmel kapcsolatban valami hasonlo rossz tapasztalata vagy csak egyedi eset vagyok?
Udv mindenkinek:Eszelos


Nekem is vvti motorom van eddig csak megnõvekedet olaj fogyasztás jelent gondot.Különben jól megy a kicsikém.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #461 Dátum: 2006.07.28 12:36:09 »
Idézetet írta: "xeri"
Egyszer, ha sok idõm lesz, megpróbálom majd kiszámolni, hogy hány kilóval kevesebb szennyezést eregettem az üvegházba, amióta gázzal járok   :hmm:

Múltkor kimentem az egyik bevásárlóközpontba bringával (csak nézelõdni) és így 11km-rel kevesebbet használtam az autót ->  legalább ~1,7 kilóval kevesebb CO2-tõl mentettem meg a Földet. (Tényleg, mennyi a Carina km-re esõ CO2 kibocsátása?)

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #462 Dátum: 2006.07.31 12:23:50 »
Idézetet írta: "squiddy"
Idézetet írta: "xeri"
Egyszer, ha sok idõm lesz, megpróbálom majd kiszámolni, hogy hány kilóval kevesebb szennyezést eregettem az üvegházba, amióta gázzal járok   :hmm:

Múltkor kimentem az egyik bevásárlóközpontba bringával (csak nézelõdni) és így 11km-rel kevesebbet használtam az autót ->  legalább ~1,7 kilóval kevesebb CO2-tõl mentettem meg a Földet. (Tényleg, mennyi a Carina km-re esõ CO2 kibocsátása?)


De közben szaporábban szedted a levegõt, így te magad viszont jóval többet termeltél, mint kocsiban ülve  :nagymosoly:

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #463 Dátum: 2006.08.01 08:03:48 »
Ó bakker, erre nem gondoltam  :!: Tényleg, milyen határopk közt mozog az ember CO2 kibocsátása?

Grabovszki

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 266
Benzin-Gáz kettös üzem
« Válasz #464 Dátum: 2006.09.30 14:06:49 »
Hali! Tegyük fel,h ki szeretném szerelni a Carinából a gázszettet mindenestõl, 80Literes gáztartállyal,aminek hamarosan lejár az érvényessége. Mennyit lehetne elkérni mindenért összesen? És a másik kérdésem,h kellene-e valakinek közületek???
Carina E 1.8i 16V XLi B/G