Szerző Téma: Corolla '90 elõtt  (Megtekintve 701540 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2280 Dátum: 2012.02.14 20:19:16 »
Pár napja, hazamenetelkor a kocsi hirtelen gázadásra fulladt. Nem csak egyszer többször is csinálta. De semmi más problémája nem volt, alapjárat jó volt, egyenletesen ment. De időnként ha egy nagyobb gázfröccsöt kapott akkor torpant. Gondoltam ránézek otthon, és egy valamit találtam. A légszűrő ház orrában ahol kapja a levegőt, ott van egy lapát amit egy vákum gomba vezérel. Az ki volt jőve a helyéről. Visszaigazítottam, de tényleg megtaláltam a probléma okát? Okozhatott az a lapát fulladást gázadáskor azzal, hogy keresztbe állt? Mióta visszaraktam, nem volt vele nagyobb gond. Mindenesetre kicseréltem az üzemanyagszűrőt. Esetleg engedjek át a rendszeren egy karburátor tisztítót? Szerelőhöz valahogy nincs kedvem menni. Legalábbis amíg tényleg nem csinál valamit állandóra addig lehet jobb, ha senki nem nyúl hozzá. Mert nem szívesen venném, ha elbarmolná valaki a karbit.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2281 Dátum: 2012.02.15 05:53:39 »
Pár napja, hazamenetelkor a kocsi hirtelen gázadásra fulladt. Nem csak egyszer többször is csinálta. De semmi más problémája nem volt, alapjárat jó volt, egyenletesen ment. De időnként ha egy nagyobb gázfröccsöt kapott akkor torpant. Gondoltam ránézek otthon, és egy valamit találtam. A légszűrő ház orrában ahol kapja a levegőt, ott van egy lapát amit egy vákum gomba vezérel. Az ki volt jőve a helyéről. Visszaigazítottam, de tényleg megtaláltam a probléma okát? Okozhatott az a lapát fulladást gázadáskor azzal, hogy keresztbe állt? Mióta visszaraktam, nem volt vele nagyobb gond. Mindenesetre kicseréltem az üzemanyagszűrőt. Esetleg engedjek át a rendszeren egy karburátor tisztítót? Szerelőhöz valahogy nincs kedvem menni. Legalábbis amíg tényleg nem csinál valamit állandóra addig lehet jobb, ha senki nem nyúl hozzá. Mert nem szívesen venném, ha elbarmolná valaki a karbit.
Leírásodból úgy vélem, hogy ez lehetett a hiba oka. A karbitisztítóval csak óvatosan, nehogy dugulás legyen belőle. Ha tiszta a karbi látszólag, akkor OK, de ha lerakódásokkal gazdag, miként az enyém is volt a Dai-on, akkor előbb puceva, aztán a furattisztítás a karbitisztítóval.

Ezen a képen némi illusztráció, a képalában a magyarázat. Esetleg nézd meg a többi képet is viszonyítási alapnak.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2282 Dátum: 2012.02.16 23:02:38 »
Leírásodból úgy vélem, hogy ez lehetett a hiba oka. A karbitisztítóval csak óvatosan, nehogy dugulás legyen belőle. Ha tiszta a karbi látszólag, akkor OK, de ha lerakódásokkal gazdag, miként az enyém is volt a Dai-on, akkor előbb puceva, aztán a furattisztítás a karbitisztítóval.

Ezen a képen némi illusztráció, a képalában a magyarázat. Esetleg nézd meg a többi képet is viszonyítási alapnak.

Próbálok ebben reménykedni. Azóta nem volt komolyabb gond. MEgy még az öreg járgány. A pucaváláshoz nem mernék hozzáállni. Mármint megbontás és a többi. Ezért gondoltam valami megbontás nélküli dologra. Benzinadalék vagy hasonló. De kicsit ettől is idegenkedek. Most egyenlőre reménykedek, hogy megúsztam. Aztán majd meglátjuk.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2283 Dátum: 2012.02.18 18:40:30 »
Pár napja, hazamenetelkor a kocsi hirtelen gázadásra fulladt. Nem csak egyszer többször is csinálta. De semmi más problémája nem volt, alapjárat jó volt, egyenletesen ment. De időnként ha egy nagyobb gázfröccsöt kapott akkor torpant. Gondoltam ránézek otthon, és egy valamit találtam. A légszűrő ház orrában ahol kapja a levegőt, ott van egy lapát amit egy vákum gomba vezérel. Az ki volt jőve a helyéről. Visszaigazítottam, de tényleg megtaláltam a probléma okát? Okozhatott az a lapát fulladást gázadáskor azzal, hogy keresztbe állt? Mióta visszaraktam, nem volt vele nagyobb gond. Mindenesetre kicseréltem az üzemanyagszűrőt. Esetleg engedjek át a rendszeren egy karburátor tisztítót? Szerelőhöz valahogy nincs kedvem menni. Legalábbis amíg tényleg nem csinál valamit állandóra addig lehet jobb, ha senki nem nyúl hozzá. Mert nem szívesen venném, ha elbarmolná valaki a karbit.
Ilyen időjárásban teljesen normális dolog, ha egy ennyi idős kocsi néha produkál hasonlókat. Az a "lapát" biztosan nem okozta, mert az arra való, hogy hideg időben a légszűrőbe előmelegített levegő jusson a kipufogócsonkról. De ha épp nem működik tökéletesen, annak sincs különösebb jelentősége. A Starletben pl. mindig nyitva volt, de ez nem okozott semmit.

Szerintem amit észleltél, azt legnagyobb valószínűséggel a gyújtás(elosztó) átmeneti részleges bepárásodása okozta. És/vagy a gyújtáskábeleké. A Camry sok-sok éve (!) csinálja ezt, ilyen hideg & nedves időben - tojok rá, mikor bemelegszik a motor, elmúlik.

Nálad esetleg még az is előidézhette, hogy kondenzvíz-képződés miatt valahol keletkezett egy átmeneti, részleges dugulás a karburátorban.

Ha elmúlt, ne foglalkozz vele. Ha visszajön esetleg, akkor is ráérsz majd akkor aggódni, ha esetleg állandósul. Amit nem tartok valószínűnek :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2284 Dátum: 2012.02.19 17:14:11 »
Ilyen időjárásban teljesen normális dolog, ha egy ennyi idős kocsi néha produkál hasonlókat. Az a "lapát" biztosan nem okozta, mert az arra való, hogy hideg időben a légszűrőbe előmelegített levegő jusson a kipufogócsonkról. De ha épp nem működik tökéletesen, annak sincs különösebb jelentősége. A Starletben pl. mindig nyitva volt, de ez nem okozott semmit.

Szerintem amit észleltél, azt legnagyobb valószínűséggel a gyújtás(elosztó) átmeneti részleges bepárásodása okozta. És/vagy a gyújtáskábeleké. A Camry sok-sok éve (!) csinálja ezt, ilyen hideg & nedves időben - tojok rá, mikor bemelegszik a motor, elmúlik.

Nálad esetleg még az is előidézhette, hogy kondenzvíz-képződés miatt valahol keletkezett egy átmeneti, részleges dugulás a karburátorban.

Ha elmúlt, ne foglalkozz vele. Ha visszajön esetleg, akkor is ráérsz majd akkor aggódni, ha esetleg állandósul. Amit nem tartok valószínűnek :)

Lehet a lapát nem okoz nagy problémát, de így, hogy kiakadt, szerintem nem nyitva volt, hanem keresztbe állt a légjáratban. De jól van. Egyenlőre figyelem az öreget. A gyújtáselosztó is érdekes téma, már rég volt szétszedve. Vagy hét éve megvan a fedél ami rajta van. Nem tudom milyen állapotban lehet, és milyen időszakonként vannak mások rászorulva a cseréjére. De ha jobb idő lesz lehet leszedem és ha el van kopva, akár ki is cserélhetem a fedelet meg a rotort. Bár ők inkább úgy szokták beadni a kulcsot, hogy onnantól nem megy a kocsi. Egy kissé várom a jó időt, hogy jobban kipucolja a kocsit. Mert most inkább csak rakódik minden. Meg van egy jó régi katalizátor is a kipufogó csőben. Extrém esetben akár még ő is okozhat problémát a rendszerben. Szóval annyi minden játszhat, hogy tényleg jobb várni, hogy csak akkor költsön rá az ember, ha állandósult a probléma, nehogy pluszkiadás legyen, mert több mindent cserélnek ki mint szükséges.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2285 Dátum: 2012.02.19 18:20:53 »
Lehet a lapát nem okoz nagy problémát, de így, hogy kiakadt, szerintem nem nyitva volt, hanem keresztbe állt a légjáratban. De jól van. Egyenlőre figyelem az öreget. A gyújtáselosztó is érdekes téma, már rég volt szétszedve. Vagy hét éve megvan a fedél ami rajta van. Nem tudom milyen állapotban lehet, és milyen időszakonként vannak mások rászorulva a cseréjére. De ha jobb idő lesz lehet leszedem és ha el van kopva, akár ki is cserélhetem a fedelet meg a rotort. Bár ők inkább úgy szokták beadni a kulcsot, hogy onnantól nem megy a kocsi. Egy kissé várom a jó időt, hogy jobban kipucolja a kocsit. Mert most inkább csak rakódik minden. Meg van egy jó régi katalizátor is a kipufogó csőben. Extrém esetben akár még ő is okozhat problémát a rendszerben. Szóval annyi minden játszhat, hogy tényleg jobb várni, hogy csak akkor költsön rá az ember, ha állandósult a probléma, nehogy pluszkiadás legyen, mert több mindent cserélnek ki mint szükséges.
A Camryn le sem lett véve az elosztófedél, mióta megvan a kocsi (1998)  :lol: ... Komolyan mondom: soha nem vettem le. Minek? Működik az autó, előírt karbantartás nincs.

Ami a légszűrőben lévő lapot illeti: hát, hidegben teljesen el kéne zárnia a légszűrő beömlőnyílása felől áramló levegő útját, hogy ehelyett a kipufogócsonktól szívja a motor a már előmelegített levegőt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2286 Dátum: 2012.02.19 19:32:10 »
A Camryn le sem lett véve az elosztófedél, mióta megvan a kocsi (1998)  :lol: ... Komolyan mondom: soha nem vettem le. Minek? Működik az autó, előírt karbantartás nincs.

Én elhiszem, ha valamivel nincs gond minek piszkálni. Nekem mikor megvettem a kocsit, a szerelőm megnézte, és mondta, hogy nagyon kopott a régi, uszkve rábeszélt a cserére. Aztán kifogtam az olasz utnágyártásban egy gyártási hibásat, mert szinte azonnal megadta magát. És ez volt eddig az egyetlen eset, hogy a kocsi cserben hagyott.......Egy új utángyártott olasz alkatrész miatt.......Aztán kifejezetten japán utángyártottat kértem a boltban, és most az van rajta. Ha jobb idő lesz belenézek, mert érdekel mennyire kopott el, vagy koszos e belülről. Amúgy van még otthon egy olasz utángyártottam tartalékban, ami csak addig volt fent amíg megjött a japán a boltba. Amúgy újnak számít.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12158
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2287 Dátum: 2012.02.19 19:38:44 »
én sem szenvedtem 8 év alatt eccer sem ezzel. ladánál szenvedtem vele.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2288 Dátum: 2012.02.21 12:11:13 »
Na és még van aki leugatja a nyóckert... pedig a digóknak is van izlésük nesztek:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2289 Dátum: 2012.02.21 17:41:56 »
Woooow  :eek: ... Egy ilyen autó már hatalmas ritkaság  :sorcerer: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2290 Dátum: 2012.02.21 17:50:22 »
A benzinkutas srácé... :) Megkérdezem mennyié adja :) Amúgy nem csak ez az oldala, de az egész rozsdamentes, belül is mintha OT lenne bakker... csak nem akartam fényképezni mert a végén még valaki elvágja a torkoma környéken :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2291 Dátum: 2012.02.21 23:45:44 »
Hát látom, hogy originál  :yes: ... Egy hátsókerekes, ötajtós Corolla kombi  :sorcerer: ... Felni-kupakok, díszlécek, minden megvan... Úúú, ha ez tényleg ilyen szép, mint a képen látszik, akkor kint testvérek közt is megér legalább 2.000 eurót.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

retrobandi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 28
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2292 Dátum: 2012.02.24 19:33:34 »

Szeva mindenki!
Érdekelne mi a véleményetek/tapasztalatotok, a felület nemesitő adalékokról. Metabond,
Prolong vagy Motor-Life ???  :hmmmm: Tények vagy marketing?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2293 Dátum: 2012.02.25 01:44:02 »
Zsákbamacska. Egyvalamit feljavít, de a kutya sem tudja, hogy cserébe mit ront le. Én nem használnám.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Corolla '90 elõtt
« Válasz #2294 Dátum: 2012.02.25 14:11:52 »
Az én elvem: motorolajba csodaelixír adalék soha.

Én max. MoS2 adalékot töltenék bele, de mivel lehet kapni gyárilag adalékolt ilyen olajat, így erre sincsen szükségem.  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.