Toyota Klub Magyarország Egyesület > Általános

Vezetési stílus, vezetéstechnika

<< < (1438/4500) > >>

Peti:

--- Idézetet írta: Tamás69 - 2008.12.10 22:34:48 ---
Tökéletesen igazad van, azért van, pl lámpáknál is 2 sáv, hogy a lámpaváltáskor az induló sor 2 sávon mehessen, aztán zipzár...

--- Idézet vége ---

Igen ebbe igaza van, de ha 2 sáv van, az egyik teszem azt kanyarodó, a másik pedig egyenesen át, az egyik dugós a másik tiszta, és én azon végig megyek majd a legvégén "bekéredzkedek" a sor elejére, azt én nem cipzár-elvnek mondanám :whistling:

Palaczk:

--- Idézetet írta: szkaresz28 - 2008.12.10 21:46:36 ---Emberek...hol éltek..??? ez Magyarország......sokan körforgalomban sem tudnak közlekedni......kb 30 évvel el vagyunk maradva közlekedés kultúrával !!l... :excl:

--- Idézet vége ---

Viselkedéskultúrával vagyunk sajnos masszívan elmaradva, és ez persze kihat a közlekedés-kultúrára is. De azért lennének a változtatásnak reális eszközei, pl. már az oktatás során hangsúlyt fektetni dolgokra, illetve egyes szabályokra kampánnyal és/vagy szigorított ellenőrzéssel & büntetéssel felhívni a figyelmet.

Palaczk:

--- Idézetet írta: Peti - 2008.12.11 10:51:07 ---
--- Idézetet írta: Palaczk - 2008.12.10 21:23:04 ---És qrva pipa szoktam lenni, ha nem engednek be. Ez nem tökösség, hanem sima önző kibaxás  :surrender:

--- Idézet vége ---

Félre értettél :excl:

Az adott szituációban egy sáv megy a Szentmihályi felé, kis ívben jobbra, a másik pedig megy neki újpestnek, tehát itt szó sincs cipzár-elvről, a felüljáró közepe felé már kint van a tábla, néhány méter és tisztán látható hogy mi is a szitu, akkor már simán lehetne helyezkedni, aki pedig végigkocog a full üres sorban és a legvégén odaáll nekem indexelni, (a záróvonalon vagy fél méterrel előtte(!)) azt én nem fogom beengedni...
--- Idézet vége ---

Amíg nincs záróvonal, addig legális a sávváltás, tehát ha az a sáv éppen szabad előrehaladást biztosít, akkor szabályosan jár el az, aki a záróvonalig előremegy benne; és ilyenkor is működnie kéne a cipzárelvnek - szerintem. Abban persze igazad van, hogy ez nem ugyanolyan szitu, mint a sávelfogyás; de ilyenkor lenne szükség némi rugalmas gondolkodásra, a "dögöljön meg az ő tehene is" hozzáállás helyett  :flowers: ... És kevesebb lenne a dugó is a városban, meg a frusztráció is.

Ezért szoktam mindig írni, hogy BP-en egy szerencsétlen keveréke van a közlekedésben a német merevségnek és a mediterrán káosznak ::)

szkaresz27:

--- Idézetet írta: Palaczk - 2008.12.11 11:17:41 ---
--- Idézetet írta: szkaresz28 - 2008.12.10 21:46:36 ---Emberek...hol éltek..??? ez Magyarország......sokan körforgalomban sem tudnak közlekedni......kb 30 évvel el vagyunk maradva közlekedés kultúrával !!l... :excl:

--- Idézet vége ---

Viselkedéskultúrával vagyunk sajnos masszívan elmaradva, és ez persze kihat a közlekedés-kultúrára is. De azért lennének a változtatásnak reális eszközei, pl. már az oktatás során hangsúlyt fektetni dolgokra, illetve egyes szabályokra kampánnyal és/vagy szigorított ellenőrzéssel & büntetéssel felhívni a figyelmet.

--- Idézet vége ---
Büntetéssel nem nagyon érni el semmit...nem lehet mindenhol rendőr!! (szerintem)
Egyébként ha mindenki kicsit udvariasabb és higgadtabb lenne,fele ennyi dugó nem lenne!!
Ezt belenevelni az emberekbe már gyerekkorban el kéne kezdeni.....
De ahogy elnézem sok emberből amúgy is kihalt az udvariasság,és nem csak az utakon!!  :no:

Palaczk:

--- Idézetet írta: szkaresz28 - 2008.12.11 11:28:38 ---
--- Idézetet írta: Palaczk - 2008.12.11 11:17:41 ---
--- Idézetet írta: szkaresz28 - 2008.12.10 21:46:36 ---Emberek...hol éltek..??? ez Magyarország......sokan körforgalomban sem tudnak közlekedni......kb 30 évvel el vagyunk maradva közlekedés kultúrával !!l... :excl:

--- Idézet vége ---

Viselkedéskultúrával vagyunk sajnos masszívan elmaradva, és ez persze kihat a közlekedés-kultúrára is. De azért lennének a változtatásnak reális eszközei, pl. már az oktatás során hangsúlyt fektetni dolgokra, illetve egyes szabályokra kampánnyal és/vagy szigorított ellenőrzéssel & büntetéssel felhívni a figyelmet.

--- Idézet vége ---
Büntetéssel nem nagyon érni el semmit...nem lehet mindenhol rendőr!! (szerintem)
Egyébként ha mindenki kicsit udvariasabb és higgadtabb lenne,fele ennyi dugó nem lenne!!
Ezt belenevelni az emberekbe már gyerekkorban el kéne kezdeni.....
De ahogy elnézem sok emberből amúgy is kihalt az udvariasság,és nem csak az utakon!!  :no:

--- Idézet vége ---

Igen, alapvetően erről van szó.

Navigáció

[0] Üzenetek főoldala

[#] Következő oldal

[*] Előző oldal

Teljes verzió megtekintése