Szerző Téma: Beszélgessünk  (Megtekintve 7059516 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51840 Dátum: 2017.08.15 11:54:14 »
Én sem tapasztaltam soha számottevő különbséget nyugatra menve, pedig Jesolot 4féle autóval is megjártam már. Ha pedig mondjuk Bp. - Regensburg viszonylatot nézzük, (nem a konkrét város a lényeg, az irány) nem árt észben tartani, hogy a mi irányunkba lejt az út, és azon az útvonalon elég sokszor fúj ÉNY-i szél, ami akár literes nagyságrendű eltérést is okozhat.
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.15 11:56:00 írta music »
music     

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51841 Dátum: 2017.08.15 20:14:08 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

BlueD4D

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 312
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51842 Dátum: 2017.08.15 21:45:07 »
Ilyen összehasonlítást kellene csinálni normál és prémium üzemanyagokkal is, hogy kiderüljön tényleg jobb-e a drágább.

Nincs valami olyan szabály a motorportokban, hogy csak normál kereskedelmi forgalomban kapható benzinnel lehet menni? Nem lehet hogy azért árulják hogy tudják ott használni?

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10696
Beszélgessünk
« Válasz #51843 Dátum: 2017.08.17 11:06:55 »
Ez a cetli fogadott a szélvédőn az egyik parkolóban...  :eek: ::) :cry:
Se név, se cím, se telefonszám, csak egy márka és egy rendszám - ami remélhetőleg nem hamis...

De kérdem én, ha esetleg nincsen ismerősöm a Rendőrségen vagy Ocsmányirodában (mert nincsen), akkor ugyan hogy a jó büdös életbe tudok kapcsolatba lépni az illetővel, aki meghúzta az autómat? ...  :helpsmilie: :wacko: :hmmmm:

2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51844 Dátum: 2017.08.17 11:16:41 »
Mi van ha a "bűnt" bejelented a rendőrségen? :hmmmm:
Esetleg saját kötelező biztositó hajlandó lépni???

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51845 Dátum: 2017.08.17 11:17:24 »
Szerintem nem a vétkes adta meg... hanem egy szemtanú, aki segíteni akar. Ő viszont a maximumot hozta ki a helyzetből.
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51846 Dátum: 2017.08.17 11:36:50 »
Ez a cetli fogadott a szélvédőn az egyik parkolóban...  :eek: ::) :cry:
Se név, se cím, se telefonszám, csak egy márka és egy rendszám - ami remélhetőleg nem hamis...

De kérdem én, ha esetleg nincsen ismerősöm a Rendőrségen vagy Ocsmányirodában (mert nincsen), akkor ugyan hogy a jó büdös életbe tudok kapcsolatba lépni az illetővel, aki meghúzta az autómat? ...  :helpsmilie: :wacko: :hmmmm:


Én is kaptam már ilyet, amikor letörték a tükrömet. A rendszámot megjegyeztem, és ha látom az autót, odamegyek és letöröm neki én is. Az autót láttam már többször, de mindig mozgásban. Ha egyszer látom álló helyzetben is, meg fogja kapni... Ja, és én sem fogok cetlit hagyni, ahogy ő sem...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Deka

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1104
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51847 Dátum: 2017.08.17 11:53:34 »
és ha csak "terelés"?!?!?!

A húnyó felír a cetlire egy kamu rendszámot.... bosszút állsz egy vétlenen? ugyan uram, XXI. század....
Gondolatébresztőnek:
- Az a bűnös akire rábizonyítható
- Önbíráskodás...
- Önbíráskodás tévesen... ellened meg lesz 2-3-sk tanú...
Nem szabad ilyesmibe belemenni.

Jelen esetben a felírt rendszám gazdáját felkutatnám, s kideríteném, hogy járt-e arra. Esetleg a környéken térfigyelő van-e? Másik fonalnak...

S,a lényeg: Mekkora a baj?
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.17 11:57:22 írta Deka »
'10 Avensis 1.8 Valvematic Wagon
'07 Yaris  1.8 TS

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51848 Dátum: 2017.08.17 14:52:45 »
Ez a cetli fogadott a szélvédőn az egyik parkolóban...  :eek: ::) :cry:
Se név, se cím, se telefonszám, csak egy márka és egy rendszám - ami remélhetőleg nem hamis...

De kérdem én, ha esetleg nincsen ismerősöm a Rendőrségen vagy Ocsmányirodában (mert nincsen), akkor ugyan hogy a jó büdös életbe tudok kapcsolatba lépni az illetővel, aki meghúzta az autómat? ...  :helpsmilie: :wacko: :hmmmm:

Szemtanú lesz az. Egyszer én is így hagytam cédulát áldozat kocsiján, meg meghagytam neki a rendőr nevét aki látta az egészet, de hivatalból valamiért nem járt el.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51849 Dátum: 2017.08.17 14:57:22 »
Szemtanú lesz az. Egyszer én is így hagytam cédulát áldozat kocsiján, meg meghagytam neki a rendőr nevét aki látta az egészet, de hivatalból valamiért nem járt el.
Ha szemtanú, sem ér vele semmit, mert nem fog, nem is akart tanúskodni, hiszen nem tudod meghtalálni, a cetli meg nem bizonyíték, max ha megvan a tettes sérült kocsija a rendszám alapján.

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51850 Dátum: 2017.08.17 15:08:10 »
Ez a cetli fogadott a szélvédőn az egyik parkolóban...  :eek: ::) :cry:
Se név, se cím, se telefonszám, csak egy márka és egy rendszám - ami remélhetőleg nem hamis...

De kérdem én, ha esetleg nincsen ismerősöm a Rendőrségen vagy Ocsmányirodában (mert nincsen), akkor ugyan hogy a jó büdös életbe tudok kapcsolatba lépni az illetővel, aki meghúzta az autómat? ...  :helpsmilie: :wacko: :hmmmm:


A rendszamhoz valoban egy szurke Skoda Fabia tartozik, ugyhogy en is hajlanek arra a megallapitasra, hogy egy szemtanu hagyhatta ott a cetlit. Viszont azt nem ertem, hogy akkor mar miert nem hagytam meg a sajat elerhetoseget is, ha esetleg tanuskodni kellene...
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51851 Dátum: 2017.08.17 15:09:13 »
Szemtanú lesz az. Egyszer én is így hagytam cédulát áldozat kocsiján, meg meghagytam neki a rendőr nevét aki látta az egészet, de hivatalból valamiért nem járt el.

Esetleg illetékesség hiányában...??
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51852 Dátum: 2017.08.17 15:18:30 »
Tehetsz feljelentést a rendőrségen. Az a baj hogy tanúk vagy biztonsági kamera felvétel hiányában valszeg bukó a dolog - hacsak az illető nem tünteti el a saját gépkocsijáról a nyomokat, illetve hacsak be nem ismeri.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Beszélgessünk
« Válasz #51853 Dátum: 2017.08.17 15:38:06 »
Esetleg illetékesség hiányában...??
nem

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10696
Beszélgessünk
« Válasz #51854 Dátum: 2017.08.17 16:41:27 »
Köszönöm a sok tanácsot, hozzászólást.  :hug:
Én is kapásból arra gondoltam, hogy lehet nem az "okozó" hagyta a cetlit, vagy csak pusztán felírt egy szintén a parkolóban álló autót és a hozzá tartozó rendszámot, ő meg mint aki jól végezte dolgát elhajtott.
Mert sajnos a cetli így ebben a formában semmire se jó, és semmit se bizonyít. Mert ugye még nekem kellene bizonyítanom, hogy valóban ott állt az autó mellettem (és persze van-e azon az autón árulkodó nyom), a helyszínt már elhagytam én is, szóval szokás szerint veszett ügy ez...
De ha akárcsak egy tanú írta a cetlit, legalább egy telefonszám vagy bármi egyéb, akár csak egy e-mail cím, mert ez a cetli így semmi sem ér.  :hmmmm:

A kár szerencsére nem tűnik vészesnek, talán egy mélypolír kihozza belőle, úgy értem nincsen horpadás vagy festéklepattogzás. Én mindenesetre kiszúrtam egyből, hogy valami történt - a teljesen tiszta autón feltűnt az az apró csík, hogy az nem "gyári" rajta (a cetlit csak utána néztem, azt hittem valami szórólap csak), de ahogy mondani szokták, ennél nagyobb bajunk ne essen.
Csak nem értem tényleg a cetli író gondolatmenetét, az autó és a rendszám akkor ezek szerint valódi, ez is már valami, de a tanú vagy tettes e cetlivel egyáltalán nem azonosítható be és fel sem kutatható. Szóval kb mintha nem is hagyott volna cetlit.

A kötelezővel meg az a baj, hogy bár hiába van már B10 vagy 4 éve, az árak csak emelkednek, és egy ilyen piszlicsáré 15-20e Ft-os dologból a biztosítónál én nem járnék jól, visszatesznek ha jól rémlik 2-3 fokozatnyit, annak meg már több lesz a fizetendő különbözete, szóval veszett ügy az egész... A vicc az, hogy a kötelező biztosítást fizeted, mint a hülye gyerek, de cserébe nem igazán kapsz semmit a pénzedért, ha igénybe veszed a "szolgáltatásukat"... Csak magasabb díjakat a következő évben és lefokozást a Bonus skálán.
« Utoljára szerkesztve: 2017.08.17 16:43:16 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61