Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368714 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6570 Dátum: 2012.08.30 14:43:50 »
Ha érdemes, akkor melyik országból?
Belgium, Hollandia, Németország. Elvileg érdemes, ha az ember rászánja magát, és bele mer/tud vágni, és van megfelelő nyelv, és adminisztrációs ismerete (kinti ügyintézésre gondolok, de az itthoni sem kutya). Olaszország és Franciaországból is hoznak be rengeteget,, sőt az a jellemzőbb, mert azok leharcoltabbak (parkolási, és közlekedési koccanások, sérülések), és azt kipofozva fillérekből eladják rendes áron..

Habár a jó példányok kint is ennyibe kerülnek, mint itthon, mert amit Te meg se néznél, mert mondjuk sok a km, vagy kicsit lelakottabb, de olcsóbb a magyaroknál, azt a kereskedő behozza, visszatekeri, kipucolja, és azt mondod, wow, milyen jó, és megveszed rendes áron! :)
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.30 14:49:44 írta zezoka »

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6571 Dátum: 2012.08.30 16:58:35 »


Köszi a választ. Még megfontolom, illetve megnézem a kinti kínálatot is.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6572 Dátum: 2012.08.30 19:31:31 »
Köszi a választ. Még megfontolom, illetve megnézem a kinti kínálatot is.
Én elsősorban a(z első gazdás) német modelleket ajánlom, azon viszont nem csodálkozom, hogy itthon nem találtál normális darabot...
Today, tomorrow and after tomorrow!

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6573 Dátum: 2012.08.30 19:58:13 »
Én elsősorban a(z első gazdás) német modelleket ajánlom, azon viszont nem csodálkozom, hogy itthon nem találtál normális darabot...

Nem számítottam nagyon sok hazai modellre, hiszen újkorában ez egy méregdrága autó volt. Igazából csoda, hogy ennyire olcsó használtan. Biztos mindenki fél a technológiától és a sok olcsó amcsi modell sem hinném, hogy jót tesz az árnak. Persze ha venni akarok, akkor ez csak jó :-)

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6574 Dátum: 2012.08.30 20:45:56 »
Szia!
Mihez csatlakoztatod a kamera jelét? + egy monitorhoz vagy a Prius MFD-jéhez és ha ide akkor mely csatlakozási pontokhoz?
Köszi
Üdv.

Az MFD-hez.
Outlaw betette a linket ahol a legjobb leírást találod. Én is az alapján csináltam.

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6575 Dátum: 2012.08.30 21:05:16 »
Köszi Fiúk, nézegetem. Nekem tükörbe integrált monitorral megy a tolatás, meg a radar. Smart a Priusom, nincs navi se JBL. Igy is beköthető? Jó előbb nézem a linket.
Üdv
Üdv!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6576 Dátum: 2012.08.30 21:21:51 »
Nem számítottam nagyon sok hazai modellre, hiszen újkorában ez egy méregdrága autó volt. Igazából csoda, hogy ennyire olcsó használtan. Biztos mindenki fél a technológiától és a sok olcsó amcsi modell sem hinném, hogy jót tesz az árnak. Persze ha venni akarok, akkor ez csak jó :-)
Az árat (többek között) a piac alakítja ennyire amennyi mostanság, a (használt) autó minősége nem feltétlenül tükrözi azt. Pl.:OFF leszek,de após XV20-as Camryja több mint 10misi volt újonnan, ő 10 év után alig több, mint a tizedéért vette pedig hidd el nem volt az autóval az égvilágon semmi gond, már eladta, de a mai napig csak felsőfokban tudok róla beszélni)
Today, tomorrow and after tomorrow!

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6577 Dátum: 2012.08.30 21:24:19 »
Én a radar mellett tettem le a voksomat a "radar vagy kamera" kérdésben. Innen rendeltem meg. Remélem eltaláltam a színt. :hmmmm:

Hálás lennék, ha valaki segítene beépíteni, mert a villanyszerelésben meg a fúrásban bátor vagyok, de a lökhárítót nem merem/tudom lekapni, egyáltalán nincs tapasztalatom, hogy hogyan kell megbontani.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6578 Dátum: 2012.08.30 21:41:48 »
Én a radar mellett tettem le a voksomat a "radar vagy kamera" kérdésben. Innen rendeltem meg. Remélem eltaláltam a színt. :hmmmm:

Hálás lennék, ha valaki segítene beépíteni, mert a villanyszerelésben meg a fúrásban bátor vagyok, de a lökhárítót nem merem/tudom lekapni, egyáltalán nincs tapasztalatom, hogy hogyan kell megbontani.
ment mail
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.30 21:43:29 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6579 Dátum: 2012.08.30 21:54:10 »
Én a radar mellett tettem le a voksomat a "radar vagy kamera" kérdésben. Innen rendeltem meg. Remélem eltaláltam a színt. :hmmmm:

Hálás lennék, ha valaki segítene beépíteni, mert a villanyszerelésben meg a fúrásban bátor vagyok, de a lökhárítót nem merem/tudom lekapni, egyáltalán nincs tapasztalatom, hogy hogyan kell megbontani.

Csak úgy jövök, és belepofázok itt a dolgokba.  :D Szóval nekem két kocsin is van mindkettő, gyárilag. Az egyik ugye az Auris HSD, viszont megfigyeltem, hogy a én is inkább a radarra figyelek, nagyon ritka, mikor a képernyőt bámulom. Azonban egy erősen offos autón én is hasonló dilemmába kerültem, és úgy döntöttem, hogy a kínai óccó radar helyett (mert azokkal is van tapasztalatom) ebben az esetben inkább a kamerát részesítem előnybe. Ennek olyan oka is van, hogy a kamerát diszkréten fel tudom rakni a kocsira, míg a radar szenzorokat csak a lökhárítóba fúrva lehetne, és az autónak nagyon eredetinek kell kinéznie, 27 éves, és biztos nem menne át az OT vizsgán megfúrt lökősökkel. De ez már nagyon off.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6580 Dátum: 2012.08.30 21:56:10 »
Én a radar mellett tettem le a voksomat a "radar vagy kamera" kérdésben. Innen rendeltem meg. Remélem eltaláltam a színt. :hmmmm:

Hálás lennék, ha valaki segítene beépíteni, mert a villanyszerelésben meg a fúrásban bátor vagyok, de a lökhárítót nem merem/tudom lekapni, egyáltalán nincs tapasztalatom, hogy hogyan kell megbontani.

Nekem a radarral az a bajom, ha 40-50cm-nél közelebb kerülsz, nem tudni milyen távol van amit jelez.
Kamerával akár 5 centire is megközelíthetsz bármit, és még fúrni sem kell.  ;)

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6581 Dátum: 2012.08.30 21:56:16 »
Szóval vagyok, néha olvasok is. Az a helyzet, hogy nem jutok a kocsihoz, az oldalborda használja állandóan. Nincs is miről írnom, mert nem történik semmi a kocsival, csak működik. Beállt nála fixre a 4.2-es fogyasztás.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6582 Dátum: 2012.08.30 21:56:57 »
Nekem a radarral az a bajom, ha 40-50cm-nél közelebb kerülsz, nem tudni milyen távol van amit jelez.
Kamerával akár 5 centire is megközelíthetsz bármit, és még fúrni sem kell.  ;)

Ez nagyon igaz, és néha szükség is van rá.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6583 Dátum: 2012.08.30 22:18:38 »
Nekem a radarral az a bajom, ha 40-50cm-nél közelebb kerülsz, nem tudni milyen távol van amit jelez.
Kamerával akár 5 centire is megközelíthetsz bármit, és még fúrni sem kell.  ;)
Az előző autóval teljesen jól megszoktam. Amikor már folyamatosan sípol, akkor mehetek mégegy kis löketet. :) De igen, ezt a kamerával jobban ki lehet centizni.
De az is egy plussz számomra a radar javára, hogy az egy kicsit az autó széle felé is lát (oldalra), ha jól van elhelyezve az érzékelő. 1x-2x már megmentett beton vagy alacsonyan kivágott fatuskótól.
Igazából tényleg az a jó, ha mindkettő van, de a kamerával most nincs kedvem babrálni.

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6584 Dátum: 2012.08.30 22:55:36 »
Semmi reményünk nem lesz az EU-s gyári tolató bip-bip-et elhallgattatni.  Néha nem hallom tőle a radarét!  :devil: :devil:
Üdv!