Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3372368 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

Subset

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15600 Dátum: 2016.06.05 19:27:22 »
A TNS 510 esetén rájöttem, hogy bekapcsolt lámpánál jön csak elő az a menü ahol a "lámpás" fényerőt lehet állítani.

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15601 Dátum: 2016.06.05 23:28:03 »
Üdv Mindenkinek!

Segítségre, némi információra lenne szükségem a Priusok fogyasztásával kapcsolatban. Székesfehérvári vagyok és lehetséges, hogy munkahelyváltás miatt Budapestre kell ingáznom hamarosan, ehhez keresek autót. Egy hónapban 2100km-t mennék természetesen főleg autópályán. A Prius második és harmadik generációja is tetszik, viszont abban nem tudok dönteni, hogy Prius IIest, IIIast vagy inkább dízelt vegyek ehhez a fajta üzemeltetéshez. Tegyük fel, nem nehéz a lábam, mondjuk 90-100as tempónál tempomattal tudnak olyan alacsony fogyasztást produkálni a Priusok, mint mondjuk a 2 literes dízelmotoros autók?

Ha tenyleg 90-100 korul jarsz, akkor 3.x literes fogyasztasaid lesznek. Egy 2.0 dizel ennel tobbet ker, foleg automataval. 130nal 5-5,5 litert eszik a Prius
Prius 1.8 HSD

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15602 Dátum: 2016.06.06 08:18:32 »
Segítségre, némi információra lenne szükségem a Priusok fogyasztásával kapcsolatban. Székesfehérvári vagyok és lehetséges, hogy munkahelyváltás miatt Budapestre kell ingáznom hamarosan, ehhez keresek autót. Egy hónapban 2100km-t mennék természetesen főleg autópályán. A Prius második és harmadik generációja is tetszik, viszont abban nem tudok dönteni, hogy Prius IIest, IIIast vagy inkább dízelt vegyek ehhez a fajta üzemeltetéshez. Tegyük fel, nem nehéz a lábam, mondjuk 90-100as tempónál tempomattal tudnak olyan alacsony fogyasztást produkálni a Priusok, mint mondjuk a 2 literes dízelmotoros autók?

90-100 körül nekem a 3-as bőven 5L alatt eszik, talán olyan 4,7 körül lehet. 115 körül van 5-nél, a legutóbbi tankolásnál csináltam egy Bécs-Bp-Bécs ingajáratot 130 körül (és 149-ig is magyar oldalon, ahol toltak a barmok), az átlag arra 5,3 lett (tegnap tankoltam).

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15603 Dátum: 2016.06.06 11:19:03 »
Köszönöm, megérheti akkor a Prius egy dízel helyett akkor, köszönöm az infot.

És azért ne feledkezzünk meg a diesel és a hybrid motor fenntartási költségeiről, az esetleges meghibásodás esélyéről és javítás költségéről sem!!

Kovi1987

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15604 Dátum: 2016.06.06 18:50:46 »
Köszönöm mindenkinek az infokat és építőjellegű hozzászólásokat. :clap:

Matador

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15605 Dátum: 2016.06.07 07:32:47 »
Üdv Mindenkinek!

Segítségre, némi információra lenne szükségem a Priusok fogyasztásával kapcsolatban. Székesfehérvári vagyok és lehetséges, hogy munkahelyváltás miatt Budapestre kell ingáznom hamarosan, ehhez keresek autót. Egy hónapban 2100km-t mennék természetesen főleg autópályán. A Prius második és harmadik generációja is tetszik, viszont abban nem tudok dönteni, hogy Prius IIest, IIIast vagy inkább dízelt vegyek ehhez a fajta üzemeltetéshez. Tegyük fel, nem nehéz a lábam, mondjuk 90-100as tempónál tempomattal tudnak olyan alacsony fogyasztást produkálni a Priusok, mint mondjuk a 2 literes dízelmotoros autók?


Hasonló a helyzet nálam is, annyi különbséggel, hogy én autóúton járok munkába napi 60km-t 60-80km/h-ás tempóval. Nagy dilemmában voltam,hogy dízelt vegyek-e vagy Prius III.-t. Eddig egy BMW 320d-vel (2000 évj.) jártam 8 évig 6,3-as fogyasztassál, de mellette havi 20-30e mindig ment valami problémára. És mivel szeretném kiküszöbölni a javításokat főleg a turbó vagy kettőstömegű, ezért minden a Prius mellett szól. Szóval arra fogok váltani, ha meg lesz a tökéletes példány.

dni

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15606 Dátum: 2016.06.07 09:04:03 »
Sziasztok,

PII-ben ha a bekapcsolom az utastér szellőztetést belső keringetés és klíma nélkül, akkor furcsa, kicsit "poshadt" szagú a levegőt fúj, mely irritálja is torkom egy idő után. Ha bekapcsolom a klímát akkor nem igazán érezhető. Tavaly is találkoztam már a problémával, kicseréltem a levegőszűrőt és csináltam egy egyszerű klíma fertőtlenítést egy aeroszolos cuccal, de teljesen nem oldotta meg a problémát emlékeim szerint. Mi lehet a probléma és a megoldás?
Valamint még egy dolog felvetődött, a csomagtár ajtó teleszkóp már egy kicsit nyikorog és nehezen nyílik, ha befújom, valamilyen olajzó spay-el vagy WD40-el az segíthet?

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15607 Dátum: 2016.06.07 09:10:59 »
de teljesen nem oldotta meg a problémát emlékeim szerint. Mi lehet a probléma és a megoldás?
Rendes, szakszerű klímatisztítás a hőcserélőnél is!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15608 Dátum: 2016.06.07 09:19:55 »
Sziasztok,

PII-ben ha a bekapcsolom az utastér szellőztetést belső keringetés és klíma nélkül, akkor furcsa, kicsit "poshadt" szagú a levegőt fúj, mely irritálja is torkom egy idő után. Ha bekapcsolom a klímát akkor nem igazán érezhető. Tavaly is találkoztam már a problémával, kicseréltem a levegőszűrőt és csináltam egy egyszerű klíma fertőtlenítést egy aeroszolos cuccal, de teljesen nem oldotta meg a problémát emlékeim szerint. Mi lehet a probléma és a megoldás?
Valamint még egy dolog felvetődött, a csomagtár ajtó teleszkóp már egy kicsit nyikorog és nehezen nyílik, ha befújom, valamilyen olajzó spay-el vagy WD40-el az segíthet?

Válaszaitokat, ötleteiteket előre is köszönöm.
Koszos a klímád. Aerosollal nem fogod kipucolni. Vagy autokozmetikás ózonos kezelés, vagy habbal a blub oldalon található videót követve.

flower78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15609 Dátum: 2016.06.07 10:18:03 »
Én idén kétszer kitisztítottam már habbal + pollenszűrőt is cseréltem, de még mindíg lehet érezni közvetlenül a klíma kikapcsolása után a szagot.

dni

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15610 Dátum: 2016.06.07 10:41:12 »
Tudtok esetleg ajánlani a xiv, xv, xvi kerülethez közeli klímást, ahol rendesen kitisztítanák?

Csomagtartó teleszkóp nyikorgásra ötlet?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15611 Dátum: 2016.06.07 10:58:28 »
Én idén kétszer kitisztítottam már habbal + pollenszűrőt is cseréltem, de még mindíg lehet érezni közvetlenül a klíma kikapcsolása után a szagot.
Alulról a lefolyón kereszül nyomtad tele a hűtőt habbal, vagy felülről a szellőzőrácson nyomtál bele? (az utóbbi nem sokat számít hosszú távon)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15612 Dátum: 2016.06.07 11:00:43 »
Tudtok esetleg ajánlani a xiv, xv, xvi kerülethez közeli klímást, ahol rendesen kitisztítanák?

Csomagtartó teleszkóp nyikorgásra ötlet?
HA veszel egy flakon habot, szívesen kinyomom neked a 17-ben mondjuk hétvégén (cca 5 perc bontással együtt)
A nyikorgásra pedig tudni kellene mi nyikorog. A teleszkópszár, a felfogatási gömb, vagy a zsanér. Ha gondolod, ezt is be tudjuk olajozni / zsírozni (hova mi kell) :)

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15613 Dátum: 2016.06.07 11:04:37 »
Koszos a klímád. Aerosollal nem fogod kipucolni. Vagy autokozmetikás ózonos kezelés, vagy habbal a blub oldalon található videót követve.

Milyen habot vettél erre? Még sose csináltam ilyet, de kipróbálnám, ártani nem árt. Bevált terméket meg szívesen vásárolok. :)

flower78

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 55
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15614 Dátum: 2016.06.07 11:06:41 »
Alulról a lefolyón kereszül nyomtad tele a hűtőt habbal, vagy felülről a szellőzőrácson nyomtál bele? (az utóbbi nem sokat számít hosszú távon)
A Prius klubbos videó szerint csináltam + plusz még a szellőző rostéjokhoz is nyomtam.