Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366982 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15585 Dátum: 2016.05.31 12:32:32 »
Azért vannak ilyen helyek még Magyarországon is. Kevesen tehetik meg maguknak azt, hogy csak melegben használjanak autót, amikor a jellemzően párás, szélvédett helyeken sincs köd.
Én már mentem a Bakonyban az autónk előtt gyalog, több órán keresztül.

Nem azt mondtam, hogy sose kellhet, hanem hogy túlzott jelentőséget tulajdonítanak neki. Gyerekkoromban apám is vezetett úgy át kocsit a Tisza-tó töltésén Fürednél, hogy kb. 3 méterre látott előre és a szaggatott felezővonalat figyelte, követtek kilométereken át.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15586 Dátum: 2016.05.31 13:21:31 »
Navigáció.
Hát Budapesten még elmegy. Kiskunlacháza és Nagytarcsa kifogott rajta és nem új utakkal (ezért sem volt feltétel a vásárlásnál).
Navi frissítés ha érdekel, írj, vagy hívj.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

VMikk

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15587 Dátum: 2016.06.01 09:54:51 »
Navi frissítés ha érdekel, írj, vagy hívj.
Most frissítettél 3-4 hete kék prius belvárosban :D

Egyébként
Nagytarcsa, Bánki Donát utcába akart érdekes módon elvinni (úgy ahogy gondolja nem lehet - ha jól rémlik a laktanyán keresztül).
Kiskunlacháza, Pihenő sétány, a Strandi út elég régóta ott figyel ami a Pihenő elejére visz rögtön, a GPS a külső Ráckevei úton akart elvinni, persze nem ott mentünk, így a GPS úgy látta mintha mezőn garázdálkodnánk.
Az hogy a 10-es elkerülőt és a Solymári szakaszt nem ismeri még érthető is.
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.01 10:16:28 írta VMikk »

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15588 Dátum: 2016.06.01 11:14:54 »
Zöld rdsz. téma tiszta. Azt gondoltam sima Priusra is az jár, de ezek szerint akkor csak a VIP autókra adnak olyat. :D
Csomagtartó pipa. Nem árt ha JÓÓÓÓÓÓ nagy van, mert van hova pakolni, de nem létszükséglet.
És a többi szempont. Bár ez gondolom nagyon egyéni döntés kell hogy legyen, de ettől függetlenül azért kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Vélemény?  :whistling:

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15589 Dátum: 2016.06.01 12:06:15 »
Vélemény?  :whistling:

Írtad, hogy 800e-1M árkülönbség lenne, amit tudnál építkezésre is fordítani. Azt már kiszámoltad, hogyha Priusra váltasz, akkor mennyi idő alatt hozza ezt vissza az üzemanyagon? Olyan 5L/100km-es fogyasztással számolhatsz átlagban.

Ha az Avensis jól működik és nincs más racionális oka a cserének, csak az, hogy öreg, akkor nem biztos, hogy le kell cserélned.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15590 Dátum: 2016.06.02 22:07:47 »
Most frissítettél 3-4 hete kék prius belvárosban :D
Lol magamon  [rohog]
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15591 Dátum: 2016.06.03 14:17:51 »
Írtad, hogy 800e-1M árkülönbség lenne, amit tudnál építkezésre is fordítani. Azt már kiszámoltad, hogyha Priusra váltasz, akkor mennyi idő alatt hozza ezt vissza az üzemanyagon? Olyan 5L/100km-es fogyasztással számolhatsz átlagban.

Ha az Avensis jól működik és nincs más racionális oka a cserének, csak az, hogy öreg, akkor nem biztos, hogy le kell cserélned.

Kell valaki, aki felráz az álmaimból. :)

Kovi1987

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15592 Dátum: 2016.06.05 01:48:03 »
Üdv Mindenkinek!

Segítségre, némi információra lenne szükségem a Priusok fogyasztásával kapcsolatban. Székesfehérvári vagyok és lehetséges, hogy munkahelyváltás miatt Budapestre kell ingáznom hamarosan, ehhez keresek autót. Egy hónapban 2100km-t mennék természetesen főleg autópályán. A Prius második és harmadik generációja is tetszik, viszont abban nem tudok dönteni, hogy Prius IIest, IIIast vagy inkább dízelt vegyek ehhez a fajta üzemeltetéshez. Tegyük fel, nem nehéz a lábam, mondjuk 90-100as tempónál tempomattal tudnak olyan alacsony fogyasztást produkálni a Priusok, mint mondjuk a 2 literes dízelmotoros autók?

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15593 Dátum: 2016.06.05 06:57:11 »
Urak!
P3006-os hibakód jelentkezett már vkinek?
Today, tomorrow and after tomorrow!

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15594 Dátum: 2016.06.05 08:34:38 »
Üdv Mindenkinek!

Segítségre, némi információra lenne szükségem a Priusok fogyasztásával kapcsolatban. Székesfehérvári vagyok és lehetséges, hogy munkahelyváltás miatt Budapestre kell ingáznom hamarosan, ehhez keresek autót. Egy hónapban 2100km-t mennék természetesen főleg autópályán. A Prius második és harmadik generációja is tetszik, viszont abban nem tudok dönteni, hogy Prius IIest, IIIast vagy inkább dízelt vegyek ehhez a fajta üzemeltetéshez. Tegyük fel, nem nehéz a lábam, mondjuk 90-100as tempónál tempomattal tudnak olyan alacsony fogyasztást produkálni a Priusok, mint mondjuk a 2 literes dízelmotoros autók?

Nekem korábban egy CR diesel 1.9 dCi motoros egyterűm volt, most P3.  A diesel legalacsonyabb fogyasztása 5.4, a legmagasabb 6.0 liter volt városi-elővárosi használatban. (Bp keleti agglomeráció, Margit híd budai hídfő)  Mivel 7 év alatt  ilyen fogyasztási adatok voltak, gondolom, hogy viszonylag kicsi a ***ázalék.  A P3 egy éves összetett fogyasztási adata jelenleg 4.6 liter/100 km-en áll ugyanolyan használati mód mellett.  És én nem tötymörgök, általában a megengedett sebességhatáron használom. (ugye a P3-ban 1.8 literes benzinmotor van) A P2 0.5-1.0 literrel kér többet, ahogy írják a kollégák.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15595 Dátum: 2016.06.05 08:44:34 »
Urak!
P3006-os hibakód jelentkezett már vkinek?
Jelentkezni nem jelentkezett, de azt jelenti a kód hogy a nagy akksiban az egyik blokk feszültsége nagyobb mértékben ingadozik töltéskor / kisütéskor mint a többié. Szétszedés után kiderül hogy csak oxidálódott saru, vagy tényleg blokkcserés.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15596 Dátum: 2016.06.05 09:40:39 »
Nekem korábban egy CR diesel 1.9 dCi motoros egyterűm volt, most P3.  A diesel legalacsonyabb fogyasztása 5.4, a legmagasabb 6.0 liter volt városi-elővárosi használatban. (Bp keleti agglomeráció, Margit híd budai hídfő)  Mivel 7 év alatt  ilyen fogyasztási adatok voltak, gondolom, hogy viszonylag kicsi a ***ázalék.  A P3 egy éves összetett fogyasztási adata jelenleg 4.6 liter/100 km-en áll ugyanolyan használati mód mellett.  És én nem tötymörgök, általában a megengedett sebességhatáron használom. (ugye a P3-ban 1.8 literes benzinmotor van) A P2 0.5-1.0 literrel kér többet, ahogy írják a kollégák.
A ***ázalék kicsi, de az egyterűnek a homlokfala az nagy ;)

Subset

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15597 Dátum: 2016.06.05 10:22:27 »
Sziasztok,

TNS 510-es navit használ itt valaki ? Nekem, most került egy ilyen a tulajdonomba.
Jól sejtem, hogy térképfrissítéshez meg kell vásárolni a gyári SD kártyát ?  :nono: (ebay-en találni)
Igazából megvagyok navi nélkül is - nagy-nagy ritkán ha kell (akkor meg okos-telefont használtam eddig) gondolkodom szükségem van-e rá egyáltalán...
Erős napsütésben, bekapcsolt lámpánál nem igazán látni a kijelzőt - lehet ezen változtatni ?
THX

Kovi1987

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15598 Dátum: 2016.06.05 12:03:04 »
Nekem korábban egy CR diesel 1.9 dCi motoros egyterűm volt, most P3.  A diesel legalacsonyabb fogyasztása 5.4, a legmagasabb 6.0 liter volt városi-elővárosi használatban. (Bp keleti agglomeráció, Margit híd budai hídfő)  Mivel 7 év alatt  ilyen fogyasztási adatok voltak, gondolom, hogy viszonylag kicsi a ***ázalék.  A P3 egy éves összetett fogyasztási adata jelenleg 4.6 liter/100 km-en áll ugyanolyan használati mód mellett.  És én nem tötymörgök, általában a megengedett sebességhatáron használom. (ugye a P3-ban 1.8 literes benzinmotor van) A P2 0.5-1.0 literrel kér többet, ahogy írják a kollégák.

Köszönöm, megérheti akkor a Prius egy dízel helyett akkor, köszönöm az infot.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15599 Dátum: 2016.06.05 12:42:33 »
Köszönöm, megérheti akkor a Prius egy dízel helyett akkor, köszönöm az infot.
Egy év használat után kijelenthető, hogy nekünk megérte. Egyedül a nyomaték hiányzik, de megszokható. Azért a villanymotor sokat pótol. :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.