Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3370619 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15090 Dátum: 2016.02.23 16:45:00 »
Aki keres, az talál. ;)

Fotós howto a disk jelszavát feloldani: https://www.drive.net/l/5500930/

Saját tapasztalat: ha mindezt egy öreg IDE-vezérlős Thinkpaden csinálod, ott csak a boot után szabad bedugni a lemezt, mert különben a BIOS indulásnál rögtön jelszót kér.

Ha ez megvan, akkor egy bármilyen IDE-USB tokban rádughatod olyan gépre, amin modernebb oprendszer van és ott normál FAT filerendszerként látod az összes (AFAIR 4) partíciót rajta.

koszi,
mostmar csak egy regi ide vezerlos thinkpadet kell talalni itthon ill barmit amin windoz fut :DDDDDDD

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15091 Dátum: 2016.02.23 16:52:25 »
Ugyanebben a cipoben jarok en is. Bicskei forumtarsat ajanlottak innen, akivel felvettem a kapcsolatot, de sajnos a foldrajzi tavolsag eleg jelentos, az ajanlata a hivatalos arak kb fele volt.
A fejegyseg kiszerelese ahogy neztem nem ordongoseg, a HDD sem egy nagy durranas csatlakoztatasa sem(regi laptop vinyokat hasznalnak), mar csak ahhoz kell megtalalni az infot hogyan lehet a naveq terkepet (ha jol tudom toluk szarmaznak a terkepek) "legalizaltan" ramasolni ;)

Igen neked ez még megy, nekem már T&G a fejegység, ott ezt nem lehet megoldani.... Marad a Waze, amit viszont kedvelek és tudok együttélni a kompromisszummal,

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15092 Dátum: 2016.02.23 16:53:45 »
Nem laptop vinyók, hanem un. "Automotive-Grade" vinyók ezek, amik jobban bírják az autóban történő használatot. Csatlakoztathatóságuk persze azonos, simát is lehet tenni helyettük (SSD-t állítólag nem), de ha mondjuk venni szeretnél ugyanilyet, drágább, mint egy "sima" vinyó

Speckó titkosítást használ a Toyota, amit sajna az SSD-k már nem támogatnak. Index fórumban volt erről szó.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15093 Dátum: 2016.02.23 16:56:01 »
koszi,
mostmar csak egy regi ide vezerlos thinkpadet kell talalni itthon ill barmit amin windoz fut :DDDDDDD

Mondom bármin írható a filerendszer, ami elég modern hozzá, Linuxon is, OS X-en is. :)

Laptopból meg pont, hogy ne Thinkpadet keress, azzal csak szopatnád magad fölöslegesen. Inkább valami egyszerűbbet, aminek a BIOS-a nem ellenőrzi a disk védettségét.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15094 Dátum: 2016.02.23 16:58:28 »
Speckó titkosítást használ a Toyota, amit sajna az SSD-k már nem támogatnak. Index fórumban volt erről szó.

Nem titkosítás, hanem egyszerű jelszóvédelem, ezért is kapcsolható ki. AFAIK többé-kevésbé az összes HDD támogatja, talán még az újabb SATA cuccok is, de senki se használja. Az SSD-k meg nem támogatják a hírek szerint. IDE SSD amúgy is elég ritka madár, manapság pláne.

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15095 Dátum: 2016.02.23 17:22:23 »
Nem titkosítás, hanem egyszerű jelszóvédelem, ezért is kapcsolható ki. AFAIK többé-kevésbé az összes HDD támogatja, talán még az újabb SATA cuccok is, de senki se használja. Az SSD-k meg nem támogatják a hírek szerint. IDE SSD amúgy is elég ritka madár, manapság pláne.

Bocsánat, nem is tudtam, hogy ennyire egyszerű a dolog...

dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15096 Dátum: 2016.02.23 20:36:05 »
Igen neked ez még megy, nekem már T&G a fejegység, ott ezt nem lehet megoldani.... Marad a Waze, amit viszont kedvelek és tudok együttélni a kompromisszummal,

Egyenlore meg nem tiszta, hogyaz enyemmel megy e mivel az nem nagynavis, a navi felett nekem van cd nyilas is. Szoval kicsit meg sotetben tapogatozom.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15097 Dátum: 2016.02.23 21:12:01 »
Nem titkosítás, hanem egyszerű jelszóvédelem, ezért is kapcsolható ki. AFAIK többé-kevésbé az összes HDD támogatja, talán még az újabb SATA cuccok is, de senki se használja. Az SSD-k meg nem támogatják a hírek szerint. IDE SSD amúgy is elég ritka madár, manapság pláne.

Thinkpadben SSD-re is beállítható diszkjelszó.

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15098 Dátum: 2016.02.23 21:33:05 »
Uraim!
Klubmatrica van még!!
Üdv.
Üdv!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15099 Dátum: 2016.02.23 22:15:55 »
Na akkor a navi témát tisztázandó:
2009-2012-ig a HDD-s navi frissítése házilag az fejegység kiszerelésével, az IDE-s hdd kiszerelésével oldható meg. Hardver szintű jelszó van rajta, legegyszerűbben egy IDE portra csatlakoztatva HDAT programmal távolítható el a jelszó. Utána már a partíciók és a fájlok windows alatt is láthatók, ekkor már usb-ide külső hdd házzal is megy a dolog. Csak érdekesség, hogy magán a fejegységen is Windows fut, gyanítom valami embedded verzió. Sok gond nincs vele.
A facelift (2012 után) és Prius+ gépekben más a teljes rendszer. Sata hdd-t használnak, más jelszóval (a fenti linken a régebbi rendszer van). De a jelszó eltávolítása után szintén másolhatóak az új térképfájlok.
A TNS350-et még tanulmányoznom kell, de ha jól tudom az SD kártyás.
SSD sajnos nem használható és a fejegység első indításakor visszaírja a jelszóvédelmet a rendszer.
A navilex 38e körül csinálja a fenti műveletet, én felénél olcsóbban és ha valamit elqrnék, vállalom a felelősséget. Ezért és az időmért kérek én is pénzt a frissítésért.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15100 Dátum: 2016.02.24 08:26:36 »
Na akkor a navi témát tisztázandó:
2009-2012-ig a HDD-s navi frissítése házilag az fejegység kiszerelésével, az IDE-s hdd kiszerelésével oldható meg. Hardver szintű jelszó van rajta, legegyszerűbben egy IDE portra csatlakoztatva HDAT programmal távolítható el a jelszó. Utána már a partíciók és a fájlok windows alatt is láthatók, ekkor már usb-ide külső hdd házzal is megy a dolog. Csak érdekesség, hogy magán a fejegységen is Windows fut, gyanítom valami embedded verzió. Sok gond nincs vele.

Kissé off-topic, szakmai kíváncsíság: biztos vagy benne, hogy Windows? Én a kiszerelt HDD firmware file-jain Linux alatt lefuttattam egy-egy strings-et és megnéztem, hogy miket talál a binárisokban, de nem volt Microsoftra utaló szöveg. Sőt, szinte csak Aisin. Illetve valami open source zip, vagy képformátum-kezelő library copyright stringjét találtam meg.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15101 Dátum: 2016.02.24 08:46:26 »
Kissé off-topic, szakmai kíváncsíság: biztos vagy benne, hogy Windows? Én a kiszerelt HDD firmware file-jain Linux alatt lefuttattam egy-egy strings-et és megnéztem, hogy miket talál a binárisokban, de nem volt Microsoftra utaló szöveg. Sőt, szinte csak Aisin. Illetve valami open source zip, vagy képformátum-kezelő library copyright stringjét találtam meg.
A frissítő DVD-n találtam 7zip exe-t amit gondolom windows executable, és fejegység futtatja frissítéskor valamit üres partíciókon mindig csinál a fejegység "System Volume Information" és "$Recycle.bin" -t ami szintén windows sajátosság. És még gyanús, hogy a wma-t is simán lejátssza ;) Vagy rosszul tudom?
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Matador

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15102 Dátum: 2016.02.24 09:47:21 »
Pláne hogy Székesfehérvár, Új-Csóri út... 1000% tekert. Jártam azon a Csóri úti nepper soron anno sokat. :)


Nem itt veszem meg a kocsit! Csak meg akartam nézni élőben, mert még nem láttam. És azt sem tudtam mekkora hely van benne stb...
Ha Priust veszek,akkor külföldről hozom. Az biztos.

(Amúgy megyek majd a Toyota Mayer-hez Prius IV tesztvezetésre... :) )

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15103 Dátum: 2016.02.24 10:11:54 »
A frissítő DVD-n találtam 7zip exe-t amit gondolom windows executable, és fejegység futtatja frissítéskor valamit üres partíciókon mindig csinál a fejegység "System Volume Information" és "$Recycle.bin" -t ami szintén windows sajátosság. És még gyanús, hogy a wma-t is simán lejátssza ;) Vagy rosszul tudom?

Sose próbáltam még benne adat CD-t lejátszatni, tömörített hangfile-okkal, nem tudom. :)

Nekem nem rémlik, hogy ilyen jellemzően windowsos nevű könyvtárak lettek volna a disken. Ill. .exe se volt a csomagban.

benoe77

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15104 Dátum: 2016.02.24 11:26:19 »
Sose próbáltam még benne adat CD-t lejátszatni, tömörített hangfile-okkal, nem tudom. :)

Nekem nem rémlik, hogy ilyen jellemzően windowsos nevű könyvtárak lettek volna a disken. Ill. .exe se volt a csomagban.

Nem lehet, hogy két különböző naviról beszéltek? Van kisnavi, nagynavi, GEN6, GEN7, stb...?
Nekem GEN7 van, abban is ilyen windowsos könyvtárak vannak, az mp3 mellett wma-t játszik le (HDD-ről nem, lemezről és USB-ről igen)