Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3369613 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14145 Dátum: 2015.10.08 17:25:51 »
BallóMarcit? Most nézem csak a képeket.. :)
:sorcerer: :yes: :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14146 Dátum: 2015.10.08 18:21:39 »
BallóMarcit? Most nézem csak a képeket.. :)
Tudnom kéne valamit róla?
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14147 Dátum: 2015.10.08 18:44:27 »
Tudnom kéne valamit róla?
Klubos volt, míg nem vett egy diesel VW Golf3 kabriót.  :whistling:

Most egy Yaris TS-e van. Ott dolgozik.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14148 Dátum: 2015.10.08 18:46:24 »
meg egy mazda mx5;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

nagrol

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14149 Dátum: 2015.10.09 10:25:43 »
Sziasztok!
Teljesen új "szereplő" vagyok a témában. Autóvásárlás előtt állok és több hónapos tájékozódás, "önismereti kutatás" :) után nagy eséllyel egy használt Pirus III -ast veszek.
Az hogy új vagyok úgy is értendő hogy még soha nem vezettem hibridet, automata váltóst is vagy 15 éve :).
De ettől a részétől nem tartok, nyitott vagyok az újdonságokra az automatára meg egyenesen vágyom.
Kérlek aki ráér és olvas dobáljon meg tanácsokkal mire figyeljek. Ha jól látom Magyarországon üzembe helyezettet nem fogok találni, marad a behozott. Márkaszerviz átnézi ha odamegyek az eladóval? Esetleg van aki itt vállal ilyet?
Szóval várok minden hozzászólást akár le, akár rábeszélni akar  :)

köszi!
Roland

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14150 Dátum: 2015.10.09 10:38:53 »
A márkaszerviz természetesen átnézi, ajánlott is. Az akku állapota is tartozzon bele a vizsgálatba. És persze vásárlás előtt kell  ::)

Csokisgreg

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14151 Dátum: 2015.10.09 19:07:03 »
Sziasztok, engem is érdekelne nagrol kérdésére a válasz :) Illetve ha valaki innen hozott be mostanában hollandiából autót akkor annak mi volt a folyamata? Olvasgatom a fórumot lelkesen, csak most a friss információ nagyon jól jönne meg persze az is hogy mire figyeljek és társai. Jöhet ide is vagy pü-be is.

Itthon lehet-e utólag (p2 és p3 is érdekelne) vonóhorgot felrakatni, kerékpár szállítás céljából?
P3 esetén foglalkozik-e itthon valaki cd-s rádió helyére való gyári navi beépítéssel?

Elment az off autó és ebben a hónapban még be kéne szereznem az új járgányt. Na meg ma láttam egy p2-t a fóti auchannál prius clubos matricával és az is megadta a kellő lelkesedést.

Előre is köszönöm a válaszokat!

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14152 Dátum: 2015.10.09 19:34:46 »
Kérlek aki ráér és olvas dobáljon meg tanácsokkal mire figyeljek. Ha jól látom Magyarországon üzembe helyezettet nem fogok találni, marad a behozott. Márkaszerviz átnézi ha odamegyek az eladóval? Esetleg van aki itt vállal ilyet?

Alapvetően azzal kezdeném, mint minden autóval: volt-e törve és ha volt, akkor mennyire jól javították. Komoly törésnél elmászik a geometria és akkor az egészet cseszheted, ha nem csinálták meg tisztességesen. Élek, élek közötti távolságok hogy futnak? Olaj folyik-e bárhol? Motortérnek porosnak kell lennie, nem olajosnak és nem lemosottnak, szilikonosan csillogósnak. Féktárcsa, gumi köszönőviszonyban van-e a km-rel? Belül mennyire lelakott (ha eléggé, akkor xartak a többibe is bele)? Check engine lámpa, ABS és légzsák világít-e, ha gyújtást ráadod és elalszanak-e más időben? Toyotánál mit mondanak a km-re? Rohadások, rozsdafoltok hol vannak? Ajtók alja, küszöbök, csomagtérajtó, stb. Most ennyi jut eszembe. Keresni kell az ellentmondásokat.

Szerintem attól, hogy márkakereskedés, attól még lehet semmirekellő az állapotfelmérés. A számítógépet ki tudják olvasni biztosan, arra biztos jó, csak az értelmezéssel lehetnek gondok. Ha nem értesz hozzá, olyan embert vigyél, aki ért hozzá, különben megszivatnak vagy oltári mákod lesz. Egy tisztességes mustra szerintem fél óra alatt nem úszható meg úgy számolva, hogy még a motort nincs bekapcsolva. Az eladó karattyolását meg nem szabad meghallani.
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.09 19:38:56 írta lukit »

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14153 Dátum: 2015.10.09 19:54:31 »
Budaörsi út 150 és környéke (+/- 10) házszámoktól nem ajánlott venni!
music     

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14154 Dátum: 2015.10.09 21:07:52 »
Budaörsi út 150 és környéke (+/- 10) házszámoktól nem ajánlott venni!
Tegnap voltam ott pont, egy barna Ct200-t néztem, hatalmas fostalicska volt állapotra, a szöveg: "még nem takarítottuk ki, mert ezt rendelésre hoztuk, csak a vevőnek volt már egy 50%-nál nagyobb hitele és így nem kapott újabb hitelt"  - látszólag foglalkoztak vele, csak ennyit bírtak kihozni belőle, karcos, szakadt, csapzott volt, valszeg még fél kiló szilikon megy majd rá és csillogni fog mint az állat. Gyanítom a legolcsóbbat hozták be kintről, majd valami majom megveszi...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14155 Dátum: 2015.10.09 22:30:34 »
Tegnap voltam ott pont, egy barna Ct200-t néztem, hatalmas fostalicska volt állapotra, a szöveg: "még nem takarítottuk ki, mert ezt rendelésre hoztuk, csak a vevőnek volt már egy 50%-nál nagyobb hitele és így nem kapott újabb hitelt"  - látszólag foglalkoztak vele, csak ennyit bírtak kihozni belőle, karcos, szakadt, csapzott volt, valszeg még fél kiló szilikon megy majd rá és csillogni fog mint az állat. Gyanítom a legolcsóbbat hozták be kintről, majd valami majom megveszi...
Budakalász Országút. Oda sem ajánlatos. Üdv
Üdv!

NeverGreen

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 160
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14156 Dátum: 2015.10.09 23:47:30 »
Budakalász Országút. Oda sem ajánlatos. Üdv
Csatlakozom, nekem sincs jó tapasztalatom velük.
- Minden nap elmúlik valami rossz! -

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14157 Dátum: 2015.10.09 23:58:31 »
Budakalász Országút. Oda sem ajánlatos. Üdv
Na oda ki sem mentem, pedig linkeltem fentebb egy szép verdát, de 2 éve a Prius vásárláskor kimentem oda. Na ami ott volt  :censored:
Egyik autó sem volt 100-as, valamit mindegyiken mókoltak.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14158 Dátum: 2015.10.10 00:10:57 »
Egyébként az 5-6 autó átnézése után most ezt venném meg:
https://www.hasznaltauto.hu/auto/lexus/ct/lexus_ct_ct200h_mark_levinson_top_automata_oceankek._vilagos_bor-9139034

Trotter Mester: Marci nem nagyon foglalkozott velem, inkább a kollégája, de ő túl rábeszélős volt. (pl. ezeket a kifejezéseket nem szeretem: "Most egy kabrió M3-mal járok, de télre ezt a Lexust fogom használni, ha nem viszik el")
Szóval ha valaki beszélne Balló Marcival, hogy a fenti kocsit 4.2m-ért elviszem, akkor megköszönném  :flowers:
Az a baja egyedül, hogy 173e km-es. Beteszek 2 év alatt 40-50e km-t, 200e km fölött nem fogom tudni eladni :(
A színét egyébként imádom, de az is nehezen eladható...
« Utoljára szerkesztve: 2015.10.10 00:13:23 írta Bicskei »
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14159 Dátum: 2015.10.10 05:49:35 »
Egyébként az 5-6 autó átnézése után most ezt venném meg:
https://www.hasznaltauto.hu/auto/lexus/ct/lexus_ct_ct200h_mark_levinson_top_automata_oceankek._vilagos_bor-9139034

Trotter Mester: Marci nem nagyon foglalkozott velem, inkább a kollégája, de ő túl rábeszélős volt. (pl. ezeket a kifejezéseket nem szeretem: "Most egy kabrió M3-mal járok, de télre ezt a Lexust fogom használni, ha nem viszik el")
Szóval ha valaki beszélne Balló Marcival, hogy a fenti kocsit 4.2m-ért elviszem, akkor megköszönném  :flowers:
Az a baja egyedül, hogy 173e km-es. Beteszek 2 év alatt 40-50e km-t, 200e km fölött nem fogom tudni eladni :(
A színét egyébként imádom, de az is nehezen eladható...

Szerintem Ernő volt. :)
Ha leérek a szegedi talira megpróbálom felhívni Marcit.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.