Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3367023 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Bandee E. Coyote

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13305 Dátum: 2015.06.25 09:15:35 »
Sziasztok,

Hosszas hallgatás után már a Prius II vásárlás célegyenesében vagyok és kérdeznék...

Megnéztem már pár betegágy-Prius-t, ez a darab elég jónak tűnt menet közben is:

[https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_2006_automata-9024281]

Valakinek esetleg van tapasztalata / észrevétele ezzel kapcsolatban? 150 K körül van benne.

Esetleg felmerült az Auris Hybrid (2011) mint alternatíva. Ezzel mik a tapasztalatok?

Köszi!
 

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13306 Dátum: 2015.06.25 09:43:07 »
Hali!

Ugye tudjátok, hogy már a Prius3 is benne van a 4+ szervizprogramban? :)

Motorolaj és olajszűrő csere, karbantartási munkadíj + 1ÉV INGYENES EUROPE ASSISTANCE* > 0W20 olajjal 30e
És ugye a hibridgari is fél áron van mellé, tehát 26.

Assistance nélkül ezt lehet pár ezerrel olcsóbban meg lehet oldani, de azért emlékezzünk, autóvásárlásnál milyen kincs volt mindenkinek egy végig márkaszervizes szervizkönyv. :)

http://www.toyota.hu/szervizakcio/szervizcsomag_kedvezmeny.json

üdv.:
VD


Persze ha 2009-es vagy 2010-es a gyártási év... Ezt az apróságot elfelejtetted említeni.

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13307 Dátum: 2015.06.25 11:26:53 »
Sziasztok,

Hosszas hallgatás után már a Prius II vásárlás célegyenesében vagyok és kérdeznék...

Megnéztem már pár betegágy-Prius-t, ez a darab elég jónak tűnt menet közben is:

[https://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_2006_automata-9024281]

Valakinek esetleg van tapasztalata / észrevétele ezzel kapcsolatban? 150 K körül van benne.

Esetleg felmerült az Auris Hybrid (2011) mint alternatíva. Ezzel mik a tapasztalatok?

Köszi!

2,5 nem kevés egy P2-ért, de ha tényleg jó (fotón az), megérheti. Mindenképp nézesd át szervizben.
Azonban én ha az Auris mérete elég (hátsó tér, csomagtér), inkább azt venném, hisz az már a P3 1.8 HSD technikáját kapta meg. Csendesebb, erősebb, kevesebbet eszik, kisebb a károsanyagkibocsátás, 1 szíj sincs rajta, stb...
Prius 1.8 HSD

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13308 Dátum: 2015.06.25 11:28:03 »
Köszi az infót, ez nagyon hasznos oldal, bár még meg kell értenem, mert ha jól látom érdemi infót csak 9 dolcsiért kap az ember /ami persze megéri/, csak a tizedik autónál már kezd húzóssá válni. Vagy van valami ingyenes lehetőség is?

Jó lenne, ha lenne valami hasonló módszer az európai autóknál is, még ha fizetni kellene érte, akkor is megérné.
Az is egy megoldás lenne, ha le lehetne ellenőrizni, hogy volt-e kárkifizetés az autóra, ha igen akkor mekkora összeg volt? Magyarországi autónál elegendő lenne egy olyan biztosítós kolléga aki bele tud nézni ilyen adatokba.

Google-be kell beütni az alvázszámot, nem feltétlen ezen az oldalon van fent az autó, de sokszor megtalálja a kocsit itt-ott., s nem csak alvázszámkeresőknél. :)
Prius 1.8 HSD

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13309 Dátum: 2015.06.25 11:29:26 »

Persze ha 2009-es vagy 2010-es a gyártási év... Ezt az apróságot elfelejtetted említeni.
Nyilván akkor, ha 4 évesnél idősebb a kocsi, akkor nem.
S az USA autókra sem vonatkozik ez, csak az európaira.
Prius 1.8 HSD

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13310 Dátum: 2015.06.25 11:30:13 »
A 4+ az elkényelmesedett, lehúzható embereknek lett kitalálva, a pofátlan áru Toyotás olajat és szűrőt picit olcsóbban adják.
Eurocare? Számszerűleg hányunknak volt rá szüksége a tralerezésre? Mennyi is a szintidő?
Hibrid akku gari a statisztikailag el nem romló, és cellánként cserélhető akkura?
Karbantartási munkadíj a félórás olajcsere költségén felül? Voltam eleget márkaszervízben, hogy az alulfizetett szerelők munkamorálját kiismerjem. A TMH igazán csinálhatna rendszeres inkongnitó tesztet.

1 kulcs esetén másikat felprogramozni, többit letiltani, a zárat ledugózni azt csá.
 

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13311 Dátum: 2015.06.25 12:02:08 »
A 4+ az elkényelmesedett, lehúzható embereknek lett kitalálva, a pofátlan áru Toyotás olajat és szűrőt picit olcsóbban adják.
Eurocare? Számszerűleg hányunknak volt rá szüksége a tralerezésre? Mennyi is a szintidő?
Hibrid akku gari a statisztikailag el nem romló, és cellánként cserélhető akkura?
Karbantartási munkadíj a félórás olajcsere költségén felül? Voltam eleget márkaszervízben, hogy az alulfizetett szerelők munkamorálját kiismerjem. A TMH igazán csinálhatna rendszeres inkongnitó tesztet.

1 kulcs esetén másikat felprogramozni, többit letiltani, a zárat ledugózni azt csá.
 

Teljesen igazad van!

Nézz be az index Prius topikjába és rájössz, hogy miért nem érdemes komolyan venni az eredeti hozzászólás posztolóját.....

Bandee E. Coyote

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13312 Dátum: 2015.06.25 12:07:42 »
2,5 nem kevés egy P2-ért, de ha tényleg jó (fotón az), megérheti. Mindenképp nézesd át szervizben.
Azonban én ha az Auris mérete elég (hátsó tér, csomagtér), inkább azt venném, hisz az már a P3 1.8 HSD technikáját kapta meg. Csendesebb, erősebb, kevesebbet eszik, kisebb a károsanyagkibocsátás, 1 szíj sincs rajta, stb...

Megfontolom, a hátsó tér rendben van, de a csomagteret látni kell. Nem feltétlenül felejtős, annak idején sokat LEGOztam...

Ha mégsem ez a PII lesz a befutó, tudtok ajánlani olyan kereskedőt, akivel jók a tapasztalatok és segítene egy megfelelő hibrid (PII vagy AURIS HSD I.) felkutatásában?

Esetleg annyi szólhatna az AURIS HSD mellett, hogy ha a külsejét "megtisztítom" a hibridségére utaló jelektől, akkor talán nem annyira feltűnő (passzív vagyonvédelem)...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13313 Dátum: 2015.06.25 12:28:39 »
OFF
miért nem érdemes komolyan venni
Alapesetben nem az érdekel, hogy ki írja, hanem az, hogy mit ír. Sajnos mindig vannak emberek akik az átlagosnál több hülyeséget írnak, esetleg irritáló a többségtől eltérő értékrendjük ( pl. Mások napi, rosszabb esetben heti munkabére számára filléres dolog).

Mivel az ország első internetes gépét használtam, ezért elég régi motoros vagyok a virtuális világban.
ON

Az Auris HSD ből a kis kék karocskát nyomtalanul nem lehet eltüntetni, ezért a passzív lopásvédelme csekély. A PIII ellentétben nem használható taxinak, és a tengeren túl nem forgalmazzák, valamint eleve kevésbe elterjedt ezért a veszélyeztetettsége sokkal kisebb.
« Utoljára szerkesztve: 2015.06.25 12:34:19 írta Agyarka »

Bandee E. Coyote

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13314 Dátum: 2015.06.25 12:54:27 »

Az Auris HSD ből a kis kék karocskát nyomtalanul nem lehet eltüntetni, ezért a passzív lopásvédelme csekély. A PIII ellentétben nem használható taxinak, és a tengeren túl nem forgalmazzák, valamint eleve kevésbe elterjedt ezért a veszélyeztetettsége sokkal kisebb.
[/quote]

Világos, csak úgy közelítettem meg, hogy ha nem a szokott helyén parkol az autó és "járőröznek" a rosszarcúak" akkór talán kisebb eséllyel szúrják ki, hogy ott egy hibdrid, pattintsuk meg... Az érvelésed ettől még cool...


Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13315 Dátum: 2015.06.25 15:44:33 »
A felső a hangutasítás (megnyomod majd elmondod az utasítást)
telefon lerakás
telefon felvétel

(az utolsó kettő talán felcserélve)

Köszi!
Ez valami utólagos kütyü vagy felszereltség kérdése? Nem minden Prisuban látok ilyet.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13316 Dátum: 2015.06.25 15:54:09 »
A 4+ az elkényelmesedett, lehúzható embereknek lett kitalálva, a pofátlan áru Toyotás olajat és szűrőt picit olcsóbban adják.
Eurocare? Számszerűleg hányunknak volt rá szüksége a tralerezésre? Mennyi is a szintidő?
Hibrid akku gari a statisztikailag el nem romló, és cellánként cserélhető akkura?
Karbantartási munkadíj a félórás olajcsere költségén felül? Voltam eleget márkaszervízben, hogy az alulfizetett szerelők munkamorálját kiismerjem. A TMH igazán csinálhatna rendszeres inkongnitó tesztet.

Attól még, hogy esetleg valamire nincs pénzed, szerintem nem kéne fikázni.

Valószínű egyébként, hogy ez nem Magyarországra lett kitalálva eredetileg, hanem Nyugat-Európára, vagy Észak-Amerikára. Olyan helyre, ahol olcsóbb egy-egy ilyen garanciális szervizt a márkaszervizben elvégeztetni, mint hogy a javítást fizetni, miután beüt a krach.

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13317 Dátum: 2015.06.25 17:22:38 »
Köszi!
Ez valami utólagos kütyü vagy felszereltség kérdése? Nem minden Prisuban látok ilyet.

Felszereltsegfuggo
Ha olyan a felszereltseg amihez jar bluetooth, ott lesz a gomb!
Prius 1.8 HSD

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13318 Dátum: 2015.06.25 17:23:53 »
A 4+ az elkényelmesedett, lehúzható embereknek lett kitalálva, a pofátlan áru Toyotás olajat és szűrőt picit olcsóbban adják.
Eurocare? Számszerűleg hányunknak volt rá szüksége a tralerezésre? Mennyi is a szintidő?
Hibrid akku gari a statisztikailag el nem romló, és cellánként cserélhető akkura?
Karbantartási munkadíj a félórás olajcsere költségén felül? Voltam eleget márkaszervízben, hogy az alulfizetett szerelők munkamorálját kiismerjem. A TMH igazán csinálhatna rendszeres inkongnitó tesztet.

1 kulcs esetén másikat felprogramozni, többit letiltani, a zárat ledugózni azt csá.
 

Defekt, baleset edeten is segitseg. De sporolhatsz, nekem mindegy :), a markaszervizes szervizkonyv meg erteknovelo is,.:)
Prius 1.8 HSD

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #13319 Dátum: 2015.06.25 17:26:20 »
Attól még, hogy esetleg valamire nincs pénzed, szerintem nem kéne fikázni.

Valószínű egyébként, hogy ez nem Magyarországra lett kitalálva eredetileg, hanem Nyugat-Európára, vagy Észak-Amerikára. Olyan helyre, ahol olcsóbb egy-egy ilyen garanciális szervizt a márkaszervizben elvégeztetni, mint hogy a javítást fizetni, miután beüt a krach.

Pontosan. Lehet mashol megvsn egy tizessel olcsobban, de a felaru hibridgari, markaszervizes pecset es a gyors szakszeru melo rugalmas munkaidovel (7ig vannak es szombat is), meger nekem par ezret. Mas markaknal soxor ennyi egy idoszakos szerviz, mar az elso (az uj) Toyotamnal is orultem h a toyota szervizek filleresek
Prius 1.8 HSD