Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368834 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12615 Dátum: 2015.03.26 20:46:19 »
Ez a kütyü érdekelne. Tudsz róla pontosabb infót is?

Sajnos semmit nem tudok róla, csak tudom hogy létezik.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12616 Dátum: 2015.03.26 20:58:49 »
Akkor ezt a fícsört kivették a facelift során, eddig akiről tudok senkinek nem jegyezte meg.  Igaz mind 2006 utáni P2.

Van a tiedben automata lámpa? A minap volt szerencsém egy PII-höz, amiben volt. Hátha azzal van kapcsolatban (vagy a fészlifttel, ahogy írod).

tg77

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12617 Dátum: 2015.03.27 17:30:28 »
Mivel a Prius vásárlásom kapcsán sokat olvasgattam mostanában, belefutottam a lopási ügyekbe is. Aki tud nekem ajánlani megbízható szakembert rablásgátló beépítésére, kérem tegye meg privátban. Előre is köszönöm.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12618 Dátum: 2015.03.27 18:40:24 »
Van a tiedben automata lámpa? A minap volt szerencsém egy PII-höz, amiben volt. Hátha azzal van kapcsolatban (vagy a fészlifttel, ahogy írod).

Automata lámpa nincs.

szögi

  • fórum szerveradmin
  • Adminisztrátor
  • Néha itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 99
    • http://localnet.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12619 Dátum: 2015.03.28 08:42:02 »
Köszönöm. Én is írtam PÜ-t.

A navi frissítés engem is érdekelne. :)
szögi

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12620 Dátum: 2015.03.28 10:15:31 »

A navi frissítés engem is érdekelne. :)
Én most rendeltem meg a legfrissebb lemezt. Ha megérkezik, tesztelem a másolhatóságot, bár többen írták már, hogy lehetetlen :)

http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=171318313899

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12621 Dátum: 2015.03.28 10:59:24 »
Friss Prius 2-es tulajként kérdeznék. A fényszóróra elhalványuló műszerfal világítást ki lehet úgy kapcsolni, hogy gyújtás levétel után is megőrizze ezt a beállítást? Az ablakokat nem tudja automatikusan felhúzni az központi zár bezárásánál?
A halványultságot megjegyzi, h a 3 halvány közül melyik volt (lámpa mellett), de lámpa nélküli nappali fényerőt csak gyújtás levételig. Viszont azalatt ha fel-le kapcsolsz többször, akkor már nem kell nyomkodni, de ahogy kikapcsolod-bekapcsolod az autót, újra kell nyomni.

Ablakra komfortmodul, de egyik Toyota szerint (akivel beszéltem) sincs gyári megoldás, én meg nem akartam a can-buszba barkács módon belenyúlni.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12622 Dátum: 2015.03.28 11:02:59 »
A halványultságot megjegyzi, h a 3 halvány közül melyik volt (lámpa mellett), de lámpa nélküli nappali fényerőt csak gyújtás levételig. Viszont azalatt ha fel-le kapcsolsz többször, akkor már nem kell nyomkodni, de ahogy kikapcsolod-bekapcsolod az autót, újra kell nyomni.

Ablakra komfortmodul, de egyik Toyota szerint (akivel beszéltem) sincs gyári megoldás, én meg nem akartam a can-buszba barkács módon belenyúlni.

Létezik modul hozzá tudtommal.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12623 Dátum: 2015.03.28 11:03:11 »
Én most rendeltem meg a legfrissebb lemezt. Ha megérkezik, tesztelem a másolhatóságot, bár többen írták már, hogy lehetetlen
Jéé, milyen számozása van! Enyém még csak simán E14 (vagy  E15? -  már nem is tudom), de én is így vettem ebay-en olyantól, akinek nem kellett.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12624 Dátum: 2015.03.28 11:05:14 »
Létezik modul hozzá tudtommal.
Én még 2011ben kérdeztem PIIhöz, de akkor nem tudtak róla. Csak univerzális modullal, barkáccsal tudták volna.

jozsie

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12625 Dátum: 2015.03.28 13:11:25 »
A felfelé automata és ablak felhúzós megoldásokat a gyártók nem szívesen alkalmazzák. Ennek biztonsági oka van, egy ilyen megoldás akár halálos balesetet is okozhat. Ahhoz, hogy ez ne történjen meg, rendkívül profi módon kell megoldani, de a veszély továbbra sem szűnne meg.
 Ne keressetek, gyári megoldást a Japánok az előzőekben leírtak miatt nem alkalmazzák őket.(legalábbis nem tudok ilyet, de lehet, valaki rácáfol:) ).
 Az univerzális modul tökéletes a feladatra. Előző autómba is szereltem be ilyet (nem nagy ördöngösség). De, már rá jöttem, hogy nem sok értelme. Klímás autóban sohasem nyitok ablakot....
Mazda 323F
Toyota Prius

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12626 Dátum: 2015.03.28 13:57:25 »
A felfelé automata és ablak felhúzós megoldásokat a gyártók nem szívesen alkalmazzák. Ennek biztonsági oka van, egy ilyen megoldás akár halálos balesetet is okozhat. Ahhoz, hogy ez ne történjen meg, rendkívül profi módon kell megoldani, de a veszély továbbra sem szűnne meg.
 Ne keressetek, gyári megoldást a Japánok az előzőekben leírtak miatt nem alkalmazzák őket.(legalábbis nem tudok ilyet, de lehet, valaki rácáfol:) ).
 Az univerzális modul tökéletes a feladatra. Előző autómba is szereltem be ilyet (nem nagy ördöngösség). De, már rá jöttem, hogy nem sok értelme. Klímás autóban sohasem nyitok ablakot....

Nekem csak a vezető ajtó automata le és fel is!
Én pedig pont most gondolkodom egy ablakfelhúzó modul beszerelésén, ami távirányítóról záráskor felhúzza az ablakokat... :hmmmm:
Szóval nincs sok értelme? Én néha lehúzom az ablakokat. Klímát csak nagy melegben használunk... :hmmmm:
Nem is tudom... elbizonytalanodtam... vagy mégsem... :hmmmm:
 :helpsmilie:


Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

jozsie

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12627 Dátum: 2015.03.28 14:16:11 »
Nekem csak a vezető ajtó automata le és fel is!

A vezető oldali ajtó lehet felfelé automata (a többi nem véletlenül nem az). Arra megfelelő kontrolod lehet a felhúzás alatt. De ez, sem veszélytelen...
Mazda 323F
Toyota Prius

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12628 Dátum: 2015.03.28 16:49:29 »
Számomra elengedhetetlen a záráskor automata ablakfelhúzás, be is szereltettem a komfortmodult.

A gyárilag gombról automatákban pedig van becsípés elleni védelem, így nem okoznak balesetet.

jozsie

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 34
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #12629 Dátum: 2015.03.28 19:13:52 »
Számomra elengedhetetlen a záráskor automata ablakfelhúzás, be is szereltettem a komfortmodult.

A gyárilag gombról automatákban pedig van becsípés elleni védelem, így nem okoznak balesetet.

Igen, igaz! De pont ezért nem alkalmazzák gyakran, mert megbonyolítja dolgot. Meg hát, kinek a becsípődéséről van szó. Egy felnőttéről vagy egy három éves ujjáról, esetleg nyakáról. (a túl kis erő hatására vissza mozduló beállítás néhány év múlva, egy kissé szoruló mechanika esetén egyáltalán nem húzná fel az ablakot) Felesleges kockázat. Szerintem...
Persze, ha a konfort igényhez elengedhetetlen, valóban ott van az univerzális modul...
Mazda 323F
Toyota Prius