Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366931 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11775 Dátum: 2014.10.09 10:48:16 »
Jaja, tudom, h ennek annyi, csak annyira regenerálódjon, h Ready-be tehessem hazafelé menet. Majd a kis kulccsal zárom ki, és a lehető leggyorsabban nyomok egy fék-startot (mielőtt a fékpumpálás elindulna - szerintem a leállítás utáni 90mp-es fékpumpálás le sem tudott futni már), persze a kulcsot Slot-ba téve, Keylesst kikapcsoltam már reggel (eddig be  volt, és tegnap még nem volt semmi baja, pedig párszor be-ki lett kapcsolva).

Ha tudsz, szállj be jobb oldalról, akkor nem pumpál féket :)
Prius 1.8 HSD

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11776 Dátum: 2014.10.09 13:30:54 »
http://www.vezess.hu/hasznalt_auto/autovasarlas-kulfoldrol-olcson/55525/

Nekem is jól jött volna egy ilyen Gábor és egy ilyen tréleres. Valószínű olcsóbban megúsztam volna. :)

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11777 Dátum: 2014.10.09 14:01:56 »
Mennyire kell bontani? Mert emlékeim szerint egyszer mikor az aksit le kellett kötnöm egy hibakód elfelejtéshez, akkor egyszerűbbnek láttam a kaszniról levenni a negatívot, mert az aksi egyik pólusához sem fértem hozzá. És akkor még kivenni nem is akartam! :)
Alsó raktér tálca ki, a kis trapéz burkolat a kerék járatnál ki, aztán van ott vmi kis fekete műanyag doboz amit érdemes kifordítani emlékeim szerint, meg talán 1 darabot a nagy akku szellőző csövéből is arrébb kell tenni tán, nem nagy műveletek. Meg ha lehet legyen az új akku kiszellőzéséhez kis pipa legyen, mert nem biztos hogy jó a régié, a meglévő cső az gumi, vmennyire alkalmazkodik.

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11778 Dátum: 2014.10.09 14:50:41 »
Hinnye! Bár nem volt szándékos a részedről, de köszönöm a tippet. Most bizonyosságot szereztem arról duplán, hogy a kis akksi cserés nálam is.

Tegnap este sikerült mindkét módon a diagnosztikai képernyőt előszedni a navin, álló helyzetben. Csak a navi bekapcsolva (logikus, azon néztem) 9,0V a feszültsége, amitől nem lett őszinte a mosolyom. És az utóbbi időben nekem is csinálta, hogy fék+start gomb után csak accessory módban éledt föl elsőre.

A diag képernyőt hogy lehet előszedni?

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11779 Dátum: 2014.10.09 14:54:23 »
Bekapcsolva nyomva tartod a Display gombot és háromszor fel-le kapcsolod a lámpát.

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11780 Dátum: 2014.10.09 15:04:59 »
Bekapcsolva nyomva tartod a Display gombot és háromszor fel-le kapcsolod a lámpát.

Ha nem akarsz villogni, akkor meg bekapcsolás után a navin Setup, majd Display. Ettől a Setup képernyőn overlayként megjelenik a képernyőbeállítás, a lényeg a két vízszines vonal. A kép bal szélén egy "láthatatlan" gombra rányomsz a fölső vonal alatt kicsivel, majd az alsó vonal fölött kicsivel (tehát ahol még az overlay alatt az eredeti, Setup képernyő látszódik). Ezt 3x megcsinálod (csak a képernyőnyomkodást) -> diagnosztika. A német wiki még emleget egy level 2-őt is, de nem próbáltam:

http://www.priuswiki.de/index.php?title=Diagnosemodus

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11781 Dátum: 2014.10.09 15:09:06 »
Nekem ez a nyomkodós valamiért nem működik, ezért szoktam a villogósat játszani. :]

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11782 Dátum: 2014.10.09 16:50:32 »
Ha nem akarsz villogni, akkor meg bekapcsolás után a navin Setup, majd Display. Ettől a Setup képernyőn overlayként megjelenik a képernyőbeállítás, a lényeg a két vízszines vonal. A kép bal szélén egy "láthatatlan" gombra rányomsz a fölső vonal alatt kicsivel, majd az alsó vonal fölött kicsivel (tehát ahol még az overlay alatt az eredeti, Setup képernyő látszódik). Ezt 3x megcsinálod (csak a képernyőnyomkodást) -> diagnosztika. A német wiki még emleget egy level 2-őt is, de nem próbáltam:

http://www.priuswiki.de/index.php?title=Diagnosemodus

Működik, köszi. :)

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11783 Dátum: 2014.10.09 21:24:59 »
Alsó raktér tálca ki, a kis trapéz burkolat a kerék járatnál ki, aztán van ott vmi kis fekete műanyag doboz amit érdemes kifordítani emlékeim szerint, meg talán 1 darabot a nagy akku szellőző csövéből is arrébb kell tenni tán, nem nagy műveletek. Meg ha lehet legyen az új akku kiszellőzéséhez kis pipa legyen, mert nem biztos hogy jó a régié, a meglévő cső az gumi, vmennyire alkalmazkodik.
Kicseréltem, sima ügy volt.

Méretre pont jó volt, még a kiszerelt szellőző cső is ráment kis faragás után (recéket kellett levágni egy késsel), úgyh sima csere volt.

Amúgy du nem szórakoztam, két haver ott ovlt a parkolóban, kérdeztem, h van-e bikakábelük, egyiknek volt, mondtamneki, h lehet kelleni fog. Így nem is vacakoltam, távnyomkodóval kizártam és gyorsan bekapcsoltam. Kicsit erőtlenül csattogtak a rrelék, de tulképp simán Ready-be ment.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11784 Dátum: 2014.10.10 12:43:25 »
PII gyári dísztárcsa; ez jó ár itthon nagyon nem ennyibe kerül
Today, tomorrow and after tomorrow!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11785 Dátum: 2014.10.10 15:29:17 »
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11786 Dátum: 2014.10.10 15:41:36 »
Ez mihez való?  :eek:
http://olx.hu/hirdetes/toyota-prius-disztarcsa-ID2C40D.html

Szerintem a Prius+-ra, mintha itt Bécsben láttam volna már ilyet.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11787 Dátum: 2014.10.13 14:23:45 »
PII-n vki iktatta már ki - ideiglenesen - az utasoldali lufit?
Today, tomorrow and after tomorrow!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11788 Dátum: 2014.10.14 11:14:42 »
PII-n vki iktatta már ki - ideiglenesen - az utasoldali lufit?
Miért, ki lehet? Enyémben még nem találtam kapcsolót (EU)!

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11789 Dátum: 2014.10.14 22:10:26 »
Sziasztok!

Létezik olyan P3 amelyikben a nagy navihoz nincs tolatókamera?

Köszi.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5: