Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3367382 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11490 Dátum: 2014.08.25 19:11:06 »
Urak!

Holnap hibridszűzként megyek megnézni ezt:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_premium_automata_navi.xenon.bor.pdc.h-up.kam-8188921

Ha van instant jótanács, akkor ne tartsátok magatokban.

Kormánymű kotyogásra/kopogásra figyelj. Az a 63e km tutira kamu.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11491 Dátum: 2014.08.25 19:59:26 »
Kormánymű kotyogásra/kopogásra figyelj. Az a 63e km tutira kamu.
Erre gondoltam én is. Az enyém hasonló idős dupla ennyi kilométerrel. Egyébként a fényszórómosó mellett mi az a parkradar gomb? Érdekes hogy az enyémben ilyen nincs mert az IPA a kormány másik oldalán van (és másképp is néz ki)

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11492 Dátum: 2014.08.25 20:46:44 »
Erre gondoltam én is. Az enyém hasonló idős dupla ennyi kilométerrel. Egyébként a fényszórómosó mellett mi az a parkradar gomb? Érdekes hogy az enyémben ilyen nincs mert az IPA a kormány másik oldalán van (és másképp is néz ki)

Az első radar ki/be kapcsolója.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11493 Dátum: 2014.08.25 20:50:22 »
Az első radar ki/be kapcsolója.
Na ez érdekes. Első radar alatt ugye nem a lökhárító két sarkán lévő IPA segítő radarra gondolunk? Ebben van valami más is?

szögi

  • fórum szerveradmin
  • Adminisztrátor
  • Néha itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 99
    • http://localnet.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11494 Dátum: 2014.08.25 20:59:25 »
Kormánymű kotyogásra/kopogásra figyelj. Az a 63e km tutira kamu.

Kösziköszi! :)
szögi

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11495 Dátum: 2014.08.25 21:02:12 »
Na ez érdekes. Első radar alatt ugye nem a lökhárító két sarkán lévő IPA segítő radarra gondolunk? Ebben van valami más is?

Nem a sarkakon lévőkre gondolunk. :)

A második front képet ha kinagyítod és belezoomolsz, akkor látszanak a használtauto.hu vízjel alatt az első radar érzékelők(rendszámtól jobbra és ott ahol beletükröződik az ember lába) . Van olyan amelyikbe rakattak előre és hátra is radart. Enyémben is van hátul a kamerán felül. Elöl viszont nincs. :(

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11496 Dátum: 2014.08.25 21:31:50 »
Nem a sarkakon lévőkre gondolunk. :)

A második front képet ha kinagyítod és belezoomolsz, akkor látszanak a használtauto.hu vízjel alatt az első radar érzékelők(rendszámtól jobbra és ott ahol beletükröződik az ember lába) . Van olyan amelyikbe rakattak előre és hátra is radart. Enyémben is van hátul a kamerán felül. Elöl viszont nincs. :(
Hasonlóképp nálam. Mindig tanul az ember :)

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11497 Dátum: 2014.08.25 23:23:51 »
Valószínűleg sokaknak nem leszek szimpatikus, de elkezdtem LED-esíteni a P2-met (kivéve a tompítottat, reflektort és egyelőre az indexeket sem akarom).
Az lenne a kérdésem, hogy nem tud-e valaki pesten boltot (tehát nem ebay, webshop, stb..), ahol lehet venni a hátsó helyzetjelzőbe való LED-es "izzót"?

Az van ugyanis, hogy vettem 4db olyat amin 5db LED van: http://coolautoo.hu/6730/led-izzo-12v-15w-t10-5050-5-smd.jpg

A gond az, hogy bár elől teljesen jól működnek, hátul a piros búra alatt eléggé elnyelődik a fényük a halogénhez képest.. Szóval ennél kellene valami jobb megoldás, ha van esetleg valakinek tuti, kipróbált ötlete, akkor kérem ossza meg velem:))

Üdv

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11498 Dátum: 2014.08.26 08:08:47 »
(M6, bp-paks)
Csak nem paksi vagy? Én igen (grafit PII)!

szögi

  • fórum szerveradmin
  • Adminisztrátor
  • Néha itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 99
    • http://localnet.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11499 Dátum: 2014.08.26 13:43:59 »
Holnap hibridszűzként megyek megnézni ezt:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_premium_automata_navi.xenon.bor.pdc.h-up.kam-8188921

Ha van instant jótanács, akkor ne tartsátok magatokban.

UPDATE: lefoglalóztam! :) -- most lesznek csak igazán kérdéseim.
Belga az autó, szervizkönyv szerint tényleg ennyi km van benne (6xE, és igen, egy ilyen szervizkönyvet 10 perc alatt tudok nyomtatni otthon), most lesz .hu először forgalomba helyezve.
Egy dolgot láttam rajta, ami csúnya: a hátsó kipufogódobon rozsdafoltok vannak, úgyhogy ha más miatt nem is, emiatt biztos lesz egy szervizkör (Bp-n melyiket szeressem, aki szintén szereti a priusokat?).
A cascon még elgondolkozom, viszont hibridgarit vagy más ilyesmit érdemes kötni még? Van ezekről valami RTFM? :)
szögi

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11500 Dátum: 2014.08.26 14:00:03 »
Belga az autó, szervizkönyv szerint tényleg ennyi km van benne (6xE, és igen, egy ilyen szervizkönyvet 10 perc alatt tudok nyomtatni otthon), most lesz .hu először forgalomba helyezve.
Egy dolgot láttam rajta, ami csúnya: a hátsó kipufogódobon rozsdafoltok vannak, úgyhogy ha más miatt nem is, emiatt biztos lesz egy szervizkör (Bp-n melyiket szeressem, aki szintén szereti a priusokat?).
A cascon még elgondolkozom, viszont hibridgarit vagy más ilyesmit érdemes kötni még? Van ezekről valami RTFM? :)
1. Ha megvan a szervizkönyv, érdemes írni a belga szerviznek hogy küldjék el a kocsi előéletét. Érdemes mellé csatolni a már magyar forgalmit is hogy lássák tiéd az autó. Nekem elküldték így lehetett megbizonyosodni róla hogy korrekt a könyv.
2. Valóban rozsdás. Belga/holland autók így jönnek be. Érdemes megnézni a kipufogó felfogató füleit mert ezek a belga/holland kocsiknál hajlamosak a rozsda miatt elengedni. (3 perc munka vissza hegeszteni egy kipufogósnak)

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11501 Dátum: 2014.08.26 14:17:03 »
Sziasztok!

Nos, megnéztük a fekete 2009-es, bőrös P2-t a cimborámmal.
Nagyon patent állapotban van kívül-belül egyaránt és egy rövid kör alapján is tetszett nekünk.

Összességében egy dolog miatt nem veszi meg a haverom, az pedig a tulajdonosi háttér.
Az eladó szerint ő egy kereskedő de saját használatra hozta be, a kocsi Hollandiában lett eladva egy német cégnek új korában. A német cég egy ismeretlen emberen keresztül adná el a haveromnak a kocsit a srác közvetítésével. P rendszámmal jár, méghozzá 2013-assal...
Az árban benne lenne az átírás és a foglalóval már át is írná a haverom nevére, ami elég bizalomgerjesztő.

A német forgalmiját nem tudta a helyszínen megmutatni, de elvileg megvan es meg tudja mutatni nekünk. Ettől függetlenül nem értjük, hogy mi a garancia arra, hogy a csávó nem egy lopott autót akar eladni. Azt leszámítva, hogy a saját otthonánál találkoztunk vele és egy teljesen normális, rendes embernek tűnt.
Ja és szerintem az autó túl olcsó 2.5 millióért.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11502 Dátum: 2014.08.26 14:41:20 »
A német forgalmiját nem tudta a helyszínen megmutatni, de elvileg megvan es meg tudja mutatni nekünk. Ettől függetlenül nem értjük, hogy mi a garancia arra, hogy a csávó nem egy lopott autót akar eladni. Azt leszámítva, hogy a saját otthonánál találkoztunk vele és egy teljesen normális, rendes embernek tűnt.
Ja és szerintem az autó túl olcsó 2.5 millióért.
a magyar forgalomba helyezéskor lekérdezik a nemzetközi adatbázist. Ha 2013 óta már itt van, és lopott, annak kell hogy nyoma legyen.
2009-es túl olcsó? Én 3-ért vettem a 2009 végi P3-asomat.

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11503 Dátum: 2014.08.26 14:49:23 »
a magyar forgalomba helyezéskor lekérdezik a nemzetközi adatbázist. Ha 2013 óta már itt van, és lopott, annak kell hogy nyoma legyen.
2009-es túl olcsó? Én 3-ért vettem a 2009 végi P3-asomat.

De Kowee, te vennél így autót, hogy az igazi tulajdonosát nem is tudod, hogy kicsoda?
Nem kell lopottnak lennie sem. Elég, ha valaki kölcsön kéri a haverja autóját, meghirdeti és felveszi érte a foglalót, majd eltűnik. A dilemmánk itt az, hogy nem tudjuk egyértelműen, hogy mi van az autóval. Szerintem 2.5 millióért olcsó. Ha rákeresel a mobile-n, egy ilyen kocsi 2009-es P2 9000 EUR-tól kezdődik Hollandiában. Vagy rosszul gondolom?

Azt nem tudom mikor került ide az auto, csakhogy ami volt rajta P rendszám, az 2013-as volt. Én úgy tudom, hogy akkor az cask a tavalyi évre érvényes. Ettől még lehet, hogy behozták múlt héten és rátették a rendszámot, amivel nem is futhatna az utakon itthon.
Az adatbázisban hogy kérdezik le? A P rendszám alapján? Max alvázszám alapján lehetne benne szerintem.
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.26 15:15:30 írta Somez »

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11504 Dátum: 2014.08.26 15:13:00 »
De Kowee, te vennél így autót, hogy az igazi tulajdonosát nem is tudod, hogy kicsoda?
Nem kell lopottnak lennie sem. Elég, ha valaki kölcsön kéri a haverja autóját, meghirdeti és felveszi érte a foglalót, majd eltűnik. A dilemmánk itt az, hogy nem tudjuk egyértelműen, hogy mi van az autóval. Szerintem 2.5 millióért olcsó. Ha rákeresel a mobile-n, egy ilyen kocsi 2009-es P2 9000 EUR-tól kezdődik Hollandiában. Vagy rosszul gondolom?
Én így vettem a mostanit is és az előző priust is. Foglalónak csak a regadó díját tettem le (kb 36.000 forint) és a többit amikor megvolt a honosítás névre írva. A foglaló átvételéhez kell írni egy szerződést az átaásról. Ez alap.
A mobile.de jó kiindulási alap, de közel sem mérvadó. ha a kereskedő licit oldalon szerezte meg, az nem lesz fent.
Gondolj bele. Az én kocsim 3 milla volt forgalomba helyezve, frissen fényezve mert karistos volt a kasztni, executive felszereltséggel és még a kereskedőnek is volt haszna. Így kalkulálva neki is 8500 euro környékén kellett volna megszereznie, de ennyiért nincs a mobile.de-n. Nem biztos hogy ők onnan vásárolnak.