Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3369792 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11415 Dátum: 2014.08.20 10:46:40 »
Sziasztok!

Elég patika ez a gép a hirdetés alapján. Ismeri valaki a kerskedőt, néztetek már nála autót?
http://www.mobilexim.com/autoink/auto/Toyota%2BPrius%2B1.5%2BHSD_25

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11416 Dátum: 2014.08.20 10:54:32 »
nem feltételen szükséges a szervizeket márkakereskedésben elvégeztetni a garancia megtartásához!
Ezzel a lehetőséggel különösen a nagy flottákat üzemeltetők élnek.
A gyártó kötelezve van a garanciára, és a szervizeléshez szükséges dokumentáció átadására. Arra viszont  nincs kötelezve, hogy az idegen szervizben elvégzett munkálatokat a saját nyilvántartásába (Toyota esetén a Tesbook-ba) bevezesse.  Az elektronikus szervizköny a gyártói nyilvántartáson alapul, tehát külső szervizelés esetén a gk. előélete általában nagyon nehézkesen ellenőrizhető.

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11417 Dátum: 2014.08.20 19:43:54 »
Így igaz!


Az autó ránézésre patika!

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11418 Dátum: 2014.08.21 18:47:50 »
Volt valaki mostanában a 4+ szervizcsomagért szervizben, akit ki is szolgáltak? Olcsóbbnak tűnik megvenni a szűrőket és gyertyákat, az olajat ugye csak ők adhatják. Furcsán néznének rám, ha becipelnék mindent, hogy tegyék bele? :D

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #11419 Dátum: 2014.08.21 18:56:03 »
kérj csak olajcserét. a többit majd te cseréled otthon.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #11420 Dátum: 2014.08.21 19:11:02 »
kérj csak olajcserét. a többit majd te cseréled otthon.

Sajnos annyit értek az autókhoz, hogy van bennük motor, vagyis legtöbben. Állítólag. :D Fékfolyadékot+gyertyát nem cserélnék itthon. :<

sz.l

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11421 Dátum: 2014.08.21 19:55:10 »
Eladó 5 liter (5x1liter)  Toyota Hibrid 0W20 motorolaj. Megvettem olajcseréhez, de a végén még is a Toyota szerviz által adott olaj került bele. Ha valakinek érdekes lehet Budapesten átvehető. Elérhetőség privát üzenetben.
Ára 20 000Ft.

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11422 Dátum: 2014.08.21 21:16:12 »
Volt valaki mostanában a 4+ szervizcsomagért szervizben, akit ki is szolgáltak? Olcsóbbnak tűnik megvenni a szűrőket és gyertyákat, az olajat ugye csak ők adhatják. Furcsán néznének rám, ha becipelnék mindent, hogy tegyék bele? :D

Ne hagyd magad megvezetni.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #11423 Dátum: 2014.08.21 22:41:18 »
kérj csak olajcserét. a többit majd te cseréled otthon.

A gyertyacsere nem triviális, egyetlen gyertyakulccsal nem lehet hozzájuk férni. Nekem a szokott szerelőm cserélte, kicsit megszenvedett vele. A gyertyákat (Denso SK16R11) US Amazonon vettem, 7 dezső meg egy kis apró volt darabja. Toyota szervizben 5500 Ft vagy mennyi, munkadíj nélkül...  :censored:

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11424 Dátum: 2014.08.22 08:32:14 »
Volt valaki mostanában a 4+ szervizcsomagért szervizben, akit ki is szolgáltak? Olcsóbbnak tűnik megvenni a szűrőket és gyertyákat, az olajat ugye csak ők adhatják. Furcsán néznének rám, ha becipelnék mindent, hogy tegyék bele? :D

Szia,

engem végül Budaörsön kiszolgáltak, bár el kellett sírnom nekik az életem nagy szívfájdalmát*, miszerint számomra érthetetlen módon egyik Toyota szerviz (Óbuda, Halásztelek) sem szeretné ha náluk költeném el a pénzemet (asszonynak most vettünk egy Y2-t, azon is kellett nagyszerviz + 4db visszahívás - amit ugye a Toyota kifizet nekik, szóval a Priusszal együtt ez már elég szép kis summa, direkt egyszerre vittük a kettőt, gondoltam még valami flottakedvezményt is bepróbálok - a ***t..).
Szóval miután kikönyörögtem, hogy hadd költsek el náluk pár százezer forintot, belementek, és egyből! megcsinálták a Priust:) A dolog szépséghibája annyi, hogy azt mondták előbb regisztrálni kell az autómat a 4+ szervizhez (mert külföldről lett behozva), és ha majd átfut a Toyota rendszerén, akkor jóváírják a különbözetet. Így most 85e-be került a 4+os nagyszerviz + hibridgari. Mondjuk azt is mondták, hogy ezzel tegnapra meglesznek, ehhez képest azóta is hívnak..

Mindenesetre amennyire rugalmasak a Toyota szervizek, kétlem hogy hozott alkatrészből/anyagból megcsinálnának bármit is. Meghát a 4+ csomagban az a buli, hogy benne vannak az anyagok is (azaz szerintem nem csak a munkadíj ákciós a csomagban, hanem az alkatrészek is - ettől olyan "olcsó").

Üdv.

*kénytelen voltam ezt számomra is igen unszimpatikus módon tenni, úgyhogy elnézést ha olvassa egy budaörsi Toyotás, de elcsattant az agyam miután Halásztelken jött a csávó a dumájával (onnan egyből Budaörsre mentem), hogy csak magyarországi autókra vonatkozik a kedvezmény.. Kérdem akkor úgy mennyi lesz.. hát olyan 60-70e.. (~50e helyett)
Aztán beszélgettünk még a Yarisról, hogy akkor arra vonatkozik a szervizakció, mondott arra is egy számot, majd visszatértünk a Priusra, hogy akkor mennyi is lesz? Mire ő, hát tud adni 10-20% kedvezményt, és akkor megáll 60-70e ben (tehát ugyanannyi, mint 2 perce kedvezmények nélkül)

Ez és a pár héttel ezelőtti Óbudai tapasztalat, ahol is szerettem volna venni egy használt Yarist + Prius szerviz, cserébe minősíthetetlenül gyenge kiszolgálást kaptam (komolyan nem értem, hogy miből élnek ezek a cégek, ha így kezelik az ügyfeleket?)
« Utoljára szerkesztve: 2014.08.22 08:41:29 írta Sumi »

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11425 Dátum: 2014.08.22 09:42:30 »
Körülnéztem környező országok toyota honlapjain, és nem találok 4+ szervizt sehol sem. Lehet, hogy ez valóban magyar sajátosság. Viszont anyagot beszerezni webshopból és kifizetni a toyota óradíját beszerelésnél még mindig olcsóbb, mint ez a 4+-os rablás. Nem szoktam gyertyát cserélni itthon, de el tudom képzelni, hogy egy képzett szerelőnek nem tart 4-5 órába.

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11426 Dátum: 2014.08.22 10:14:58 »
Nem szoktam gyertyát cserélni itthon, de el tudom képzelni, hogy egy képzett szerelőnek nem tart 4-5 órába.

Negyedóra volt, de csak azért ilyen sok, mert meg kellett találni a megfelelő szögben összedugható kulcsokat  ::)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11427 Dátum: 2014.08.22 10:47:32 »
Körülnéztem környező országok toyota honlapjain, és nem találok 4+ szervizt sehol sem. Lehet, hogy ez valóban magyar sajátosság. Viszont anyagot beszerezni webshopból és kifizetni a toyota óradíját beszerelésnél még mindig olcsóbb, mint ez a 4+-os rablás. Nem szoktam gyertyát cserélni itthon, de el tudom képzelni, hogy egy képzett szerelőnek nem tart 4-5 órába.
Szerinted mennyi lenne a reális ára egy szerviznek amiben van motorolaj és olajszűrő, légszűrő, pollenszűrő csere, némi átvizsgálás, fékfolyadék cseréje (és 1 év Eurocare is benne van)?
Nem tudom tudom változtak-e azóta az árak, nekem ez tavaly év végén 36e Ft volt, nem éreztem hogy ki lettem volna rabolva.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11428 Dátum: 2014.08.22 11:12:21 »
Negyedóra volt, de csak azért ilyen sok, mert meg kellett találni a megfelelő szögben összedugható kulcsokat  ::)
Maga a csere lehet, h csak negyed óra, de egy csomót kell bontani hozzá, amit utánna össze is kell rakni! Legalábbis PIIben nekem elég jól szétkapták, h hozzáférhetőek legyenek (ablaktörlő, meg egész esőcsatorna, műanyagok, relék, fedelek, és csak utánna volt a gyertya)!

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #11429 Dátum: 2014.08.22 11:36:54 »
Szerinted mennyi lenne a reális ára egy szerviznek amiben van motorolaj és olajszűrő, légszűrő, pollenszűrő csere, némi átvizsgálás, fékfolyadék cseréje (és 1 év Eurocare is benne van)?
Nem tudom tudom változtak-e azóta az árak, nekem ez tavaly év végén 36e Ft volt, nem éreztem hogy ki lettem volna rabolva.
A fékfolyadék elkerülte a figyelmemet, viszont offos márkánál olcsóbban vállalnak ilyesmit. Mármint fékfolyadék nélkül, mert az legalább olyan drága, mint a nyomtatófesték. >.>
At Eurocare-el meg kitörölhetem, mivel nem vették fel egyszer sem, aztán megoldódott magától és soha senki nem hívott vissza, hogy miért zargattam őket.