Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366930 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Beszélgessünk...
« Válasz #10620 Dátum: 2014.04.17 19:50:39 »

Mindenkinek köszi a tanácsokat!  Nyilván ha Bp-i lennék mindegyiket megnézném személyesen. Ha azért komolytalannak tartanak, mert nem kocsikázok lufira 400 km-t, hanem előtte próbálom a számomra kizáró tényezőket megtudni,akkor így jártam. Majd eladják nálam komolyabb vevőnek.
Én 2x jártam a Bcsaba-Kaposvár távot a mostani automert. Megérte!
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10621 Dátum: 2014.04.17 22:58:42 »
Én 2x jártam a Bcsaba-Kaposvár távot a mostani automert. Megérte!

Ha KOTO-tól vetted, akkor megértem hogy megérte! :)

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10622 Dátum: 2014.04.17 23:13:05 »
Leveleztem velük.
Kérdeztem volt-e törve az autó. Válasz: "Tudomásunk szerint nem volt törve, fényezve."
Erre megkérdeztem, hogy nem csináltak rétegvastagság mérést? És megírtam, hogy csak akkor érdekel, ha nem volt törve. Meg hogy várom a szervizkönyvről a fotókat, és a különbözetre a hitelkalkulációt és az alvázszámot amit beígért.

Ez 8 napja volt, azóta semmi válasz. :)
szerintem azert lehet igazad mert Vdani P3 asat en is neztem a kereskdonel, probaltam a retegvastagsagot meretni veluk valasz: lemerult !!!??
Vagyis , azota sem telik elemre?
Francia importbol dolgoznak, ismerjuk az autos habitusukat. Attol meg 1 2 jo prius bejohet. Pl Vdani_e, ha jol emlekszem neki sem ott mertek reteget!!
Tudom lila a kod, ha autot vennenk, de BC forumtars szerint-allapotot veszunk nem km-t. Némi igazsag van benne. Némi !!
Udv
Üdv!

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10623 Dátum: 2014.04.18 00:56:00 »
szerintem azert lehet igazad mert Vdani P3 asat en is neztem a kereskdonel, probaltam a retegvastagsagot meretni veluk valasz: lemerult !!!??
Vagyis , azota sem telik elemre?
Francia importbol dolgoznak, ismerjuk az autos habitusukat. Attol meg 1 2 jo prius bejohet. Pl Vdani_e, ha jol emlekszem neki sem ott mertek reteget!!
Tudom lila a kod, ha autot vennenk, de BC forumtars szerint-allapotot veszunk nem km-t. Némi igazsag van benne. Némi !!
Udv

Így van. Állapot a lényeg, pont ezért érdekel, hogy egy autó volt-e törve vagy sem. Valakit ez annyira nem érdekel. Engem igen. Nem vagyunk egyformák. Azért az több mint érdekes, hogy egy kereskedő nem tudja sérült-e az autó valaha amit árul. Lehet naiv vagyok... de vállalom. :)

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10624 Dátum: 2014.04.18 09:29:46 »
szerintem azert lehet igazad mert Vdani P3 asat en is neztem a kereskdonel, probaltam a retegvastagsagot meretni veluk valasz: lemerult !!!??
Vagyis , azota sem telik elemre?
Francia importbol dolgoznak, ismerjuk az autos habitusukat. Attol meg 1 2 jo prius bejohet. Pl Vdani_e, ha jol emlekszem neki sem ott mertek reteget!!
Tudom lila a kod, ha autot vennenk, de BC forumtars szerint-allapotot veszunk nem km-t. Némi igazsag van benne. Némi !!
Udv
[/quote

Nem mértek ott sem réteget, én megnéztem és körbe jó volt. Toyota is megnézte.
Amúgy holland import, a francia rendszámot azért rakták rá, hogy a rendőr ne állítson meg, mert P nem volt náluk :D (teljesen más autóé volt :D)
Prius 1.8 HSD

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10625 Dátum: 2014.04.18 11:52:26 »
Így van. Állapot a lényeg, pont ezért érdekel, hogy egy autó volt-e törve vagy sem. Valakit ez annyira nem érdekel. Engem igen. Nem vagyunk egyformák. Azért az több mint érdekes, hogy egy kereskedő nem tudja sérült-e az autó valaha amit árul. Lehet naiv vagyok... de vállalom. :)

Teljesen jók az elveid. Minden kereskedő tisztába van az autójával (már ha normálisan csinálja a bizniszt), de szereti elsumákolni az ilyeneket (törés, nem működik), bízva abba, hogy a vásárló átsiklik felette, meg ha már 300 soknéhány kilométert utazott nem fogja otthagyni a szekeret, mert égeti a pénz is a zsebét. Tömény piszológia, vagy hogy is mondják helyesen. :)

Inkább talál valami indokot: épp ma hozták be az autót, lemerült a cerkám, elgurult a gyógyszerem, stb.

Kitartás Dert. Addig is ismerkedj a környékeden az összes Priusszal, tapasztalatnak jó lesz. 
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10626 Dátum: 2014.04.18 14:05:31 »
Teljesen jók az elveid. Minden kereskedő tisztába van az autójával (már ha normálisan csinálja a bizniszt), de szereti elsumákolni az ilyeneket (törés, nem működik), bízva abba, hogy a vásárló átsiklik felette, meg ha már 300 soknéhány kilométert utazott nem fogja otthagyni a szekeret, mert égeti a pénz is a zsebét. Tömény piszológia, vagy hogy is mondják helyesen. :)

Inkább talál valami indokot: épp ma hozták be az autót, lemerült a cerkám, elgurult a gyógyszerem, stb.

Kitartás Dert. Addig is ismerkedj a környékeden az összes Priusszal, tapasztalatnak jó lesz.

Örülök, hogy más is hasonlóan gondolja ezt.. Így már kevésbé érzem magam ufónak.  :)

Erről mi a  véleményetek?

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10627 Dátum: 2014.04.18 15:25:11 »
Örülök, hogy más is hasonlóan gondolja ezt.. Így már kevésbé érzem magam ufónak.  :)

Erről mi a  véleményetek?

A 17-es papucs olyan kicsinek tűnik, de lehet, hogy rosszul látok.......
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

BéBé

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10628 Dátum: 2014.04.18 19:12:11 »
Erről a példányról mi a véleményetek:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_ipa_navi_2006_automata-7837837

Illetve az volna még a kérdésem, hogy alvázszám alapján hozzá tudok jutni bármi infóhoz az autó előéletével kapcsolatban?

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10629 Dátum: 2014.04.18 19:33:57 »
A 17-es papucs olyan kicsinek tűnik, de lehet, hogy rosszul látok.......

17-es az, Nekem viszont 15-el kéne. :)

jani111

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 30
    • autószőnyeg
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10630 Dátum: 2014.04.18 21:44:44 »
Nem szeretnék senkit megbántani,de vannak akik nem látnak reálisan.Egy prius mondjuk 8 millió újonnan.Aki újonnan megveszi és ez a külföldi autókra is igaz az 3 ok miatt adja el.
-Kor
-Km
-Sérülés
Nincs más.Nem adják el a hibátlan autót fillérekért.Lehet rohangálni minden felé és minden piti hibán fennakadni,de aki nem köt kompromisszumot,és elhiszi hogy olyat talál amiben nincs km,de fullos és sérülésmentes,az vagy sosem vesz autót,vagy álmokat kerget.

« Utoljára szerkesztve: 2014.04.18 21:47:15 írta jani111 »

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10631 Dátum: 2014.04.18 21:58:17 »
Az a baj, hogy nálunk szokás a km-t füllenteni, sérüléseket elhallgatni. Én szemrebbenés nélkül megvettem volna azt a 150ezret futott P2-t, amit néztem itt vidéken, ha ki nem derül a 3 sérülése. Amiről hallgatott a kereskedő, majd nagy dünnyögve bevallotta, hogy ők csinálták meg utángyártott kacatokból. Majdnem jól sikerült, messziről fel se tűnt, de elment rá fél napom.
Inkább megvettem egyet 120k-val és pici sérüléssel, mert ezt azonnal mutatta az eladó, hogy ez meg ez van vele.
Azért a kedvencem még mindig az, aki 1 éves autóban sokallta a 10ezer km-t, majd bevallotta, hogy ő évi 30k-t autózik. :D

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10632 Dátum: 2014.04.19 09:51:00 »
Nem szeretnék senkit megbántani,de vannak akik nem látnak reálisan.Egy prius mondjuk 8 millió újonnan.Aki újonnan megveszi és ez a külföldi autókra is igaz az 3 ok miatt adja el.
-Kor
-Km
-Sérülés
Nincs más.Nem adják el a hibátlan autót fillérekért.Lehet rohangálni minden felé és minden piti hibán fennakadni,de aki nem köt kompromisszumot,és elhiszi hogy olyat talál amiben nincs km,de fullos és sérülésmentes,az vagy sosem vesz autót,vagy álmokat kerget.

Ez tévedés. Mi az összes autónkat hibátlanul eladtuk, Anyum pl. 3-4 évente szeret újba ülni. Ekkor van az autóban 40-60e km. Ennyi.
Ezek amit írsz, sztereotípia. Van olyan barátom, aki ebben az évben már vett egy A6 Hybridet meg egy ML Mercedest is és el is adta már mindkettőt mert Ő 2 havonta megunja a kocsijait.
De lehet olyan is, hogy valaki pl. városba költözik és nem kell neki 4,5 méteres 5 üléses autó, elég 1 Smart is vagy épp fordítva, napi 2*300 km autópályázós melója lesz, ezért eladja az autót, mert XY modell erre nem való.
Tehát téves, hogy csak az idős/törött/sokat futott autó eladó.

Ugyanez sztereotípia a dízel - sok km is. Miért lenne sok a km egy autóban csak mert dízel? Apumnak egy 180 lovas dCi Renault-ja van és 6 évesen van benne 100e. Nem kell sokat menni, csak mert dízel..., :)


D
Prius 1.8 HSD

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10633 Dátum: 2014.04.19 10:09:09 »
Ez tévedés. Mi az összes autónkat hibátlanul eladtuk, Anyum pl. 3-4 évente szeret újba ülni.
Szerintem átsiklottál az a szó felett hogy "fillérekért"
Egy 8-9 millás autót megvenni 3-ért erősen csökkentett ár. Gondolom anyukád sem realizál 5 milliós áresést 3 év alatt.
Természetesen lehet találni szintén 3 éveseket 6 milláért is valós 40.000 kilométerrel, valós törésmentességgel. De mégsem 3 milla.

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10634 Dátum: 2014.04.19 11:34:41 »
Ez tévedés. Mi az összes autónkat hibátlanul eladtuk, Anyum pl. 3-4 évente szeret újba ülni. Ekkor van az autóban 40-60e km. Ennyi.
Ezek amit írsz, sztereotípia. Van olyan barátom, aki ebben az évben már vett egy A6 Hybridet meg egy ML Mercedest is és el is adta már mindkettőt mert Ő 2 havonta megunja a kocsijait.
De lehet olyan is, hogy valaki pl. városba költözik és nem kell neki 4,5 méteres 5 üléses autó, elég 1 Smart is vagy épp fordítva, napi 2*300 km autópályázós melója lesz, ezért eladja az autót, mert XY modell erre nem való.
Tehát téves, hogy csak az idős/törött/sokat futott autó eladó.

Ugyanez sztereotípia a dízel - sok km is. Miért lenne sok a km egy autóban csak mert dízel? Apumnak egy 180 lovas dCi Renault-ja van és 6 évesen van benne 100e. Nem kell sokat menni, csak mert dízel..., :)


D

Jogos! Én is lecserélném/eladnám  a Yarist mert ráindultam a Priusra. Holott törésmentes, új kora óta nálam, valós 90e km 8 évesen dízelség ide vagy oda, szervizkönyv precízen, számlák, stb. Nyilván nem ez az általános, de van ilyen.
Na ilyet lesz nehéz találni használt Priusban, vagy inkább lehetetlen... :)
« Utoljára szerkesztve: 2014.04.19 11:37:15 írta dert »