Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366970 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #10440 Dátum: 2014.03.20 13:13:06 »
az faja. nagyon jó választás dani!!!
nekem is olyan méret van a mazdán.
épp ma jártam maglódon kis gumisnál, 14990ért adták/db.
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.20 13:15:55 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #10441 Dátum: 2014.03.20 13:27:10 »
az faja. nagyon jó választás dani!!!
nekem is olyan méret van a mazdán.
épp ma jártam maglódon kis gumisnál, 14990ért adták/db.

köszi!: )
Ugyanilyet? Az korrekt.
Ez mondom 15990 volt, szerelésre is kaptam kedvezményt még kerekenként 700 Ft, össz 2800
Prius 1.8 HSD

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #10442 Dátum: 2014.03.20 13:36:07 »
jaja,ugyanez. de a végösszeg is ugyanez kb,mert szerelés 1500ft/db.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10443 Dátum: 2014.03.20 14:39:04 »
Bekerult a csaladba egy masodik Prius is ugyszinten P2. 2005-s valos 183e km-el. Minden szep es jo lenne… de van 1-2 aprosag ami cseres/javitasra szorul. Gumik kuka, pollenszuro olyan koszos talan sosem volt cserelve, klima bekapcsol, de hideg egyaltalan nem jon belole a fek visit, a kezi(lab) fek alig fog, de a legnagyobb gond, h a valtoval valoszinu nem stimmel v.mi.
Allas utan P-bol R-be vagy D-be kapcsolva is rant ill ha elore hatra menetbe kapcsolnak es vissza akkor is rant. Nalam is van ilyen “problema”, de annyira nem foglalkoztam vele, de itt allitolag mar boven meguti az ingerkuszobot.

Mit mondanatok erre? En azt tanacsoltam, h vigyek el a kozeli szervizbe (Bosch) es csereltessek ki az olajat (Eneos-t vesznek ma) ha megoldja a gondot akkor orulunk ha nem akkor esetleg a Toyota markaszerviz mint veszforgatokonyv…

Olaj csere is lesz abbol Eneos 5W30 Sustina (itt es/vagy az indexen ajanlottak) szerinettek egy hutofolyadek csereert mit kernek el otthon? (Nekem 82EUR votl itt ugy h kicsereltek mind2-t… mondjuk ez fura is volt azt hittem 1 koron van a motor es az inverter) ill hova lenne erdemes bemenni? Realszisztema XII??

Igazából nincs benne váltó, és ha bármi komoly hiba lenne a bolygóművel vagy a körülötte lévő mechanikával, akkor nyomna valami hibakódot is, és valószínűleg fura lenne a hangja is menet közben. Nem lehet, hogy csak nem nyomják meg elég erősen a féket? Lehet, hogy csak megszokás kérdése lenne az egész
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.20 14:41:13 írta Sumi »

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10444 Dátum: 2014.03.20 15:23:17 »
Nézze meg azért a cartárs is, összehasonlítva a sajáttal.
Lehet csak emelkedőn/lejtőn parkolnak és be volt feszülve a P lock.
Prius 1.8 HSD

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10445 Dátum: 2014.03.20 22:23:29 »
Ja és levettem az undorító rendszámtartó konzolt és helyette felragasztottam a rendszámot. SOKKAL jobban néz ki így! :) (3M ragasztó 1 méteres 100kg fog, szivacsos 2 oldalas, így ez kb. lökhárítóval jön le legközelebb :D)

Nálunk is az az első, hogy leugrott a zörgős rendszámkeret, aztán ragasztó tartja. Rendőr bá sem fogja tudni levenni, max a lökössel, vagy hátsó ajtóval viszi be az őrsre. :)

Második, a kipufogó dob megfúrása a legalacsonyabb ponton.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10446 Dátum: 2014.03.21 08:40:12 »
Nálunk is az az első, hogy leugrott a zörgős rendszámkeret, aztán ragasztó tartja. Rendőr bá sem fogja tudni levenni, max a lökössel, vagy hátsó ajtóval viszi be az őrsre. :)

Második, a kipufogó dob megfúrása a legalacsonyabb ponton.

Hogy micsoda? :) Kipufogó kifúrás? :D Sportos hang? :D (Vagy h ne álljon meg benne a víz?)
Prius 1.8 HSD

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10447 Dátum: 2014.03.21 09:34:25 »
Hogy micsoda? :) Kipufogó kifúrás? :D Sportos hang? :D (Vagy h ne álljon meg benne a víz?)

Prius 1.8 HSD

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10448 Dátum: 2014.03.21 12:50:35 »
Hogy micsoda? :) Kipufogó kifúrás? :D Sportos hang? :D (Vagy h ne álljon meg benne a víz?)


Csak annyira, hogy a kondenz víz ne álljon meg benne, mert különben hamar szétrohad. Hangja nem lesz jobb. Egy apró kis sziszegő hangja lesz. A 14 éves kocsin még mindig az első dob van rajta.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10449 Dátum: 2014.03.21 12:51:45 »
Igazából...  Lehet, hogy csak megszokás kérdése lenne az egész

En is erre tippeltem, de szerintuk nem. Igaz eddig automatabol csak a Smart-eval talalkoztak es az szerintuk nem csinalt ilyet soha...
Nemtudom mikorra kapnak idopontot, de kivancsi leszek valtozik-e v.mi ha lecserelik az olajat vagy sem...

Majd beszamolok a fejlemenyekrol.


VDani:
Lehet irtad anno, de vagy atsiklottam felette vagy szimplan a pentek nyomja ra a belyeget a gondolkodasomra  :D Mennyiert vetetd a tiedet es menni km-el?
Miota Priusom van tobben betalaltak az ismeretsegi korbol, h segitsek nekik Prius iranymutatasban, de v.hogy ezidaig nem adta ki a holland arakkal szamolva. Vagy a km allas tul alacsony vagy trukkozes van a dologban (felni csere, felszereltsegi kulonbsegek...)
Igazabol erre barki valaszolhat akinek holland importos a kocsija. (bar van egy olyan sejtesem, h erre a Prius dologra az utobbi idoben nagyon ramentek a nepperek)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Beszélgessünk...
« Válasz #10450 Dátum: 2014.03.21 20:49:03 »
köszi!: )
Ugyanilyet? Az korrekt.
Ez mondom 15990 volt, szerelésre is kaptam kedvezményt még kerekenként 700 Ft, össz 2800
te hol vetted?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10451 Dátum: 2014.03.22 02:59:57 »
VDani:
Lehet irtad anno, de vagy atsiklottam felette vagy szimplan a pentek nyomja ra a belyeget a gondolkodasomra  :D Mennyiert vetetd a tiedet es menni km-el?
Miota Priusom van tobben betalaltak az ismeretsegi korbol, h segitsek nekik Prius iranymutatasban, de v.hogy ezidaig nem adta ki a holland arakkal szamolva. Vagy a km allas tul alacsony vagy trukkozes van a dologban (felni csere, felszereltsegi kulonbsegek...)
Igazabol erre barki valaszolhat akinek holland importos a kocsija. (bar van egy olyan sejtesem, h erre a Prius dologra az utobbi idoben nagyon ramentek a nepperek)
Nekem is holland import,  jobb oldala volt meghúzva, és szerintem Áfát optimalizáltak rajta  ;) mert szlovák magánszemély volt az eladó... Viszont 1000x szebb állapotú,  mint a többi volt.  Pl megnéztem a hírhedt budakalászi kereskedést,  ott a km órát (is)  optimalizálhatják,  mert azok a kocsik sokkal lelakottabbak,  persze szigorúan 50-70e km-rel az órában.  P3-ról beszélek.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re: Re: Beszélgessünk...
« Válasz #10452 Dátum: 2014.03.22 07:26:36 »
Prius 1.8 HSD

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10453 Dátum: 2014.03.22 07:28:12 »
En is erre tippeltem, de szerintuk nem. Igaz eddig automatabol csak a Smart-eval talalkoztak es az szerintuk nem csinalt ilyet soha...
Nemtudom mikorra kapnak idopontot, de kivancsi leszek valtozik-e v.mi ha lecserelik az olajat vagy sem...

Majd beszamolok a fejlemenyekrol.


VDani:
Lehet irtad anno, de vagy atsiklottam felette vagy szimplan a pentek nyomja ra a belyeget a gondolkodasomra  :D Mennyiert vetetd a tiedet es menni km-el?
Miota Priusom van tobben betalaltak az ismeretsegi korbol, h segitsek nekik Prius iranymutatasban, de v.hogy ezidaig nem adta ki a holland arakkal szamolva. Vagy a km allas tul alacsony vagy trukkozes van a dologban (felni csere, felszereltsegi kulonbsegek...)
Igazabol erre barki valaszolhat akinek holland importos a kocsija. (bar van egy olyan sejtesem, h erre a Prius dologra az utobbi idoben nagyon ramentek a nepperek)

Lényeg, hogy a kereskedők nem a mobilen választják a kocsikat.
Hanem ahogy itthon is, hozzá lehet jutni olcsóbban is autókhoz.
Banki visszavett autók, flottákhoz hozzáférés, stb...
Az én autóm amúgy 9xxx EUR volt, láttam a papírjai között, erre dobtak rá szállításra haszonra mindenre 1000 EUR-t.
Nekem 3.4 volt a kocsi amúgy, de hibátlan. Nem volt még törve, minden elem fényezése gyári, a km reális, vezetett szervizkönyv, nagynavi, LED, stb...
Prius 1.8 HSD

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re: Beszélgessünk...
« Válasz #10454 Dátum: 2014.03.22 07:49:17 »
www.startgumi.hu, :)
já,vagyis automax,sejtettem.
én is vettem már tőlük,mielött nem ismertem maglódon kiss gumisékat.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки