Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366874 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10350 Dátum: 2014.03.12 12:34:57 »
nyilvan azert kerulne bele gaz mert evi 25nel tobbet megy a kocsi de ha javitani kell a motort akkor nem sok ertelme van.
LPG doktor szerint jó, ha jól van beszerelve, beüzemelve, és beállítva. Ha meg nincs valamelyik, akkor az akármelyik autóban hibát okoz. Ha lehet hinni a véleményeknek, akkor elég alapos szerelő, és érti amit csinál. Kérdezd meg tapasztalatokról. Azóta biztos van már!

Vdani: Ja, chiptuningok között is van különbség, és van ami sz@rt sem ér, és van ami profi. Pl akinél én voltam Passattal, rendesen karakterisztikát írt át szoftveresen, kérdezte hol/hogyan használom, melyik fordulatokon hogy menjen, mennyire legyen durva, ilyenek. MOndott alternatívákat, stb. Nem csak egy ellenállással átveri valamelyik szenzort, amitől a gyári ECU több anyagot ad.
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.12 12:39:24 írta zezoka »

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10351 Dátum: 2014.03.12 12:46:08 »
Miért ne lenne való rá?
Ezek a gumik kizárólag elektromos járművekhez készültek, a Prius nem az. Elég csak megnézned a sebességindexét, az abszolút nem jó a Priushoz, a szálak összetartása (erőssége) hátrányosan befolyásolja nem csak a kormányzást de a menettulajdonságokat is, egyszóval nem biztonságos.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10352 Dátum: 2014.03.12 13:27:53 »
Egyet kell, h ertsek. Az a gumi itt a Nissan Leaf-hez van, nem  a mienkhez.
Itt a Hollandoknal a legtobb Prius Energyn vagy esetleg Energy Pluson kozlekedik. Aki nem szan ra ennyit azok Dunlopot vagy Goodyear-t, de osszesegeben nem latom ertelmet mert 40 max 50EUR-nal tobbet nem sporolnak vele...
Viszont erdekes, h a Contit egyaltalan nem preferaljak holott az is olcsobb par EUR-val a Michelinnel.

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10353 Dátum: 2014.03.12 15:02:40 »
Uhhh majdnem elfelejtettem igaz mar kerdeztem korabban: Az benzinszintjelzo 1-es kockaja meg atmegy villogasba vagy az egy kocka utan mar nincs tovabbi figyelmeztetes?

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10354 Dátum: 2014.03.12 15:37:47 »
Uhhh majdnem elfelejtettem igaz mar kerdeztem korabban: Az benzinszintjelzo 1-es kockaja meg atmegy villogasba vagy az egy kocka utan mar nincs tovabbi figyelmeztetes?

Van villogás is.

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10355 Dátum: 2014.03.12 16:04:28 »
Koszonom! Akkor ma meg kihagyom a tankolast, bar az 1000km/tank sajna nekem hiu alom marad... de meg igy is elegedett vagyok!  :yes:

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10356 Dátum: 2014.03.12 16:20:42 »
1000km/tank összejön majd, ha kicsit melegebb lesz kint a levegő. Nekem nyáron/ősszel simán megvolt klímával is.
Ja igen, a Michelin megint kavart egyet. A sima Energy Saver lett a jobb gumijuk, ez idei "modell". Viszont valamiért W-s sebességgel. o.O

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10357 Dátum: 2014.03.12 17:25:02 »
Eddig 4,7 votl a legjobb amit tudtam produkalni... igaz meg teligumikon. Mar igyis min 2-2,5litert sporolok az elozo kocsimhoz kepest szoval ha igy marad sem fogok falnak menni.

Michelinbol tudtommal az Energy Saver Plus most a top... bar rebesgettek v.mit egy ujfajta mintas abroncsrol iden tavaszra, de itt meg nem elerheto.

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10358 Dátum: 2014.03.12 17:26:04 »
Ezek a gumik kizárólag elektromos járművekhez készültek, a Prius nem az. Elég csak megnézned a sebességindexét, az abszolút nem jó a Priushoz, a szálak összetartása (erőssége) hátrányosan befolyásolja nem csak a kormányzást de a menettulajdonságokat is, egyszóval nem biztonságos.

Nem hiszem, hogy a gumi tudná, hogy éppen kizárólag elektromos járműre, vagy netán hibridre van felszerelve. Nem értem miért gondolod, hogy egy nem kizárólag villanyautón ne lenne jobb fogyasztása, kevesebb hangja, mint egy hibriden, vagy akár egy dízelen.

Hogy-hogy nem biztonságos? 160-ig a gyártó szerint is biztonságos (egyébként sem fog 161-nél, de még 170-nél sem, ami a Prius végsebessége, szétrobbanni - és mint mondtam, nem is járkálok 170-nel, de még 160-nal sem, tekintve, hogy az autó az életének a 90%-át, de valószínűleg még annál is többet a városban tölti, átlag 10-20km/h-ás tempónál, dugóban.)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10359 Dátum: 2014.03.12 20:58:16 »
Már le lett írva,  hogy miért nem jó (asszem a méret sem passzol)  de kb olyan,  mint a vízálló óra: Nem azért 300m-ig vízálló,  mert olyan mélyre mész vele. ..
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10360 Dátum: 2014.03.12 21:03:02 »
Akkor már 205/50, ez váltóméret.
A 215/50 túl nagy!
A 195/65r15 -nek 635mm az átmérője,  a 215/50r17-nek 647mm,  2% eltérés,  ha nem 9mm hanem 6-7mm a barázdamélység,  akkor még kevesebb. .. Szóval túl nagy? ??
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10361 Dátum: 2014.03.13 07:04:04 »
Nem hiszem, hogy a gumi tudná, hogy éppen kizárólag elektromos járműre, vagy netán hibridre van felszerelve. Nem értem miért gondolod, hogy egy nem kizárólag villanyautón ne lenne jobb fogyasztása, kevesebb hangja, mint egy hibriden, vagy akár egy dízelen.

Hogy-hogy nem biztonságos? 160-ig a gyártó szerint is biztonságos (egyébként sem fog 161-nél, de még 170-nél sem, ami a Prius végsebessége, szétrobbanni - és mint mondtam, nem is járkálok 170-nel, de még 160-nal sem, tekintve, hogy az autó az életének a 90%-át, de valószínűleg még annál is többet a városban tölti, átlag 10-20km/h-ás tempónál, dugóban.)
Te tudod, de ha felszereltetted, számolj be majd a tapasztalatokról
Today, tomorrow and after tomorrow!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10362 Dátum: 2014.03.13 08:03:17 »
Ezek a gumik kizárólag elektromos járművekhez készültek, a Prius nem az. Elég csak megnézned a sebességindexét, az abszolút nem jó a Priushoz, a szálak összetartása (erőssége) hátrányosan befolyásolja nem csak a kormányzást de a menettulajdonságokat is, egyszóval nem biztonságos.
A sebességindexen kívül miért nem jó? Szóval ha félretesszük a 160ig jó sebességindexet, akkor miért nem jó? (Nem kötözködésből) A villanyautó is ugyanúgy gurul, kanyarodik, hajt, fékez! Milyen szálak összetartása? Gumit nem hiszem , h érdekli, hogy a hajtó forgómozgást benzin-diesel vagy villany állítja elő.

Szóval miben más egy villanyra tervezett gumi egy hagyományosra vagy hibridre tervezett gumitól (Hangsúlyozom, sebességindexen kívül - teszem azt legyen midnegyik 190ig jó mondjuk). Persze továbbra is azt mondom, h nem illik (én nem is teszem, mert a kisördög mindig ott van egy kis hajtáshoz  :devil: :devil: :devil: :) ) kisebb indexű gumit felrakni, mint az autó végsebessége még akkor sem, ha nem megyek annyival sosem.
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.13 08:08:40 írta zezoka »

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10363 Dátum: 2014.03.13 08:18:32 »
A 195/65r15 -nek 635mm az átmérője,  a 215/50r17-nek 647mm,  2% eltérés,  ha nem 9mm hanem 6-7mm a barázdamélység,  akkor még kevesebb. .. Szóval túl nagy? ??

Igen, túl nagy.
A keréknél 1-2cm sokat számít. Gondolj bele, még 1-2cm kisebb kerék meg már 1 Twingora való. :)
Prius 1.8 HSD

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10364 Dátum: 2014.03.13 08:19:34 »
A sebességindexen kívül miért nem jó? Szóval ha félretesszük a 160ig jó sebességindexet, akkor miért nem jó? (Nem kötözködésből) A villanyautó is ugyanúgy gurul, kanyarodik, hajt, fékez! Milyen szálak összetartása? Gumit nem hiszem , h érdekli, hogy a hajtó forgómozgást benzin-diesel vagy villany állítja elő.

Szóval miben más egy villanyra tervezett gumi egy hagyományosra vagy hibridre tervezett gumitól (Hangsúlyozom, sebességindexen kívül - teszem azt legyen midnegyik 190ig jó mondjuk). Persze továbbra is azt mondom, h nem illik (én nem is teszem, mert a kisördög mindig ott van egy kis hajtáshoz  :devil: :devil: :devil: :) ) kisebb indexű gumit felrakni, mint az autó végsebessége még akkor sem, ha nem megyek annyival sosem.

Pl. egy Priussal nyugodtan pályázol 130-160 körül is akár órákig, egy Leaffel sosem fogsz.
Prius 1.8 HSD