Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3372322 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10245 Dátum: 2014.03.05 15:15:25 »
Olvass vissza milyen hozzászólást írtam először mielőtt nevetség tárgyának gondolnád a hozzászólást. Sokat fog az értelmezésben segíteni neked. Egyszerű fogyasztást hoztam fel, ott siklott el valaki. Hajrá...

Részemről semmi gond. :)
Amit írtál igaz sőt, van olyan körülmény, ahol jobban is eszik egy dízel, pl. egy 320D 184 lóval is sokkal jobban tud enni pályán 140-170 körül. :)
A kérdés, hogy ki-hogy-hol-hogyan használja a vasat és mit szeret?! :)
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.05 15:19:09 írta vdanii »
Prius 1.8 HSD

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10246 Dátum: 2014.03.05 15:22:56 »
Olvass vissza figyelmesen és látod mire gondoltam. Egyszerű fogyasztásról volt szó. Mondta a kollega, h ilyen fogyit egy dízel sem tud én meg írtam,  h kb tud olyat egy 1.4 d4d.  Semki másról nem volt szó.
bár nem így volt, de most tekintsünk el attól, hogy vajon mi lehet az oka annak, hogy mindenki "félreértett". és koncentráljunk arra, amit a fogyasztásról írtál. tiszta szerencse, hogy nem egy 50 köbcentis robogó fogyasztását hoztad a prius ellen. baromira nem összehasonlítható egy kisdízel kompakttal egy legalább egy kategóriával feljebb játszó benzines automata. amely ráadásul még kevesebbet is fogyaszt. idézem magam:  a sprit szerint a priusok átlaga még az egynégyes (gyenge, kéziváltós és kicsi) aurisoknál is alacsonyabb pár decivel...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10247 Dátum: 2014.03.05 15:40:21 »
Olvass vissza milyen hozzászólást írtam először mielőtt nevetség tárgyának gondolnád a hozzászólást. Sokat fog az értelmezésben segíteni neked. Egyszerű fogyasztást hoztam fel, ott siklott el valaki. Hajrá...
Tehát mégsem olvastál vissza... Pontosan ezt írtad és én pontosan erre reflektáltam:
"Helyette van 1000- más a priusban..." - Nem az a baj, hogy nem vagy tájékozott a Prius ügyben, mert senki sem úgy született, hogy keni-vágja a hibrid-témát, hanem, hogy képtelen vagy beismerni, hogy butaságot írtál és terelsz.

Részben igazad van abban, hogy az 1,4 d4d is tud annyit fogyasztani, mint a Prius, csak éppen nem azonos körülmények között. Értendő ez úgy, hogy átlagban a PriusIII nagyobb mérete (Avensis alap) és nagyobb tömege (+min. 150kg) ellenére is kevesebbet eszik, mint az 1,4 d4d E12 Corolla. :excl:

Meégegyszer mondom, nem a tudatlanságod miatt vagy nevetséges, hanem a reakciód miatt.  ;) :surrender:

Peace.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #10248 Dátum: 2014.03.05 16:35:14 »
aztán most, hogy mindenki kikacagta magát, vissza is lehet térni a témához :) písz
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10249 Dátum: 2014.03.05 20:31:45 »
Sziasztok!

P2-ben ki lehet cserélni a gyári izzókat (helyzetjelző, index, fék, rendszám, ajtóban lévő, belső világítás, tükör világítás) LED-esre? És ha igen tud valaki konkrét márkát/típusokat mondani? Esetleg boltot?

Üdv

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10250 Dátum: 2014.03.05 21:08:15 »
Sziasztok!

P2-ben ki lehet cserélni a gyári izzókat (helyzetjelző, index, fék, rendszám, ajtóban lévő, belső világítás, tükör világítás) LED-esre? És ha igen tud valaki konkrét márkát/típusokat mondani? Esetleg boltot?

Üdv
Ki, nyugodtan, nem CAN buszos. De CE jel legyen! ;)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10251 Dátum: 2014.03.05 21:13:15 »
Ki, nyugodtan, nem CAN buszos. De CE jel legyen! ;)

Van aki a tompítottat/fényszórót is kicserélte esetleg? Az mennyire öhm.. legaláis, értelmes, stb.. dolog?:)


Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10252 Dátum: 2014.03.05 21:14:23 »
Ha már fogyasztás, pár tapasztalatom az évek során:
1.3l benzin (béka) Corolla: 7,2-7,5l
2.0 D4D (112LE) AVE1 kombi: 6,2-6,5
2.0 D4D (116LE) AVE2 kombi: 6,2-6,5
2.2 DCAT (177LE) AVE2 kombi: 8-8,5l (!)
1.4l VVTI Corolla: 6,8-7,5
PII: 5,2-5,5
PIII: 5-5,5

Jellemzően 60-70% város, 20% előváros (10-es út...) 5-10% autópálya(ritkábban)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10253 Dátum: 2014.03.05 21:15:53 »
Van aki a tompítottat/fényszórót is kicserélte esetleg? Az mennyire öhm.. legaláis, értelmes, stb.. dolog?:)
Nem legális, semmilyen 55W-nál nagyobb vagy nem halogén. És légyszi NE tegyél bele xenon-t, rohadtul vakítanak a nem vetítőlencsés fényszórók xenonnal!
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Sumi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 111
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10254 Dátum: 2014.03.05 21:18:27 »
Nem legális, semmilyen 55W-nál nagyobb vagy nem halogén. És légyszi NE tegyél bele xenon-t, rohadtul vakítanak a nem vetítőlencsés fényszórók xenonnal!

Igen, azt tudom.. én is utálom az utólag beszerelt xenonosokat.. Ezért is kérdezem, hogy a LED-del mi a helyzet, de akkor ezek szerint hasonló kategória:) Egyébként én elégedett vagyok a halogénjével ennek az autónak. Volt már messze rosszabb halogénes autóm is. Igazából csak a kiegészítő világításokat gondoltam lecserélni LED-re, de gondoltam azért megkérdem mi a helyzet fényszóró fronton is:))
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.05 21:20:02 írta Sumi »

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10255 Dátum: 2014.03.05 21:49:02 »
Ha már fényszóró.

Tavaly október végén cseréltem az izzót (az eredeti japót) GE Megalight +120%-ra.

Az új izzó élt 4 hónapot, Isten nyugosztalja. A megmaradt porhüvelyét szívesen felnyomnám az igazgatósági tagok bármelyikének a seggébe, úgy hogy már csak orvosi beavatkozással lehessen onnan kiszedni. A tartós tej többet bír?!?! Ez röhej.  :nonono:
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10256 Dátum: 2014.03.05 22:07:51 »
Részemről semmi gond. :)
Amit írtál igaz sőt, van olyan körülmény, ahol jobban is eszik egy dízel, pl. egy 320D 184 lóval is sokkal jobban tud enni pályán 140-170 körül. :)
A kérdés, hogy ki-hogy-hol-hogyan használja a vasat és mit szeret?! :)
Pontosan, én ezen kívül nem is akartam mondani semmit.... :) Mindig fáj a szívem mikor látok egy ilyen priuszt, úgy elfogadnék egyet... :) Olyan szolidan szép autók... ezeket szeretem.

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10257 Dátum: 2014.03.05 22:09:58 »
bár nem így volt, de most tekintsünk el attól, hogy vajon mi lehet az oka annak, hogy mindenki "félreértett". és koncentráljunk arra, amit a fogyasztásról írtál. tiszta szerencse, hogy nem egy 50 köbcentis robogó fogyasztását hoztad a prius ellen. baromira nem összehasonlítható egy kisdízel kompakttal egy legalább egy kategóriával feljebb játszó benzines automata. amely ráadásul még kevesebbet is fogyaszt. idézem magam:  a sprit szerint a priusok átlaga még az egynégyes (gyenge, kéziváltós és kicsi) aurisoknál is alacsonyabb pár decivel...
Ember... nem magyarázom meg neked többet, vdani megértette, amit akartam, amúgy is az ő hozzászólásához fűztem hozzá. Az, hogy te rosszindulatot és többet képzelsz hozzá.... hát egészségedre.

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10258 Dátum: 2014.03.05 22:14:13 »
Tehát mégsem olvastál vissza... Pontosan ezt írtad és én pontosan erre reflektáltam:
"Helyette van 1000- más a priusban..." - Nem az a baj, hogy nem vagy tájékozott a Prius ügyben, mert senki sem úgy született, hogy keni-vágja a hibrid-témát, hanem, hogy képtelen vagy beismerni, hogy butaságot írtál és terelsz.

Részben igazad van abban, hogy az 1,4 d4d is tud annyit fogyasztani, mint a Prius, csak éppen nem azonos körülmények között. Értendő ez úgy, hogy átlagban a PriusIII nagyobb mérete (Avensis alap) és nagyobb tömege (+min. 150kg) ellenére is kevesebbet eszik, mint az 1,4 d4d E12 Corolla. :excl:

Meégegyszer mondom, nem a tudatlanságod miatt vagy nevetséges, hanem a reakciód miatt.  ;) :surrender:

Peace.

Off
A fogyasztás arra szólt, hogy egy dízel is tud ilyet függetlenül az általad említett egyéb adatoktól, ha képes lennél vissza olvasni, hogy kinek miért fűztem hozzá az 1000 más beszólást, akkor lehetséges, hogy te is megértenéd, hogy mire írtam és nem vakon lövöldöznél. Nem terelek semmit, próbálj meg elolvasni minden hozzászólást... ennyi a kulcsa. :) Részemről pedig az a nevetséges, hogy lusta vagy vissza olvasni és ,,tudatlanul,, ahogy te fogalmaznál, vakon rosszindulatú támadás képzeteid vannak, nekem pedig ez a nevetséges barátom...
On
« Utoljára szerkesztve: 2014.03.05 22:19:49 írta Corollás Gergő »

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #10259 Dátum: 2014.03.06 07:12:56 »
Sziasztok!
P2-ben ki lehet cserélni a gyári izzókat (helyzetjelző, index, fék, rendszám, ajtóban lévő, belső világítás, tükör világítás) LED-esre? És ha igen tud valaki konkrét márkát/típusokat mondani? Esetleg boltot?
Üdv
Ebay