Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366931 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9555 Dátum: 2013.12.07 22:59:00 »
Tolatásnál folyamatosan csipog. Kanyarokban nem volt eddig gondom, sokkal stabilabbnak tűnik, mint egy Suzuki Swift. :P

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9556 Dátum: 2013.12.08 13:15:27 »
A tempomat az itt ilyen. Nem sajnálja a gáz adagolását gyorsításkor. Valaki belinkelt egy doksit, hogyan kell a priust (konkrétan a 2-eskét) nagyon gazdaságosan vezetni és abban benne volt, hogy a max vonóteljesítmény 80%-ával kellene gyorsítani (persze nem hideg motorral), mert ott a leghatékonyabb a motor. Szerintem a tempomat pont ezt csinálja, én néha azzal gyorsítgatok, mióta olvastam a doksit.

Sajnos még összefüggő méréseim nincsenek, hogy ez a 80% tényleg jó vagy sem, mert asszony nyomja többet a gázpedált és ő nem helyezi tudományos alapokra a vezetést, valamelyik pedálon mindig áll.  :flowers: 
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9557 Dátum: 2013.12.08 14:13:47 »
Ertem... igazabol csak fura mert mostansag vezettem VW, Renault es Mazdat is es azokban kicsit finomabb volt az egesz tempomatos dolog. Majd megszokom

A km/h es a valos sebesseg kozott nalad is ekkora a kulonbseg?

A futomurol nem ekrdezlek gondolom az asszonyt nem erdekli amig megy  :D Mar foglaltam idopontot majd ott megmondjak a tutit.



Van itt olyan aki cserelt mar lengescsillapitot?? (A gyari - arban - egy vicc, az online katalogusokban rendszerint megjeleno Kayaba pedig nemigazan szimpatikus megha nagy nevnek szamitanak akkoris. Igy maradna a Bilstein ami viszont meglepoen olcso (490EUR) ahhoz a minoseghez kepest amit gyartanak)

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9558 Dátum: 2013.12.08 15:20:26 »
Nekem nagyjából valós értéket mutat a kilóméteróra, bár én egy kicsivel nagyobb gumit használok: 205/55R16. Nyári méréseim alapján olyan 2 %-kal mutatott többet a GPS-nél, ha jól emlékszem, de majd újra mérem.

Én is alulról érkeztem a Priushoz. Az Almerához és a Yarishoz képest a futóműve fényévekkel jobb, nekem tetszik a lágy rugózása. Igazi család autó, a gyerekek egyből elszenderülnek benne. Nekem is néha gyuf-aszállal kell kipeckelni a szememet, annyira ingerszegény a környezet. Egyedül a Focus2-m tudott jól kanyarodni, de azzal meg spórolni nem lehetett, de ott nem is számított, mert a cég fizette. :tt2:

Szerintem a feszesebb rugózás nem is illik hozzá, szerintem zörögni fog a belseje nagyon. Itt Magyarisztánban biztos, Hollandiában még nem autóztam.
« Utoljára szerkesztve: 2013.12.08 15:22:17 írta Szababo »
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9559 Dátum: 2013.12.08 16:32:46 »
A km/h es a valos sebesseg kozott nalad is ekkora a kulonbseg?

Nekem városban, kb 5km/h-t csal, autópályán 8-9km/h-t.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9560 Dátum: 2013.12.08 16:46:20 »
A km/h es a valos sebesseg kozott nalad is ekkora a kulonbseg?

Nekem jellemzően 10%-ot csal. Ha menet közben belépsz a diag menübe és a vehicle signal ablakot megnyitod, ott is látod a valós sebességet a kijelzőn mutatotthoz képest. (tehát szándékosan csal. Az ECU látja a valós sebességet)

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9561 Dátum: 2013.12.09 09:20:14 »
Egy nagy klasszikust idezve: Ez kerem hulyeseg! :D de legalabb megnyugszom, h nem egyedi hibarol van szo...

Tegnap sikeresen kicsereltem a pollen es a legszurot (ezuton koszonom a linket  :yes:) tovabba a kis akksit a csomagterben. Nem volt annyira egyszeru, mint gondoltam, de a youtube-on talaltam egy videot igy vacakolassal megfelelo kulcsok keresesevel is 40perc volt az egesz otthoni szervizeles.
Sikeresen megtalaltam a diagnosztikai menut (Display gomb + 3x helyzetjelzo felkapcsolasa) igy mar lathattam is, h a toltottseg 10.2V-rol szepen visszaallt 12.1-re.

Meg egy dolog van ami baromira zavar de azzal sajna tavaszig nemigen tudok mit tenni: Tortent ugyanis, h elhuztam a csomagter rolojat… nem kellett volna :( nemtudom mit tettek ra, de eszmeletlen piszkos tan meg v.mifele rozsdafolt is van rajta. Majd a jobbido bealltaval megprobalom szepen letisztitani. Ha nem akkro veszek egy ujat.
Apropo, otthon van bonto ahonnan ilyen es ehhez hasonlo alkatreszeket be lehet szerezni?

Tovabba megcsinaltam a “szigetelest” a teli felkeszites reszekent. Csak a felso racsot takartam el azt viszont amennyire csak lehetett. Ma reggel 8fok volt igy annyira nem tudtam tesztelni, de majd kiderul. Rendeltem egy OBD-s cuccot ami telefonon keresztul majd mutatja a dolgokat. Legealabbis remelem…
A Play-en Torque nevu appot talaltam hozza ami leiras es felhasznaloi velemenyek szerint jonak igerkezik bar arrol fogalmam sincs, h tudja-e a nekem szukseges adatok kijelzeset.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9562 Dátum: 2013.12.09 09:37:20 »
Sikeresen megtalaltam a diagnosztikai menut (Display gomb + 3x helyzetjelzo felkapcsolasa) igy mar lathattam is, h a toltottseg 10.2V-rol szepen visszaallt 12.1-re.
Lámpa felkapcsolás nélkül is bele tudsz menni.
display gombot megnyomod, akkor alul és felül megjelenik egy kitakart sáv. Ezután a nem kitakart részen rányomsz a kijelzőre fent-lent-fent-lent-fent-lent.

Apropo, otthon van bonto ahonnan ilyen es ehhez hasonlo alkatreszeket be lehet szerezni?
Pont tavaly hagytam el a rolómat. 25.000-ért vettem a hasznaltauto.hu-n.


A Play-en Torque nevu appot talaltam hozza ami leiras es felhasznaloi velemenyek szerint jonak igerkezik bar arrol fogalmam sincs, h tudja-e a nekem szukseges adatok kijelzeset.
Milyen adatokra van szükséged? Mert én is egy ilyen bluetooth ODB adaptert használok és én is a fizetős torque-t.

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9563 Dátum: 2013.12.09 10:29:40 »
Koszonom az ujboli tippet. Nem tervezem az allando monitorozgatast most is csak a kis akksi vegett volt ra szuksegem mert a multimeterhez nem ertek es nincs is:whistling: 

Majd 100EUR a rolo? Huhhh akkor elso korben tenyleg ramegyek v.mi durvabb tisztitoszerrel hatha… ha nem akkro meg marad az uj. (sajna zavarnak az ilyen esztetikai hibak )

Igen en is ilyen Bluetooth-os adapter rendeltem allitolag ez a jobbik/megbozhatobb fajta (V-gate) szallitassal egyutt is csak 21 vagy 22EUR volt. Amire kell, h elso korben megnezzem a hibatarolot (remelem ures lesz) de a legfontosabb, h a Hybrid rendszer homersekletet tudjam ellenorizni mert megfozni ugye nem szeretnem most a letakart hutoracs vegett egy esetleges hosszabb autopalya szakaszon.
Erre alkalmas ez az app? Mert ha igen akkro megveszem es csak a kis kutyure kell varnom mig a draga kinai posta eljuttatja hozzam…

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9564 Dátum: 2013.12.09 10:58:05 »
Majd 100EUR a rolo? Huhhh akkor elso korben tenyleg ramegyek v.mi durvabb tisztitoszerrel hatha… ha nem akkro meg marad az uj. (sajna zavarnak az ilyen esztetikai hibak )

a legfontosabb, h a Hybrid rendszer homersekletet tudjam ellenorizni mert megfozni ugye nem szeretnem most a letakart hutoracs vegett egy esetleges hosszabb autopalya szakaszon."

1. Sajnos a rolók kint sem olcsók. Jellemzően 80-110 font amihez képet én még olcsón kaptam meg,
2. A híbrid hőmérsékletet nem találtam meg a minavételi opciók között. De a rendes hűtőfolyadékot rendesen monitorozza. Attól pedig télen nem kell félni hogy megfőzöd a motort :) Nekem jellemzően 0 foknál letakarás nélkül jó esetben felment 55-60 fokig. A felső grill letakarása után is max 70-ig ment fel, de egy kicsit gyorsabban. Azért kavarog ott a hideg a motor körül ha le van takarva a grill és a termosztát is nyit. Az csak mellékes, hogy ha a tetejét takarod le, az még nem befolyásolja a hibrid hűtést mert annak a bordája alul van.

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9565 Dátum: 2013.12.09 11:22:48 »
Meg is vettem az appot  :yes: ha jol latom regeteg dolog elerheto benne es a legtobbrol fogal;mam sincs, h micsoda... viszont van magyar nyelv ami majd tan segit egy kicsit.

Eszembe jutott meg egy dolog amit vagy nem talaltam vagy esetleg nem jo helyen kerestem: Az elozo autom is digitklimas volt es az ugy mukodott, h ha beallitottam 21fokot akkor nem nehezitette a motor melegedeset es csak akkor jott a meleg amikor mar a motor mar kicsit bemelegedett.
Ez itt is igy van?
Tovabba hianyolom, h nincs automata mod amikor felfut a beallitott homersekletre. Eleinte nyilvan nagyobb intenzitassal majd a kituzott homerseklethez kozelitve szepen visszavesz a teljesitmenybol es csak tartja a szintet.

Itt ilyen tenyleg nincs vagy megint csak user error?  :whistling:

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9566 Dátum: 2013.12.09 11:30:24 »
Az elozo autom is digitklimas volt es az ugy mukodott, h ha beallitottam 21fokot akkor nem nehezitette a motor melegedeset es csak akkor jott a meleg amikor mar a motor mar kicsit bemelegedett.
Ez itt is igy van?
Tovabba hianyolom, h nincs automata mod amikor felfut a beallitott homersekletre. Eleinte nyilvan nagyobb intenzitassal majd a kituzott homerseklethez kozelitve szepen visszavesz a teljesitmenybol es csak tartja a szintet.
Itt is így van. Ha beállítod a hőmérsékletet, addig nem fúj be levegőt ameddig a víz el nem éri azt a hőfokot.
És automata módban is úgy fut ahogy leírtad. Tehát az elején erősebben tolja a meleget, majd ahogy megeszik az utastér, vissza vesz a teljesítményből.

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9567 Dátum: 2013.12.09 11:40:59 »
Akkor mostmar csak ezt az automata modot kell megkeresnem pedig vegigfutottam 2x is...

Meg 1 kerdes eszembe jutott ami aprosag, de a parom hajlamos elfeledkezni rola: Ha bekapcsolom a hatso ablakfutest (amivel ha jol sejtem egyutt jar a tukor futese is) akkor az lekapcsolmagatol x ido utan vagy megy amig ki nem kapcsolja az ember?

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9568 Dátum: 2013.12.09 11:52:02 »
Meg is vettem az appot  :yes: ha jol latom regeteg dolog elerheto benne es a legtobbrol fogal;mam sincs, h micsoda... viszont van magyar nyelv ami majd tan segit egy kicsit.

Ha jól emlékszem alapból nem tud a Torque sok mindent ami a P2 specifikus. De létezik direkt a P2-höz készített custom pid amit berakva a programba szinte minden adat kinyerhető.

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9569 Dátum: 2013.12.09 11:57:44 »
Azt esetleg lehet tudni, h azt a valtozatot, honnan tudnam beszerezni/letolteni?