Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366914 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #8670 Dátum: 2013.07.30 13:56:44 »
Sziasztok,

P2-vel nektek hogy alakul a pesti dugókban és a nagy melegben most a fogyasztásotok? Nekem viszonylag sokat megy a motor és gyorsabban merül az akksi, mint amire számítottam. Reggel fél hét fele amikor átszelem a várost, akkor 5L alatt marad vagy a környékén mozog, de a dugóban felmegy 7 körülre  :eek:

https://www.dropbox.com/sh/nnxl25jgd9mlg1d/DbyHNqhf-1
4.5 körül. Igaz engem már lehurrogtak itt a fórumban, hogy biztos feltartom a forgalmat... pedig nem is.

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8671 Dátum: 2013.07.30 14:35:47 »
Mert a beépített navival szemben ez a legfőbb előnye. Igaz abban van TMC, de úgy gondolom az nem annyira gyors mint ha sok felhasználó adja az infót.
Sebesség túllépésre tud figyelmeztetni? Mert a beépítettel szemben meg ez az IGO legnagyobb előnye.
nem, mivel nincs benne a térképben a sebesség adat

A waze nem offline navigáció, hanem "közösségi dugókerülő alkalmazás"
tehát senki ne azt várja el tőle, mint az ájgótól. Amiben a waze jó, abban az IGO nem, mindegyiknek meg van a maga előnye. Ahogy lehet a Wordben is honlapot írni, csak épp van másik, ami annál ezerszer jobb.
Hely van a telefonon, navin, elfér mindkettő, azt kell használni, amelyik az adott célnak jobban megfelel.
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8672 Dátum: 2013.07.30 14:49:21 »
Sziasztok,

P2-vel nektek hogy alakul a pesti dugókban és a nagy melegben most a fogyasztásotok? Nekem viszonylag sokat megy a motor és gyorsabban merül az akksi, mint amire számítottam. Reggel fél hét fele amikor átszelem a várost, akkor 5L alatt marad vagy a környékén mozog, de a dugóban felmegy 7 körülre  :eek:

https://www.dropbox.com/sh/nnxl25jgd9mlg1d/DbyHNqhf-1
Pár decit megy csak fel, de még így is bőven 5 alatt marad az átlag.
Nagy dugóban vánszorogsz a nagy melegben?

Ja, látom, dugót írtál. Ha nagy a dugó, akkor érthető. Hány fokra állítod a klímát? 1-2 fok is sokat számíthat. Nekem 23.5 a kellemes.
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.30 14:51:37 írta bozman »

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8673 Dátum: 2013.07.30 15:26:32 »
"közösségi dugó"  - ez jó! És milyen amikor nem közösségi a (forgalmi) dugó? :hmmmm:
Today, tomorrow and after tomorrow!

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8674 Dátum: 2013.07.30 15:40:59 »
"közösségi dugó"  - ez jó! És milyen amikor nem közösségi a (forgalmi) dugó? :hmmmm:
ékes anyanyelvünk képes ilyen furcsaságokra ;)

ha mondatban szerepel, és nem meghatározásként, akkor egyértelműsíthető: "közösségi, dugókerülő alkalmazás"
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

dni

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8675 Dátum: 2013.07.30 15:48:34 »
Pár decit megy csak fel, de még így is bőven 5 alatt marad az átlag.
Nagy dugóban vánszorogsz a nagy melegben?

Ja, látom, dugót írtál. Ha nagy a dugó, akkor érthető. Hány fokra állítod a klímát? 1-2 fok is sokat számíthat. Nekem 23.5 a kellemes.

23-24, de nagy melegben 25-26-fokra állítom, hogy ne kapjak kiszálláskor agyvérzést :)

Nem tudom miért megy fel ennyire, ami azért zavaró, mert olyan mintha valami nem működne megfelelően.

Ha valaki dugóba kerül akkor tudna küldeni a fogyasztási grafikonról képet, csak a kíváncsiság kedvéért.
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.30 15:50:36 írta dni »

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8676 Dátum: 2013.07.30 16:04:14 »
Ha lenne az autóban, hidd el, nem használnád a telefont! Olyan jól műxik a beépített! Nekem a telefonon (Sygic navi) kívül még egy külön navi is volt Igo-val, de egyiket sem használom, mióta a Priusban van gyári, pedig ez már nagy szó volt nálam!

Bluetooth csak navival és hangvezérléssel együtt van (ha van jobb felső gombsor a kormányon, akkor van benne), kulcsnélkül nyitás indítás (smart key) ettől független (ha látsz a kilincsen és a csomagtartó nyitó jobb oldalán kis fekete négyzetet, akkor van) lehet navis-blue vagy anélküli verzióban is, JBL szintén. Toltaókamera meg gyárilag csak IPA-val van együtt (Intelligens Parkolás Assist= magától beparkolós).

Kulcs nélküli mód baromi jó, 2011.szept óta egyszer sem volt beledugva  kulcs a helyére. Még kipróbálva sem volt! Nem is tudnám, mert a kulcsra rá van húzva egy kis szilikontok. Ha szar környéken parkolok (biztonsági okokból), vagy pár napig nem használom, vagy ha jócskán fagypont alatt van a hőfok (aksi kímélési okokból), akkor kikapcsolom, de ahogy beülök az autóba, már nyomom is a kormány alatti gombbal vissza, h a kulcsot ne kelljen kivenni a zsebemből (kp zár nyitáshoz sem veszem elő, mert zsebben kitapogatva nyitok).

Visszgurulás gátló nincs benne a PIIben, de maga a villanymotorra ráprogramozott kúszás miatt nem gurul vissza, csak nagyon meredek lejtőn, szinte érezni a tekercseket, ahogy aprókat rántva megy egyet-egyet vissza.

Start-stopról (egyébként is stop-startról) itt nincs értelme beszélni, mert ez az autó nem csak akkor állítja le a benzinmotort, ha épp pirosnál állsz, hanem ahogy elveszed a gázt, már áll a motor (ha a körülmények adottak: hőfokok, töltöttség, hűtés/fűtés állása, és még ki tudja mi), de itt még akkor is állhat, ha haladsz, vagy kis mértékben gyorsítasz! Szóval nemhogy csak piros lámpánál! De ez nem a Stop start rendszer miatt van így, hanem mert hibrid, és így van programozva eleve, ez a lényege, h amikor csak lehet, a villanymoci segítsen, ne a benzin. Csak rizsa, h írhassanak parasztvakítós extrákat, kb mintha beírnád, hogy tekerhető kormány, és guruló kerekek = egyértelmű.

Köszi a részletes tájékoztatást!
Én Maps-ot használok, azt is elég ritkán. Évente ~10x. Ez miatt írtam, hogy navi nekem nem annyira fontos. De mivel nem választható, és a többi csomagban lévő funkció mellé jár, így lesz majd navi is.

Bluetooth jó lenne telefonálás miatt. Zenét hallgatni lehet így telefonról?

Smart Key feket kört már kifigyeltem a kilincsen. :) Ezt mindenképp kérek bele. :)

Start-Stop: erről beszéltem. Töltelék szöveg, amivel csábítják a vevőket.

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8677 Dátum: 2013.07.30 16:05:43 »
23-24, de nagy melegben 25-26-fokra állítom, hogy ne kapjak kiszálláskor agyvérzést :)

Nem tudom miért megy fel ennyire, ami azért zavaró, mert olyan mintha valami nem működne megfelelően.

Ha valaki dugóba kerül akkor tudna küldeni a fogyasztási grafikonról képet, csak a kíváncsiság kedvéért.
Átlagsebességgel együtt ér csak valamit az összehasonlítás, úgyhogy azt is nézzük közben.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re: Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8678 Dátum: 2013.07.30 16:18:18 »
Na, ezt jó tudni! A forgalom meg tényleg nem vészes! Nekem 500megás csomagom van, de ritkán kell navi, tehát akkor bőven beleférnék.

Amúgy Laller volt az indexről, aki beszerelt Android fejegységet, Kép1, kép2, kép3

Ez nagyon csecse. Régóta fáj egy ilyenre a fogam.
PII-be nem épített valaki ilyet?

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8679 Dátum: 2013.07.30 17:01:03 »
Ez nagyon csecse. Régóta fáj egy ilyenre a fogam.
PII-be nem épített valaki ilyet?

P2-höz nincs ilyen. Sajnos.

Pomk

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1216
Re: Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8680 Dátum: 2013.07.30 17:55:15 »
P2-höz nincs ilyen. Sajnos.

Dehogy nincs... :clap:
http://www.youtube.com/watch?v=AHVm6WptQvg

A felfelé nyíló ajtó sem kutya... :cool2:

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re: Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8681 Dátum: 2013.07.30 18:34:26 »
Dehogy nincs... :clap:
http://www.youtube.com/watch?v=AHVm6WptQvg

A felfelé nyíló ajtó sem kutya... :cool2:

Csak azt nem értem miért kínlódtak ennyit? Ezt egy nanopaddal is meg lehetett volna oldani, és nincs napokig tartó fúrás faragás.  [rohog]

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re: Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8682 Dátum: 2013.07.30 19:40:33 »
A felfelé nyíló ajtó sem kutya... :cool2:
Szegény Priust jól elcsúfították! Gyűlölöm az optikai tuningot (gyári sportcsomag még általában tetszik, de onnantól tovább már nem).
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.30 19:42:33 írta zezoka »

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8683 Dátum: 2013.07.30 20:41:09 »

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8684 Dátum: 2013.07.31 08:39:40 »
Remélem soha nem fog mögöttem jönni senki, aki ilyeneket nyomkod menet közben. :nono:

(Eddig 3x jöttek nekem hátulról úgy, hogy már sok-sok másodperce álltam a piros lámpánál vagy a sarkon elsőbbséget adva.)
« Utoljára szerkesztve: 2013.07.31 08:42:05 írta bozman »