Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368823 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8310 Dátum: 2013.06.21 20:31:59 »
http://www.autoscout24.de/DetailsGTM.aspx?id=232465514&cd=635041729250000000&asrc=st

Tapasztalt külföldről vásárló kollégáknak mi az első benyomásuk erről a gépről? Mivel a közelben lakom, el tudok menni megnézni, de vajon érdemes-e? A mostani magyar rendszámos priuszt akarom lecserélni német rendszámosra, lehetőleg olyanra, aminek német vezetett szerviztörténete van, és biztonságosan/gazdaságosan tudom használni a következő 5 év/80ezer km-en.
Mintha JBL nem lenne benne amúgy rendben lévőnek tűnik.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8311 Dátum: 2013.06.21 23:13:27 »
A bal hátsó ülésre hátulról valami ráborult  :eek:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8312 Dátum: 2013.06.22 08:44:18 »
http://www.autoscout24.de/DetailsGTM.aspx?id=232465514&cd=635041729250000000&asrc=st
Tapasztalt külföldről vásárló kollégáknak mi az első benyomásuk erről a gépről? Mivel a közelben lakom, el tudok menni megnézni, de vajon érdemes-e? A mostani magyar rendszámos priuszt akarom lecserélni német rendszámosra, lehetőleg olyanra, aminek német vezetett szerviztörténete van, és biztonságosan/gazdaságosan tudom használni a következő 5 év/80ezer km-en.
nekem nem tetszik. második tulajos, elfelejtették odaírni, hogy unfallfrei, meg, hogy van-e szervizkönyv. és a legfontosabb: én soha nem vásárolnék kocsit a déli régióból. fél bajorország már a kelet-európai importra állt rá, annak minden negatívumával együtt. én inkább hamburg környékén vagy a ruhr-vidéken nézelődnék, pláne, hogy kint laksz. inkább északon keresgélj!

szerk:
mint pl. ez:
http://fr.autoscout24.be/Details.aspx?id=231586916&asrc=fa
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.22 08:56:39 írta csufár »

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8313 Dátum: 2013.06.22 09:00:46 »
A bal hátsó ülésre hátulról valami ráborult  :eek:

szerintem csak viz, esett mielott fenykepeztek!

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8314 Dátum: 2013.06.22 09:03:25 »
nekem nem tetszik. második tulajos, elfelejtették odaírni, hogy unfallfrei, meg, hogy van-e szervizkönyv. és a legfontosabb: én soha nem vásárolnék kocsit a déli régióból. fél bajorország már a kelet-európai importra állt rá, annak minden negatívumával együtt. én inkább hamburg környékén vagy a ruhr-vidéken nézelődnék, pláne, hogy kint laksz. inkább északon keresgélj!
igen, az unfallfrei hianyzik, meg a szervizkonyv is, de leven Toyota markaszerviz, lekerdeztetek mindent azonnal, plusz kerek atvizsgalast is. 5 ev garanciat adnak (nemeto.-ban adnak garanciat a hasznalt autokra), de tenyleg jo lett volna, ha ezeket odairjak.
az import is igy van, olyannyira, hogy hirdetotablan irjak "Autofelvasarlas Exportra" :D
nezelodok meg tovabb, vegulis nem surgos. Legfeljebb elkirandulunk Hamburgba, ugysem voltunk meg.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8315 Dátum: 2013.06.22 17:28:39 »
nekem nem tetszik. második tulajos, elfelejtették odaírni, hogy unfallfrei, meg, hogy van-e szervizkönyv. és a legfontosabb: én soha nem vásárolnék kocsit a déli régióból. fél bajorország már a kelet-európai importra állt rá, annak minden negatívumával együtt. én inkább hamburg környékén vagy a ruhr-vidéken nézelődnék, pláne, hogy kint laksz. inkább északon keresgélj!

szerk:
mint pl. ez:
http://fr.autoscout24.be/Details.aspx?id=231586916&asrc=fa
Az északi régióból speciel én nem feltétlen vennék autót: a sós tengeri levegő nagyon alattomos tud lenni :cry:
Szerencsére még a német piacon az unfallfrei az általában még alap, ha van/volt vmi baja azt általában kiírják
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.22 17:30:30 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8316 Dátum: 2013.06.23 07:05:16 »
Na, kicsit offos lesz de leirom a heti sztorit. Vasarnap keso este ertunk vissza Magyarorszagrol Munchenbe, es a varosban nem talaltam parkolot. 1 orat keringtem a kornyeken, de csak a olyat talaltam, ahol reggel 7ig lehet parkolni, utana atvalt tilosba. Na, igy 2kor kerultem agyba, es 6.30kor keltem, hogy 7re kierjek a kocsihoz es menjek dolgozni. A rendor 7.05-kor mar ott alt, es irta a cetlit  :eek:  de vegul nem buntetett meg. Na jo, mondom, bementem dolgozni, es pakoltam valamit a kocsiban. Belso vilagitas bekapcsolva maradt. Pentek delutan (5 nappal kesobb) indulnank, a kocsi alig nyilik ki, Power gombra villog mint a karacsonyfa - rogton leesett. A szep a dologban, hogy ugye a csomagtarto ajto nem nyilik mar ki ilyenkor, igy az uleseket lehajtva kellett a csomagtartoba maszni, es a sotet melygarazsban(a cege) elemlampaval kipiszkalni az akkut, mikozben (bar nem szokasom) a jappo mernokok osszes rokonat felemlegettem. Szoval eltuztem a Conradba, vettem egy toltot, vissza a kocsihoz, akku ki, haza, aztan rajottem, hogy gondozasmentes akku es a tolto viszont nem automata, igy vissza a Conradba, vettem multimetert (mondjuk regota akartam mar), es most toltom a rohadekot. Pentek delutani furdozes helyett akkumulatorozas volt a program  [rohog]

Na itt kerdezek is: nem talaltam pontos infot a neten, hogy akkor most 13,8 vagy 14,4 V-t kell tolteni?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8317 Dátum: 2013.06.23 12:45:45 »
A motortéri biztosíték táblában van egy csatlakozópont. Oda ha rácsatlakoztatod a töltőt akkor áram alatt lesz az autó, azzal pedig nyílik a csomagtér...
Xanyi

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8318 Dátum: 2013.06.23 20:54:39 »
A motortéri biztosíték táblában van egy csatlakozópont. Oda ha rácsatlakoztatod a töltőt akkor áram alatt lesz az autó, azzal pedig nyílik a csomagtér...
Ez így van, gyakori "nepperfogás-művelet" a lemerült akkuval árusított Priusokban bár anno amikor én vettem, a berlini Toyotánál is ugyanezt a műveletet kivitelezték ;)
Attesz86: tudom nem vígasztal, de én ezt a műveletet egy, az autó letárolása közben derékig megnőtt gazban az autóhoz eljutva kellett h elvégezzem anno egy kiadós nyári felhőszakadást követően, bőrigázva, papucsban.
Today, tomorrow and after tomorrow!

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8319 Dátum: 2013.06.23 21:20:46 »
tudom nem vígasztal, de én ezt a műveletet egy, az autó letárolása közben derékig megnőtt gazban az autóhoz eljutva kellett h elvégezzem anno egy kiadós nyári felhőszakadást követően, bőrigázva, papucsban.
na, az se rossz!  :clap:

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8320 Dátum: 2013.06.24 15:52:42 »
Tudja valaki, hogy a 100 amperes biztositek, amely a 12V-os aksira van kotve pontosan merre van? A motorterben a biztositektablaban van felirat, de ott egy sima vezetek van csavarral lefogatva egy piros kis fedel alatt. Ott lenne a biztositek? Latok egy rezszinu alkatreszt is a vezeteken.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8321 Dátum: 2013.06.24 18:01:05 »
Tudja valaki, hogy a 100 amperes biztositek, amely a 12V-os aksira van kotve pontosan merre van? A motorterben a biztositektablaban van felirat, de ott egy sima vezetek van csavarral lefogatva egy piros kis fedel alatt. Ott lenne a biztositek? Latok egy rezszinu alkatreszt is a vezeteken.

Ebben a pdf-ben a 22. oldalon a 10-es számmal jelölt az elvileg.
http://www.selidori.com/tech/00000-04999/337-aBgux.pdf

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8322 Dátum: 2013.06.24 18:11:17 »
Az van, hogy múlt hét óta szív a szervíz egy dologgal: a lambdaszonda túl magas feszültséget jelez, 0,8-0,9V pedig max 0,5V lenne a megengedett. Be is írja magát hibakódnak.
Vettem újabb, bontott lambadaszondá(ka)t mindegyik ugyanazt az értéket adja. Belepróbálták egy másik Prius biztosan jó szondáját, ECU-ját, stb. amit lehet mozdítani, eredmény ugyanaz, ergo az enyémben is minden alkatrész jó külön-külön.
Oké, mondták, hogy katalizátor lesz. Vettem bele másik, bontott komplett katalizátort, AZZAL IS UGYANOLYAN ÉRTÉKEKET AD  :cry: :cry: :cry:
Mi a f....t lehet ilyenkor csinálni???  :censored:
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.24 18:15:06 írta Bicskei »
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8323 Dátum: 2013.06.24 18:15:41 »
Ebben a pdf-ben a 22. oldalon a 10-es számmal jelölt az elvileg.
http://www.selidori.com/tech/00000-04999/337-aBgux.pdf
igen az, köszi szepen! megtalaltam, szepen elolvadt. Van valakinek ötlete, hogyan kell kicserelni? Egy lemez egyebkent, amin sorban vannak a biztositekok, ugy tunik, mintha felfele siman ki lehetne huzni, de nem jon ki, eroltetni sem akarom. Mas kerdes, hogy hogyan szerzek hozza (USA prius).
Valaki idomilliomos tudna loni a sajatjarol egy kepet, hogy lassam, van-e kulonbseg az EU-hoz kepest?

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos