Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3369789 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8175 Dátum: 2013.05.22 09:39:45 »
Most pár hete jöttem haza Svábhegyről, több km lefelé. Akku zöld volt és folyton csak töltötte vissza. Mikor hazaértem eléggé bepörgött a ventilátora. Reméltem, hogy nem lesz baja :)

Hát, lehet, hogy a tervezés, tesztelés során erre nem is gondoltak.  :sorcerer:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8176 Dátum: 2013.05.22 09:51:44 »
Misi, a minap olvastam egy cikket, melyben összehozták a BMW-t és a Toyotát egy közös fejlesztésű sport(os) autó kapcsán. Ennek van valami valóságalapja? Mármint a hírre gondolok, nem a cikkre, mert az létezik.  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8177 Dátum: 2013.05.22 13:37:40 »
Hát, lehet, hogy a tervezés, tesztelés során erre nem is gondoltak.  :sorcerer:
Tényleg! Sosem láttam még arrafelé még prototípusokat. Tiszta bénák a gyártók!  :D [rohog] :lol:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8178 Dátum: 2013.05.22 15:28:42 »
Misi, a minap olvastam egy cikket, melyben összehozták a BMW-t és a Toyotát egy közös fejlesztésű sport(os) autó kapcsán. Ennek van valami valóságalapja? Mármint a hírre gondolok, nem a cikkre, mert az létezik.  ::)

A két cég között nagyon régóta van együttműködés. Kevesen tudják, de amikor a BMW kihozta az első Minit, abban az 1,4-es dízel az Toyota volt. Cirka két éve írtak alá egy megállapodást, amely alapján a Toyota segít akksit fejleszteni a BMW-nek,, ők meg adnak dízelmotorokat, mivel a Toyota már nem akar olyat fejleszteni. Ezek nemsokára (kb. 1 év) kezdenek majd el bekerülni a Toyotákba (Lexusba nem), ahogy jönnek majd a modellfrissítések, új modellek. A közös autó fejlesztése, amiről a cikk is ír, viszonylag friss dolog, de valós. Ennek azonban még kell néhány év. Mármint a végeredményhez.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8179 Dátum: 2013.05.22 15:38:45 »
Köszönöm a részletes választ.  ;)
Nem gondolom rossz dolognak, hogy két cég együttműködik, elvégre - legyünk reálisak - mindkét cégnek vannak elismerésre méltó fejlesztései. Ha ezekből bármelyik irányba beépítenek néhányat, az nem valószínű, hogy rossz eredménnyel jár.  :sorcerer:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8180 Dátum: 2013.05.22 17:27:33 »
A BMW-nek nagyon kell igyekeznie, hogy ne csak dízelben legyen erős, mert egyre nehezebben tudják hozni az emissziós adatokat. Az új szabályozás ellen ugye Ők is tiltakoznak. A mostani dízel technológia nem sok tartalékot rejt már magában ezen a téren. A részecskeszűrők állandó cserére szorulnak, sok dízelt adalékolni kell, hogy a szűrő jól működjön, stb. Ez mind drágítja az autót, illetve növeli a fenntartási költségeket, miközben az emisszión keveset javít, hiszen a kiégetéskor azért rengeteg korom, így NoX távozik, ami ugye egy hibridnél pl. gyakorlatilag nulla. Sokan a CO2-t tartják a fő bűnösnek üvegházilag, de bizony a Nitrogén-oxid talán nagyobb bűnös. A finom részecskékről nem is beszélve, amik pont a szűrők miatt finomodnak még jobban, elérve ezzel azt, hogy könnyebben jusson pl. a tüdőbe.

Ellenérvként sokan az akkumulátorokat szokták felhozni, melyre azért van két remek válasz: egyrészt ritkán kell cserélni, ami azt jelenti, hogy egy átlagos háztartás több elemet dob ki a hibrid akksi életciklusa alatt, mint egy hibrid akksi súlya. Másrészt a selejtezésre kerülő akksikat a Toyota egy erre a célra létrehozott üzemben szétszedi, és az így nyert elemeknek több, mint 90% újrahasznosítva ismét akkumulátort készít.
Az akkumulátor technológia nagyon sokat fog fejlődni a következő években, melynek fő oka, hogy a szükséges nyersanyagok jó része néhány országban lelhetők csak fel (A legtöbb Kínában.), addig is, amíg ezek az új akksik szériába kerülnek, jön az üzemanyagcella-hibrid. A Toyota 2015-ben már utcán lesz az első széria modellel.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8181 Dátum: 2013.05.22 18:29:02 »
Kb. az összes ismerősöm leugatott, amiért egy ilyen kicsi, szarul gyorsuló vacakot vettem, mint a Prius. Merthogy ennyiért milyen ***a 5-10 éves BMW-t Audit egyéb dízelt vehettem volna vagy valami kicsit, ami ennyit fogyaszt. Én meg röhögök a markomba, mikor elterpeszkedek a kényelmes plüss fotelomban és az utasaim is kinyújtogatják hátul a lábukat kényelmesen. Mindenki meg van akadva a CO2-vel, és sajnos amikor úgy álltunk, hogy akár egy új Prius is belefért volna, még a kereskedők is egy dízel avensis felé toszogáltak, hogy az mennyivel jobb már. Végül lett belőle lakás+használt Prius és nem bántam meg. :)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8182 Dátum: 2013.05.24 08:05:41 »
Prius I csomagtértálca beszerzés kapcsán van esetleg tippetek?
Eddig csak az USA-ból találtam ajánlatokat de a szállítás 2x annyi, mint maga a tálca :helpsmilie:
Today, tomorrow and after tomorrow!

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8183 Dátum: 2013.05.24 08:49:20 »
http://www.riderauto.hu/index.php
Náluk sokféle van, biztos Te is rájuk találtál (van Priushoz is, de nem tudom, a '04-es melyik széria :) )

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8184 Dátum: 2013.05.24 09:20:18 »
http://www.autoszonyeg.info/product/toyota-prius-2004-2010-csomagtertalca-1642/

Ez ugyan P2, de egy telefont megérhet. Elvileg méretre készítenek szőnyegeket, hátha szerencséd lesz. Én gumiszőnyeget nem találok elérhető áron bentre. :(

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8185 Dátum: 2013.05.24 10:01:12 »
. Sokan a CO2-t tartják a fő bűnösnek üvegházilag, de bizony a Nitrogén-oxid talán nagyobb bűnös. A finom részecskékről nem is beszélve, amik pont a szűrők miatt finomodnak még jobban, elérve ezzel azt, hogy könnyebben jusson pl. a tüdőbe.

Az akkumulátor technológia nagyon sokat fog fejlődni a következő években, melynek fő oka, hogy a szükséges nyersanyagok jó része néhány országban lelhetők csak fel (A legtöbb Kínában.), addig is, amíg ezek az új akksik szériába kerülnek, jön az üzemanyagcella-hibrid. A Toyota 2015-ben már utcán lesz az első széria modellel.
bizony így van, a dízelek máig sokkal környezetszennyezőbbek. meg aztán valószínűleg  a co2 sem akkora mumus, mint  ahogyan azt az EU-ban szeretik beállítani.
a kínai nyersanyagprobléma nem igaz. egy-két évtizeddel ezelőttig Kínában gyakorlatilag nem volt ritka földfém-kitermelés, az egészet amerikai és európai forrásokból fedezték. csak aztán beindult a kínai kitermelés, olcsón, ezért a fejlett országok egyszerűen leépítették a kapacitásokat. emiatt kína gyakorlatilag monopolhelyzetbe került, csak éppen nem piacgazdaság és annak a veszélye, hogy az exportkorlátozások komolyan veszélybe sodorják a termelést, egyre nagyobb. az EU régóta dolgozik az ügyön, hamarosan nekigyűrkőzünk, hogy bebiztosítsuk a kínai nyersanyagpiachoz való hozzáférést

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8186 Dátum: 2013.05.24 10:39:02 »
http://www.riderauto.hu/index.php
Náluk sokféle van, biztos Te is rájuk találtál (van Priushoz is, de nem tudom, a '04-es melyik széria :) )
Köszi, őket már néztem, a '04-es már a PII (NHW20) volt.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8187 Dátum: 2013.05.24 13:58:46 »
Én gumiszőnyeget nem találok elérhető áron bentre. :(

P2-höz keresel gumiszőnyeget?
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8188 Dátum: 2013.05.24 14:01:45 »
Prius I csomagtértálca beszerzés kapcsán van esetleg tippetek?
Eddig csak az USA-ból találtam ajánlatokat de a szállítás 2x annyi, mint maga a tálca :helpsmilie:

A 2-eshez itt vettem: http://www.autoszonyeg.com esetleg kérdezd meg őket hátha.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8189 Dátum: 2013.05.24 14:12:30 »
Prius I csomagtértálca beszerzés kapcsán van esetleg tippetek?
Eddig csak az USA-ból találtam ajánlatokat de a szállítás 2x annyi, mint maga a tálca :helpsmilie:
Lehet h. viccesnek hangzik, de szerintem próbálj meg tófóliásokkal beszélni. Méretre vágják simán, a peremeket felhajlítják és a szokásos anyaggal összeragasztják. Nem lesz mm pontos, de max 10e-ből ki kéne jönnie. Gondolom az a lényeg, hogyha valami szmötyi kifolyik esetleg akkor a tálcán maradjon.
Bár mondtam én neked, hogy ne a Priussal menj a mocsárba békát szedni! [rohog]
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok