Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3371227 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8160 Dátum: 2013.05.18 19:58:28 »
Yihhaw.
Végre sikerült kiretkelni a hibrid akksi ventillátorát. Igaz még csak egy éve döntöttem el hogy egyszer meg kéne csinálni. Viszont ahhoz képest hogy 9 éves kocsiról van szó, meglepően tiszták voltak a lapátok és a lebontás sem volt több 5 percnél :)

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8161 Dátum: 2013.05.18 21:04:25 »
3 nap Milánó után erősen gyanítom, hogy az itthon kapható fehér Priusok olasz taxik voltak. Jó lehet h. nem mind, csak a 99%-uk ;)

 :D Akkor azért vannak ilyen jó árban. Egybe én is beleszaladtam mondván, hogy a fehér az olyan szolgálati kocsis és talán azért nem viszik annyira, de tényleg le volt lakva belül, ahhoz képest, hogy a km óra olyan 150 ekm körül járt. Belgiumban láttam még viszonylag sok eladó fehér Priust és ott is olcsók voltak. Csak nem olaszok használták azokat is? :)
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8162 Dátum: 2013.05.19 22:04:39 »
A személyes véleményem alapján simán lehet kint a taxik min. 30%-a Prius (érdekes, hogy a Központi pályaudvarnál a droszt-on 50%-ot is meghaladta az arányuk este). PII és PIII minden mennyiségben, de Prius+ taxi is volt már jó sok.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

dni

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8163 Dátum: 2013.05.20 08:42:05 »
Pontosan ezt akartam én is mondani, csak lemaradt a vége. Ne azt nézd, hogy fiatalabb/újabb és kevesebb km van a számlálón. Állapotot veszünk. 5ből 3szor már a kereskedővel találkozás megpecsételte egy autó sorsát számomra. Volt aki szó szerint úgy tett, hogy ő most szívességet tesz nekem azzal, hogy megnézhetem az eladó autóját.

Köszönöm a tanácsokat, azt tudom, hogy a km óra egy tájékoztató adat csak, hogy annyi már biztos, hogy van benne, de hinni nem igazán lehet benne.
Megnéztem a két 1st car-ost, a navis sokkal lelakottabb volt mint a fiatalabb terra felszereltségű társa, kívül-belül voltak karcok a terra-ban dohányoztak is szerintem. A navisban legalább 2x annyi km volt mint amennyit az óra mutatott és két lökhárítót cseréltek is, amit egyből ki is szúrtam. A Terrát elvittük egy körre, nem zörgött nem csörgött, de nem fogott meg egyik sem. Még egy párat megnézek, de elég kicsi esélyét látom, hogy 3,7m-ért normálisat fogok találni. Futólag megnéztem a mobile.de kínálatát, 12000 eur környékén vannak jobban kinéző darabot, de ezekben is 150K KM van általában, tehát az eladó külföldről származó darabokra is gondolom ez a jellemző.
Ma megpróbálom az alábbi darabot körbejárni, szombaton már beszéltem a tulajjal, Fr-ből származik, tavaly nyáron vette, anyagi gondjai támadtak ezért adja el Avensisével együtt. Adótartozás van rajta, amitől azért tartok, hogy ha kiegyenlítésre is kerül akkor esetlegesen később milyen problémák származhatnak még. Megkaptam az alvázszámát, de a tulaj nélkül nem tudok rákérdezni a szerízháttérre ugye?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_sol_automata-6826070

Még ez is jónak máz ki, de ki tudja mennyi van benne. http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_sol_automata-6804630

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8164 Dátum: 2013.05.20 09:30:08 »
150k még nem a világ vége. Alvázszámmal telefonon is lekérdezheted, csak nem nagyon tudnak külföldiről mit mondani. Azt hiszem csak a garanciás javításokat látják itthonról.
Az elsőt mintha láttam volna legutóbbi budapesti kiruccanásomkor. A második tuti USA-beli. Azt szerintem kerüld el.

dni

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8165 Dátum: 2013.05.20 10:29:23 »
Van benne igazság, igazából a kettes Priusban sem lesz kevesebb szerintem, csak felmerült bennem a kérdés, hogy mennyire lesz eladható majd kb 6 év múlva 250k km-el, de ezt nyilván nem lehet megjósolni.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8166 Dátum: 2013.05.20 11:08:55 »
uj verziós navi dvd van benne,egy kicsitt megpiszkálva,egyedi hang,menetközbeni cimbe irás,stb.
de itt van egy link:www.navilex.hu
itt minden le van irva:)
Az oldalt már többször átolvastam régebben, csak egy olyantól akartam hallani a folyamatról, aki már alkalmazta! :) Ha van valami bővebb mondanivalód róla, elküldöd pü.-ben? Köszi!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8167 Dátum: 2013.05.20 11:11:10 »
Yihhaw.
Végre sikerült kiretkelni a hibrid akksi ventillátorát. Igaz még csak egy éve döntöttem el hogy egyszer meg kéne csinálni. Viszont ahhoz képest hogy 9 éves kocsiról van szó, meglepően tiszták voltak a lapátok és a lebontás sem volt több 5 percnél :)
Ha nem közlekedsz lehúzott ablakokkal, akkor a pollenszűrő dolgozik, az meg az utastérből szív. Nameg nem is tudom milyen sűrűn kapcsol be, mert én még nem hallottam dolgozni.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8168 Dátum: 2013.05.20 20:24:19 »
Van benne igazság, igazából a kettes Priusban sem lesz kevesebb szerintem, csak felmerült bennem a kérdés, hogy mennyire lesz eladható majd kb 6 év múlva 250k km-el, de ezt nyilván nem lehet megjósolni.
Nekem 210+e km van a kocsiban, tipikus magyar kérdés, hogy Úristen már ilyen sok? A 300e meg 110e-re visszatekerve nem sok... :censored:
Gyerekek, egy Prius 200e km-nél van bejáratva. Az akkunak van még jópár éve és/vagy még 300e km-e. Hol lesz akkor a kocsi és mennyit fog érni? Kit érdekel, 10x visszahozza addig az árát.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8169 Dátum: 2013.05.20 21:40:09 »
Van benne igazság, igazából a kettes Priusban sem lesz kevesebb szerintem, csak felmerült bennem a kérdés, hogy mennyire lesz eladható majd kb 6 év múlva 250k km-el, de ezt nyilván nem lehet megjósolni.

Az autó a legrosszabb befektetés. Minél kevesebbet fektetsz be, annál kevesebbet buksz rajta. P3-ból szerintem, amire bólogatni tudnál 4,2 misi körül kezdődik, P2 megvan 2,6-ból felextrázva.  Annyival nem jobb.

Amire figyelj DNI! Sokan hoznak be lefingott autókat és itthon "feljavítják" és túladnak rajta. Volt egy pár olyan hirdetés is, hogy törve árulták, majd mikor így nem ment el, akkor "megjavították". Csak a szín, a kmóra állása és a hely árulta el, hogy ugyanaz a szekér. Tipikus szövegek: hitelt kell törleszteni, külföldre utazom, stb. Arra is rájöttek, hogy nem a legalacsonyabb áron kell árulni, mert azt könnyen kiszűrik... Ne felejtsd el, hogy egy páran ebből élnek, tehát hasznot is kell realizálniuk túl a javításon, szállítási és egyéb költségen. Szóval csak óvatosan a magyar piacon.

A P2-esemre már apósom most jelentkezett, ha eladni kívánom, gondoljak rá. :) Jó bornak nem kell cégér.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8170 Dátum: 2013.05.20 22:03:36 »
Megnéztem a két 1st car-ost, a navis sokkal lelakottabb volt mint a fiatalabb terra felszereltségű társa, kívül-belül voltak karcok a terra-ban dohányoztak is szerintem. A navisban legalább 2x annyi km volt mint amennyit az óra mutatott és két lökhárítót cseréltek is, amit egyből ki is szúrtam. A Terrát elvittük egy körre, nem zörgött nem csörgött, de nem fogott meg egyik sem.
A 3.349m-ért árult kocsit már én is meg akartam nézni. A dohányzás nem vészes, vettem már dohányos kocsit, egy jó kárpittisztító csodákra képes. Ha nincs olyan rossz állapotban és a km is hihető, szeritnem jó vétel lehet, 11k euróért kint sem kapni semmit. De mesélj még lszi róla!
Más: ha van alvázszám, rá tudok bent kérdezni! Priviben írd meg.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8171 Dátum: 2013.05.20 22:14:25 »
Nekem 210+e km van a kocsiban, tipikus magyar kérdés, hogy Úristen már ilyen sok? A 300e meg 110e-re visszatekerve nem sok... :censored:
Gyerekek, egy Prius 200e km-nél van bejáratva. Az akkunak van még jópár éve és/vagy még 300e km-e. Hol lesz akkor a kocsi és mennyit fog érni? Kit érdekel, 10x visszahozza addig az árát.

300 km-nek meg kell lennie, ha nem akkor az egy ipari hulladéknak számít Japánban. Ráadásul ezeket az autókat általában olyan emberek használják, akik legfőképpen fogyasztás orientálta és képesek beáldozni a sebességet a fogyasztás oltárán. Kisebb fogyasztás, kevesebb motorfordulat -> hosszabb élettartam. 3 nagy ellensége van a japán autóknak hazánkban:
1. magyar utak
2. rozsda
3. kontárok (bocsánat, szakik) és itt az óratekergetőket és az állapot visszaállítókat is bele kell érteni.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8172 Dátum: 2013.05.21 17:06:13 »
Az oldalt már többször átolvastam régebben, csak egy olyantól akartam hallani a folyamatról, aki már alkalmazta! :) Ha van valami bővebb mondanivalód róla, elküldöd pü.-ben? Köszi!

küldj egy telefonszámot,s felhivlak.ugy részletesebben tudom elmondani...

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8173 Dátum: 2013.05.21 20:52:43 »
Ha nem közlekedsz lehúzott ablakokkal, akkor a pollenszűrő dolgozik, az meg az utastérből szív. Nameg nem is tudom milyen sűrűn kapcsol be, mert én még nem hallottam dolgozni.

Most pár hete jöttem haza Svábhegyről, több km lefelé. Akku zöld volt és folyton csak töltötte vissza. Mikor hazaértem eléggé bepörgött a ventilátora. Reméltem, hogy nem lesz baja :)

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8174 Dátum: 2013.05.21 20:54:52 »
Nekem 210+e km van a kocsiban, tipikus magyar kérdés, hogy Úristen már ilyen sok? A 300e meg 110e-re visszatekerve nem sok... :censored:
Gyerekek, egy Prius 200e km-nél van bejáratva. Az akkunak van még jópár éve és/vagy még 300e km-e. Hol lesz akkor a kocsi és mennyit fog érni? Kit érdekel, 10x visszahozza addig az árát.

Enyémben 160e km van és semmi baja, és nem is volt.