Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366873 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7935 Dátum: 2013.03.27 23:02:52 »
Maga a kamera jó dolog, de az automatikus parkolás teljesen életszerűtlen. Mire bepötyögöd, hogy hova álljon, addigra 15x beparkolsz magadtól is. Ahova meg könnyű a beállítás, oda meg részegen is be tudsz állni.

Köszi szépen a megerősítést, nekem is ez jött le, nem érdemes rágyúrni vételnél.

(Mi újság az MG-vel, megjött rendben?)
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7936 Dátum: 2013.03.28 06:02:47 »
Igen, megjött.

Azért nem baj ha kamerás, többet ér mint egy radar.

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7937 Dátum: 2013.03.28 08:50:03 »
Igen, megjött.

Azért nem baj ha kamerás, többet ér mint egy radar.

Jelenleg olyan 400-600 ezer Ft-tal többet kérnek az ilyen verdákért, szerintem annyit nem dobok ki rá. Inkább bippoljon (esetleg elől) hátul a denevér. Persze ha ebben az árban ilyen is lesz nem fogom belőle kiszedetni.

(Megnéztem a blogodat... korához képest nagyon egybe van a gépkocsi. Én egy rozsdakupacra gondoltam az örök vízszintes eső birodalmából, de legalább a nap nem szívta ki a festést. :) Egészséggel nyüdd el!) 
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7938 Dátum: 2013.03.28 09:39:13 »
Igen, megjött.

Azért nem baj ha kamerás, többet ér mint egy radar.
De Fincsi, anno ugyanilyen színű volt a Peugeot 404-esünk:)
Today, tomorrow and after tomorrow!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7939 Dátum: 2013.03.28 10:07:59 »
Lenne (még) egy kérdésem.

Az IPA (parkolás segítő) mennyire használható a hétköznapi életben? Youtube-on nézegettem pár videót, ott a 'gyáriak' pick-pack betaláltak, de normál felhasználókat láttam bénázni rendesen a kis zöld négyzettel. Ami jó volna az a kamera belőle, de nem sok értelmét látom a többi funkciónak. Asszony pajti elég hadilábon áll a parkolással, talán segítené munkásságát, de mire lerakja a zöld téglalapot, addigra ledudálják az útról Dzsuvapesten. Szerintetek?
Ha ráérzel, akkor tudni fogod, h mikor lehet meg nem lehet használni (pl akkor jó, ha van viszonyítási pont:erős felfestés, vagy parkoló autók). Ha gyorsan tudod beállítani, akkor használható, de simán hamarabb beállsz, mint h beállítsd. :) Kamera viszont maga tök jó. Látószög megszokás után már szinte csak azzal is be tudok parkolni.

Amúgy érdekes, h üres placcon (még ha esetleg festés is van) derékszögbe parkoláskor sokszor a keretet nem derékszögbe rakja, hanem kb 45 fokba... Nemtom miért, valszeg nem tud viszonyítani... Ha van autó, akkor simán 90fokba rakja a keretet. Én csak megmutatáskor használom az önparkolót, a kamerát viszont mindig nézem (mögöttes akadályok, hófal, gyerek, padka, autó) Sokkal közelebb lehet menni, mert nulláig látod a távolságot - sőt, mikor kamerán már nullának tűnik, valóságban még van 5 centi kb, mivel ferdén lefelé nézet miatt a lökös vonala már a képen olyan, mintha elérné!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7940 Dátum: 2013.03.28 10:10:13 »
Azért nem baj ha kamerás, többet ér mint egy radar.
Igen, én is így vagyok vele. Egy dolog esetében nem: radar jelzi, ha pl sűrű Tesó parkolóban mögéd lép pl egy kisgyerek (szerencsére még nem volt ilyen). Radar olyankor szól, kamera meg ha nem nézed, akkor nem látod.

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7941 Dátum: 2013.03.28 15:54:36 »
lehet,hogy csak nekem fontos.az a csodálatos digitális óra nem tud csak 12H formátumot,csak nekem hiányzik a 24H formátum?
vagy én vagyok bamba,s nem tudom beállitani?

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7942 Dátum: 2013.03.28 15:56:53 »
Hiányzik, de megszokható!
Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7943 Dátum: 2013.04.04 09:41:51 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_automata-6752038
Nemrég beszéltem vele, úgy tűnik már viszik is...nem csodálom!
Today, tomorrow and after tomorrow!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7944 Dátum: 2013.04.04 10:10:31 »
lehet,hogy csak nekem fontos.az a csodálatos digitális óra nem tud csak 12H formátumot,csak nekem hiányzik a 24H formátum?
vagy én vagyok bamba,s nem tudom beállitani?


Hát, aki nincs olyan állapotban, hogy el tudja dönteni, hogy délután vagy hajnal kettő van, az amúgy se vezessen.  :sorcerer:

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7945 Dátum: 2013.04.04 12:51:41 »
Hát, aki nincs olyan állapotban, hogy el tudja dönteni, hogy délután vagy hajnal kettő van, az amúgy se vezessen.  :sorcerer:
[rohog]

Majestic

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7946 Dátum: 2013.04.04 16:30:06 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hsd_automata-6752038
Nemrég beszéltem vele, úgy tűnik már viszik is...nem csodálom!

Ő az enyém és ugyan most vettem "át" egy németbe élő idős rokontól, nagyon megtetszett az új Auris HSD, így eladom... Ha valakit érdekelne, hívjon a 06 30 461-5661-es számon.

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_executive_leather_automata_maganszemelytol_6000_km-6724208
Prius 2011

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7947 Dátum: 2013.04.04 23:42:29 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_executive_leather_automata_maganszemelytol_6000_km-6724208
Bocsi, de amit utálok, hogy ha Priusnál kihangsúlyozzák, hogy automata (az meg hogy 7 sebességes... [rohog]), MINDEN PRIUS AUTOMATA. Sőt, minden HSD.
Aztán:
- ARD (automatikus távolságtartó) - Nem is tudtam, hogy van ilyen a Priusban... Vagy nincs?
- Biztosan van parkradar? - Mert a képeken nem látszik a szenzor.
- Automatikusan sötétedő külső tükör - Igen?
- DVB tuner - Mióta van ilyen?
- hűthető kesztyűtartó - Az fincsi.
- kiegészítő fényszóró - DLR? Az nem 2012-től van?
- kikapcsolható légzsák - Végre egy Prius, ami ilyen.
- lejtmenet asszisztens - A jobb 1-en ül?
- masszírozós ülés - Ez csak azért nincs más autóban mert az nem Full Extrás
- MSR (motorféknyomaték szabályzás) - Ez viszont igaz, van rá egy kis kar - a váltó  [rohog]
– rablásgátló - Beépített biztonsági őr
- sávváltó asszisztens - Az én kocsimban ezt index-karnak hívták még
- távolságtartó tempomat – De csak az angoloknál, mert azok távolságtartók
- visszagurulás-gátló - Fék?  :lol:
- ütközést megelőző dinamikus tempomat - ???

és a kedvencem amit mindenképp felkiáltó módban kell közölni:
1.8L, 7 sebességes CVT automata váltó!



 

Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7948 Dátum: 2013.04.05 13:58:17 »
Bocsi, de amit utálok, hogy ha Priusnál kihangsúlyozzák, hogy automata (az meg hogy 7 sebességes... [rohog]), MINDEN PRIUS AUTOMATA. Sőt, minden HSD.
Aztán:
- ARD (automatikus távolságtartó) - Nem is tudtam, hogy van ilyen a Priusban... Vagy nincs?
- Biztosan van parkradar? - Mert a képeken nem látszik a szenzor.
- Automatikusan sötétedő külső tükör - Igen?
- DVB tuner - Mióta van ilyen?
- hűthető kesztyűtartó - Az fincsi.
- kiegészítő fényszóró - DLR? Az nem 2012-től van?
- kikapcsolható légzsák - Végre egy Prius, ami ilyen.
- lejtmenet asszisztens - A jobb 1-en ül?
- masszírozós ülés - Ez csak azért nincs más autóban mert az nem Full Extrás
- MSR (motorféknyomaték szabályzás) - Ez viszont igaz, van rá egy kis kar - a váltó  [rohog]
– rablásgátló - Beépített biztonsági őr
- sávváltó asszisztens - Az én kocsimban ezt index-karnak hívták még
- távolságtartó tempomat – De csak az angoloknál, mert azok távolságtartók
- visszagurulás-gátló - Fék?  :lol:
- ütközést megelőző dinamikus tempomat - ???

és a kedvencem amit mindenképp felkiáltó módban kell közölni:
1.8L, 7 sebességes CVT automata váltó!
A radaros tepmomat és a sávtartó asszisztens gombja ott volt a kormányon, úgyh az tuti volt benne! A PIII visszagurulásgátló meg úgy műxik állítólag, h nyomsz egy erős padlóféket koppig, és akkor fogja még a féket kis ideig utánna, h ne guruljon vissza. Ilyen is tényleg van.

avensys98

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7949 Dátum: 2013.04.05 14:22:15 »
A radaros tepmomat és a sávtartó asszisztens gombja ott volt a kormányon, úgyh az tuti volt benne! A PIII visszagurulásgátló meg úgy műxik állítólag, h nyomsz egy erős padlóféket koppig, és akkor fogja még a féket kis ideig utánna, h ne guruljon vissza. Ilyen is tényleg van.
A visszagurulás gátló van, és gázadásra old (ilyenkor rakja a első fokozatba a hétből :-D).