Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3370618 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7800 Dátum: 2013.02.19 15:04:58 »
Ok, köszi megnyugodtam. Egy Bosch 0092S40220 45Ah-s bal+ akkut rendeltem (a héten meglesz) amit több forrásból is megerősítették, hogy ez megfelelő a Prius II-be.
Ami még lényeg, hogy a kis szellőző csöve ugyan úgy ki legyen vezetve, mint a gyárinál, de lehet hogy mind2 oldalt van szellőző lyuk akkor az 1iket le kell dugózni.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7801 Dátum: 2013.02.19 15:55:36 »
Majd gondolom úgyis adja magát. Bár lehet érdekes lesz a méretbeli különbségek miatt.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7802 Dátum: 2013.02.19 16:40:46 »

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7803 Dátum: 2013.02.19 16:47:40 »
Egy újabb hibrid ;)
http://totalcar.hu/magazin/hirek/2013/02/19/levegovel_megy_az_uj_peugeot/
"Ráadásul városban, ahol ritkán kell nagy teljesítmény, 80%-ban csak levegővel is használható az autó."

Valami nagyon tuti kompresszort találhattak fel, hogy a bevitt energiának (20%) a 4-szeresét (80%) tudja visszaadni. Ez igen! :)
Bár ha jobban belegondolok, akkor akár a kerekekből is ki lehet engedni a levegőt és azzal is lehet hajtani. :lol:

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7804 Dátum: 2013.02.19 16:49:43 »
Balesetkor külön öröm lehet egy marha nagy túlnyomásos cuccon üldögélni.


sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7806 Dátum: 2013.02.19 19:03:11 »
ma kész lett a DRL projekt,nagyon jó lett.holnap teszek fel képet,hogy milyen lett...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7807 Dátum: 2013.02.19 19:44:14 »
Lett it be.

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7808 Dátum: 2013.02.19 22:48:11 »
ma kész lett a DRL projekt,nagyon jó lett.holnap teszek fel képet,hogy milyen lett...
Még ma kellett volna!! :devil: :devil:
Üdv!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7809 Dátum: 2013.02.20 09:29:33 »
ma kész lett a DRL projekt,nagyon jó lett.holnap teszek fel képet,hogy milyen lett...
Én is kíváncsi vagyok! Nekem a 4ledes Philips van, de már vannak még szebbek is! Emellett kíváncsi vagyok mások elhelyezésére! Nagyritkán még akad egy-egy ember, aki rámvillant, nagyon nagy fényerővel már nem lehet baja (mióta lámpafestéket fújtam rá kicsit - előtte sokan villogtak), úgyhogy mostmár szerintem csak szimplán azt hiszik csak, hogy ködlámpa. De ez már csak havonta max egy levillogás a korábbi idők minden útján 2-3-4 villogás helyett.

Azért szürkületkor már nem használom így sem, mert így is elég jó még a fénye.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7810 Dátum: 2013.02.20 09:42:05 »
"Ráadásul városban, ahol ritkán kell nagy teljesítmény, 80%-ban csak levegővel is használható az autó."

Valami nagyon tuti kompresszort találhattak fel, hogy a bevitt energiának (20%) a 4-szeresét (80%) tudja visszaadni. Ez igen! :)
Bár ha jobban belegondolok, akkor akár a kerekekből is ki lehet engedni a levegőt és azzal is lehet hajtani. :lol:
Szerintem úgy értették, hogy akkor tud 80%ban arról menni, ha nem termeli éppen, hanem már megtermelte/beletermelték a nyomást. Nyilván nem akkor, ha már kiürült, és a benzinmotor folyamatosan termeli. De lehet letérdel a benzinmotor, vagy legalábbis jócskán lesz többletfogyi, ha egy combosabb nyomást kell létrehoznia, mire feltölti az tuti... Nem beszélve a rengeteg veszteségről, aminek egy jó része hővé is alakul.

Prius is csak akkor megy villannyal nulla fogyasztással, ha tele az aksi, vagy legalábbis van benne szufla. Ha töltődik, akkor a hajtás mellett a töltés is plusz fogyasztás, tehát nem csak h benzinesként halad az autó, de még a városi fogyinál is több van, mert az aksi töltés is plusz fogyi. Ezért mondják azt az okosok, hogy nem is az a jó taktika, ha városban full villannyal mész. Mert akkor manuális EV-vel 2km-ig nulla a fogyi, de utánna 2-3km-ig meg a sima városi fogyinál jóval a több. Helyette inkább azt javasolják, h olyan pedál állással kell menni, ahol végig 2-3l a fogyi.

Szax: Most is vannak nagynyomású dolgok, mégsincs semmi baj balesetkor (LPG, CNG). Egyszerűbb csinálni egy túlméretezett nyomásállóságú tartályt, mint egy jó aksit. De tény, h a hatótáv növekedésével vagy nagyobb tartály kell, vagy nagyobb nyomás! Midegyik extra többlet súllyal jár a tartály megerősítése miatt, és még mindig lehet gond esetleg egy durvább balesetkor! És akkor még nem beszéltünk a nagy nyomás miatt a csövezésről, öregszik, ereszt, stb, stb.

Mondjuk nekem a villany akkor is jobban teteszik! :)
« Utoljára szerkesztve: 2013.02.20 09:52:37 írta zezoka »

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7811 Dátum: 2013.02.20 10:52:00 »
ilyen lett:







4ledes köralaku DRL.Dimmerel is.gyujtás levétel után rögtön elalszik...

igazából olyat kerestem amit a ködlámpába lehet szerelni,s kétfunkciós,tehát ködlámpa+Drl is.na ilyet nem találtam...

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7812 Dátum: 2013.02.20 11:14:40 »
ilyen lett:
Jó lett! :) Na Neked ezek után tuti ködlámpának fogják hinni (hiába látják mellette a rendes ködlámpát - mint nálam, pedig nálma csík mellett van a kerek ködös)! :)

Rám is a rámvillogó (már csak) egy-egy autós a ködlámpáját kapcsolja fel, azzal villog! :) eleinte még úgy jártam, h a ködlámpa bekapcsolt helyzetben volt, hogy ha ilyen van, csak a helyzetjelzőn kapcsolok egyet, amivel bekapcsolja az igazi ködlámpát, kikapcsolva a drl-t. De már lesz..om! :)

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7813 Dátum: 2013.02.20 11:39:06 »
kösz :szemez:

nekem ugy van kötve,hogy ha bekapcsolom a helyzetjelzöt akkor csökkenti a fényeröt(dimmerel),ha a tompitott is megy akkor kikapcsol teljesen,ködlámpával+helyzetjelzövel is dimmerel...

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #7814 Dátum: 2013.02.20 11:41:03 »
mennyibe volt ez a manöver cakkpakk?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки