Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3371230 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7695 Dátum: 2013.01.26 07:46:36 »
Nagyon off, de valaki linkelte a Sandy utáni ázott autókat.
http://www.hasznaltauto.hu/auto/honda/insight/honda_insight_1.4_hybrid_s_automata-6521138

Valaki máris lát üzletet benne itthon is. :]

Most mégjobban meg kell nézni ki mit vesz.

Tavalyi év elején mikor elkezdtem Prius után nézni a használtautón 20 darab volt össz-vissz (nem is onnan lett az enyém). Most már 85. Kicsit megugrott :)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7696 Dátum: 2013.01.26 10:31:25 »
Az igazi gond hogy az előző 20 is ott van. Általában még tapasztalatlan az ember amikor először megveszi és még így sem kelnek el. Ez is sokat mond. A debreceni kocsi amit anno én is néztem még mindig ott van. Lassan 4.éve. Kérdés mire lehet majd használni ha egyszer bepaliznak vele valakit. Az az ember sem lesz prius rajongó.

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7697 Dátum: 2013.01.26 13:12:20 »
Most mégjobban meg kell nézni ki mit vesz.

Tavalyi év elején mikor elkezdtem Prius után nézni a használtautón 20 darab volt össz-vissz (nem is onnan lett az enyém). Most már 85. Kicsit megugrott :)

na ez tényleg igy van,amikor 2hete én is aktivabban kerestem a priusokatnagyon sok nepper prius volt, 8db akadt fent az én személyes hálómon,abból 2db ami mind 2magánszemélytöl volt eladó,az egyiket meg el is hoztam...

s aki meg vesz egy olyan kocsit az biztos,hogy szivni fog vele...

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7698 Dátum: 2013.01.26 13:27:28 »
De ami ettől rosszabb, hogy fennhangon hangoztatja majd, hogy milyen egy rossz autó ez. Pedig csak annyit kell betartani, hogy aki ilyet vesz az használja is. Ez nem az a típus amit évekig lehet a garázsban tárolni,, majd újként eladni 10 évesen

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7699 Dátum: 2013.01.26 16:33:52 »
Lehet, hogy buta kérdés, maximum elszégyellem magam :)

Honnét tudom, hogy az autóm JBL-es vagy sem? :)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7700 Dátum: 2013.01.26 17:07:30 »
Rá van írva a fejegységre és az első ajtó tükörmagasságban lévő magassugárzó hangszórójára. Ami a legnagyobb különbség hogy van egy.közèpsugárzó a központi kijelző  felett és a hátsó ajtókárpitban is van magassugárzó.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7701 Dátum: 2013.01.26 21:47:28 »
Lehetséges, hogy az új Yaris még nincs fenn az oldalon?

Most csak a "Szerviz és garancia" című füzetben látom kézzel beírva az azonosító számot, elég rosszul olvasható, de az biztos, hogy WSP-vel kezdődik (talán WSP1302-CHFGEW-4F), majd megnézem az autón (most épp nincs itthon), biztos rajta van valahol. A lényeg, hogy a Toyodiy-en nem látok WSP-vel kezdődő modellt. Az első lökhárítóra pedig rákerestem volna.

A Toyodiy nem hivatalos oldal, az a Toyota rendszerének egy másolata, ami nyilván nem olyan naprakész, mint a hivatalos. Idő kell, hogy elcsenjék...
A modellkódot az autó adattábláján találod meg, ami a vezető oldali B oszlopon szokott lenni.

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7702 Dátum: 2013.01.27 08:28:27 »
Sziasztok,

Prius vasarlasan gondolkodom mar egy ideje... Most h anyagilag is osszejott a dolog elkezdtem nezelodni...
Az uj nekem meg tul draga igy a 2008-as evjaratot lottem be.

Amiket eddig neztem (kulfold) mind markaszervizbe hordott szamlakkal igazoltan, tobbnyire 60 es 80e km kozott.
Mire kellene vasarlasnal figyelnem? Vannak-e esetleg tipushibak?

Barmi tippet/tanacsot szivesen veszek.

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7703 Dátum: 2013.01.27 10:09:13 »
Korábban felmerült egy TC cikk alapján hogy van egy Prius guru valahol Budafokon. Nem derült ki hogy ki ő?
Vagy valahol Pesten jó szívvel ajánlanátok (szak)szervízt hogy megnézessem mi lehet az a fura mintha elektromos ciripelő/daráló, néha nyiszogó hang féken álláskor, fékezéskor? Valakinek van hasonló hangja? "Normális"? :)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7704 Dátum: 2013.01.27 11:57:39 »
Korábban felmerült egy TC cikk alapján hogy van egy Prius guru valahol Budafokon. Nem derült ki hogy ki ő?
Egy későbbi cikkben írták, hogy 70e-ért tette vissza a féltengelyt. Aztán meg kiderült, hogy szivárog mellette az olaj.

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7705 Dátum: 2013.01.27 18:45:40 »
Egy későbbi cikkben írták, hogy 70e-ért tette vissza a féltengelyt. Aztán meg kiderült, hogy szivárog mellette az olaj.
Ok, akkor egyre inkább nem őt keresem, főleg a 13. kerületből nem ideális nekem.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7706 Dátum: 2013.01.27 20:06:15 »
Korábban felmerült egy TC cikk alapján hogy van egy Prius guru valahol Budafokon. Nem derült ki hogy ki ő?
Vagy valahol Pesten jó szívvel ajánlanátok (szak)szervízt hogy megnézessem mi lehet az a fura mintha elektromos ciripelő/daráló, néha nyiszogó hang féken álláskor, fékezéskor? Valakinek van hasonló hangja? "Normális"? :)

Ha ciripel, az normális. A pumpa tolja utána a nyomást hogy meglegyen a féknek a rásegítés. Mert ugye nincs folyamatosan járó motor folyamatos vákummal ami folyamatosan rásegítene.

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7707 Dátum: 2013.01.27 20:54:14 »
Rá van írva a fejegységre és az első ajtó tükörmagasságban lévő magassugárzó hangszórójára. Ami a legnagyobb különbség hogy van egy.közèpsugárzó a központi kijelző  felett és a hátsó ajtókárpitban is van magassugárzó.

Köszi! Az enyém nem olyan.

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7708 Dátum: 2013.01.27 22:21:55 »
Ha ciripel, az normális. A pumpa tolja utána a nyomást hogy meglegyen a féknek a rásegítés. Mert ugye nincs folyamatosan járó motor folyamatos vákummal ami folyamatosan rásegítene.

Ez megnyugtató, köszi :)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7709 Dátum: 2013.01.28 07:05:57 »
Sziasztok,

Prius vasarlasan gondolkodom mar egy ideje... Most h anyagilag is osszejott a dolog elkezdtem nezelodni...
Az uj nekem meg tul draga igy a 2008-as evjaratot lottem be.

Amiket eddig neztem (kulfold) mind markaszervizbe hordott szamlakkal igazoltan, tobbnyire 60 es 80e km kozott.
Mire kellene vasarlasnal figyelnem? Vannak-e esetleg tipushibak?

Barmi tippet/tanacsot szivesen veszek.
Azért ne szűkítsd le a látókörödet kizárólag 2008-ra, előtte és utána is készült Prius II. Én a helyedben a fészlift utániakat nézegetném mondjuk itt vagy itt , az itthoni felhozatalról és a Prius vásárlás kötelező elemeiről pedig az előző oldalakon igen sok hasznos infót olvashatsz :hug:
Today, tomorrow and after tomorrow!