Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366885 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:visszahívás
« Válasz #7245 Dátum: 2012.11.26 15:40:22 »
Ti hogy álltok a visszahívással, kaptatok vmi értesítőt, mert én keresgéltem a neten, de csak USA visszahívásos leellenőrzést találtam, így írtam a TMH-nak, azt válaszolták, hogy a kormány összekötő témában érintett, küldtek értesítést, amit sajnos nem kaptam, pedig a cím is helyes volt amit küldtek, jó lett volna letudni a kötelezővel 1 hete, mehetek újra :wacko:
Módosítom annyiban, hogy időközben kiderült hogy 2 hét múlva kezdik kiértesíteni a tulajdonosokat.
A folyamat pedig:
"A márkaszervizek az Ügyfelek részére költségmentesen elvégzik az összekötő tengely ellenőrzését és amennyiben szükséges kicserélik az alkatrészt egy módosítottra.
Az ellenőrzés és az esetlegesen szükséges javítás hozzávetőlegesen 1 órát vesz igénybe, mindazonáltal az előfordulhat, hogy a márkaszerviz időbeosztása miatt a gépkocsit hosszabb időre rendelkezésre kell bocsátani."

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7246 Dátum: 2012.11.26 16:58:00 »
Én ma hívtam fel a szervizt. Azonnal megnézték, alvázszám alapján már mondta is a munkafelvevő, hogy az elektromos vízszivattyúval érintett vagyok. Beszerzik az alkatrészt, aztán már vihetem is. Kb 2 óra alatt megcsinálják.

henry

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7247 Dátum: 2012.11.26 17:49:11 »
Én a Sakurához jelentkeztem be múlt héten hétfőm.
Elektromos vízszivattyút meg is rendelték, kb. 3 hét múlva ér oda hozzájuk, 2 órára számítsak a cseréjéhez.
A kormányműhöz kapcsolódó visszahívásról nem mondtak semmit...
Ezek szerint vagy nem vagyok érintett vagy túl korán kérdezősködtem.

(Egyébként az szimpatikus volt, hogy bár az első forg. helyezése nem itthon volt a Priusnak,
simán megy a visszahívás, nem kell visszavinnem a "honos" országba. Biztos egyértelmű,
csak nekem ez az első először nem itthon forgalomba helyezett autóm. És az első ami
visszahívással érintett.)

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7248 Dátum: 2012.11.26 18:03:39 »
(Egyébként az szimpatikus volt, hogy bár az első forg. helyezése nem itthon volt a Priusnak,
simán megy a visszahívás, nem kell visszavinnem a "honos" országba. Biztos egyértelmű,
csak nekem ez az első először nem itthon forgalomba helyezett autóm. És az első ami
visszahívással érintett.)
Ezzel én is így vagyok, de hát végre vmi előny EU-n belül.

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7249 Dátum: 2012.11.26 18:56:01 »
Aki használja attól kérdeznék Rain-X után:

Mennyi ideig elég egy ilyen flakon illetve mennyi időközönként kell átkenni a szélvédőt?

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7250 Dátum: 2012.11.26 19:12:48 »
Aki használja attól kérdeznék Rain-X után:

Mennyi ideig elég egy ilyen flakon illetve mennyi időközönként kell átkenni a szélvédőt?
Én azt tapasztaltam hogy hónapokig bírta 1 felvitel és összességében nem sok kellett 1-1 alkalommal, szóval sokáig bírja.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #7251 Dátum: 2012.11.26 23:54:06 »
Én is utánanézek lassan érintve vagyok-e a vízpumpás vagy a kormányoszlopos visszahivasban. A benzin motor vízpumpáját cserélték még gariban, de a hibridéhez még nem nyúltak.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7252 Dátum: 2012.11.27 05:42:39 »

OFF
Bepi!

A szélvédő belső felületének tisztítását én sima Clean ablaküvegpuculóval és egy speciális habosításra képes kézipumpás szórófejes flakonnal szoktam "intézni".  Befújom, hab képződik, ha nagyon mézgás, akkor egy ronggyal eltörölgetem a felületen, majd  egy alkalmas üveglehúzóval - szilikonlehúzóval - aerre alkalmas gumilappal - végző esetben a kocsi saját ablaktörlőgumijával (tisztítottan!!) lehúzom. Fátyol és opálmentes felület, garantálom.  Elsőre nem fog sikerülni tökéletesen, de gyakorlat teszi a mestert.  Ha esetleg kimarad felület, vagy csíkozna, akkor tiszta papírtörlővel lehet rajta segíteni.  Nélam tökéletesen bevált ez a módszer, már sok-sok autón alkalmaztam, és ráadásul gyors is.

Másik megoldás a gőztisztítás.  Ez még egyszerűbb, gyorsabb és tökéletesebb. Ez utóbbinál csak óvatosan az elektronikai cuccok miatt.
Előbbi metódus kb. 8-10 perc, utóbbi 5-6 perc.


ON
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7253 Dátum: 2012.11.27 17:17:38 »
Sziasztok!

Felhívtam Emil Frey szervizt, megnézték az az alvázszámot, jelezték a visszahívásos garanciális hibrid vízpumpacserére megrendelik az alkatrészt, egy hét múlva értesítenek a csere időpontról. A kormányműre rákérdeztem, nálam nem szükséges.

Ezek szerint senki ne várjon,az értesítésre, mindenki érdeklődjön a szervizben!

Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7254 Dátum: 2012.11.27 19:08:05 »
Engem annyira nem érdekel ez a visszahívás, hogy hiába dolgozom ott, még eszembe sem jutott megkérdezni, hogy érintett-e az autóm...
Majd jön értesítés, ha igen.

 :sorcerer:

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7255 Dátum: 2012.11.27 20:17:43 »
Hm fura helyen van a felirat a csomagtartón. Láttatok már ilyet?

[a csatolmányt egy admin törölte]

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7256 Dátum: 2012.11.27 20:44:03 »
Igen. A PIII-on,meg a helyreállított hátuljú PII- n.  [rohog]

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7257 Dátum: 2012.11.27 21:02:25 »
A HSD feliratnak csak a helye fura?  :eek:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7258 Dátum: 2012.11.27 21:12:53 »
Engem annyira nem érdekel ez a visszahívás, hogy hiába dolgozom ott, még eszembe sem jutott megkérdezni, hogy érintett-e az autóm...
Majd jön értesítés, ha igen.

 :sorcerer:
Gondolod engem megtalálnak Hollandiából?
Esetleg megtalál a THM vagy a Reál ha már volt itthon garis javításom?

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7259 Dátum: 2012.11.27 23:00:55 »
Sziasztok Prius tulajok!
Sajnos a fórum keresője szerintem használhatatlan, így kimondottan a prius fórumon belül nem találtam a használt Prius vásárlás témában érdemi infót.
Segítségeteket kérném abban, hogy használt 2006 utáni Prius vásárlásakor mikre, mire érdemes odafigyelni? Van-e tapasztalatotok kintről németo-ból behozott darabokról, én több járművet is hoztam már saját részre, eddig mindig nagyon pozitív volt a végeredmény, de hátha más esetleg tanulságosat tud mondani. Magyar neppertől nem merek venni, mióta csábítóan olcsó a regadója megszaporodtak a "nagyon jó vételek".
Érdekelne milyen diagnosztikai kiíratásokat érdemes megtenni ha megnézek egy használtat, találtam leírásokat hogy info gomb nyomással villany le-fel kapcsolás 3x pl., de az is 2006 előtti modell volt. Hogy lehet felismerni az USA modelleket? Alapvetően mi a baj az USA modellekkel amúgy? :)

Minden hasznos infó érdekel. Példa képen egy kiszemelt autó linkje: http://suchen.mobile.de/auto-inserat/toyota-prius-hybrid-1-5-vvt-i-comfort-unterschleißheim-bei-münchen/171203969.html
Köszönöm előre is, szeretném 1-2 héten belül még az ünnepek előtt lerendezni a beszerzést, mert sajnos most megbízható autó nélkül vagyok...