Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3371231 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6750 Dátum: 2012.09.21 15:30:39 »
Nagyon úgy néz ki, hogy mégsem bővítem a Prius tulajok számát. Nem intézik a papírokat, ráadásul felfedeztem, hogy a rendszám nem egyezik a forgalmiban és az adás-vételiben, amit mutogattak nekem. Még szerencse, hogy kaptam egy másolatot. Kár érte, szép állípotban volt nagyon a kocsi. :(
Sötétszürke, mert akkor az az enyém lehetett korábban. :cry:
Sajnálom, hogy nem jött össze. De kitartás! :)

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6751 Dátum: 2012.09.21 16:37:58 »
felfedeztem, hogy a rendszám nem egyezik a forgalmiban és az adás-vételiben, amit mutogattak nekem.
És annak a konkrét autónak az eredetijét nem lehet előkeríteni? Vagy nem hiteles az előélete?

Szerk.: Ja, közben elolvastam mégegyszer, hogy ennek voltak a kacifántos papírjai. De ha behozott autó, akkor már volt magyar rendszáma ezek szerint ?

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6752 Dátum: 2012.09.21 16:50:01 »
Van neki magyar rendszáma, magyar papírjai is vannak. Csak épen nem annak a nevén, aki el akarja adni nekem.

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6753 Dátum: 2012.09.21 18:35:53 »
Miért nem mész be egy márkakereskedésbe? Elmondod mit szeretnél, ha találtak, felhívnak.

Lehet, hogy 100ezerrel többért adják el, de az előző autódat beszámítják és nem te jársz utána. Leinformált és olyan amilyet te szeretnél.

Nekem megérte.

Ha olcsó az autó amit kint nézegetsz, azzal úgyis van valami. Ebben biztos lehetsz. Ha meg nem olcsó, akkor meg majdnem ugyanott vagy.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6754 Dátum: 2012.09.21 20:30:09 »
Van neki magyar rendszáma, magyar papírjai is vannak. Csak épen nem annak a nevén, aki el akarja adni nekem.
A tulaj tud róla amúgy h árulják az autóját?
Today, tomorrow and after tomorrow!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6755 Dátum: 2012.09.21 22:15:56 »
Újabb esti mese, kértem nagy felbontású fotókat, azt nem kaptam, ezt a választ viszont igen az ominózus Dán Priusra:

Hallo,

Ich freue mich über ihre antwort ,
Das auto ist im perfekten stand, es war nie verumfallt, hat keine technische probleme, (der antrieb ist in ordnung), es hat keine kratzer oder ausbuchtungen. Es hat TÜV/ASU (aktiv bis 06/2014), alle steuern für Deutschland sind bezahlt und alle einsichtsnahmen sind durchgeführt worden und sind im servicebuch eingetragen.
Wir beide sind nichtraucher, im auto wurde nie geraucht.
Ich möchte informieren sie darüber , dass sie die Autonummernschildern (deutsche Schilder) für können ihren heimweg benützten , das ist kein problem für uns.
Wie wir haben ihnen bereits mitgeteilt sind wir zurzeit in Dänmark (das Auto ist auch in Frederikshavn) aber falls sie sich dafür entscheiden , wir haben uns auch treffen in einer Deutschen region , wo es für uns beide vorteilhaft wäre. Ich würde vorschlagen, wir treffen am 28.09.2012 ( Freitag ) in Hamburg . Teilen sie mir bitte mit ob sie damit einverstanden sind, damit ich kann suchen ein Hotelzimmer für mich und meine frau.

Grüße aus Dänmark!
________________________________________
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

drzeee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6756 Dátum: 2012.09.22 00:15:41 »
AZTAKEGYETLENMINDENITNEKI!!!

Felleltünk egy Prius maffiát. Itt van az én levelem, amit a kb két hete kaptam egy teljesen más II-es priusra. Raktam is fel róla képeket ide a fórumra és segítettetek is, amit ismét köszönök.

Hallo,
Ich schätze Ihre Absicht.
Das Auto läuft sehr gut und ist in der in gutem Zustand und ich hatte nie irgendwelche Probleme damit. Der Preis beträgt  ist für beide von uns angenehm.
Wir leben im Norden Dänemarks (DK) in einem wunderbaren Platz genannt Frederikshavn. Wir hatten einen schönen Urlaub während unserer Sommer- und Winterurlaube in Deutschland. Deshalb, das Auto hat deutschem Kennzeichen. Ich kaufte es von Deutschland, und ich bin der erste Autoeigentümer.
Wir sind ein Ehepaar im Ruhestand, bin ich 71 Jahre und meine Frau von 68 Jahren. Dieses Auto gehört mir und meine Frau hat ein anderes Auto. Deshalb die Anwesenheit diese Auto ist nutzlos. Wir verkauften unser Haus in Deutschland und wir kauften eine große Farm in Dänemark.Wenn Sie Mein Auto kaufen wollen, können wir eine kurze Reise nach Deutschland einordnen, so treffen wir uns und Sie die Versuchsfahrt machen können. Ich bin überzeugt, dass wir einen netten Platz in Deutschland finden, was es für uns beide bequem sein wird.
Bitte sagen Sie mir wo wohnen Sie. In welcher Stadt?
Wir haben Vertrauen, dass wir Geschäfte machen können!
Grüße aus Dänemark

Itt a másik levele, amit a nagyobb képeket kérő levelemre válaszolt:

Hallo,
Wir freuen uns über Ihre Antwort.
Das Auto ist im perfekten Stand, es war nie verumfallt, hat keine technische Probleme (der Antrieb ist in Ordnung), es hat keine Kratzer oder Ausbuchtungen.Alle Steuern für DE sind bezahlt und alle Einsichtsnahmen sind durchgeführt worden und sind im Servicebuch eingetragen.
Wir beide sind Nichtraucher, im Auto wurde nie geraucht.
Ich möchte Sie darüber informieren, dass Sie die Autonummernschildern (deutsche Schilder) für Ihren Heimweg benützten können, das ist kein Problem für uns.
Wie wir Ihnen bereits mitgeteilt haben sind wir zurzeit in Dänmark (das Auto ist auch in Frederikshavn) aber falls Sie sich dafür entscheiden können wir uns auch in einer Deutschen Region treffen, wo es für uns beide vorteilhaft wäre. Ich würde vorschlagen wir treffen uns Ende nächster Woche, am Freitag 14.09 a morgen in Bremen. Teilen Sie mir bitte mit ob Sie damit einverstanden sind, damit ich ein Hotelzimmer für mich und meine Frau suchen kann.
Es wird keine Notwendigkeit für jede andere Versammlung sein, werden wir die Unterlagen zum Verkauf in Ordnung zu verwalten, und Sie können das Auto umgehend mit Ihnen treffen.
Wir werden dort anzukommen mit einen Tag vor unserem Treffen, und wir werden für Sie an der Rezeption warten. Sie können entscheiden, wann Sie ankommen.
Grüße aus Dänmark!
Wir hoffen, dass Nachrichten von Ihnen bald zu hören,
 MfG

Nekem ezt a címet írta a levél végére:

Tordenskjoldsgade 2
9900 Frederikshavn
Denmark
 
Mikel Weitzel,

Kisérteties hasonlóság. Bréma helyett Hamburg. Viszont fiatalodott egy picit emberünk és öregecskedő feleségét is fiatalabbra cserélte. Mit akarhat? Velem nem jutott el az előleg küldéséig. Ez lenne a cél??

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6757 Dátum: 2012.09.22 08:40:53 »
Nincs ebben semmi különös, próbálkoznak, de, mint ahogy azt már korábban leírtam, a sztori nagyjából mindig ugyanaz, régóta megy már ez, természetesen nem csak Priussal.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6758 Dátum: 2012.09.22 11:59:16 »
Az a bajom, hogy nincs kedvem/időm/merszem az ilyeneket megfingatni. Pedig megérdemelnék.
Mindenesetre a mobile.de-nek jelzem. :(
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6759 Dátum: 2012.09.22 12:03:10 »
Nincs ebben semmi különös, próbálkoznak, de, mint ahogy azt már korábban leírtam, a sztori nagyjából mindig ugyanaz, régóta megy már ez, természetesen nem csak Priussal.
Eddig mi a baj vele? Hogy esetleg kicsalogatnak 1200km-re? :hmmmm: Mert a mesében azon kivűl hogy felesleges nem sok kivetni való van.Előleget meg nem kért :no:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6760 Dátum: 2012.09.22 12:43:30 »
Nekem is jött válaszlevél!

این خودرو در جهنم وضعیت خوب است. خرید آن را!
متناظر با شما در یک زبان خارجی!


Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6761 Dátum: 2012.09.22 13:22:36 »
Eddig mi a baj vele? Hogy esetleg kicsalogatnak 1200km-re? :hmmmm: Mert a mesében azon kivűl hogy felesleges nem sok kivetni való van.Előleget meg nem kért :no:

Meg kéne hívni a nyugdíjasokat egy  Prius találkozóra a Balaton partjára   :sorcerer: -vagy kimondottan csak azokat, akik minimum 60 évesek és azért adják el az autót mert sok pénzük van, vagy átköltöznek Dániába,de ott túl magas az adó vagy csak a Kajmán szigeteken bejelentett offshore cégautójukat kívánják értékesíteni 3. emberen keresztül, de talán beférnének azok is a társaságba, akik 60.000 km-rel újszerű garanciás autókat hirdetnek amiket Taxiként hoztak be kintről stb... szerintem egy jó nagy csapatot lehetne összehozni :)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6762 Dátum: 2012.09.22 13:53:22 »
Meg kéne hívni a nyugdíjasokat egy  Prius találkozóra a Balaton partjára   :sorcerer: -vagy kimondottan csak azokat, akik minimum 60 évesek és azért adják el az autót mert sok pénzük van, vagy átköltöznek Dániába,de ott túl magas az adó vagy csak a Kajmán szigeteken bejelentett offshore cégautójukat kívánják értékesíteni 3. emberen keresztül, de talán beférnének azok is a társaságba, akik 60.000 km-rel újszerű garanciás autókat hirdetnek amiket Taxiként hoztak be kintről stb... szerintem egy jó nagy csapatot lehetne összehozni :)
Én nem akarok Dániába költözni [rohog] [rohog] [rohog]

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6763 Dátum: 2012.09.22 16:43:58 »
Meg kéne hívni a nyugdíjasokat egy  Prius találkozóra a Balaton partjára   :sorcerer: -vagy kimondottan csak azokat, akik minimum 60 évesek és azért adják el az autót mert sok pénzük van, vagy átköltöznek Dániába,de ott túl magas az adó vagy csak a Kajmán szigeteken bejelentett offshore cégautójukat kívánják értékesíteni 3. emberen keresztül, de talán beférnének azok is a társaságba, akik 60.000 km-rel újszerű garanciás autókat hirdetnek amiket Taxiként hoztak be kintről stb... szerintem egy jó nagy csapatot lehetne összehozni :)
Na ja: komm, komm snell Pláttenzéé, esszen, isszom, sláfen...
Today, tomorrow and after tomorrow!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6764 Dátum: 2012.09.22 17:09:51 »
Eddig mi a baj vele? Hogy esetleg kicsalogatnak 1200km-re? :hmmmm: Mert a mesében azon kivűl hogy felesleges nem sok kivetni való van.Előleget meg nem kért :no:
Az majd a következő levélben jön: mivel ezekre a válaszokra a legtöbben azt írják, h nem tudnak elmenni megnézni az autót ekkor felajánlja h utald át neki a vételár egy részét vagy vmi hasonló és leszállítattja neked, de a szállítás díját is neked kell állnod amit szintén előre át kell utalnod...stb.
Today, tomorrow and after tomorrow!